"Afera respiratorowa" - Czy W. Sumliński ma rację?

Przedwczoraj obejrzałem na YouTube vlog W. Sumlińskiego, w którym autor wskazuje, że J. Kaczyński wprowadza Polaków w błąd i dosłownie robi z nich idiotów. Z nich, t.j. też m.in. ze mnie i Was drodzy czytelnicy mojego bloga oraz widzowie pogadanek W. Sumlińskiego. 

https://youtu.be/2Tr-aShMgSQ

Bardziej szczegółowo wyjaśnił to w swoim poście na salonie24 [1]. 

Ogólnie chodzi o to, że Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę na dostawę respiratorów z podejrzaną firmą, która tylko w części wywiązała się z kontraktu, mimo tego, iż MZ zapłaciło z góry (sic!) za większość jego sumy a największe pretensje W. Sumliński ma do faktu, iż J. Kaczyński stwierdził, że: "Oświadczam, że po zapoznaniu się ze sprawą zakupu respiratorów w kwietniu 2020 r., mogę stwierdzić, iż decyzja o skorzystaniu z firmy E&K została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań do podjęcia takiej współpracy" [2]. 

Firma E&K faktycznie dostarczyła ponad tysiąc respiratorów za cenę 160 tys. zł od sztuki, chociaż rynkowe ceny w przypadku sprzętów najwyższej klasy, z dodatkami, to kwoty rzędu 110-120 tys. W. Sumliński wskazuje jednak, że owe respiratory były kupowane w ostatniej chwili (już po zawarciu kontraktu z MZ) z różnych krajów takich jak Pakistan a część była tylko przystosowana do zastosowania w UK.  Następnie zaś przedstawia wiele negatywnych faktów dotyczących - wedle niego - szemranego biznesmena Pana Andrzeja Izdebskiego, który jest właścicielem tej i jeszcze innych firm, z których część jest pod tym samym adresem i zarządzana jest właśnie przez tegoż Pana. Wskazuje m.in na jego wcześniejsze interesy w nielegalnym handlu bronią czy przytacza, że A. Izdebski był nawet straszony śmiertelnie przez swoich kontrahentów z Korsyki. 

Analiza faktów skłoniła W. Sumlińskiego do postawienia zarzutu wobec służb specjalnych i J. Kaczyńskiego. Uważa on bowiem, że: albo służby są nic nie warte, albo działają na korzyść obecnie rządzących i tuszują sprawę ogromnej afery, w której uczestniczą zarówno obecnie rządzący, jak i ich poprzednicy, a przynajmniej protoplaści z kręgów PO. 

Aby zaś dodać smaczku W. Sumliński wskazuje, iż tymi służbami sprawdzającymi ów kontrakt było CBA, które zarządzane jest przez ludzi Ministra Sprawiedliwości Z. Ziobry na czele z jej szefem Andrzejem Stróżnym a inercja tych służb miała bezpośrednio uderzyć w Ł. Szumowskiego i jego zwierzchnika premiera M. Morawieckiego, który ze Z. Ziobrą prowadzi ponoć swoistą wojnę o pozycję, albo odwrotnie: to Z. Ziobro walczy z premierem. 

W. Sumliński poleca przy tym swoją książkę napisaną wspólnie z T. Budzyńskim "Zapis Zarazy", w której szczegółowo opisuje tę "aferę". 

Przesłaniem całych wypowiedzi W. Sumlińskiego w tej sprawie jest mówienie prawdy, czyli tego, co on sam wie i jest przekonany do faktów przez niego poznanych. Stwierdza nawet, że jest mu smutno, iż musi atakować J. Kaczyńskiego, którego do niedawna szanował i mu wierzył. Teraz nie ma do niego zaufania i ubolewa nad faktem, że wiceprezes i szef partii rządzącej robi z ludzi idiotów, przynajmniej w tej sprawie.    

Nie jestem dziennikarzem śledczym, nie znam osobiście A. Izdebskiego i nie wiem, jakie wewnętrzne animozje targają rządem, chociaż o konflikcie Z. Ziobry z M. Morawieckim mówi się od dawna. 

Nie wiem też, czy fakty przytaczane przez W. Sumlińskiego są naprawdę tego kalibru, że można dezawuować postać J. Kaczyńskiego, który od kilkudziesięciu już lat walczy o Polskę. Czy nawet jeden ewentualny błąd ma przekreślać jego dorobek życia i to błąd, który został popełniony w sytuacji nadzwyczajnej i nieznanej dotychczas w postaci pandemii i konieczności podejmowania szybkich decyzji w czasie jej trwania?  MZ tłumaczy się właśnie sytuacją nadzwyczajną i faktem, że w owym czasie nie miało innych ofert sprzedaży respiratorów i nie wiedziało, co przyniesie przyszłość. 

W. Sumliński ma inklinacje do radykalnych ocen ludzi, co nie zawsze przynosi pożądany skutek, bo ludzka materia składa się i z zalet i wad i nie można jednoznacznie wszystkich oceniać według swojej miary. Cenię jednak autora za odwagę i prawdomówność: mówi, co wie i to jest dobre, bo prawda jest najważniejsza.  

Niemniej zawsze należy zważyć, czy przez swoją opinię i subiektywną ocenę nie "wylejemy dziecka z kąpielą" i nie skrzywdzimy ludzi, którzy - dorobkiem swego życia - na to nie zasługują. 

[1] https://www.salon24.pl/u/wojci...
[2] https://www.money.pl/gospodark...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

02-02-2021 [18:41] - tricolour | Link:

@Autor
 
Do ilu razy można kłamać, by jeszcze nie przekreślać dorobku życia?

96 razy dochodziiśmy do prawdy i ostatecznie nie doszliśmy, a nawet film wstrzymaliśmy. 

Sto razy wystarczy, czy ze dwie setki są potrzebne?

Obrazek użytkownika Pers

02-02-2021 [19:17] - Pers | Link:

Rozterki autora sa doprawdy rozczulające.
Ja osobiście wierze, że Pan Prezes Kaczyński walczy już kilkadziesiąt lat o Polskę. Tylko jeszcze nie wiem komu Ona przypadnie w udziale...

A ta afera jest. Bez cudzysłowu.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [11:03] - sake3 | Link:

@Pers.....,,Tylko jeszcze nie wiem komu ona przypadnie w udziale''.Pan i wielu tu na NB chyba raczej uważacie ,,komu Ona potrzebna''.

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [12:09] - Pers | Link:

Mi jest potrzebna bo jestem Polakiem.
Mam jednak uzasadnione obawy, że jest potrzebna jeszcze komuś. Komuś kogo bym nie chciał mieć za sąsiadów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2021 [19:25] - Marek1taki | Link:

Afera respiratorowa mnie nie ekscytuje. Przewidywałem ja w komentarzach w marcu. Myślałem, ze przepłacą więcej. Dużo więcej. Aferą jest pandemia. To z tego się musi tłumaczyć Szumowski, Morawiecki i Kaczyński. Na razie idą w zaparte, niszczą gospodarkę. Jak Prezes znosi mord na norkach? Przestał się golić żeby nie patrzeć do lustra?

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-02-2021 [19:44] - Marek1taki | Link:

Dworczyk się chwali, że wyszczepił 94% lekarzy. https://www.bibula.com/?p=122608
Bibuła daje się nabrać.
94% to chyba z Jandą.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-02-2021 [19:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "postać J. Kaczyńskiego, który od kilkudziesięciu już lat walczy o Polskę. " Apologeci Michnika mówią o nim to samo.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-02-2021 [19:59] - NASZ_HENRY | Link:

Sumliński jest częścią służb!
Służby jak wiele innych instytucji nie przeszły lustracji i skutki są widoczne ☻
 

Obrazek użytkownika angela

02-02-2021 [20:02] - angela | Link:

Tricol, Pers,  jak sępy wietrzą padlinę, a pewnie i wiecej sie zglosi,  tylko jak padliny nie ma, tak nie ma.
Cofnijcie się  szesc lat wstecz, to bez naciągania zaspokoicie swoje apetyty.

Obrazek użytkownika Pers

02-02-2021 [20:34] - Pers | Link:

A co tu "wietrzyć" Andżela? 
Padlina jest i śmierdzi okropnie. 
Przykro mi tylko, że Pan Prezes stracił węch i nie czuje. No ale może On nie ma czasu zajmować się takimi drobiazgami?
Najważniejsze, że walczy o Polskę.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [11:06] - sake3 | Link:

@Pers.....Otóż to,Kaczyński walczy o Polskę.I tego mu nie potraficie wybaczyć.

Obrazek użytkownika tricolour

02-02-2021 [21:04] - tricolour | Link:

Andżela,

Gdzie wrak? Gdzie raport? Zrobili cię w jajo.

Obrazek użytkownika angela

03-02-2021 [14:12] - angela | Link:

Tricol, raport jest, tylko nic nie wiesz, bo zapomnieli ci napisać. 
Wrak natomiast, to zasluga ruskiego watazki,  ktorego  zadne prawa nie obowiązują, a obawa przed prawdą nie pozwoli go zwrocic.
 

Obrazek użytkownika angela

02-02-2021 [20:05] - angela | Link:

Moze pan Sumlinski probuje sie zrehabilitowac u "salonu".

Obrazek użytkownika Pers

02-02-2021 [20:38] - Pers | Link:

Sądzisz, że sprzedał się? 
A może jest po prostu uczciwy i brzydzi się przekrętami? Tak jak ja zresztą.

Obrazek użytkownika Jabe

02-02-2021 [20:47] - Jabe | Link:

A jaka jest prawda?

Obrazek użytkownika Kaciszek

02-02-2021 [20:12] - Kaciszek | Link:

Przychylam sie do opinii, że żadnej afery nie ma gdyż po jakimś czasie każdy głupi może powiedzieć co było źle - ale w trakcie nieznanej fali uderzeniowej nie sposób reagować perfekcyjnie i logicznie i w 100% bezpiecznie. W tamtym czasie wirus był szokiem a struktury państwa nie były dostosowane do adekwatnej reakcji (pomijam fakt, że wielu na pokładzie Państwa Polskiego korzystało też i z okazji ataku koronawirusa aby utopić rząd).
Ale na jednym wydechu muszę stwierdzić, że nie bardzo wierzę w umiejętności Kaczyńskiego i jego walkę o dobro Polski - widzę go raczej jako podobnego do Wałęsy egocentryka ale o wiele inteligentniejszego. Jednak sytuacja tak się układa, że Kaczyński ciągle wygrywa (Opatrzność?) i bardzo się z tego cieszę bo nieważne kto rządzi ale ważne żeby nasz kraj wygrywał.

Obrazek użytkownika Jabe

02-02-2021 [20:48] - Jabe | Link:

Chce Pani przez to powiedzieć, że rząd spanikował i dlatego zaniedbał procedur?

Obrazek użytkownika angela

02-02-2021 [21:28] - angela | Link:

Nikt nie chce pytac, bo wie, ze zadnej afery nie ma, tylko Jabe  wciaz pyta. 

Obrazek użytkownika Pers

02-02-2021 [21:50] - Pers | Link:

Wiesz co Andżela?
Tylko z szacunku dla uczestników tego Szanownego Forum i ze względu na dobry smak Admina nie napiszę co myśle o Twojej inteligencji. Albo tupecie. 
Masz nas za idiotów?

Obrazek użytkownika tricolour

02-02-2021 [21:03] - tricolour | Link:

Kaciaszek,

To znaczy, że można towar zamówić, przepłacić, nie otrzymać ani towaru ani zwrotu pieniędzy i nie ma żadnej afery?

No, rzeczywiście nasz kraj wygrywa... hehehhe. Kasta też wygrywa na tej samej zasadzie: zagarniać ile wlezie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-02-2021 [21:47] - Pani Anna | Link:

Przykre to jest to, że tak wielu ludzi ma problem ze spojrzeniem prawdzie prosto w oczy. Nikt nie umniejsza dorobku Kaczyńskiego, jednak od marca 2020r to nie jest juz ten sam odważny polityk, który zasłynął przede wszystkim swoja umiejętnością oceny i stawianiem trafnej diagnozy. Jednak to ostatecznie Kaczyński ponosi pełną odpowiedzialność za zapaść służby zdrowia i bankructwo polskiej gospodarki, bo trudno uwierzyć, żeby jakiekolwiek decyzje zapadały bez jego akceptacji. Nie wiem, czy to juz wiek, czy inne jakies uwarunkowania, ale mój kredyt zaufania juz sie wyczerpał. Cena jest zbyt wielka. I prosze mieć odwagę nazywania rzeczy po imieniu, człowiek, który chce pozostawić "dobra ślad" nie powinien miec problemu z rozróżnieniem afery od "afery".

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2021 [06:38] - Czesław2 | Link:

Panie Krzysztofie, mam wrażenie, że Kaczyński o stracił zupełnie kontrolę nad tym, co w sferze gospodarczej robi rząd. Zarzynanie polskiej gospodarki w imię ekoterroryzmu jest jednoznaczne. Wyłączamy zawodową energetykę opartą na węglu nie mając póki co żadnej własnej alternatywy. Zresztą, kto poświęcił troszeczkę czasu i prześledził kilka ostatnich moich spostrzeżeń na ten temat, wie, o co chodzi.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2021 [09:27] - Czesław2 | Link:

Ja się nie odwróciłem o 180* od PIS-u, to PIS w/g mojej intuicji odwrócił się.

Obrazek użytkownika Swisspola

03-02-2021 [09:58] - Swisspola | Link:

 Jeden błąd??? No cóż policzmy.

1. Udział Lecha Kaczyńskiego w negocjacjach w Magdalence.  Dziś Jarosław Kaczyński twierdzi, że udział w Magdalence to był akt zdrady.

2. Udział braci Kaczyńskich w obradach Okrągłym Stole. Dziś Jarosław Kaczyński również twierdzi, że udział w przy Okrągłym Stole to był akt zdrady.

3. Wydatna pomoc Wałęsie w wygraniu wyborów na prezydenta. Dziś pan Jarosław Kaczyński twierdzi, że wszyscy w Solidarności wiedzieli, że Wałęsa to Bolek. Wiec pomoc w wygraniu przez Wałęsę wyborów prezydenckich był niczym innym jak aktem zdrady.

4. Wykorzystanie stanowiska w kancelarii Wałęsy w nielegalne przejęciu Expresu Wieczornego i jego majątku. To nie był akt zdrady tylko akt polskiej normalności politycznej z która podobno Jarosław Kaczyński walczy od lat.

5. Sprzedanie gazety „Ekspres Wieczorny” firmie szwajcarskiej. Tak walczył Jarosław Kaczyński o repolonizacje mediów.

6. Niejawne i nielegalne finansowanie PC ze środków fundacji, za którymi stoi kryształowy Jarosław Kaczyński.

7. Minister Jasiński umarza w 2007 roku długi Porozumienia Centrum, czyli byłej partii kryształowego prezesa.

8. Planuje poprzez swoje firmy powstałe często po nielegalne przejętym majątku i uwłaszczeniu się w latach 90-tych budowę dwóch wieź, a bojąc się krytyki rezygnuje po kilku latach, narażając partnerów współpracujących przy tym projekcie na wielomilionowe straty.

9. Od lat dzieli Polaków choćby mową „My tu a oni tam, gdzie stało ZOMO” czy co miesiąc krzycząc na miesięcznicy smoleńskiej „Zwyciężyliśmy”. Aż się ciśnie pytanie „Kogo zwyciężyliście?” Oczywiście rodaków jak przystało na patriotów, bo już w spawie ustawy o IPN ulegli jak zdrajcy, czy w sprawie powiazania funduszy unijnych z praworządnością również padli i skapitulowali jak tchórze. Jak na prawdziwych patriotów przystało.

Już takich drobiazgów jak nałogowe kłamstwo pomijam. „Nidy nie będę premierem.” „Ja nie rządzę.” itd. No cóż wyjawia się klarowny obraz typowego polskiego polityka klamczucha, skoncentrowanego 50% na prywacie, 40% na zdobywaniu stołku, 9.9% na wizerunku zagranicznym i 0.1% na sprawach i problemach kraju. Nie wymieniam przekrętów i oszustw w partiach Kaczyńskiego, gdzie bez prezesa podobno nic nie ma prawa się zdarzyć.
 
PS: 500+ czy 13-ta emerytura uważam nie za rozwiązaniem problemów kraju, tylko jako korupcyjne działania kupna sobie elektoratu w przyszłości, czyli podciągam pod te 40% z katastrofalnym skutkiem dla przyszłości Polski i Polaków. I dla wszystkich którzy mnie posądzą o oglądanie TVN, czytanie GW czy popieranie opozycji odpowiem tak. GW, czyli tego g…..a nigdy nie miałem w ręku. TVN od ponad 10 lat jest u mnie w TV skasowane a wszyscy z opcji PO-PSL powinni iść pod sąd. Jeśli chcecie mnie krytykować czy polemizować to musicie się bardziej wysilić.

Obrazek użytkownika angela

03-02-2021 [10:55] - angela | Link:

Joe Biden, tez właśnie planuje "przekupic" Amerykanow, dla rozruszania swojej gospodarki.😄
Wielu, tym samym duchem zyje co TVN  i bez ogladania, po prostu, są tacy zdolni, albo z podobnego brudnego palucha ssą.
 

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2021 [12:28] - Jabe | Link:

Zatem jesteśmy liderem przemian.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-02-2021 [10:59] - Dorota M | Link:

Takiego steku kłamstw i przeinaczeń rzeczywistości, to trudno znaleźć, chyba jedynie w TVN. To co Pan tutaj robi?
 

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [12:13] - Pers | Link:

Udowodnij Dorotko, że to kłamstwa.
W przeciwnym razie to ty jesteś kłamczucha.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-02-2021 [11:01] - Dorota M | Link:

@ Swisspola. Takiego steku kłamstw i przeinaczeń rzeczywistości, to trudno znaleźć, chyba jedynie w TVN. To co Pan/Pani tutaj robi? 
 

Obrazek użytkownika Swisspola

03-02-2021 [12:27] - Swisspola | Link:

Dorota M i angela
Proszę o konkrety, bo merytoryka i siła argumentów obu pań są porażające. Kiedyś krytykowałem i nadal krytykuje wypowiedz pana JKM, że kobiety są mniej inteligentne, ale te panie idealnie pasują do tezy pana JKM.

 

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [16:30] - sake3 | Link:

@Swisspola......Okreslanie inteligencji innych stosując jako wzorzec iloraz inteligencji pana JKM jest zwykłym niewypałem bądź trafieniem kulą w płot jak kto woli.Pan JKM jest bowiem zwyczajnym ekscentrykiem pragnącym uchodzić za niebywale inteligentnego oryginała trzeba przyznać na tyle cwanego by go podziwiano i wybaczano chamstwo.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-02-2021 [06:56] - Swisspola | Link:

Ależ ja się absolutnie z Toba sake3 zgadzam. Ja bym jeszcze dodał, że dziwnym trafem najczęściej idiotyczne gafy przytrafiają się panu JKM w bardzo istotnych momentach dla jego ugrupowań. Nawet wysnułem taki wniosek, że robi to celowo, aby zdeterminowani prawicowcy i antydemokraci nie urośli w sile. Potwierdził to sp. pan Rajca długoletni współpracownik pana JKM. Po wyborach partia pan JKM i skarbnik partii KORWIN postanowili bezczelnie sfałszować sprawozdania finansowe dla PKW. Pan Rajca twierdzi, że robili to świadomie tak nieudolnie zęby utracić dofinansowanie. Na znak protestu pan Rajca zakończył ponad 20-stoletnia współprace z JKM. Masz absolutna racje, jednak wielu jego poglądom, szczególnie tym mniej radykalnym trudno odmówić racji. Niestety siła argumentów tych pań, jak i ich merytoryka naprawdę dowodzą o ich niezbyt wysokim IQ.

Obrazek użytkownika angela

03-02-2021 [10:43] - angela | Link:

Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo E&K miało dostarczyć w kwietniu i maju ubiegłego roku ponad dwa tysiące respiratorów, a na ten cel wzięło zaliczkę od ministerstwa. Firma nie wywiązała się w całości z kontraktu - dostarczyła 200 respiratorów.

W związku z niezrealizowaniem umowy ministerstwo odstąpiło od niej i otrzymało zwrot przedpłaconych pieniędzy. Na przedsiębiorstwo nałożono kary umowne.

A oto artykuł w całości::

https://www.tvp.info/52039071/...

I po co gęby. strzępic i wymyślać afery.
Sytuacja byla newralgiczna, i rzad wszystko robił zeby ratować  ludzi. 
Nie ustroicie Kaczynskiego w aferę,  ani tą,  ani inną, a najwiecej krzyczą ci, co na zlodziejstwie zęby zjedli.
Nie uda sie wam zniszczyc premiera Kaczynskiego, bo kazdy wie, ze jest to czlowiek krystalicznie czysty, a ci, ktorzy rzadza z jego wyboru, tez wiedza, ze zaden przekręt nie przejdzie.
Co proponowali dla Polaków w tym najciezszym czasie ci, co teraz najwiecej krzycza. 
Nic nie proponowali, bo nie sa do niczego zdolni, "piniedzy nie ma, i nie bedzie", to jest ich program, i tak jest do tej pory.
A   ubieranie na siłę rzadu w przeróżne afery, to jest ich program.
Jasno to widzi spoleczrnstwo, ze ta nacja nic Polsce i Polakom nie da, prócz grabienia do siebie,  niszczenia Polski, ustawicznej bezpodstawnej krytyki, wzniecania awantur ulicznych, i  niszczenia wizerunku w europie i na swiecie.
To cud, ze ten rzad rzadzi, mimo tak bezpardonowych ciaglych atakow, tej durnej, antypolskiej opozycji.
O ilez wiecej mógłby zrobic, gdyby nie musial odpierac  ciagle wzniecanych skarg w PEuropejskim.
Ale wytrzymają,  a  Polacy w koncu odrzucą wszystkie pacynki, ktore wystawiają  co rusz, obiecując  gruszki na wierzbie, a ktore okazuja sie nastepnym wynalazkiem  plejady upadlych nadziei PO, w celu niedemokratycznego przejęcia władzy. 

 

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [12:06] - Pers | Link:

No dobrze już andżela, teraz możesz udać się do kasy. Może premia wpadnie?

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2021 [12:20] - Jabe | Link:

Ja też mogę dostać taką pożyczkę od rządu?

Obrazek użytkownika angela

03-02-2021 [14:22] - angela | Link:

Pers, Jabe,  zgloscie  wy, ale wątpię,  zeby choć grosz wam dali, bo walicie klamstwa, ktore latwo zdementowac, tym samym kompromitujecie firme  # troll #,  a tym samym staliscie sie niewiarygodni.
Tylko czekac, jak jakis nastepny wyskczy, z ksywą Novalia, czy inny Lewak, bardziej "wiarygodny" w pisaniu bredni.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2021 [15:25] - Jabe | Link:

Rozumiem, że pan Izdebski dostał pożyczkę, gdyż nie walił kłamstw, które łatwo było zdementować.

Proszę łaskawie zdementować jakieś moje rzekome kłamstwo.

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [15:53] - Pers | Link:

Andżela, skoro tak "łatwo zdementowac" moje "kłamstwa" to czemu nie zdementujesz choć jednego? Zamiast tego oskarżasz mnie o przynależność do jakiejś "farmy trolli".

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w ten sposób prezenujesz swoją miałkość intelektualną. Wykaż choć jedno moje kłamstwo. Samo rzucenie w kogoś epitetem "troll" to trochę za mało :)
Spręż się, twoje komentarze czytają ludzie inteligentni i nie chciałabyś z pewnością wyjść na ... No wiesz kogo :))

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [16:39] - sake3 | Link:

@Pers...To pan Pers czytuje komentarze pani Angeli,a przecież uważa się za inteligentnego.Jeśli pan Pers uważa jej komentarze za takie słabe to czemu samemu nie błyśnie jakąś swoją myślą,a poprzestaje jedynie na krytyce?

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [17:24] - Pers | Link:

Bardzo lubię komentarze Andżeli. Wprawiają mnie zawsze w dobry nastrój. 
Dobrze wiedziec do czego prowadzi czytanie propagitek jednej partii :) Gdy czyta się więcej to jest szansa na szerszy ogląd świata.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2021 [18:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie można mieć pretensji do angeli i sake. One/i jak wielu blogerów są efektem paroletniej tresury medialnej.
Im nie wolno mieć wątpliwości, by czasem takowa się nie zasiała, pracownicę TVP Poznań zwolniono z pracy bo wystąpiła  z emblematem WOŚP, a innego dziennikarza przesunięto na zaplecze bo śmiał poddać w wątpliwość werdykt TK.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [18:57] - sake3 | Link:

@Pers....Nic lepszego niż dobry nastrój w dobie pandemii.

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [19:53] - Pers | Link:

sake3
To jest jakaś "pandemia"?

Obrazek użytkownika angela

03-02-2021 [19:21] - angela | Link:

Pers, to nie czytaj agitki TVN,  bo wychodzisz na g.....

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [19:50] - Pers | Link:

g...eniusza?
Zawsze myslalem, ze TVN to telewizja a nie gazeta. Ale oczywiście mogę się mylic bo nie oglądam telewizji ani nie czytam gazet.
 

Obrazek użytkownika Dorota M

03-02-2021 [10:52] - Dorota M | Link:

Ktoś Matce Kurce od jakiegoś czasu przestawił wajchę na równe plucie na rząd i JK. W tym gorącym czasie ataków ze wszystkich stron na rząd ZP, skąd brać pewne informacje, o nowym wirusie zabijającym w dużej skali ludzi, jeżeli nie od rzeczoznawców, lekarzy, wirusologów, którzy też mają nikłe doświadczenie, a do tego te opinie "rzeczoznawców" są często sprzeczne i niejednokrotnie okazują się nieprawdziwe. Łatwo zatem popełnić jakiś błąd w decyzjach. Pan Sumliński jest bardzo zdolnym publicystą, jednak niezwykle jednostronnym w swoich opiniach. Poza tym atakowanie JK dosłownie za wszystko stało sie trendy i ulegają mu także niektórzy cenieni na prawicy publicyści, bo to nad wyraz łatwe.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [16:13] - sake3 | Link:

@Dorota M......Plucie na Kaczyńskiego nie tylko trendy i łatwe ale jakież opłacalne..Artysta dostanie rólkę,celebryta fanów,dziennikarze jakiś programik w telewizji albo miejsce na Onecie.A najważniejsze,że zostaną przytuleni do piersi panów Hołowni,Kosiniaka -Kamysza,Czarzastego albo Budki.

Obrazek użytkownika Boruta

03-02-2021 [22:11] - Boruta | Link:

[Artysta dostanie rólkę,celebryta fanów,dziennikarze jakiś programik w telewizji albo miejsce na Onecie] albo tak jak "antysystemowy" red. Sumliński osobną półkę w EMPIKU.

PS
Dzisiaj każda łajza atakuje Kaczyńskiego, bo to nic nie kosztuje, a jeszcze zarobić można. 
 

Obrazek użytkownika Pers

03-02-2021 [22:28] - Pers | Link:

Prawdziwa cnota sama się obroni.

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2021 [22:35] - Jabe | Link:

Zły to człowiek, więc atakuje prezesa. Po co więc zawracać sobie głowę pytaniem, czy słusznie?

Obrazek użytkownika Pers

04-02-2021 [08:19] - Pers | Link:

Kazdy kto ośmielił się atakować pana prezesa jest z definicji złym człowiekiem. Ten dogmat nie podlega żadnej dyskusji.

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [11:23] - sake3 | Link:

A nie sądzi Pan autorze,że w potrzebie szuka się różnych dróg i rozwiązań? Wątpię czy jesteśmy w Europie odosobnieni w staraniach o respiratory,medykamenty,sprzęt medyczny.Pandemia pokazała jasno braki w wyposażeniach w sprzęt medyczny nie tylko u nas .Nie tylko my jako Polska poszukujemy dostawców,a w tej sytuacji dość łatwo o błąd czy dostawcę malo wiarygodnego.Najłatwiej zapewne byłoby nic nie robić i siedzieć z założonymi rękami.Cała ta akcja red.Sumlińskiego wygląda mi na prywatną wojenkę służb z Kaczyńskim.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-02-2021 [11:53] - Pani Anna | Link:

@sake3
 Jakaż to była "potrzeba" droga Sake? "Stan wyższej konieczności" w sytuacji kilkunastu zachorowań i śmiertelności na poziomie ułamku promila, a i to w ostatnim stadium raka? 

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2021 [12:31] - Jabe | Link:

Co uczyniło tego pana wiarygodnym w jakimkolwiek stopniu? Myślę, że to kluczowe pytanie do rozwikłania tej nie-afery.

Obrazek użytkownika Swisspola

03-02-2021 [12:43] - Swisspola | Link:

Błąd, jaki błąd? Błąd jest absolutnie wykluczony, szczególnie jeśli maseczki zamawia się u instruktora narciarstwa. :-)

Obrazek użytkownika sake3

03-02-2021 [16:49] - sake3 | Link:

@Swisspola...,,Błąd jest absolutnie wykluczony''.Jaki Pan pewny,czyżby na stoku narciarskim chowając się za maseczką i kaskiem był Pan świadkiem zbridniczej transakcji z instruktorem narciastwa?Nogi Pan czasem nie złamał ze zgrozy ?

Obrazek użytkownika Swisspola

04-02-2021 [08:00] - Swisspola | Link:

Wie pan co pańska pierwsza odpowiedz na mój wpis o JKM wydawał się rozsądny i dlatego na niego odpowiedziałem. Jednak, jeśli dla pana normą jest zamawianie przez państwo maseczek u instruktora narciarskiego to faktycznie nie warto dyskutować. Życzę miłego dnia.

Obrazek użytkownika sake3

04-02-2021 [12:01] - sake3 | Link:

@Swisspola......A czy u Pana normą jest powielanie kłamstw bądź sensacji rodem z GW? Był Pan świadkiem zamawiania maseczek u instruktora narciarskiego?Zapewne nie.Minister już dawno tłumaczył,że ów instruktor był jedynie źródłem informacji gdzie i jak maseczki tak wówczas potrzebne nabyć.Wiele państw UE na własną rękę poszukiwało dostawców naseczek,respiratorów,potrzebnego sprzętu medycznego różnymi drogami ale tylko w Polsce z tego powodu podnosi się takie larum.Aby obalić rząd opozycja nie tylko takich rozwiązań jak oczernianie się chwyta,dziwne,że Pan tego nie zauważa.

Obrazek użytkownika Swisspola

04-02-2021 [19:44] - Swisspola | Link:

Naprawdę pan wierzy w to co pan pisze. To brzmi mniej więcej tak. Poważny urzędnik państwowy wpada do rzeźnika, aby się dowiedzieć, gdzie najtaniej, najszybciej można kupić solidne gwoździe. Panie kochany, a co miał mówić, że kupił maseczki u instruktora narciarstwa, bo to jest światowy ekspert ochrony przed covidem-19? Proszę mi wierzyć, że GW nigdy w życiu nie miałem w ręku, ale widzę, że ludzie idiocieją nie tylko przez TVN czy GW.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2021 [20:35] - Imć Waszeć | Link:

A to była w ogóle jakaś afera respiratorowa? Myślę, że podnoszenie tego tematu teraz to przykrywka dla realnych afer: afery szczepionkowej w Unii i samodzielnych zakupów szczepionek przez Niemcy. Przynajmniej jest to racjonalne wytłumaczenie obecnego nadmiernego wzmożenia folksdojczów z PO, które łączyć też należy z dziarską działalnością "kreta" podgryzającego po korzonku członków partii.

Obrazek użytkownika tricolour

04-02-2021 [21:35] - tricolour | Link:

Nie wolno też zapominać o aferze trampkowej gdzie na skutek odcięcia buca od netu stracił koryto.

Polske miliony na lewo to pikuś. A nawet femtuś.