Wstyd Amnesty International i gra szczepionką

Szczyt UE w Brukseli zaczął się od poruszającej wiadomości, że Amnesty International przestaje uważać Aleksieja Nawalnego za „więźnia sumienia”. To wielki sukces Putina, którego ludzie przypomnieli. A i wypowiedzi lidera rosyjskiej opozycji sprzed parunastu lat, gdy bardzo krytycznie wypowiadał się o … muzułmańskich imigrantach do Rosji z terenu dawnych azjatyckich republik ZSRR. W ten sposób Amnesty International pokazała, że są więźniowie "lepsi" i "gorsi". A na Kremlu strzeliły korki od szampanów. Na brukselskim szczycie Unia na nowo wymyśliła koło. Postanowiono, że nie będzie mowy o odsprzedawaniu szczepionek poza teren UE, jeśli wcześniej trafią do krajów członkowskich. Tyle, że Wielka  Brytania robi to już od samego początku akcji szczepień, a USA również – jeszcze od czasów Trumpa. To przykład braku instynktu samozachowawczego ze strony liderów UE w sprawie dotyczącej zdrowia i życia pół miliarda Europejczyków. Prezydent Macron jeszcze niedawno chciał, aby 5% tych szczepionek trafiło do Afryki, zapewne w ramach podtrzymywania wpływów Francji w dawnych koloniach francuskich. Teraz chce 100 tysięcy tych szczepionek pożyczyć Czechom. Jak widać walka z pandemią też stała się elementem pewnej gry międzynarodowej. Wcześniej testami, a teraz szczepionkami grały i grają, jak widać, nie tylko Chiny i Rosja.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (27.02.2021)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-03-2021 [08:57] - Marek1taki | Link:

Na to trzeba patrzeć z punktu realizacji wielu celów globalnej rewolucji. Wymiana marksistów postsowieckich na tych, których w nowomowie nazywają liberalnymi jest jednym celem. Mieliśmy poparcie Cichanowskiej przez polskojęzyczną agenturę międzynarodówki bez oglądania się na konsekwencje przesunięcia rosyjskich wojsk na zachód. Tak samo celem jest podbój Rosji w duchu nowego ładu. Celem doraźnym jest jednak (jak zawsze) umocnienie Rosji z powodów geopolitycznych. Odwołanie poparcia dla Nawalnego oznacza jakieś porozumienie z Putinem. W końcu on też rozwija się ideologicznie. Zorganizował w Rosji pandemię i szczepi, czyli dla marksistowskiej centrali jest swój.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-03-2021 [09:27] - NASZ_HENRY | Link:

Poniżej  przykład braku instynktu samozachowawczego ze strony liderów PiSu w sprawie dotyczącej zdrowia i życia 38 milionów Polaków.
---------------------------------
Jeżeli polskiemu rządowi i jego ekspertom rok zajęło ustalenie, że przyłbica nie chroni, a wcześniej była promowana nawet przez prezydenta, to obywatel może zadać sobie pytanie, jak to jest z zapleczem naukowo-badawczym polskiego rządu, skoro w przypadku tak prostej rzeczy weryfikacja zajmuje prawie rok. Albo eksperci to idioci albo lobbyści producenta maseczek - sami wiecie kogo. A CBA śpi i chrapie jak kot prezesa Kaczyńskiego ☺☻
 

Obrazek użytkownika Czesław2

01-03-2021 [11:37] - Czesław2 | Link:

Wygłupia się Pan? Jakie zaplecze badawcze? Nie tylko u nas, ale w uni. Taki wynik badań jaki grant.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-03-2021 [19:21] - Marek1taki | Link:

Maseczki to kaskada kompromitacji rządu. Wydaje mi się bez adekwatnej reakcji ale może świadoma złość jednych i dwójmyślenie rozsądnych znajdzie jakiś upust w czasie wyborów.
Dla mnie zupełnie pomijaną sprawą są te mantry o myciu i dezynfekowaniu rąk i noszeniu rękawiczek. Owszem nie doszło do zaprzeczania samym sobie bo powtarzane są brednie z faksów od WHO. "Eksperci" nauczyli się ich na pamięć i chyba odpytywali na wzajem bo wypowiadali się jednym głosem i jednym tekstem. W praktyce taka droga jest praktycznie nieistotna podobnie jak dyskusje o wielkości porów w maskach. A jednocześnie nie jesteśmy narodem brudasów jak chcieliby niektórzy. Przeciwnie ilość ablutomaniaków mających problemy z nadmiarem higieny przewyższała przed pandemią ilość niechlujów. Wraz z wytycznymi pandemii zaczęli się niezdrowo dezynfekować.

Obrazek użytkownika Pers

01-03-2021 [09:59] - Pers | Link:

To straszne... Sztandarowa organizacja broniąca praw człowieka w całym wolnym świecie okazała się być na usługach Putina. Chyba będzie trzeba cofnąć sankcje?
I jak tu żyć panie europośle?