Czas na polskie pomysły: YouTuba, Facebooka i Twittera

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zbudowana przez gigantów medialnych pozycja monopolistyczna na rynku mediów społecznościowych pozwala im na stosowanie niejasnych zasad bytności w tych mediach. A jako, że ich właściciele to lewacy z krwi i kości to konserwatyści i prawicowcy są coraz bardziej wykluczani z ich platform. Być może dla niektórych jest to normalne, ale obecne stosowanie cenzury jest antywolnościowe i nie ma nic wspólnego z onegdaj internetowym wolnym przepływem informacji, o którym kiedyś gaworzyli założyciele tych gigantów. Teraz, gdy już zyskali monopol postępują tak, jakby byli właścicielami naszych dusz i umysłów. Nie możemy na to pozwolić!

Coraz więcej osób w Polsce zachęca do stworzenia polskiego YouTuba, FB i Twittera [1]. I dobrze, bo właśnie konkurencja może ukrócić lewackie zapędy cenzorskie tych monopolistów a ewentualna utrata rynku i dochodów może okazać się dla nich najboleśniejsza. Bo przecież nikt nie może wątpić, że takie przedsięwzięcia długookresowo na pewno będą dochodowe i tym samym zmniejszą te dochody wskazanym monopolistom. Tym bardziej, że mogą się owe przedsięwzięcia okazać międzynarodowe. 

Spotkałem się z wyrażaniem takich marzeń o polskich mediach na wielu portalach, które zintensyfikowały się  po jawnej cenzurze jaką zastosowały ostatnio te giganty medialne wobec D. Trumpa, ale i wcześniej, gdy nawet polskie niezależne telewizje internetowe były i są blokowane przez YT. 

Paradoksalnie efektem tego blokowania jest m.in. to, że dynamicznie rozwijająca się telewizja internetowa wRealu zaczęła budować polski odpowiednik YouTube. I chwała jej za to. Kibicuję jej w tym dziele z całego serca! Mam nadzieję, że uda się im zbudować takie forum jak najszybciej, bo skończyły się czasy tylko mówienia a nadeszły działania i ich wspierania.

Pozostaje jeszcze polski FB i Twitter, ale skoro taki mały kraj jak Węgry zbudował swoją sieć społecznościową a'la FB pod nazwą HUNDUB (https://hundub.com/) to dlaczego tak duży i jeden z ludnościowo największych krajów w UE jakim jest Polska nie ma zrobić tego samego? Na Węgrzech podobno jest już około miliona zarejestrowanych tam użytkowników a kraj ten liczy jedynie niespełna 10 milionów ludzi czyli około cztery razy mniej od Polski. Gdyby tak odnieść ten stosunek do ewentualnego polskiego medium społecznościowego, to mogłoby ono liczyć na co najmniej 4 miliony użytkowników. I byłoby to medium - tak jak na Węgrzech - bez cenzury, ale z jednym zastrzeżeniem: nie można byłoby publikować treści promujących nazizm i komunizm. 

Oczywiście jak wspomniałem tego typu portale społecznościowe wcale nie musiałyby się zamykać do rynku polskiego, ale mogłyby też stawać się powoli mediami o zasięgu międzynarodowym. I to mediami wolnymi od cenzury! Może - jak to kiedyś było w przepowiedniach - to z Polski popłynie odnowa w duchu wolności i prawdy? 

Polecam też przeczytanie artykułu na niezależna.pl [2], który wskazuje, że już dziś możemy się uniezależnić od monopolistów medialnych korzystając z takich serwisów jak: Gab, MeWe, Parler czy Rumble. 

Polacy swoimi umiejętnościami i wiedzą informatyczną wcale nie ustępują tym, którzy technicznie tworzyli globalne media społecznościowe. Mało tego! Uważam, że ich niejednokrotnie przewyższają! Zatem wierzę, że znajdą się wśród nas tacy, którzy podejmą się zbudowania polskiego FB czy Twittera a może nawet wymyślą zupełnie coś innego. Ja - z racji swojego doświadczenia zawodowego - osobiście deklarują organizacyjną pomoc w kwestiach np. pozyskania funduszy czy formalno-prawnego stworzenia podwalin funkcjonowania i rozwoju takiej firmy. Nie jestem informatykiem, ale w sprawach prawno-organizacyjno-ekonomiczno-finansowych jestem do dyspozycji. Kontakt na mój e-mail. Do dzieła! Realizujmy nasze marzenia i wykorzystujmy naszą wiedzę i umiejętności do uratowania wolności! 

[1] Na przykład bloger Apoloniusz na niepoprawnych w komentarzu do mojego tekstu: https://niepoprawni.pl/blog/kr... 
[2] https://niezalezna.pl/373896-p...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-01-2021 [20:49] - Pani Anna | Link:

Pańska wiara w polskie chęci i możliwości jest wzruszajaca. Niestety każda próba stworzenia czegoś, co stanowiłoby alternatywę dla monopolistów ( np. parler, czy gab ) ma trzy zasadnicze problemy:
1.Pieniądze
2.Pieniadze
3.Pieniądze.
Nie mają kasy na serwery i informatyków, nie mają reklam, bo korporacje ich bojkotują, nie mają kapitału na realną walkę z monopolistami.
Póki co, to w Polsce przez 6lat nie potrafiono nawet stworzyć porządnych mediów narodowych na poziomie, choć tu recepta jest przecież prosta. O prządnych platformach informacyjnych na miarę i o zasiegach onetu nawet nie wspominam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-01-2021 [22:45] - Marek1taki | Link:

To może trzeba zacząć od tworzenia taniego ale odpłatnego serwisu społecznościowego? Za piwo lub paczkę papierosów miesięcznie?
I tam się ogłaszać i korzystać z reklam?
Poza tym zamierzam się zapisać na tego hu..hu.. jak mu tam węgierskiego. Pierwszy rzut oka i spodobał mi się bardziej od facebooka, na którym byłem dla sprawdzenia co tam jest.
To może być portal Trójmorza, Europy albo po prostu cywilizacji łacińskiej.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-01-2021 [13:54] - krzysztofjaw | Link:

Zarejestrowałem się tam i czekam teraz na autoryzację. Zobaczymy jak funkcjonuje. 
pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [22:58] - krzysztofjaw | Link:

Faktycznie. Problem pieniędzy jest bardzo ważną barierą, ale jest do pokonania. Naprawdę można rozwijać się bez dużych pieniędzy, szczególnie w informatyce. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-01-2021 [23:13] - Pani Anna | Link:

@K
jakis przyklad? Jakieś lekarstwo na kłopoty parler, czy gap? Czy w ogóle jakiejkolwiek dziedziny, ktora w chwili obecnej weszłaby w drogę (konflikt) z wielkimi korpo? Za rok, może szybciej zniknie mały i średni biznes, zostana niewolnicy całkowicie zależni od pracy najemnej u gigantów. I tyle.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-01-2021 [13:56] - krzysztofjaw | Link:

Pani Anno. Trzeba próbować. Telewizja wRealu próbuje i jej się uda. Są zdeterminowani. Węgrom się udało to dlaczego nie nam? Mamy naprawdę wielu zdolnych informatyków, którzy nawet mogą pracowac na początku pro bono. Kapitał się znajdzie, choćby Polski Fundusz rozwoju, PKN Orlen czy KGHM. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-01-2021 [14:34] - Pani Anna | Link:

@K
Pan albo raczy żartować albo nie rozumie. Prosze się zapoznać z jakimi problemami boryka sie węgierski portal, czy parler, o tym pisałam. A spółki skarbu państwa najdalej za 3 lata prawdopodobnie przejda pod zarząd "opozycji", prezesem Orlenu zostanie Szczerba i bedzie po zabawie. Pro bono, opłaty równe paczce papierosów maja pozwolić wygrać z monopolistami? Nie chodzi o jakiś portalik, gdzie towarzystwo wzajemnej adoracji bedzie się nawzajem zapewniać jak bardzo maja rację, ale chodzi o zasięgi. A może, skoro mamy dość naszych płatnych pseudoautostrad złożymy się wszyscy i wybudujemy obok własne? I mówimy tu o Polsce, kraju, w którym przez 6 lat nie potrafiono stworzyć ani przyzwoitej platformy informacyjnej, ani mediów narodowych na poziomie choćby BBC sprzed 30 lat.

Obrazek użytkownika cyborg59

12-01-2021 [21:23] - cyborg59 | Link:

Była sobie "Nasza Klasa". Jak się baza danych wypełniła - kupili Rosjanie. 

Obrazek użytkownika Pers

12-01-2021 [21:47] - Pers | Link:

To zrozumiałe, że kupili. Przecież nie mogą się doczekać, żeby na nas napaść. Taka baza danych może się przydać.

Obrazek użytkownika cyborg59

12-01-2021 [22:37] - cyborg59 | Link:

Po co ta ironia ?
Ja się zastanawiam czy od początku zlecili :-o ! Takiego wzajemnego profilowania przez użytecznych idiotów to chyba nigdzie nie było. Wzajemna weryfikacja, sterty zdjęć, adresy stare i nowe. Gdyby o to poprosiła "władza" to by było kapowanie. Szablista wszech czasów poszedł siedzieć, bo profilował ludzi na stanowiskach - nie szpiegował !

Obrazek użytkownika angela

12-01-2021 [22:09] - angela | Link:

Samiśmy to bydło wyniesli na piedestał,  a teraz nam pluje w twarz.
Czy nadal bedziemy ich  fb, twet, itd.  pompować???? Nie zajrzę tam. Wylogowuje się. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-01-2021 [22:15] - tricolour | Link:

To ci się tylko wydaje, że się wylogujesz. Nie ma takiej możliwości... Co najwyżej możesz się odciąć od netu i zaprzestać używać jakiegokolwiek telefonu oraz płacić tylko gotówką i żadnych przelewów. 

Obrazek użytkownika cyborg59

13-01-2021 [09:41] - cyborg59 | Link:

@tricolour
Zapomniałeś, że jeżeli jakaś instytucja państwowa będzie Ci winna pieniądze, to MUSISZ mieć własne konto. Wyrównania emerytury żony na moje konto przelać nie można. Samą emeryturę może przynieść listonosz. Zarejestrować kartę na telefon przez internet można, pod warunkiem, że jesteś w m-banku.

Obrazek użytkownika tricolour

13-01-2021 [18:49] - tricolour | Link:

@Cyborg

Ale gdy jesteś w mbanku, to korzyść z telefonu na kartę jest zerowa. Droższy w eksploatacji i wiadomo kto go ma.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-01-2021 [13:52] - krzysztofjaw | Link:

Masz wiele racji. Z tym, że teraz uważam, iż trzeba jak na razie z nich korzystać dopóki sami nas nie wywalą. Trzeba mimo wszystko docierać z informacjami choćby na obecnych forach, które istnieją. Dopóki mnie nie wyrzucą to tam będę, choć już miałem jakieś tam pogróżki. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

12-01-2021 [22:12] - tricolour | Link:

Przepraszam, ale skrajną naiwnością jest Pański pomysł. W połowie zeszłego roku sprzedano małą firmę farmaceutyczną, wcześniej grantowaną państwowymi dotacjami. Firma się dorobiła i poszła pod młotek czyli do żyda i tyle z tego Pańskiego patriotyzmu... 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-01-2021 [13:58] - krzysztofjaw | Link:

Staram się myśleć pozytywnie i z wizją. Jestem przekonany, że bez takiej wizji się nie uda a chęci są, lecz na razie rozproszone. Trzeba to wszystko zorganizować a ja pomogę. 
pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-01-2021 [23:14] - Marek1taki | Link:

Czas też myśleć o innych monopolach tworzonych na naszych oczach i za nasze pieniądze.
Zuckenbergiem motoryzacji jest Musk. Tymczasem co robi "nasz kochany" rząd? Elektryfikuje nam motoryzację a lemingi dygoczą z zachwytu.
Polski elektryk nie jest odpowiedzią na lewiznę Tesli. Odpowiedzią jest napęd wodorowy, a póki co powrót do normalności na drogach, czyli odrzucić kłody by zmniejszyć opory.
Gatesem pandemii jest Szumowski i podobni. Co trzeba zrobić? Zastosować zasady medycyny opartej na faktach zamiast wycierać sobie gębę  frazesami o Evidence Based Medicine dezorganizując leczenie ludzi, gospodarkę i resztę przejawów życia.

Obrazek użytkownika Adam66

13-01-2021 [01:04] - Adam66 | Link:

Bojkot lewackich portali będzie skuteczny jeśli będzie na dużą skalę bo zmniejszy się liczba użytkowników a tym samym, zmniejszy się ilość wyświetlanych reklam - czyli dopływ kasy  Nawet z małymi funduszami a dobrym pomysłem i planem można serwisy podobne do twitter, youtube czy facebook odtworzyć.  Polscy informatycy są jednymi z najlepszych na świecie, więc od strony technicznej, realizacja takiego pomysłu nie jest utopią.  Największy problem jest ze strony polityczno-prawnej, w uproszczeniu - kto kontroluje domeny internetowe, kontroluje co, gdzie i kiedy może być dostępne. Globalnie, jest to The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), w Polsce rolę taką pełni NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Teoretycznie, powinny to być organizacje apolityczne, niestety to nie jest takie proste i tu jest pies pogrzebany (rasa nieznana ;-).  No bo jeśli którakolwiek z tych organizacji zdecyduje (lub zostanie zmuszona) do odłączenia od sieci jakiejkolwiek domeny to cały projekt leży.  Nawet w wypadku umieszczenia całego serwisu na platformie mobilnej nie ma gwarancji, wystarczy sprawdzić co się stało z serwisem Parler.
Z drugiej strony, podejście "bo to się nie uda" jest bardzo wygodne dla wielu, bo nic nie muszą robić ale mogą do woli narzekać.  Jest na szczęście taka grupa ludzi, która wbrew temu robi swoję, to tak jak w tej anegdocie o wynalazcy - to taki człowiek, któremu nie wmówiono, że czegoś się nie da zrobić - lub coś w tym sensie...
@Autor Skontaktuję się emailem bo uważam, że trzeba zacząć coś robić, oprócz uczenia się chińskiego - to dla tych, którym wmówiono, że nic się nie da zrobić,,,

Obrazek użytkownika Czesław2

13-01-2021 [08:09] - Czesław2 | Link:

Jeśli każdy kraj będzie kombinował z alternatywą do globalistów oddzielnie, zostanie zniszczony. To musi być platforma przynajmniej na kilka średnich krajów.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-01-2021 [09:24] - Czesław2 | Link:

Sprzedano ATM ( serwerownie, czarne skrzynki, laboratoria ), teraz następny kwiatek
https://filarybiznesu.pl/polsk...
Proszę zauważyć, na ton zachwytu w związku z transakcją.
Szanse na cokolwiek polskiego maleją szybciutko do zera. Przyczyna? Prawdopodobnie blokada małych i średnich biznesów przez giganty technologiczne i przede wszystkim finansowe.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-01-2021 [14:04] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za taką odpowiedź, bo jest konstruktywna. Na niepoprawnych też jest wiele odpowiedzi już merytorycznych. Trzeba to zacząć od podstaw integrować. Musi powstać grupa inicjatywna, która będzie wierzyla w sukces. ja wierzę, mimo wszystko. To nie jest tak, że czegoś nie da się zrobić, bo inaczej bylibyśmy jeszcze w epoce kamienia łupanego. FB czy Twitter też musieli zacząć. i zaczęli. Jest ryzyko, ale bez ryzyka tak naprawdę jie ma szans na osiągnięcie sukcesu. Informatyków mamy genialnych, nieraz od rana do nocy coś tam grzebią i wymyslają. Są nieraz zorganizowani jako pracujący pro bono, bo dla nich samą frajdą jest to, że mogą sobie programować. A interes jest i jeżeli podejdzie się do tego biznesowo to est realna szansa na sukces. 
Pzdr

Obrazek użytkownika angol

13-01-2021 [06:19] - angol | Link:

Nasi starsi bracia maja cykora, wiec zabrali sie za Gulianiego. Nasz ulubieniec moze w ostatniej chwili  z pomoca wojska zwinac caly inters cukierasa lacznie z cala jego forsa , co Guliani z przyjemnoscia zrobi i zostawic taki pasztet nastepcy, a ten co by nie zrobil bedzie przez narod odebrane zle

Obrazek użytkownika Jan1797

13-01-2021 [17:06] - Jan1797 | Link:

"Oczywiście jak wspomniałem tego typu portale społecznościowe wcale nie musiałyby się zamykać
do rynku polskiego, ale mogłyby też stawać się powoli mediami o zasięgu międzynarodowym."

Zastanawiam się, być może wyprzedano pomysły nasze dość dawno na kilkanaście lat do przodu?
Można oprzeć na Wyszehradzie, ciekawe wnioski.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

14-01-2021 [01:24] - Kazimierz Kozio... | Link:

marne szanse ale probowac trzeba. a noz cos rewolucyjnego jakis rodzimy geniusz IT wymysli i nie da sie kupic. mozna by pomyslec do przyklejenia sie do portali chinskich ktore napewno wyciagnelyby pomocna dlon a technologia dysponuja. w zasadzie sprawa sprowadza sie tylko do tego komu uzytkowniku internetu czy telefonii zechcesz powierzyc swoje najskrytsze dane wrazliwe o ktorych posiadaniu nawet sam nie zdajesz sobie do konca sprawy. masom jest zupelnie obojetne kto ich szpieguje a masy nabijaja kase zeby przedsiewziecie moglo przetrwac

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-01-2021 [08:21] - Marek1taki | Link:

Zastanawiam się co w Facebooku jest rewolucyjnego. Czy rzeczywiście coś jest poza zdobyciem monopolu?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

14-01-2021 [11:13] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie ma niczego rewolucyjnego tyle ze najwczesniej zajarzyl iz wszytkie produkty podobne trzeba wykosic i wszsytkie chwyty ku temu dozwolone, z ktorych najprostszym sa kazde pieniadze warte wylozenia, ponoc niemal wszystko mozna kuoic za odpowiednia cene. metadane mas ludzkich to wiecej nizby posiasc genom kazdego indywiduum skaldajacego sie na te masy. krotko mowiac wladze na rzadem dusz sprawuje sie obecnie inaczej niz to sie snilo najkrwawszym dyktatorom czy tez utopijnym wizjonerom. monopol daje przede wszytkim mozliowosc wylaczenia niepokornych z blogosfery. w dajacej sie przewidziec przyszlosci wylaczony bedzie pariasem. sami im utworzylismy listy proskrypcyjne w kategoriach o jakich wczesniej zaden zbieracz danych nie mogl nawet pomarzyc. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-01-2021 [14:02] - Marek1taki | Link:

Dlatego niezbędna jest kampania tylko "świnie siedzą w tweeterze i facebooku" oraz jasne a nie wstydliwe odwoływanie się do naszej doktryny cywilizacyjnej.
Oczywiście musi powstać ta alternatywa.
Problem kto uprawia dyplomację tweeterowo-facebookową i jest z tego bardzo dumny, że taki światowy.

Obrazek użytkownika Ptr

14-01-2021 [12:15] - Ptr | Link:

Problem w tym , że nasz rząd za bardzo nie chce się uczyć. Te problemy z fb itp. były podnoszone już lata temu, ale nic nie zrobiono. Mianowano narodowca ,aby coś tam mówił, ale wydaje się ,że władzy najbardziej odpowiada dialog sześciu gadających głów w tvp info, gdzie każdy powie swój przekaz dnia i wszystko cacy. 
Jest czas pandemii , to prawda. Może byłoby inaczej. 
Ale coś w tym jest. Oczekiwania wyborców nie są spełniane. To jest jakiś program dla seniora i jego punkt widzenia, a na progu mamy "Igrzyska Śmierci"( to taki model orwellowskopodobny na nowy etap.)
Jeszcze ten Gowin. 
I koniec.
 

Obrazek użytkownika angela

14-01-2021 [12:54] - angela | Link:

Mądrość  fb twitter czy innych portali spolecznosciowych polega na tym, ze ludzie  zlecieli się,  jak mucha do miodu, i sami dali im w prezencie taką władzę, i pieniądze. 

Nie ma tego, co by na dobre nie wyszło. 
Prez.Trump w senacie się wybroni, a uzytkownicy tych portali zobaczyli, ze zostali nabici w butelke, ordynarnie  zbanowani, bo blokada  informacji dziala w obydwie strony, i za 4 lata będzie juz zupełnie inny przekaz.
A za 4 lata na bank przegrają, bo klamstwo ma krotkie nogi.
Malo tego, wiele krajów zadba tez o własny przekaz.
I po co im  to bylo, zeby niby niezalezne portale kształtowały polityke. 
Czesto blokowali treści,  ale nikt nie pomyślał , ze beda mieli czelnosc blokowac prezydenta.
Przecież  mogą zablokowac i naszego prezydenta, tak pomyślą sobie w kazdym kraju.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-01-2021 [14:12] - Marek1taki | Link:

Którego prezydenta miałyby fejsbukowe komuchy zablokować i za co? Dudę?

Obrazek użytkownika angela

14-01-2021 [18:36] - angela | Link:

Ktory im sie nie spodoba.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-01-2021 [19:27] - Marek1taki | Link:

To takiego nie ma.

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2021 [15:33] - sake3 | Link:

Neokomunistyczna ofensywa wymierzona w wolnośc słowa weszła na dobre..Jednak są tacy co nie godza się posłusznie na opanowanie i formatowanie ich umysłów w myśl lewackiej ideologii.Bez wzgjędu na małe szanse sa ludzie którzy przynajmniej próbują stworzyc alternatywę.Obroncą podstawowych wartości okazał się Andrew Torba,potomek polskich emigrantów.To on z uporemi determinacją zaczynajac od zera stworzył alternatywną platformę GAB majacą coraz większą liczbę użytkowników.Czy u nas łaczac się np z innymi państwami też można podjąć taką inicjatywę ?Lepiej narzekać,ględzić nieustannie o złym Szumowskim,maseczkach i krytykować rząd za całe zło na świecie?