Skończyła się demokracja i kończy się nasza cywilizacja

Wraz z wyborem nowego prezydenta USA i zablokowaniem kont społecznościowych D. Trumpa skończyła się tak naprawdę demokracja w tym rozumieniu jakie towarzyszyło nam, gdy o nią walczyliśmy. 

Oczywiście te ostatnie wydarzenia w USA są pokłosiem wielu lat budowania przez neoliberalną lewicę (neomarksistów) nowego społeczeństwa, w którym już nie liczy się indywidualna wolność i własność, ale wszechobecny państwowo-korporacyjny monopol, który dzieli społeczeństwo na władców i spauperyzowanych oraz zatomizowanych niewolników bez poczucia jakiejkolwiek wspólnoty. A tymi niewolnikami staje się 90% ludzi kierowanych i sterowanych przez 10% grupę nadzorczą. Mamy być nihilistycznymi i egoistycznymi konsumentami dóbr i to ma nam wystarczać do życia i przeżycia.

Zostaliśmy w ogromnej większości - poprzez system edukacji - pozbawieni umiejętności logicznego postrzegania świata. Nie potrafimy wyciągać wniosków z dziejących się wydarzeń i bezrefleksyjnie przyjmujemy medialną papkę, którą serwują nam włodarze wszelakich mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i elektronicznych. Stworzyli oni imperia i potrafią z nich korzystać, choćby poprzez cenzurę tych, którzy jeszcze w imię starych zasad i wartości walczą o prawdę i o nas wszystkich. 

Kiedyś, gdy powstawał internet nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że po latach może stać się miejscem ograniczania wolności. Wtedy zachłysnęliśmy się nim jako nowym medium swobodnego przepływu informacji. I tak rzeczywiście było, bo na początku jawił się on nam jako ostoja wolności bez cenzury, dzięki której umożliwiono nam komunikowanie się w skali globalnej. Mieliśmy możliwość swobodnej wypowiedzi i poznawania wszelakich opinii innych ludzi. Na tej kanwie powstawały firmy, które stworzyły media społecznościowe, od których powoli stawaliśmy się uzależnieni. I to do tego stopnia, że wyrosły nowe pokolenia, które już bez internetu czy smartfonów nie potrafią sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania. I to uzależnienie wykorzystują obecni włodarze firm technologicznych do kształtowania umysłów ludzi na modłę współczesnego lewactwa. I cenzurują to wszystko, co jest z tą ich lewacką wizją świata sprzeczne a co broni tradycyjnych, konserwatywnych ludzkich wartości, na których została zbudowana nasza cywilizacja. 

W Europie zmierzch cywilizacji zachodniej następuje od lat 60-tych XX wieku. Podobnie jest w USA, przy czym do tej pory jeszcze mogliśmy mieć nadzieję, że w tym kraju - będącym największą demokracją światową - możemy mieć oparcie w naszej walce o tradycyjną Europę. Teraz tak naprawdę z kręgów tejże cywilizacji Polska i Węgry zostały same i nie wróżę nam już niczego dobrego. Prawdopodobnie powolnie poddamy się naciskom europejskich elit unijnych i prędzej czy później staniemy się tak wyjałowieni z wartości jak społeczeństwa Starej Europy. Zresztą widzimy na co dzień jak próbuje się z nas wyplenić chrześcijaństwo, które było fundamentem powstania i rozwoju krajów naszego kontynentu. Podobnie atakuje się naród jako wspólnotę, która do niedawna spajała poszczególne kraje. Atakuje się rodzinę, tradycję i pozbawia wolności oraz własności, likwidując klasę średnią. 

Czy mamy jakąś szansę na przetrwanie i powrót do konserwatywnej normalności?  

Może tak, ale podstawą musi być przywrócenie wolności... i to w sensie takich samych praw społeczno-prawno-politycznych dla każdego człowieka, jak i wolności gospodarczej. Ta ostatnia może nawet staje się ważniejsza, bowiem, gdy będzie wolność gospodarcza, to człowiek może dążyć  i będzie dążył do tej pierwszej wolności obejmującej jego prawa ogólne. 

Innym warunkiem jest przywrócenie poczucia wspólnoty, w tym religijnej, rodzinnej i narodowej. Tylko takie wspólnoty dają nam szanse na odbudowę i przeciwstawienie się lewackiej walce o nasze dusze i umysły. I tylko takie wspólnoty mogą stanowić skuteczną oręż w tej wojnie. 

Powtórzę. Skończyła się już demokracja w takim rozumieniu jaką ją znaliśmy i jaką sobie wyobrażaliśmy. Oczywiście może zachowane zostaną takie jej zewnętrzne atrybuty jak wybory, ale cóż z tego jak takie wybory są już sterowane przez wielkie korporacje (też medialne) a nawet mogą być przez nie fałszowane? Więc tak naprawdę są one zbędne. Może jednak czeka nas powrót do monarchii, która w przyszłości może prowadzić znów do zdrowej republiki?

Możemy jednak przeciwstawić się końcu naszej cywilizacji i oby nam się udało. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-01-2021 [19:59] - NASZ_HENRY | Link:

Mark Zuckerbeg wróg wolności ☻
 

Obrazek użytkownika Pers

11-01-2021 [20:25] - Pers | Link:

Jestem zdziwiony zdziwieniem Autora. Ja to wszystko widzę już od wielu lat. Teraz po prostu pojechali po bandzie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [11:58] - krzysztofjaw | Link:

Przecież też widzę to od dawna i piszę o tym od dawna. Teraz faktycznie "pojechali po bandzie" i nie wiem czy obecne nasze krytykowanie przyniesie jakieś pozytywne skutki, ale trzeba reagować mimo wszystko. Przestrzegałem, że jak wygra J. Biden to świat się zmieni całkowicie i właśnie na naszych oczach już się radykalnie zmienia. Były USA, na które jeszcze mogliśmy liczyć a teraz? No cóż zostaje nam faktycznie Trójmorze. Może coś z tego będzie. Ale właśnie: nie możemy siedzieć i nic nie robić. Każdy na tyle na ile potrafi. I w sieci i w realnym świecie. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Ptr

12-01-2021 [00:24] - Ptr | Link:

Czy oglądaliście Państwo film o początkach fb, o panu MZ ? Tam mamy wszystko w mikroskali. Sukces finansowy sprawia, że pozwala sobie na więcej, pomimo ,że gra w złym stylu.  Jest to droga zimnej pogardy, która ma kompensować odrzucenie, odrzucenie na własne życzenie. To  bardzo charakterystyczny rys tej nowej kultury. Teraz chłopcy podrośli i potraktowali Prezydenta jak nielubianego belfra czy ciecia z kampusu. 
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [11:59] - krzysztofjaw | Link:

Może masz rację. Szef FB jest dzieckiem współczesnego lewackiego świata a pieniądze robią z niego kogoś, kto może wszystko. Smutne to, ale czy jesteśmy w stanie się temu przeciwstawić?
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

12-01-2021 [10:18] - angela | Link:

To wszystko dzieje sie tak, ze rzadzacym umyka budowanie alternatywy, rownowagi, na kazdym polu dzialania. 
Oczywiscie, jezeli rządzący tego chcą, i nie sa na uslugach  zaborców. 
Dobrze ze zaczelismy się uniezalezniac gazowo, zapobieglismy kardynalnej głupocie i zdradzie POprzedników. 
Nastepnie, komunikavja internetowa , zeby nie bylo zaskoczenia, jak w USA.
Nastepnie, silna Polska gospodarczo/ kapital ma wlasciciela/.
Nastepnie zbrojenie/chcesz wolnosci i pokoju, zbroj się/, nastepnie PRASA dobry krok Orlen w kierunku rownowagi,  nastepnie kolej, wazna strategiczna inwestycja.
Ale najwazniejsze szkolnictwo, podwoic lekcje historii, uswiadomic mlodych o naszej  historii i zagrozenia Polski, z powodu naszego położenia  pomiedzy dwoma bandytami swiarowymi, i plynacych z tego zagrożeń. 
No i jeszcze, caly czas trzymanie w pogotowiu cichej budowy alternatywy dla Unii,  Miedzymorza, zeby nie bylo możliwości  ze strony Unii wykluczenia zadnego panstwa i stawiania warunków. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2021 [10:32] - Jabe | Link:

Wykowidzanie tubylczej przedsiębiorczości w pełni. Tak więc wiadomo, jak ta siła gospodarczą będzie budowana.

Obrazek użytkownika Ptr

12-01-2021 [10:54] - Ptr | Link:

Trzeba od siebie wymagać  nawet wtedy , gdy inni nie wymagają. We wszystkich aspektach tworzenia rzeczywistości wdrożyć polepszanie, aby tu w Polsce dało się żyć. ( temat rzeka ,np.  nie porządkują, nie upraszczają  procedur , a potem  narzekają ,że lekarze opuszczają kraj). 
To co proponuje rząd to jest minimum i to jest za mało i już wiemy ,że trochę słabe. Mamy problem , bo mamy mało dobrych wzorców, mamy ogromny dorobek kulturowy , o którym wiadomo tylko ,że jest zły. ( tak jak prostak Kmicic , przecież nie nadaje się aby świecić światłem nad Rzeczpospolitą , do kina III RP- żenada. )  
Trzeba wykasowywać to, co jest oparte na złym guście, na niskich instynktach, na seksie, na moralności przestępczej, na wizerunku patologii zawinionej, na pieniądzu bez zasad. Ameryka właśnie dokonała aborcji zasad w imię sukcesu. Bohaterowie ich filmów to ładni mordercy, albo komediowi idoci. To nie jest śmieszne. 
Trzeba w polskie ręce przekazać polski handel, przemysł. Ale w ręce Ślimaka, który nigdy nie sprzeda, a nie w rece pasera. 
Dlaczego nie oddano niektórym ziemi zabranej przez dekret bieruta, a sądy działają tak jak im ktoś każe. 
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [13:24] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście, że tak. stąd ciągle piszę żebyśmy działali w miarę naszych możliwości. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

12-01-2021 [12:08] - Czesław2 | Link:

W szkolnictwie muszą być nauczyciele. Póki co, są nauczycielki z wgranym komunistycznym systemem szkolenia. Same, oprócz testów, nie umieją nic.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [13:23] - krzysztofjaw | Link:

Budowa nowego systemu nauczania to lata ciężkiej pracy, ale trzeba zacząć. 
Pzdr

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-01-2021 [13:22] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście, że musimy działać w miarę naszych możliwości i budować alternatywy w każdej dziedzinie. Teraz wRealu buduje naszego YouTuba. Może się to uda. Na Węgrzech już powstał ich własny portal społecznościowy. Musi być i u nas. Wielkie koncerny mają monopol i ten monopol trzeba złamać. Trójmorze? Oczywiście, że tak i teraz pod nieobecność USA winniśmy jeszcze bardziej zacieśnić współpracę w jego ramach. Itd, itd.
Pzdr