Łatwo się zaszczepić... ha, ha!

Zaszczepiony – Nie. Status – oczekujący i chętny. Perspektywa – nie znana. Ocena procesu – burdel.
 
 
Ojciec już w dzieciństwie nauczył mnie, że szczepienia i szczepionki to przełom w medycynie, który usunął dziesiątki paskudnych chorób, które prześladowały ludzi wszędzie.
 
Obok mieszkał chłopiec, kulawy i wątły, widać, że nieszczęśliwy. Tata powiedział, że to z powodu choroby Heinego – Medina. W szkole takich dzieciaków spotkałem więcej. Lecz tata powiedział, że już wkrótce nie będzie tego, bo już jest szczepionka. I dodał z dumą, że szczepionkę stworzył jako pierwszy na świecie, Polak, lekarz i naukowiec Hilary Koprowski.
Pamiętam jednak, że po wojnie sen z oczu medycynie spędzała szalejąca gruźlica. Pamiętam więc dobrze, jak zostałem zaszczepiony, chyba jak wszystkie dzieciaki wówczas, słynną BCG (Bacillus Calmette-Guérin). Była wtedy wielka akcja wyszczepień.
 
A starsi zapewne dobrze pamiętają, jak my, powojenne dzieciaki, strasznie baliśmy się wścieklizny. To dopiero wirus! I ta piana na ustach... no i straszna igła w brzuch.
Na szczęście nasze, szczepimy dzisiaj tylko zwierzęta.
 
 
Sześć lat temu, po długim okresie trzymania się wód europejskich, poprzez nieszczęsny szifting do Afryki Zachodniej, krainy tysiąca chorób, musiałem poddać się, w okresie dwóch miesięcy 11 szczepieniom. Przeżyłem i nie chorowałem.
Zeszłego roku też poddałem się szczepieniu – na pneumokoki.
 
I tyle....
 
Nic więc dziwnego, że bez głupich, strachliwych myśli, natychmiast zapisałem się, zgodnie z harmonogramem, na szczepienie przeciwko koronawirusowi.
 
Sprawdziłem na mapie punktów szczepień i znalazłem, że moja stała klinika też będzie szczepić. W dniu rejestracji wyczekałem rano do otwarcia i w pierwszej godzinie zarejestrowałem się.
Mija tydzień – nic. Drugi tydzień – nic. Trzeci też.
Nie wytrzymałem i dziennikarskim sposobem dotarłem do osoby wiarygodnej w klinice i chcącej rozmawiać. Usłyszałem, że klinika przygotowała się na 150 szczepień tygodniowo. Góra, czyli pewnie MZ, zdecydowało, że tygodniowo dostaną szczepionkę dla 60 pacjentów. A tak po prawdzie, to cały czas dostają tylko 30 porcji.
Jak by tego było mało, gdy ja spokojnie i cierpliwie czekałem rano, by telefonicznie się zgłosić, ministerstwo nie nagłaśniając sprawy, już o północy uruchomiło możliwość zapisów na szczepienie i to ze swobodnym wyborem punktu szczepienia. Więc ja rano, starając się znaleźć na czele seniorów do szczepień, miałem już przed sobą, jak mi powiedziano, kilkaset zgłoszeń.
Potem jeszcze usłyszałem, że nasz wzorcowy obywatel, typu "zaradny Polak" rejestrował się w kilku miejscach, wprowadzając bałagan w systemie elektronicznym.
 
No to sobie czekam. Może koniec marca... może kwiecień.
 
 
W ostatni piątek wieczorem zatelefonowali do mnie zaprzyjaźnieni lekarze ze szpitala PCK w Redłowie, iż jest taka sytuacja u nich, że mnie zarejestrowali na szczepienie u nich w szpitalu. Mam być dokładnie w niedzielę o 10:00.
To pojechałem. Już przy szlabanie na teren szpitala zorientowałem się, że coś nie tak. Przed budynkiem onkologii, gdzie szczepią, ujrzałem kłębowisko ludzi. Poważny tłum. Pytam się, co to – tak, wszyscy do szczepień.
Nawet nie zaparkowałem, bo nie było gdzie i zrobiłem rekonesans.
Przede mną szacunkowo 200 – 300 osób. Szczepi 6 lekarzy.
No to liczę – już w sporym tempie, na zaszczepienie jednego pacjenta potrzeba minimum 10 minut. Jest 6 doktorów, to wychodzi, że w godzinę są zdolni obsłużyć 36 osób. Optymistycznie zakładając, że w kolejce przede mną jest tylko 200 oczekujących, to i tak trzeba czekać pięć i pół godziny.
Zrobiłem w tył zwrot i wróciłem do domu.
W poniedziałek, dnia następnego, pojechałem raz jeszcze do szpitala. Gdyż pomyślałem sobie, że nie mogli przecież wszystkich chętnych zaszczepić, więc może przedłużyli operację na drugi dzień. Nic z tego. Próżne nadzieje. Wyjątkowo przemiła pani pielęgniarka o żelaznym spojrzeniu, załatwiła ze mną sprawę krótko: - Wczoraj to było wczoraj, a dzisiaj jest dzisiaj. Przyznam, że jako filozofa amatora, zamurowała mnie tą prawdą.
Później dowiedziałem się, że w niedzielę rzeczywiście zaszczepili wszystkich. Przedłużyli szczepienia i zamiast do piątej, szczepili do północy.
 
Wobec całej tej gmatwaniny szczepiennej oczywiście wściekłem się na Ministerstwo Zdrowia. To ich durne dyspozycje powodują, że terenowe punkty szczepień otrzymują śmiesznie małe ilości szczepionek, gdy w tym samym czasie szpitale bazowe są zalewane dostawami, których nie mogą, albo nie potrafią zużyć, albo przekazać dalej.
Po chwili jednak przypomniałem sobie, jak w Gdyni, a dokładniej w całym Trójmieście zniszczono delikatną strukturę szpitalnictwa. Teraz, gdy kiedyś szpital PCK cieszył się fantastyczną renomą (podobnie jak Szpital Miejski), jest pełną bałaganu placówką, częścią jakiejś Spółki z OO. Cholera wie, czy prywatną, czy miejską, a zapewne mieszaną.
 
Tak oto osobiście brałem udział w szczepieniach. Ale się nie zaszczepiłem. Ot, co.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2021 [12:26] - NASZ_HENRY | Link:

Jesteś zmęczony poczynaniami  tego rządu i jego ekspertów, mimo że przecież stoi to w wyraźnej sprzeczności z Twoimi powtarzanymi tu zapewnieniami o nieustającym poparciu ☺.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [13:59] - jazgdyni | Link:

Nadal, mimo braków i niedociągnięć, popieram z całą mocą. Po prostu nie ma alternatywy.

Coś się pojawi, co będzie warte mojego poparcia, to to poprę.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [12:48] - Jabe | Link:

Gadanie o delikatnej strukturze szpitalnictwa – to dopiero filozofia, amatorska.

Bałagan jest dziełem państwa – ekip AWS, SLD, PO-PSL, no i naszych etatowych patriotów. Brak odwagi przyznać, że państwo sobie z tym nie radzi, więc za zasłoną szczytnych pozorów szerzy się zgnilizna. Obecna zaraza jest tylko kolejnym etapem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [14:05] - jazgdyni | Link:

Bałagan nie jest dziełem państwa, to bzdura. To dzieło tego, że wybitni reprezentanci naszych paskudnych wad narodowych, jak kombinowanie, złodziejstwo i oszustwo, dorwali się od władzy i realizując radę premiera J.K. Bieleckiego - "Pierwszy milion trzeba ukraść", zdecydowali się dobrze zarabiać na szpitalnictwie. I jak dotąd, nikt bałaganu służby zdrowia nie wyczyścił.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [15:53] - Jabe | Link:

Za PRL propaganda za niedociągnięcia winiła ludzi, którzy funkcjonowali w ówczesnej absurdalnej rzeczywistości. Niektórzy do tego stopnia to sobie przyswoili, że 30 lat później wciąż myślą według tego schematu. To jest prawdziwa wada narodowa!

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [17:29] - jazgdyni | Link:

Masz rację. Za ciebie Jabe też jest winna władza. Za wszystko, co robisz. Więc winić ciebie za cokolwiek nie można. Kaczyńskiego chyba też.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [17:42] - Jabe | Link:

Pyskowanie mogłby Pan sobie darować.

Obrazek użytkownika Andy51

18-02-2021 [14:02] - Andy51 | Link:

Janusz, nie chcę Cię wkurzać, ale ja mam termin szczepienia na 2 marca, jak to zrobiłem, powiem Ci jak  się połączymy i pogadamy przez telefon. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [14:10] - jazgdyni | Link:

Cześć Andrzeju!

Powiem Ci, że godzinę temu pani koordynator ds. szczepień, powiedziała mi, że miałem pełne prawo zaszczepić się w grupie ZERO, jako mąż i ojciec ludzi ze służby zdrowia. A ja nie chciałem być w grupie z Jandą i tym lodem...

Tylko ja sądzę, że ja już skąpo objawowo przechorowałem, więc spokojnie czekam.

Obrazek użytkownika Pers

18-02-2021 [14:36] - Pers | Link:

Jakieś prezenty wręczają przy "szczepieniu", że tak się pchacie?
Przy oddawaniu krwi to chociaż czekolady dają.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-02-2021 [18:04] - rolnik z mazur | Link:

@ pers, 
Podobno Play Station dają jak się ktoś trzy razy zaszczepi i przeżyje. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-02-2021 [20:15] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
macie z @persem tak inteligentne i błyskotliwe poczucie humoru, że moglibyście grać w współczesnych kabaretach. Halabardników.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [02:52] - jazgdyni | Link:

Wybacz ten infantylizm tych komentatorów. Nie bez powodu mówi się, że wielu na starość dziecinnieje. A u niektórych starość zaczyna się już po 30-tce.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-02-2021 [14:30] - RinoCeronte | Link:

Oto i Pana dowód na to, że Gaciąg świetnie wiedział co robi!

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [15:26] - jazgdyni | Link:

Gaciąga bym tutaj nie mieszał. To podły kłamca i aspirant do high society warszafki.

Obrazek użytkownika Kaciszek

18-02-2021 [19:45] - Kaciszek | Link:

Mam nadzieję, że rozróżniasz Warszawę od warszafki?

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-02-2021 [20:23] - jazgdyni | Link:

Tak.

Obrazek użytkownika Kaciszek

18-02-2021 [22:23] - Kaciszek | Link:

Dziękuję

Obrazek użytkownika sake3

18-02-2021 [20:24] - sake3 | Link:

Przywykliśmy teraz za wszystko oskarżać państwo.Za złą robotę w samorządach,zakładach pracy,placówkach służby zdrowia,firmach nie winimy tych co nie potrafią zorganizować sobie pracy tylko właśnie państwo.Pan Trzaskowski zamiast spalić się ze wstydu i podać do dymisji z powodu swojej niekompetencji obwinia rząd,prące do władzy partie obwiniają rząd za pandemię która jest ale jej nie ma.Rząd nie może odpowiadać za lokalny brak organizacji szczepień.Jakoś nikt się nie pyta dlaczego szcepionek brakuje i jaki w tym może być udział premiera czy ministrów.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [21:46] - Jabe | Link:

Państwo się podejmuje czegoś, jak w przypadku służby zdrowia, ale się z tego nie wywiązuje. To kogo winić?

Obrazek użytkownika Kaciszek

18-02-2021 [22:30] - Kaciszek | Link:

Co do rządu: "tak krawiec kraje jak mu materiału staje". Rząd rządzi tym co ma do dyspozycji. Jeśli mamy takie postawy społeczne jakie mamy, to rząd nie jest w stanie cudownie zmienic ludzkiej mentalności. Jeśli ludzie kradną lub oszukują to nie sposób postawić przy każdym policjanta. A potem są pretensje, że za słaba opieka, że za mało ochrony, że brakuje mieszkań etc., etc.
Nie głosuję na PIS ale to oskarżanie państwa rządzonego przez tę partię o całe zło w Polsce już mnie irytuje. To ciągłe narzekanie i trabienie w jedną trąbkę jest nużące, nudne i bezpłodne.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2021 [10:55] - Jabe | Link:

Niewydolność socjalizmu w dużej mierze jest spowodowana właśnie tym, że trzeba przy każdym stawiać policjanta (przy policjancie też), bo ludzie nie pracują na swoim, ani u tych, którzy pracują na swoim. Stąd lewicowa tęsknota za nowym cudownie odmienionym człowiekiem, by się poświęcał i pilnował niczyjego, no i to utyskiwanie na społeczeństwo. Tymczasem to organizacja państwa jest źródłem patologii, a PiS najwyraźniej nie ma zamiaru nic naprawić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [02:49] - jazgdyni | Link:

Cześć sake3!

Taka jest właśnie narracja na dzisiaj. Nie ma winnych! To wszystko państwo. W domyśle oczywiście Kaczyński. Nawet mafioso Nowak jest ofiarą państwa. W pewnym sensie tak jest. Bo gdyby to nadal było państwo Tuska i Komorowskiego, to Nowak byłby niewinny.
Setki tysięcy Polaków jeszcze ciągle rozmyśla, jak kręcić lody. To ich cel życia. Państwo, które ściga za to, jest ich wrogiem. Więc wszystkie te rolniki, Zdzichy i Jabe, trzymając się tylko tego portalu, "państwa" nienawidzą i obwinią nawet za ciasne buty i śliskie drogi.

Nawet za to, co wczoraj mi doniesiono, że w tym gdyńskim szpitalu, który nagle stał się tak chętny do szczepień, ktoś się tak głupio pomylił i zamiast 5 fiolek Pfitzera, by zaszczepić 30 emerytów, rozmroził 50 fiolek, więc nagle potrzeba było 300 chętnych spoza listy, aby szczepionka się nie zmarnowała. Na wszelki wypadek zaproszono 500 osób 70+, a ponieważ to była improwizacja, narażono starych ludzi na wielogodzinne stanie na mrozie i wietrze.
Ale i tak, ci oszalali z nienawiści, bo nie ma już łatwego kręcenia lodów, obwinią Kaczyńskiego - aka Państwo,

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2021 [10:44] - tricolour | Link:

Kręcenia lodów bym innym nie zarzucał skoro sam kiedyś, tu właśnie, przyznawałem się do kombinowania i wykorzystywania zagranicznych wyjazdów i różnic kursowych. Bo wszyscy tak robili - argument nie do odparcia.

Okazja czyni złodzieja.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2021 [11:08] - Jabe | Link:

Potrafi Pan podać przykład spoza dziedziny państwa lub samorządu?

No a Jarosław Kaczyński tęskni by państwa było jak najwięcej, czyli obszar podatny na „ciągłe rozmyślanie, jak kręcić lody” powiększyć.

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2021 [12:07] - sake3 | Link:

@Jabe...To nie Kaczynski chce powiększać kompetencje państwa i możliwości do kręcenia lodów.Słyszał Pan o czymś takim jak organizacja pracy w miejscu zatrudnienia? To od szefów,,dyrektorów,prezesów zależy by jak najlepiej sobie organizować pracę a nie od Kaczyńskiego czy rządu.To nie ,,państwo z dykty'' jak to tu powszechnie powtarzacie jest odpowiedzialne za niedociągnięcia,niekompetencje na stanowiskach pracy tylko ludzie zarządzający firmami,zakładami pracy,placówkami usługowymi.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2021 [12:39] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński mówił wielokrotnie o potrzebie położenia nacisku na państwo, a zapędy „repolonizacyjne” jasno wskazują, że chodzi o poszerzenie własności państwowej. Ponadto forsowana przez niego ustawa „natynorkarska” pokazała, że nie liczy się on wcale z prawami wynikającymi z własności. Tak więc, Jarosław Kaczyński zdecydowanie chce powiększyć kompetencje państwa kosztem obywateli.

Tak czy owak, niezależnie od tych zapędów, istotne jest, że tam, gdzie brak właściciela z krwi i kości, jest pole do „kręcenia lodów”. Tak jest w wielkich korporacjach, no i tak jest w państwie, zwłaszcza rozumianym jako superkorporacja dająca zatrudnienie i zarobek. Jeśli się marzy o państwowym kierowaniu gospodarką, to trzeba uczciwie przyjąć do wiadomości, że korupcja stanie się wszechobecna.

Obrazek użytkownika sake3

19-02-2021 [20:44] - sake3 | Link:

@Jabe...Jak świat światem to była zawsze korupcja,żaden kraj nie jest i nigdy nie był od niej wolny.Pan widzi tyljo korupcję u Kaczyńskiego nawet nie precyzując czym się ona objawia.No i te pańska naiwna wiara,że jeżeli państwo nie będzie kierować gospodarką to i korupcji nie będzie.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2021 [21:59] - Jabe | Link:

Naiwnie wierzę, że zwykle właściciel dba o to, żeby go nie okradano.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2021 [00:04] - Imć Waszeć | Link:

Żeby właściciel mógł dbać o to, by go nie okradano, to ktoś musi dbać, żeby właściciel dodatkowo nie oberwał w zęby, jak zauważy kradzież. Inaczej będzie tylko ciągła jatka, bo w każdej populacji ludzkiej są tacy, którzy nie zamierzają płacić, a wolą ukraść, bo są akurat duzi i to wiedzą, w przeciwieństwie do innych rzeczy. Liberalizm to ideologia dla kółka różańcowego, a w rzeczywistym życiu się nie sprawdza. A jak już są tacy duzi, którzy pilnują, żeby właścicielowi nikt nie kradł, to trzeba przypilnować ich, żeby to oni nie kradli i robi się piramidka zależności, a małe państwo idzie się czochrać.

Oto przykład normalnego życia, którego nie przewiduje liberalizm: https://niezalezna.pl/381444-m...

Obrazek użytkownika Jabe

20-02-2021 [01:32] - Jabe | Link:

Wątpię, żeby próbował Pan w ten sposób wykazać, że brak właściciela jest czymś pożądanym. Po co więc te uwagi?

Obrazek użytkownika Czesław2

20-02-2021 [07:17] - Czesław2 | Link:

@Imć Waszeć Przewiduje, przewiduje zarządza odstrzał wszystkich niedźwiedzi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-02-2021 [00:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

pfizer walsnie oglosil ze bedzie potrzebna trzecia dawka wiec nie ludz sie czlowiecze ze zdazysz...
na dodatek zaczynaja eksperymentalnie wyszczepiac ciezarne i juz mowia ze dzieci tez beda 

Obrazek użytkownika Adam66

19-02-2021 [04:27] - Adam66 | Link:

Wszyscy entuzjaści szczepień powinni się zapoznać z wywiadem z prof. Romanem Zielińskim
https://stolikwolnosci.pl/roma...

Obrazek użytkownika Pers

19-02-2021 [09:42] - Pers | Link:

Przecież to foliarz i płaskoziemca. Nie wiedziałeś?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [09:50] - jazgdyni | Link:

Zapoznali się. I zrobiło im się przykro, że staruszek gubiąc swą mądrość, nie stał się pogodny, a wprost przeciwnie, przy okazji trwoniąc swój autorytet.
Liczni koledzy, akademicy, z zażenowaniem byli zmuszeni prostować te niepoważne i nienaukowe denuncjacje.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2021 [10:51] - tricolour | Link:

Enuncjacje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [18:12] - jazgdyni | Link:

Denuncjacje łajzo. Naucz się w końcu czegoś porządnie.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2021 [19:01] - tricolour | Link:

No to lecimy, Słownik Języka Polskiego:

denuncjować «składać władzom poufne doniesienie o popełnieniu przez kogoś wykroczenia»

enuncjacja: deklaracja; oficjalna wypowiedź; oświadczenie; publiczna wypowiedź

Czy koledzy akademicy prostowali niefortunną wypowiedź, czy polecieli na skargę i zawiadomili o wykroczeniu?

Jak zwykle, z nieukrywaną radością, zauważam jak trafnie potrafisz dobrać określenie swojej osoby.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [20:26] - jazgdyni | Link:

Gdybyś ośle myślał, zamiast latać po internecie, to byś wiedział, że profesor składa denuncjacje publikując swoje uwagi.

"... Pracownicy medyczni podczas wykonywania świadczeń medycznych mogą wejść w posiadanie informacji wskazujących na popełnienie czynu zabronionego. Ważnym zagadnieniem jest to, czy w takiej sytuacji mogą lub powinni zawiadomić o tym fakcie organy ścigania. W celu rozstrzygnięcia tych kwestii ustawodawca definiuje prawny i społeczny obowiązek denuncjacji. Prawny obowiązek zawiadomienia przez pracownika medycznego o przestępstwie dotyczy czynów zabronionych wskazanych w art. 240 § 1 ustawy z 6 czerwca 1997 r. — Kodeks karny."

A dalej trutniu sam sobie rozwiąż.

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2021 [21:18] - tricolour | Link:

I tak będziesz leżał i kwiczał jak zawsze.

Lecimy - "prostować te niepoważne i nienaukowe denuncjacje".

Napisz, jak mozna prostowac nienaukowy donos do władz? Bo prostować nienaukowe oświadczenie można jak najbardziej. Co to jest nienaukowy donos?

Jak zwykle krecisz przy prostej pomyłce. Śmiać się chce z takiego nadętego gościa, co zdania sklecić nie potrafi. Sto kWh w kwadrans to ten sam rodzaj ślepoty.

Jakiś epitet znów sobie przykleisz?

Obrazek użytkownika Jabe

20-02-2021 [01:34] - Jabe | Link:

Pan Jazgdyni nigdy nie przyzna się do nawet błahej pomyłki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-02-2021 [04:13] - jazgdyni | Link:

Wybacz,

właśnie poinformowano mnie o twoim kalectwie. Gdybym wiedział wcześniej, zrozumiałbym twoje zachowanie - złośliwość i chęć akceptacji. Takie rozgoryczenie jest czymś normalnym, więc będę traktował ciebie ulgowo.

Trzymaj się i tak się nie martw i nie złość.

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2021 [15:23] - tricolour | Link:

Właśnie o czwartej rano poinformowano?

To chyba informacja wojskowa, co? Miałem racje linkując to, co tak wzburzyło...

Hehehe...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-02-2021 [23:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jazgociezgdyni. Postawienie w jednym wpisie tezy, iż rząd Dobrej Zmiany zdecydował się ukryć przed Suwerenem, istnienie obfitych i opłacalnych eksploatacyjnie  złóż bursztynu i towarzysząca tej tezie, druga twa teza, na temat potencjalnego udziału w decyzjach związanych z eksploatacją, jednego z mafiosów trójmiejskich, to enuncjacja czy denuncjacja?
 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2021 [10:53] - tricolour | Link:

Przeczytawszy stęki doszedłem do przekonania, że lepiej być trzydziestoletnim starcem niż siedemdziesięcioletnim młodzieńcem, który nie dał rady w przybytku wymienionym w tytule.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-02-2021 [14:52] - Kazimierz Kozio... | Link:

szczepcie sie berbelucha bo w jej skutecznosc zapewniaja was media a ktorej struktury nikt poza wspolczesnymi alchemikam nie zna. skutecznosc czy nieskurecznosc bedzie mozna poznac dopiero po latach wyszczepiania, powinno zastanawiac skad te wyniki sie biora jeszcze przed akcja wyszczepiania? w usa od wczoraj zaczynaja pokazywac w telewizjach reportaze o nop-ach wsrod kobiet po wyszczepianiu kowidowym wsrod ktorych obserwuje sie zmiany majace cechy nowotworu piersi. politpoprawnosc nie pozwala na uzywanie jezyka wprost, cos jak w znanej nam nowomwie o mordach noszacych znamiona ludobojstwa   

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-02-2021 [16:49] - Roz Sądek | Link:

@Kazimierz Koziorowski
w usa od wczoraj zaczynaja pokazywac w telewizjach reportaze o nop-ach wsrod kobiet po wyszczepianiu kowidowym wsrod ktorych obserwuje sie zmiany majace cechy nowotworu piersi.
====
Może Pan sprecyzować te telewizje i te reportaże? Z góry dziękuję.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-02-2021 [18:09] - jazgdyni | Link:

Co to za Koziorowski?

Pierwszy raz widzę.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-02-2021 [02:34] - Kazimierz Kozio... | Link:

Roz sadku szukaj sobie sam, dostarczanie dowodow z mediow jest latwa zabawa ale mi do niczego nie potrzebna. Jezeli jednak potrzebujesz wzbudzic w kims potrzebe zastanowienia sie nad szastaniem zdrowiem to cie rozumiem. Dlatego podsuwam przyklad z webpage tv z konkluzja

February 18, 2021 at 3:02 PM EST - (WCSC) - Because of a newly discovered COVID-19 vaccine side effect, doctors are now recommending women wait to get their regularly scheduled mammograms until weeks after receiving both doses.,,,,,The Society of Breast Imaging says lymph nodes rarely swell after other injections like the Flu vaccine, but the side effect is seen at higher rates following the Pfizer and Moderna COVID-19 doses.
Copyright 2021 WCSC. All rights reserved.. ive5news.com/2021/02/18/covid-vaccine-side-effect

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-02-2021 [03:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

Roz sadku, nie jestem kobieta wiec nie wiem czy zafundowac sobie nieprawidlowy wynik badania mamograficznego, typowego dla raka, to jest tylko dyskomfort czy powazniejszy powod do obaw i zaniechania szczepienia z tego powodu. Dziwne ze taka reakcja wystepuje po wyszczepianiu cowidowym Pfizerem i Moderna a nie zostala zaobserwowana po innych szczepieniach np. przeciw wirusowi grypy.

Obrazek użytkownika paparazzi

20-02-2021 [17:44] - paparazzi | Link:

 Węzły chłonne rzadko puchną po innych wstrzyknięciach, takich jak szczepionka przeciw grypie, ale mogą być jako efekt uboczny. Na pewno jakiś procent ludzi będzie miało symptomy chorobotwórcze lub zmiany. Salomonowe pytanie jaki procent skuteczności bez skutków ubocznych zadowoli społeczeństwa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-02-2021 [18:31] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

Muszę stwierdzić, że podziwiam naszego kolegę blogera, że tak chętnie i wręcz z zapałem chce się poddać dobrowolnie eksperymentowi medycznemu dla dobra nauki i Pfister a, czy jak on tam się nazywa. Brawo i jeszcze raz brawo. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-02-2021 [04:19] - jazgdyni | Link:

Krótka notka, właściwie opis sytuacji, a taki harmider. Niektórych mocno pokręciło.

Przychodzi taki moment, nie waham się go nazwać historycznym, że nagle pojawia się nowy problem. Problem dla całej ludzkości. Niezależne, czy to profesor, wykwintna dama, czy cham. Jest ostro. Ludzie umierają masowo, choć nie ma wojny. Jedni zamykają się w czterech ścianach, a inni, jak to nawet malarze pokazywali o czasach zarazy, tańczą na Krupówkach. 
Mało się o tym na razie mówi, ale nastąpił poważny kryzys mentalny, choć wydaje się, że tylko psychologiczny. Większość na szczęście podchodzi do problemu spokojnie, bez wariactwa i, powiedziałbym, na chłopski rozum. Natomiast ci, co zawsze mieli mętlik w głowach, taki umysłowy bałagan, nie rzadko na krawędzi paranoi, wybuchli i się załamali. Powtórzę - bez znaczenia, czy profesor, czy cham.
Gdy na świecie jest w miarę stabilnie, bez silnych zawirowań, to wszyscy razem żyją dosyć spokojnie. Lecz wobec katastrofy zawsze następuje w grupie wyraźny podział - normalni i tchórze. Tchórzostwo wśród fauny jest elementarnym imperatywem gadziego mózgu, dążącym zawsze do przeżycia. Sarna, antylopa, mały ptak, zawsze ucieka, gdy grozi niebezpieczeństwo. Natomiast, gdy ten gadzi mózg, który człowiek też ma, przejmuje kontrolę nad człowiekiem, istotą rozumną, to jest źle. Pierwszy znika zdrowy rozsądek. Znika właściwa ocena sytuacji. Tchórz tworzy w swym umyśle sztuczne osłony. Pierwszą i najważniejszą jest wyparcie. To zerwanie łącza ze światem rzeczywistym, wybiórcza percepcja i filtrowanie zewnętrznych informacji, tak, by to uspokajało, pasując do swego wyimaginowanego mentalnego schematu.
Tchórz w świecie, chroniąc niby najlepiej siebie, zazwyczaj staje się pierwszą ofiarą. Z powodu swojej iluzorycznej kalkulacji. Dochodzi do ewidentnych idiotyzmów, jak przy minus 20-stopniowym mrozie wspinanie się na Giewont w stroju plażowym.
Kiedyś określało się to prosto - zagrożenie było tak duże, że ludzie odchodzili od zmysłów. I to się właśnie teraz dzieje. To widzimy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2021 [07:44] - rolnik z mazur | Link:

@
To nie odwaga. To płynięcie z prądem i wazeliniarstwo. Mam nadzieję, że za tą hucpę ktoś odpowie. Odwagę jest mówienie prawdy nawet wtedy gdy większość jest przeciwko. To nie szczepionka tylko eksperyment medyczny( każdy może dobrowolnie wziąć w nim udział). To nie pandemia tylko rozpaczliwa próba przykrycia prawdziwych problemów. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-02-2021 [09:31] - jazgdyni | Link:

Nie odwaga?!

Ja sam tutaj, pod każdym moim tekstem, osobiście stawiam czoła 7 lewackim hejterom. To nie odwaga?
Pewnie zaszyłbyś się gdzieś w Skiroławkach i otoczył się babami, by ciebie broniły. Nawet boisz się przedstawić i pokazać.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2021 [12:00] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

Ty sie kryjesz pod nickiem ja  pisze pod swoim nazwiskiem i stoję do tego. Pewnie, że znam Skiro ławki - to całkiem blisko od miejsca gdzie mieszkam. Reszta to fantazja Nienackiego. Pzdr

Obrazek użytkownika izabela

20-02-2021 [17:43] - izabela | Link:

Skiroławki to Jerzwałd nad jeziorem Płaskim które jest częścią Jezioraka. Za czasów Nienackiego było tu piękniej bo bardziej dziko. Po Nienackim został dom i obejście w którym ktoś trzyma konie i pamięć.  Delikatnie mówiąc .to postać kontrowersyjna.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2021 [18:56] - rolnik z mazur | Link:


Pisać potrafił. Dawniej wszystko było piękniej. Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2021 [13:59] - tricolour | Link:

Co to jest odwaga?

Hołubisz każdego, kto się z tobą zgadza i wpisujesz się pod nim słodko gdy tylko ma podobne zdanie. Pod każdym. To nie jest odwaga tylko nieodparta potrzeba bycia chwalonym. Do czasu zresztą, bo ten twój potakiwacz w mgnieniu oka stanie sie wrogiem gdy tylko będzie miał inne zdanie. Nawet z Trotelem toczysz walki, ale wyłącznie dlatego delikatne, że to twój ostatni jako taki poplecznik. Bez niego zostaniesz sam jak palec.

Każdego, kto ma inne zdanie, nawet wtedy gdy twierdzi, że 2x2=4, podczas gdy tobie wypadło pięć, traktujesz jak wroga śmiertelnego. Zamiast napisać "ups, pomyłka" zaczynasz bełkotliwe dowody twojej racji, najczęściej linkowane, okraszane coraz żałośniejszymi epitetami im bardziej brniesz w bagno.

Co w tym jest odwagą?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2021 [21:10] - Imć Waszeć | Link:

Yep... Teraz czas na jakieś wnioski, albo zamknięcie tematu.
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2021 [21:26] - rolnik z mazur | Link:

@ imć

Moja samoświadomość mi mówi, że jestem robiony w ch... I nikt tego nie jest w stanie zmienić
 Dowody, dowody i jeszcze raz dowody. pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2021 [21:50] - Imć Waszeć | Link:

Są "twierdzenia" matematyczne (dokładniej zdania poprawnie zbudowane, bo twierdzenie musi mieć formalny dowód), które nie mają żadnego dowodu. Jak się przekonać? Policzyć zdania z dowodami i odjąć od liczby wszystkich zdań. Można to zrobić np. tak, jak się konstruuje rozwinięcia liczb rzeczywistych. Dowody są skończonymi ciągami zdań, zaś obliczenia na MT mogą być nieskończone i dawać nieskończone ciągi zdań, ale to szczegół. Wszystkich liczb rzeczywistych jest nieprzeliczalnie wiele, zaś wszystkich konstrukcji (programów na MT) jest przeliczalnie wiele. Zatem żądanie formalnego dowodu w przypadku twierdzeń niematematycznych musi być jeszcze większą aberracją niż w przypadku dowodów formuł logicznych ;)
Czego zatem możemy racjonalnie zażądać? Okazania dostatecznej liczby przypadków potwierdzających regułę, ale wykluczenie istnienia przepadku sprzecznego z regułą nie jest możliwe w środowisku niesformalizowanym. To jest paradoks zwany problemem indukcji w nauce... o nauce.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2021 [22:54] - rolnik z mazur | Link:

@ imć, 
Jakbym słuchał kolegów z akademika sprzed 40 lat. Takie mniej więcej prowadzili dyskusje. Miałam to nieszczęście, że mnie do matematyków do kwaterowali. Ale powiem szczerze  że to było na poziomie. 
 Co się z nimi stało? Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2021 [23:04] - Imć Waszeć | Link:

W podanym przeze mnie przykładzie najtrudniejszej zagadki świata nie ma znaczenia jak brzmi "tak" albo "nie", a i tak można odróżnić boginię "Kłamstwa" od bogini "Prawdy". Za to nie da się rozwiązać tej zagadki wcale, jeśli odrzucimy zasadę wyłączonego środka, czyli że "(p i nie p)=false", z podanego prawa de Morgana także w formie "(nie p lub p)= true". To oznacza, że gdzieś w pytaniu wystąpić musi operator równoważności zdań. Ten paradoksalny przykład podał Raymond Smullyan. Tymczasem większość logik użytecznych w życiu nie ma zasady wyłączonego środka, bo inaczej nie pozwalałaby na przyrost wiedzy, ani na odrzucanie fałszywych przesłanek bez wyrzucania całej teorii.