Kto fałszuje wybory w Polsce???

Kto fałszuje wybory w Polsce???

***

Błędy na kartach wyborczych, podwójne strony z PO... Pierwsze nieprawidłowości przy wyborach. Zauważysz coś niepokojącego? Alarmuj RKW!, 24/10/2015
svl; autor: Zespół wPolityce.p
http://wpolityce.pl/polityka/2...

***

Mamy prawo do protokołu! – dokument PKW

Opublikowany 24 października 2015 przez Agnieszka

Z powodu zgłoszeń, że komisje obwodowe już teraz zapowiadają brak możliwości wydania kopii protokołu Mężowi Zaufania / Członkowi Komisji przypominamy pismo PKW w tej sprawie. Pismo warto wydrukować i zabrać ze sobą, a w razie problemów okazać i śmiało dzwonić do swojego komisarza wyborczego prosząc o interwencję.

http://ruchkontroliwyborow.pl/...
http://ruchkontroliwyborow.pl/...

Telefony do okręgowych komisji wyborczych można znaleźć pod linkiem:
parlament2015.pkw.gov.pl/Okregowe_Komisje_Wyborcze

***

Wzór zawiadomienia o przestępstwie

Opublikowany 24 października 2015 przez Bartek

Wiele zdarzeń z kategorii „nieprawidłowości” wyborczych to przestępstwa podpadające pod kodeks karny. Załączamy poniżej wzór zawiadomienia o przestępstwie do pobrania, wypełnienia i użycia w razie potrzeby.

http://ruchkontroliwyborow.pl/...
http://ruchkontroliwyborow.pl/...

***

PILNE – karty fałszywki – do sprawdzenia

Opublikowany 24 października 2015 przez Bartek
Uwaga ALERT!

W związku z licznymi doniesieniami o błędnie wydrukowanych kartach do głosowania w wyborach do Sejmu (białych książeczkach), w których m.in.

brakuje listy PiS [w tym miejscu umieszczono powtórnie listę PO],
występują błędy w liczbie kandydatów i w nazwiskach,
niewłaściwa jest kolejność list komitetów wyborczych,
karty nie wyglądają na oryginalne.
wzywamy członków OKW oraz Mężów Zaufania do przybycia przed otwarciem lokalu wyborczego i do ponownego STARANNEGO sprawdzenia kart, zanim zostaną postawione pieczęcie OKW.

W razie ZNACZNEJ LICZBY NIEPOPRAWNIE wydrukowanych kart (faktycznie NIEWAŻNYCH kart) należy natychmiast zgłosić ten fakt do pełnomocnika Okręgowej Komisji Wyborczej i zażądać dostarczenia prawidłowych kart

oraz w porozumieniu z Okręgową Komisją Wyborczej podjąć decyzję o późniejszej godzinie otwarcia lokalu.

W razie znacznego opóźnienia z dostarczeniem odpowiedniej liczby WAŻNYCH kart do głosowania, należy w porozumieniu z Okręgową Komisją Wyborczą podjąć uchwałę o zmianie godzin rozpoczęcia i zakończenia głosowania.

Ponadto przypominamy wszystkim wyborcom

Przy odbiorze kart do głosowania sprawdź, czy otrzymałeś karty WAŻNE,

czy biała książeczka z kandydatami do Sejmu zawiera wszystkie strony?
czy żółta karta do Senatu zawiera wszystkich kandydatów?
czy wszystkie strony są poprawnie wydrukowane?
czy kratki obok nazwisk są czyste, bez krzyżyków lub jakichkolwiek znaków?
czy na pierwszej stronie książeczki oraz na karcie głosowania do Senatu, w dolnym lewym rogu, znajdują się pieczęcie Twojej komisji obwodowej?
Pamiętaj, zawsze możesz poprosić członków komisji o pomoc w sprawdzeniu kart do głosowania.

UWAGA!

Jeżeli karta do głosowania okażą się NIEWAŻNA, Twój głos przepadnie!

Ruch Kontroli Wyborów

http://ruchkontroliwyborow.pl/...

***

Aktualizacja: Biuro Interwencji RKW – nieprawidłowości wyborcze

Opublikowany 25 października 2015 przez Bartek

Do naszego biura interwencyjnego docierają zgłoszenia nieprawidłowości wyborczych z całego kraju.

Prosimy o zgłaszanie kolejnych na:

Telefon: +48 534 569 592 (Mira)

W dniu wyborów:

Agnieszka 737 476 799
Barbara 737 488 064
Bogusława 883 198 661
Maria 509 970 797
Teresa 535 376 174 od czwartku
Jerzy 530 379 426, rezerwowy 733 003 048
Piotr 787 159 403, rezerwowy 787 166 473

Email: sekretariat@ruchkontroliwyboro...

***

24.10.2015

Warszawa Targówek OKW nr 906 – w spisie wyborców pojawiły się adresy Warszawa Wschodnia 1 – bezdomni?

Gdynia Karwiny OKW nr 65 – wiceprzewodnicząca komisji zapowiedziała, że komisja nie będzie liczyła kart do głosowania w niedzielę rano. Karty trzech komisji znajdujących się w jednym budynku po przeliczeniu w sobotę, zostały zapakowane do nieoklejonych/ nieoznakowanych kartonów z dostępem osób trzecich. Zgłoszenie do komisarza wyborczego w Gdańsku.

Puławy – złamanie ciszy wyborczej – reklama mobilna Włodzimierza Karpińskiego przemierzała w sobotę ulicami miasta. Zgłoszenie do komisarza wyborczego w Lublinie

Rzeszów – Urząd Pocztowy na ul. Asnyka przez tydzień przetrzymywał pakiet do głosowanie korespondencyjnego i wydał go dopiero po osobistej interwencji w urzędzie. Sprawa dotyczyła osoby niepełnosprawnej

Kępice, powiat słupski – wymuszenie podpisu przez członków OKW w powiecie oświadczenia o przestrzeganiu w ciągu dwóch dni 25 i 26.10. ustawy o dostępie do danych osobowych

Duczki, powiat Wołomin, woj. mazowieckie – dostarczono 1029 kart do głosowania do Senatu na 1700 upoważnionych do głosowania, zaś do Senatu 1330 kart

Miastko, pomorskie – część kart do głosowani jest bez listy PiS (do potwierdzenia jutro)

Polonia (okręg Waszyngton, USA) – 3 osoby nie otrzymało pakietów do głosowania korespondencyjnego, pomimo zarejestrowania się w ustawowym terminie.

Wyborca pomimo zarejestrowania się w serwisie Ewybory, potwierdzając tym samym chęć głosowania za granicą, nie został wykreślony ze spisu wyborców w Polsce.

Maków (pow. skierniewicki) – wadliwe karty wyborcze do sejmu. Na ok 1400 kart 107 miało kilka takich samych stron.

Wrocław – otrzymaliśmy kilka zgłoszeń telefonicznych zapowiedzi odmów wydawania kopii protokołów członkom komisji przez informatyków.

Sosnowiec – w książeczkach kart do głosowania brakuje listy wyborczej PiS, za to podwójnie występuje lista PO.

Śliwice w powiecie tucholskim okręg bydgoski – we wszystkich OKW gminy część zestawów kart do głosowania do Sejmu dostarczonych do lokali ma błędy w liczbie kandydatów, nazwiskach, niewłaściwą kolejność list kandydatów komitetów wyborczych. W ocenie członków OKW karty te wyglądają na dodruki. Niewykluczone, że sprawa dotyczy całego okręgu.

Żurawica pod Przemyślem – (pięć Obwodowych Komisji Wyborczych) urzędnicy będący członkami OKW zabrali karty do głosowania do domu. Sprawa zostanie zgłoszona do Komisarza Wyborczego w Rzeszowie

*
Szanowni Państwo!
Jestem zdumiony, zaskoczony i nie wiem jak jeszcze opisać swój stan po przeczytaniu informacji, jakoby w podprzemyskiej Żurawicy wydano już karty do głosowania urzędnikom gminnym oddelegowanym do pracy w pięciu OKW. Drodzy Państwo! Dobry obyczaj nakazuje informację sprawdzić, zanim w formie plotki się ją upubliczni. Nikt z Państwa nie wykonał żadnego ruchu, aby informację sprawdzić. Nikogo nie było w Urzędzie Gminy. Nikt nie skontaktował się ze mną, ani z Urzędnikiem Wyborczym. Informacja na Waszej stronie nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Co więcej jest typową prowokacją zważywszy moje poglądy i wyznawane wartości. Równie dobrze mógłbym opublikować na jakiejkolwiek stronie plotkę, że RKW jest przybudówką Al Kaidy. Tyle samo w tym prawdy. Karty do głosowania są przechowywane w UG w Żurawicy i wydawane będą dopiero w niedzielę rano pomiędzy 5-tą, a 6-tą. Zapraszam przedstawiciela RKW (najchętniej informatora). Jednocześnie domagam się sprostowania na stronie RKW kłamliwej informacji. Dobre intencje nie usprawiedliwiają powielania kłamstwa.
Z poważaniem
Krzysztof Składowski – wójt Gminy Żurawica

21.10.2015

Drawsko – dotarła do nas informacja, że żołnierzom przebywającym na poligonie uniemożliwia się głosowanie. Sprawę wyjaśniamy.

Sierpc – mazowieckie – na przewodniczącego komisji wywierano presję, by 5 dni przed wyborami przekazał kody i hasło dostępu do systemu informatykowi, który jest jednocześnie urzędnikiem samorządowym. Przekazanie komukolwiek kodów i hasła przed zakończeniem liczenia głosów w Obwodowej Komisji Wyborczej jest naruszeniem procedur. Sprawa zostanie zgłoszona do Komisarza Wyborczego.

Toruń – na terenie miasta zerwano niemal wszystkie plakaty i ogłoszenia PiS (oraz innych partii prawicowych) lub zaklejono je plakatami PO i Nowoczesnej. Sprawę „bada” Policja i Prokuratura

Warszawa Ursus – podczas szkoleń prowadzonych przez Pełnomocnika Okręgowej Komisji (komisarza wyborczego) przekazano jedynie skrótowe informacje na temat najnowszych wytycznych, ignorując fakt że na szkoleniu było wiele osób przystępujących do pracy w komisji po raz pierwszy. Materiały szkoleniowe na temat najnowszych wytycznych będą przekazane członkom komisji dopiero w sobotę.

Lublin – nieprawidłowości podczas szkoleń prowadzonych przez pełnomocników Okręgowej Komisji Wyborczej, organizowanych przez Miejskie Biuro do spraw wyborów polegające na wprowadzaniu w błąd co do możliwości uzyskania kopii protokołu wyborczego przez Męża Zaufania. W tej sprawie przedstawiciele RKW złożyli skargę do Przewodniczącego Okręgowej Komisji Wyborczej.

http://ruchkontroliwyborow.pl/...
http://ruchkontroliwyborow.pl/...

***
UWAGA UWAGA!!! Wykryliśmy źle wydrukowane i dystrybuowane do OKW karty do głosowania, na których NIE MA listy Prawa i Sprawiedliwości a są zamiast tego na miejscu nr 1 wydrukowane listy wyborcze PO (w ten spsoób dwa razy wydrukowane są listy Platformy Obywatelskiej)
http://www.stopfalszowaniuwybo...

Na takie karty do głosowania natrafiliśmy w Sosnowcu (wypłynęło to m.in. w OKW nr 116)!

Trwa sprawdzanie, czy w innych miejscowościach Śląska nie mamy do czynienia z tak sprytnie wykonanymi kartami wyborczymi. Niestety często machinalnie
kwitujemy odbiór kart nie zaglądając do środka a tylko zadowalając się sprawdzeniem ilości kart dostarczonych nam przez urzędy!

W takiej sytuacji:

1. Okręgowa Komisja Wyborcza MA OBOWIĄZEK ponownego wydrukowania kart i dostarczenia tych kart do Obwodowych Komisji Wyborczych, które przed otwarciem komisji muszą powtórzyć czynności liczenia i sprawdzania kart wyborczych.

2. NIE BAWIMY się w segregowanie kart, ile z nich jest dobrze wydrukowanych a ile źle - Krajowe Biuro Wyborcze a na dole Okręgowa Komisja Wyborcza ma
psi obowiązek wydania nam i dostarczenia prawidłowych kart do głosowania!!!

3. NIE WOLNO dopuścić do tego by w takich okręgach i obwodach otwarte zostały lokale wyborcze! A czas wyborów powinien być wydłużony o tyle samo godzin, co opóźnienie otwarcia lokali.

4. W całej Polsce powinniśmy sprawdzić, czy wydane nam karty do głosowania są prawidłowo wydrukowane. W tym celu możemy jeszcze w sobotę w
odpowiednim składzie Obwodowej Komisji Wyborczej ponownie zjawić się w lokalu, w którym zdeponowaliśmy karty do głosowania i sprawdzić ich zawartość!

Wszelkie nieprawidłowości prosimy natychmiast zgłaszać naszym prawnikom
z Fundacji LEX NOSTRA

PORADY I PROTESTY WYBORCZE DYŻUR PRAWNIKÓW LEX NOSTRA TEL. 780 517 604
LUB 723
603 723
oraz proszę o kontaktowanie się bezpośrednio ze mną
502 225 232
Marcin Dybowski

http://www.stopfalszowaniuwybo...

***

Kolejne fałszywe karty do głosowania! Skierniewickie i piotrkowskie! Co kombinują fałszerze???
http://www.stopfalszowaniuwybo...

STOWARZYSZENIE RKW - KOLEJNY MELDUNEK Z TERENU W Skierniewicach i powiecie skierniewickim także występują sfałszowane karty wyborcze dopuszczone do użytku. Przyłapani na tym urzędnicy próbują tuszować sprawę i zalecają dokładne sprawdzanie każdej karty przez członków Obwodowych KW, co nie ma już żadnego znaczenia ponieważ i tak i tak karty do wyborów są nieprawidłowe i nie mogą być dopuszczone do użytku.W jednej z komisji w Makowie znaleziono 107 wadliwych kart. W Makowie jest 1657 uprawnionych do głosowania, powinni dostać ok.1400 kart, tak więc wadliwych było około 8%. Wadliwe karty miały po kilka takich samych stron.

WZYWAMY DO NIE OTWIERANIA OBWODOWYCH KOMISJI DO CZASU DOSTARCZENIA PRAWIDŁOWYCH KART DO GŁOSOWANIA - inaczej będą musiały być wybory powtarzane w tych obwodach, które będą chciały iść "urzędnikom" i "sędziom" na rękę.

***

Gdzie interweniować - PKW oraz wzywanie policji

KRAJOWE BIURO WYBORCZE Beata Tokaj Sekretarz PKW
tel. 22 695 26 33, 22 695 28 60, 22 695 25 44, 22 625 26 27 fax. 22 622 35 71, 22 629 39 59, biuro@kbw.gov.pl

Zespół Prawny i Organizacji Wyborów Lech Gajzler tel. 22 695 25 44, fax. 22 622 35 71

Aby skutecznie uruchomić interwencje policji i powstrzymać łamanie prawa wyborczego kontaktować sie należy z PKW oświadczając o nagrywaniu rozmowy oraz o powiadomieniu mediów oraz Ruchu Kontroli Wyborów. Wezwanie policji jest skuteczniejsze jeśli patrol zostanie wysłany na żądanie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
http://pkw.gov.pl/krajowe-biur...
http://pkw.gov.pl/delegatury-k...

tu są ich prawnicy

http://prezydent2015.pkw.gov.p...

nie należy się dać zbyć tylko czekać aż ich prawnik kompetentnie posiądzie żądaną przez nas informacje i jej udzieli przedstawiając się nam z imienia i nazwiska

Nasi prawnicy:
Numery telefonów pod którymi dyżurują dwie osoby z Kancelarii Prawnej Lex Nostra, która wzięła na siebie porady i protesty wyborcze związane z łamaniem prawa wyborczego:

780 517 604 lub 723 603 723

link do strony Fundacji www.fundacja.lexnostra.pl

***

ZEBRAŁ/Opracował: Roman Andrzej Śniady, dr inż., Wrocław, 24/10/2015 r.

© NOS - Niezależny, Obywatelski, Społeczny Monitoring Środowiska Politycznego, Społecznego, Ekonomicznego, Naukowego, Medycznego, Przyrodniczego, Rolniczego, Rolno-Spożywczego oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce.