Środowisko telewizji wRealu24 tworzy polskiego YouTuba!

Niedawno pisałem [1], że w Polsce jest konieczność powstawania różnych polskich alternatyw dla światowych monopolistów mediów społecznościowych takich jak: YouTub, Facebook, Twitter czy Instagram. Zadeklarowałem też chęć współuczestnictwa w procesie powstawania takich niezależnych mediów bez cenzury oraz niejako zobowiązałem się, że takie inicjatywy będę - w miarę swoich możliwości - promował zarówno w sieci, jak i w realnej rzeczywistości. 

W tekście tym jedynie wspomniałem, że środowisko niezależnej i całkowicie polskiej telewizji internetowej wRealu24 rozpoczęło tworzenie polskiego YouTuba. Jeszcze w ubiegłym roku ta inicjatywa nabierała kształtów a teraz poczyniono pierwszy krok tworząc stronę "Klubu Wolnych Mediów" (https://klubwm.pl/):

(https://youtu.be/JySnp4DZMxo)

Zachęcam wszystkich do wsparcia tej inicjatywy w takiej postaci jaką jesteśmy w stanie i na jaką nas stać. Udowodnijmy, że tak naprawdę Polacy potrafią :).

Nadmieniam, że w żaden sposób nie jestem zawodowo związany z tą telewizją ani też nie jestem współinicjatorem powstawania nowego, polskiego YouTuba. Po prostu kibicuję tej inicjatywie, bo wedle zapowiedzi ma to być forum bez cenzury a teraz to - wobec totalnych cenzorskich zapędów dla  konserwatywnych treści w mediach BigTech - jest najważniejsze. Takie nowe polskie forum będzie po prostu działało zgodnie z polskim prawem i tyle. 

Oczywiście wRealu24 jest telewizją prezentującą określone poglądy polityczno-społeczne, które ogólnie można określić jako patriotyczno-prawicowo-konserwatywne. W tym obszarze jest mi bliska, choć nie zawsze zgadzam się ze wszystkim, co tam jest opowiadane i pokazywane. Ale właśnie tym bardziej powinniśmy ją wspierać, bo być może już wkrótce w dotychczasowych mediach w ogóle nie będzie można prezentować poglądów innych niż lewacko politpoprawne. Zablokowanie kont urzędującego (sic!) D. Trumpa jest tego najbardziej jaskrawym przykładem. 

Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie się powiedzie i długookresowo osiągnie sukces. W dalszym jednak ciągu pozostaje otwarta kwestia budowy polskich odpowiedników Facebooka czy Twittera.  

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-01-2021 [14:51] - Marek1taki | Link:

To nawet jak powstanie to nie załatwia sprawy facebuków i podobnych bo pozostaje odpowiedzialność za krzewienie totalitaryzmu marksistowskiego.
PiS takich spraw nie załatwi bo z pozycji PPSowskich w pogoni za internacjonalistyczną moderną przeszedł na pozycje SDKPiL.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [16:15] - sake3 | Link:

Jasne ,dopiero jest pomysł a już skrytykowany.Przecież dbacie swoim marudzeniem o to,by w Polsce nic i nigdy nie moglo powstać.No chyba że wróci wasz ukochany Tusk to wszystko bedzie łacznie z wolnością słowa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-01-2021 [16:57] - Marek1taki | Link:

Pani nawet nie rozumie co napisałem więc tłumaczę. Pomysł jest dobry. Popieram go zresztą od dawna, jeszcze w czasach gdy tu na blogach pisano o ignorantach co nie mają pojęcia o mediach społecznościowych, że tylko facebooki i tweetery, a nie polskie. Krytykuję politykę PiSu tolerancji dla światowej i krajowej komuny, w tym we własnym gronie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-01-2021 [18:00] - krzysztofjaw | Link:

Proszę zważyć, że wRealu24 nikt nie liczy na pomoc rządową. Mało tego. Można powiedzieć, że obecnie jest antyrządowa, bo krytykuje obecny rząd w różnych obszarach. Nie zawsze się z tym zgadzam, ale inicjatywa jest jak najbardziej pozytywna. Każde złamanie monopolu informacyjnego w sytuacji, że dziś media to już pierwsza a nie czwarta władza, jest pożądane. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-01-2021 [18:29] - Marek1taki | Link:

Będziemy oglądać. Krytykować rząd nie sztuka bo robi wszystko na opak. Pomocy rządowej nie chcemy dla nikogo bo wiadomo, że z naszej krwawicy.
Na przestrzeganie prawa zakazującego szerzenia totalitaryzmu marksistowskiego nie liczę - musieliby zamknąć np. wszystkie telewizyjne programy informacyjne głównego ścieku. Byle nie przeszkadzali Polakom.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [20:37] - sake3 | Link:

Które media podciaga Pan pod sciek?

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-01-2021 [23:53] - Marek1taki | Link:

TVN, Polsat i TVP. Nie pytam, z którego jest Pani elektoratu medialnego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2021 [15:52] - Pani Anna | Link:

Bardzo chętnie "wesprę" każda inicjatywę przełamującą monopole, coś mi jednak mówi, że to "środowisko" stworzy sobie nastepna enklawę będącą emanacją jedynie "na dzień dzisiejszy" słusznych poglądów, gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji będzie się nawzajem zapewniało jak bardzo mają rację, a janusze prawicy będą natychmiast lecieli na skargę za każde inne zdanie niż to głoszone przez nich. Taka to będzie wolność słowa jak i na NB, aż się nią zachłyśniemy. No, ale chętnie popatrzę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-01-2021 [16:59] - Marek1taki | Link:

Nie zamierzam dać im wolnego pola na samozadowolenie z nazywania pierdów fiołkami.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-01-2021 [17:57] - krzysztofjaw | Link:

Zawsze takie niebezpieczeństwo istnieje, ale będziemy to ocenić w praniu. Jak na razie jest to dobry pomysł i oby się powiódł a jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy. 
PZdr

Obrazek użytkownika Adam66

18-01-2021 [14:15] - Adam66 | Link:

Środowisko Gazety Polskiej otwiera podobno coś w rodzaju facebooka, portal Albicla.com.  Nazwa ma by skrótem łacińskiej nazwy "Orzeł biały" - "aquila alba". Rejestracja w nowym serwisie możliwa będzie od 20 stycznia. Inicjatywa oczywście cieszy ale ta nazwa - kto to zapamięta?  Nawet dla znających łacinę to nie ma sensu. I nasuwa się pytanie - czy nie mamy wystarczająco dużo, pięknych i prostych słów polskich?  Nawet brzęczyszczykiewicz albo szczebrzeszyn łatwiej byłoby zapamiętać, jakiś "geniusz" marketingu internetowego  musiał to podpowiedzieć...

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2021 [08:12] - Czesław2 | Link:

Cała Polska to makaronizmy. Mentalność niewolnika.

Obrazek użytkownika angela

18-01-2021 [11:49] - angela | Link:

Wielki błąd portali,   które zablokowały  Donalda Trumpa.
Teraz  każdy kraj będzie pracował nad uniezaleznieniem
Chyba ze uznali ze , boj to jest ich ostatni.
Pomylili się,  i bez prez. Trumpa narody będą się siliły na niepodleglosc.
Czas dyktatury lewactwa się skonczyl.
Ludzie, wyborcy widzą ich glupotę i dewiacje, szalenstwo i wyuzdanie,  z  ktorym bardzo niewielu chce sie żyć. 
Wykorzystywanie spoleczenstw, narzucanie swoich praw, zlodziejstwo, drenaz finansowy krajow, nędza przecietnych obywateli, a  kokosy i bogactwo dla mafii i zlodziei.
Ni do Boga,  ni do ludzi.
A to wszystko nazywają, DEMOKRACJĄ.🤣🤣
Jak "demokratycznie ' Niemcy kupują szczepionki,  ubezpieczają ns2,  a podobno to PiS jest partią putinowską.
Kon by zdechł ze smiechu.

https://m.niezalezna.pl/375024...

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2021 [11:39] - Czesław2 | Link:

Na lokalne portale przejdzie 10% użytkowników, reszta zostanie, bo musi wiedzieć, jakich slipów używa aktualnie Arnold S. Na "prawicowych" portalach przyciski do FB czy Twittera nadal są. Kasa.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-01-2021 [14:47] - Imć Waszeć | Link:

Ale wystarczy na taki lokalny portal wrzucić Wiedźmina Go i już za kilka lat sytuacja zacznie się odwracać. Niestety, do współczesnej młodzieży można podejść tylko od strony rozrywki i "bycia sobą", bo tak formuje ich chory system edukacji. W Polsce jest wiele grup zainteresowanych konkretnymi produkcjami także polskimi i wcale nie trzeba od razu produkować klona WOW z Mieszkiem I, tylko stworzyć portal w formie integratora grup zainteresowań. W lewackich rozwiązaniach tego typu, każdy produkt musi pokazywać lub odnosić się do LGBT. W konserwatywnym nie musi, a więc już będzie więcej wolności. Przy okazji rozrywki można podjąć próbę reedukacji, czyli konkretnie pokazać miałkość i durnowatość lewackiego nauczania.

Obrazek użytkownika Ptr

18-01-2021 [13:57] - Ptr | Link:

A kto będzie kontrolował ten niezależny portal ?  I dlaczego oni musza ten portal stworzyć ? Dlatego ,że przed wyborami bik-tech zamknie/odetnie całą konkurencję , albo pozostawi kurek przymknięty na tyle , na ile będzie im potrzeba. Chodzi o być albo nie być Konfy w Sejmie. A wcześniej być albo nie być w przestrzeni medialnej. 
To można całkowicie na spokojnie ocenić , tak jak  spokojnie już przyjmuje się 90% emocjonalnego przekazu konfederacji. Może niektórzy publicyści odwalili dużą robotę narażając się , ale politycy raczej mają słabo to wszystko poukładane, że tak powiem.