Jak komuchy kurię likwidowały, o dwóch Różach, dżumie i ...

*Jak komuchy kurię likwidowały, o dwóch Różach, dżumie i cholerze...

Dowcip sprzed pół wieku, gdy po liście biskupów polskich do biskupów niemieckich komuniści rozpoczęli antykościelną nagonkę. Gomułka (informacja dla młodych: I sekretarz KC PZPR) zwołuje najbardziej zaufanych towarzyszy: „Musimy ich ukarać, składam na biurze politycznym wniosek o likwidację jednej kurii…”. Na to odzywa się towarzysz Tejchma (minister kultury): „ Jest Tysiąclecie Państwa Polskiego, więc nie można ruszyć  Gniezna i Poznania”. Na co odzywa się Kliszko (członek Biura Politycznego KC PZPR, prawa ręka  Gomułki): „ani Warszawy…”…. Wtedy wtrąca się Rapacki (szef MSZ): „Na litość Boską! Watykan! Nie ruszajmy polskich biskupów na Ziemiach Odzyskanych!”. Na końcu Cyrankiewicz (ówczesny premier) rzuca : „Tylko nie mój Kraków!”. Na to Gomułka: „A więc jest decyzja: likwidujemy Kurię Skłodowską”...
 
Dzisiaj możemy się śmiać, ale wtedy nie było powodu do śmiechu. Minęło pół wieku i oto była europosłanka i wiceprzewodnicząca SLD, profesor (sic!) Senyszyn orzekła na antenie programu TVP (uczestnictwem w nich jakoś nie gardzi ) - że największą Polką w  dziejach była … Róża Luksemburg ! Powiedziała to na poważnie, choć raczej należałoby to umieścić w kategorii dowcipów o likwidacji „Kurii Skłodowskiej”. Tylko czekać, jak lewacy wyjdą z inicjatywą przemianowania Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Uniwersytet Róży Luksemburg. No,tak,teraz dowcipkujemy, ale jak lewactwo będzie w Polsce- ojczyźnie Tadeusza Kościuszki tak samo ekspansywne jak w Stanach Zjednoczonych Ameryki – przybranej ojczyźnie Tadeusza Kościuszki, to za jakiś czas śmiech nam zamrze na ustach.
         
Mowa o jednej Róży, a przecież jest druga Róża – znana współcześnie. Wart pałac Paca,  a Pac pałaca. Może zatem w przyszłości (oby odległej) lewica połączy wysiłki z liberałami – aferałami i Uniwersytet Curie-Skłodowskiej zostanie wezwany do zmiany nazwy na uczelnię „dwóch Róż”.
       
Gdy dziecięciem byłem popularną chorobą była różyczka. Cóż, różyczka mała choroba, Róża – duża choroba. Przypomina mi to powiedzenie często cytowane przez moją ś.p. Mamę: „Małe dzieci – małe kłopoty, duże dzieci – duże kłopoty”.
 
Koronawirus kontratakuje. Lewicowa ideologia – również. Nie wiadomo, co gorsze. Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Pandemia atakuje ciało, lewicowe – „izmy” atakują duszę. Trochę to jak wybór miedzy dżumą i cholerą. Skądinąd takiej metafory użył cztery lata temu ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki mówiąc o elekcji prezydenckiej w USA, o wyborze pomiędzy  Donaldem Johnem Trumpem a Hillary Rodham Clinton. W międzyczasie Mateusz zmienił funkcję: z wicepremiera na premiera, ale też chyba zmienił, na szczęście, zdanie o Trumpie.
 
Nie zmienia to jednak faktu, że metafora: „dżuma czy cholera” dalej jest aktualna, tym razem jako wybór miedzy COVID-19 a lewactwem. Na szczęście można i trzeba zwalczać jedno i drugie...

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej" (21.10.2020)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-02-2021 [09:19] - NASZ_HENRY | Link:

Gomułka (informacja dla młodych: I sekretarz KC PZPR) - informacja dla młodych to namiestnik  CCCP w Polsce ♀☻
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-02-2021 [11:09] - Marek1taki | Link:

I wniosek błędny. "wybór miedzy COVID-19 a lewactwem. Na szczęście można i trzeba zwalczać jedno i drugie..."
Pandemia to wynik zwalczania kowida. Rok temu piałem, że problemem może się stać nieadekwatna reakcja i tak się stało.
Pandemia to wynik pandemizmu, czyli ideologii lewackiej.
Dezinformuje Pan świadomie?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-02-2021 [13:21] - NASZ_HENRY | Link:

Pandemizmu - nowego wcielenia komunizmu ☺

Obrazek użytkownika sake3

20-02-2021 [13:45] - sake3 | Link:

@Marek1taki.....Musiał Pan aż piać o pandemizmie? nie wystarczyło po prostu napisać jak inni?

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-02-2021 [14:53] - Marek1taki | Link:

@Sake Dlaczego? Toczy się kolejne śledztwo w związku z nadużywaniem stanowiska premiera do działania na szkodę kraju.
To jest oficjalnie przedstawiane jako ideologia bo bez dania racji. Mam nadzieję, że tym razem Ziobro nie będzie ochraniał Morawieckiego. Poprzednio śledztwo z zawiadomienia przez lekarkę Annę Prześlicę zostało umorzone a już skazaniem przez izbę lekarską lekarki na pozbawienie wykonywania zawodu prokuratura się nie interesowała. Tymczasem macki komuny są wszędzie.
https://www.pch24.pl/podhalans...

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-02-2021 [16:44] - Marek1taki | Link:

Mała korekta. Tamto zgłoszenie było na Szumowskiego bez Morawieckiego.