D. Trump - to była ostatnia wyspa wolności!

Nie ma dziś sensu na zastanawianie się nad tym, czy D. Trump ma jeszcze jakiekolwiek szanse na utrzymanie prezydentury. Niestety prezydentem w USA został dziadek z demencją J. Biden a w zasadzie jego zastępczyni K. Harris, skrajna komunistka. 

Jest to dla Polski bardzo zła wiadomość, bo straciliśmy najważniejszego sojusznika, na którym mogliśmy jako państwo budować naszą europejską suwerenność, choćby opierając ją na Trójmorzu, którego D. Trump był gorącym zwolennikiem. 

Ponadto doceniał on Polskę i widział w niej swojego przedstawiciela w strukturach UE i negował wszystkie przedsięwzięcia, które mogłyby nam zagrozić jak np. Nord Stream 2. Bardzo oponował też przeciwko dominacji Niemiec w UE, czemu dawał wielokrotnie wyraz i doprowadzał A. Merkel do bezradności, ale też i wściekłości. 

Przeciwstawiał się też próbom po raz kolejny budowy przez Niemcy  ścisłego sojuszu z Rosją, który można nazwać znów kondominium rosyjsko-niemieckim. A dla Polski taka współpraca ma historycznie bardzo złe konotacje, bo od zawsze żyjemy pośród dwóch granicznych wrogów, którzy przez wieki chcieli zdobyć nasz kraj. 

To fakty, którym nie można zaprzeczyć. 

Oczywiście to, co robił D. Trump było - wedle niego - w interesie USA. I postępował tak a nie inaczej tylko z tego powodu, iż uważał, że jest to korzystne dla Amerykanów. A, że przy okazji było to też korzystne dla Polski to już tylko my możemy ocenić i sądzę, że historycznie to docenimy. Jeszcze mocno zatęsknimy za D. Trumpem jako jednym z ostatnich mocarstwowych i normalnych przywódców światowych . 

Ale też zatęsknią za nim sami Amerykanie. Przez swoją kadencję (do czasu wybuchu pandemii koronawirusa) podjął się pracy wzmocnienia amerykańskiej gospodarki i to z takim skutkiem, że zmalało bezrobocie do poziomu z lat 50-tych XX wieku a dochody państwa osiągnęły niespotykanie wysoki od kilkudziesięciu lat poziom. Ponadto dał swoim rodakom wolność i powrót ich do korzeni, czyli do czasu świetności USA. 

Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie pandemia koronawirusa i nagłe lewackie rozruchy inicjowane przez agresywny oraz przestępczy BLM wygrałby wybory "w cuglach" i to w takiej procentowej przewadze, że nie mogłoby być mowy o możliwości dokonania ewentualnych fałszerstw, które są możliwe jedynie w przypadku, gdy liczba oddanych głosów na określonych kandydatów jest zbliżona. Ponadto miał przeciwko sobie cały "Deep State", koncerny przemysłowe i medialne, które przez całe cztery lata były przeciwko niemu a już ostatnie ich lewackie wyczyny (m.in. blokowanie kont) tylko potwierdzają, że to właśnie on był ostatnim wolnym przywódcą świata. I naprawdę nie wiemy, czy ostateczny wynik wyborów w USA jest prawidłowy i zgodny z wolą Amerykanów. Pozostaje niesmak, że mogłyby być one jednak sfałszowane, co niektórzy uznają za pewnik.  

Nie mam pojęcia co teraz zrobi D. Trump. Życzyłbym sobie, aby zagospodarował swoją popularność i stworzył coś na kształt ruchu społecznego czy partii politycznej liczącej się w wewnętrznych, amerykańskich sondażach. Tym bardziej, że przez swoich Republikanów w dużej mierze został zdradzony. Czy ma jakiekolwiek szanse? Oczywiście, że tak, ale trzeba brać też pod uwagę jego wiek a co za tym idzie coraz mniejsze jego siły fizyczne i psychiczne.  Może jednak podoła i mam taką nadzieję, iż tak się stanie. 

Gorzej jest jednak z nami. Polska została osamotniona. Możemy liczyć na Węgry, w mniejszym stopniu na całą Grupę Wyszehradzką czy kraje Trójmorza. Niemcy zaczęły realizować swoją politykę obiecując USA, że to teraz one będą ich gwarantem w Europie.  A. Merkel w międzyczasie spotkała się z przywódcami Chin i Rosji a nam wcześniej zarzucała, że podjęliśmy jakiekolwiek rozmowy z Chinami na temat ich Jedwabnego Szlaku i centrum dystrybucyjnego pod Łodzią. No cóż, liczą się tak naprawdę własne, narodowe interesy i to polscy politycy powinni sobie wreszcie uświadomić. 

Czeka nas bardzo trudny czas. Czy sprostamy jego wyzwaniom? Nie wiem. Jak na razie wszystko wygląda pesymistycznie, ale być może jednak prawda zwycięży nad kłamstwem a dobro nad złem. Oby! 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-01-2021 [17:24] - Marek1taki | Link:

Triumf geriatrii i lobby producentów kijów do szczotek.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-01-2021 [17:38] - Marek1taki | Link:

Aż taki ten Trump dla nas dobry nie był co nastanie Biden aż piszczy.
Trump z Trójmorzem w Warszawie to wyskoczył jak Szczepkowska z końcem komunizmu. Niektórzy to nawet dali się nabrać.
Po Bidenie to oczekujemy nie pierwszego już resetu tylko kolejnego. I nie tylko 17 IX ale i pierwszego.
Za to w polityce wewnętrznej zrobi rewolucję październikową w terminie lutowej.

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2021 [17:43] - Pers | Link:

A jak Autor ocenia wydaniy przez Trumpa rozkaz zamordowania irańskiego generała Soleimaniego, który akurat byl w misji dyplomatycznej? 
To też była "wyspa wolności"?

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-01-2021 [18:54] - Tomaszek | Link:

Eliminacja terrorystów i bandytów , byle skuteczna . Mógł się nawet przebrać za Papieża , i tak by go odpalił . Zuch chłopak . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-01-2021 [19:20] - Marek1taki | Link:

Odpalił sojusznika pod względem geopolitycznym i ideologicznym. Nic nie zrobił BLM ani pandemii, ani wyborczemu oszustwu.

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2021 [21:28] - Pers | Link:

Właśnie Generał Soleimani zwalczał terrorystów, których usa sponsorowaly.
Ogarnij się.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-01-2021 [22:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie pandemia koronawirusa"
To pandemia pokazała iż Tramp jest prymitywnym, nie reformowalnym kabotynem i hipokrytą.
Facet obśmiewał wszelkie ostrzeżenia, okazywał chamską bufonadę wobec narastającej liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych. Gdy choróbsko jego samego dotknęło, zastosowano wobec jego zdrowia wszelkie możliwe środki, nagle zaczął zgrywać lidera w walce z pandemią. 

Jest przerażające iż mieniący się Patriotami Polskimi , a w tej liczbie paru tutejszych blogerów/ek, są tak bardzo naiwni i pozbawieni grama chęci dotarcia do faktów. Polska w której będą mieć przeważającą rolę , będzie kołchozem na łasce jakiegoś mocarstwa.
1. To nie decyzje Trampka zadecydowały o wzmacnianiu wschodniej flanki NATO. To się stało za  drugiej kadencji Obamy.
2. Trampek nie postrzega Polski jako partnera. Polska jest dla niego, podobnie jak dla całego establishmentu amerykańskiego, polem potencjalnego konfliktu i przygłupawym małym żandarmem, który kupuje w USA mundurek i zdezelowaną pałeczkę.
Partnerem dla USA, Polska byłaby gdyby jej sojusznik inwestowałby w dobra trwałe, które trzeba by było, bronić. USA nie wysyła swych żołnierzy w celu obrony idei, tylko swych interesów, tak się składa że USA żadnych finansowych interesów wiążących gospodarkę, w Polsce nie ma.
3. Szczytem postsowieckiego lizodupstwa był pomysł nadania jakieś bazie tytułu Fort Tramp. W czasie PRL po 56, nie doszło do takiej publicznej służalczości wobec Sowietów.
4. USA ma z Niemcami interesy przerastające relacji RP z USA, wchodzenie Polski w role, ratlerka przy nodze Prezydenta USA, obniżyło rangę Polski w relacjach europejskich i również w relacjach w grupie V4. Był to czytelny dowód na niesamodzielność polityki polskiej.
5. Gwoli przypomnienia. Wszyscy którzy byli autorami polityki niewidzialnej ręki rynku, byli wytresowania w USA. Do dziś USA oraz tzw. Stara Europa są beneficjentami tej polityki, w tym Trampek, który zlecał za najniższe stawki, bez ubezpieczenia, bez środków zabezpieczających likwidację zabudowań w których stosowano azbest. Nawet Meksykanie tego nie chcieli robić, wobec tego sięgnął po Polaków.

Obrazek użytkownika Pers

17-01-2021 [11:28] - Pers | Link:

Wszystko to szczera prawda!
Weź jednak pod uwagę, że brutalnie burzysz cukierkowy obraz świata autora.

Obrazek użytkownika Ptr

17-01-2021 [12:20] - Ptr | Link:

Trump to kolejny prezydent z tych, którzy wierzyli w Amerykę. W tę God Bless Amerykę. Problem w tym, że tam jest mnóstwo ludzi , którzy z Ameryki korzystaja i się na niej bogacą, ale nie będą z nią "na złe". Cała sytuacja pokazała jak dużo w ludziach może być nienawiści , gdy im zagroziło ,że ich różnorodne ambicje, władzy , pieniędzy, tożsamości ideologicznej, zostały przytłumione przez te wartości , które reprezentował Trump. Ten niedoskonały prezydent jednak stanowi dla USA jakiś znak proroczy, który elity tego nieszczśsnego kraju odrzuciły. Same wydarzenia związane z tym odrzuceniem w historii są powtarzane, nagonka, groźby, podstęp, pozbawienie władzy, zniszczenie wizerunku,upokorzenie, prześladowanie zwolenników. To standardowy scenariusz. Problem w tym ,że nie ma możliwości , aby wszyscy Amerykanie wyparli się swoich wartości. 

Obrazek użytkownika maxilampus

17-01-2021 [13:10] - maxilampus | Link:

Kszysztof,Krzysztof..
Jedyna " wyspa wolnosci" jest Chrystus..Uwazasz sie za Katolika to powinienes to wiedziec..
Fajnys chlop tylko bardzo pogubiony..Pzdr..

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [14:20] - sake3 | Link:

Gdyby Trump tak głupi,prymitywny,arogancki stary i śmieszny a nawet znienawidzony przez naród jak przedstawiają go tu komentatorzy bloga to po cóż te Twittery,Amazony czy Facebooki miałyby go blokować? Po co te wysiłki i groźby smierci wobec jedynej platformy wolnego słowa Parlera,który nie zablokował Trumpa?

Obrazek użytkownika Ptr

17-01-2021 [20:08] - Ptr | Link:

Na filmie "socjal netłork" o początkach fb jest pokazana jakaś pierwotna motywacja. To jest dążenie do przeskoczenia tych elit , które tych młodych wybrańców mogli mieć za gorszych. A dziewczyna nie lubiła zadufania bohatera. Teraz widać ,że to zaangażowanie rozrosło się do rozmiarów politycznych, czy geopolitycznych. To jest czas brania odwetu na Trumpie za jego ogólny kurs, walenie prawdy w oczy dziennikarzom, politykom. Przecież szef fb spotykał się z kanlerz Niemiec. Coś uzgadniali. Przecież Merkel też z Trumpem się nie dogadała. Może ta cenzura to jest tylko zagrywka. Udawanie furii. Bo ten atak na zwolenników Trumpa oznacza ,że hightechy są w furii. Albo to zagrywka obliczona na kilka dni , aby zatrzymać jakieś niekorzystne działania obozu Trumpa, albo to rzeczywista furia,z punktu widzenia demokracji nie mająca podstaw aby zaistnieć. Ale może to jest furia kulturowa, wojna kulturowa spowodowana tym, że Trump poruszył jakiś czuły punkt, wywołał jakiś ból tej opozycji, tak silny , że reagują upadkiem zasad. Tak często się działo, gdy chęć zniszczenia przeciwnika przekracza wszelkie normy. Trzeba jednak pamietać ,że Trump sprawował władzę legalnie. Wobec tego żądza zniszczenia go pozademokratycznymi nadużyciami prawa ujawnia niezdrową podnietę. Podobne to do reakcji polskich totalnych. Skąd ta furia ? Co ta furia przypomina ? 

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [20:45] - sake3 | Link:

@Ptr.......Ta furia jest narzucona odgórnie.Zarówno w Stanach jak w Polsce obarczono tymi działaniami celebrytów,aktorów,dziennikarzy.Odmóżdżone szemrane towarzycho nazywajace siebie ,,ludźmi sztuki'' razem z opozycją robią jak najgorszą robotę przekonywania Polaków w jakiej to ruinie są ich kraje.

Obrazek użytkownika sake3

17-01-2021 [14:21] - sake3 | Link:

Gdyby Trump tak głupi,prymitywny,arogancki stary i śmieszny a nawet znienawidzony przez naród jak przedstawiają go tu komentatorzy bloga to po cóż te Twittery,Amazony czy Facebooki miałyby go blokować? Po co te wysiłki i groźby smierci wobec jedynej platformy wolnego słowa Parlera,który nie zablokował Trumpa?

Obrazek użytkownika angela

18-01-2021 [11:26] - angela | Link:

Tylko, to dzieki Trumpowi wielu uswiadomilo sobie kto rzadzi swiatem, tzn media przez ludzi ktorzy na nie placa, i ze media moga zniszczyc człowieka. 
To byl wielki BLĄD mediów,   bez wzgledu na wszystko.