Kto dziś zadba o wdowę Kiszczak?

W związku z akcją szczepień bez kolejki porównuje się dzisiejszą III RP do PRL. Czy słusznie? Trochę tak, ale w zasadniczych momentach chyba jednak nie. Bo kim jest Herrenvolk III RP? Jandy, Grycany, Waltery,  Miszczaki, lokalni starostowie czyli ogólnie rzecz biorąc głównie multimilionerzy, ludzie albo z kasą albo z układami, a najlepiej z jednym i drugim. 
A kogo nie ma wśród szczepionego bez kolejki Herrenvolku?

Mundurowych. Weteranów SB, WSI, ogólnie resortowców i starych partyjniaków. Mimo, że znajdują się oni przecież w grupie ryzyka, tym bardziej, że obcięto im emerytury. Wiemy też, jak powstawała III RP i gdyby kwiat resortu zechciał być zaszczepiony to..

Myślę, że warto zauważyć tę wielką zmianę etyczną w postępowaniu weteranów PRL Przypadek Leszka Millera tylko potwierdza tę regułę, bo przecież zaszczepiony nie jest nawet Włodzimierz Cimoszewicz, który w III RP może sobie rozjeżdżać staruszków i staruszki jeśli ma taki kaprys (i policja już ze dwa lata nie ma śmiałości by go przesłuchać). Na listach szczepionych nie ma też np. generałów Kufla, Izydorczyka, Dukaczewskiego admirała Głowackiego oraz bardzo wielu poważnych towarzyszy z żonami.

IMO nowe władze RP powinny zauważyć tę ważką zmianę, np. przez wspólne - przed kamerami - szczepienie Jarosława Kaczyńskiego z wdową Kiszczak.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

08-01-2021 [20:03] - sake3 | Link:

A dlaczego Pan proponuje szczepienie J.Kaczyńskiego razemz wdową Kiszczakową?Chce Pan wprowadzić taką formę niczym skakanie parami w turnieju drużynowym?

Obrazek użytkownika foros

08-01-2021 [21:48] - foros | Link:

Jako uznanie za postawę moralną środowiska: grajcy, komicy, biznes duży i mały, władze niższego szczebla lezą do tych szczepionek jak walce -  po trupach nie po trupach, a komunistyczni notable w krwawych koszulach, przyzwyczajeni, że w tym kraju mogą wszystko i będący w grupach wysokiego ryzyka czekają karnie na swoje kolejeczki, które wypadną może w marcu a może w maju, a może nigdy...

Obrazek użytkownika sake3

08-01-2021 [22:03] - sake3 | Link:

@foros...Nadal Pan nie wytłumaczył dlaczego łaczy szczepienie Kaczyńskiego ze szczepieniem wdowy po komunistycznym zbrodniarzu? Co tu wspólnego? 

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2021 [23:04] - tricolour | Link:

Foros,

W jakim maju, w jakim marcu? 2023?

Bądź realistą - jesli nie zapłacisz prywatnie, to będzie jak z dwoma milionami szczepionek przeciw grypie. Albo dwoma milionami samochodów elektrycznych. Rzecz jest prosta: w marcu, to będziesz mógł sie zaszczepić, ale prywatnie, albo sobie skoczysz do Pergamon Museum i tam sobie strzelisz działeczkę. Proste.

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2021 [21:25] - Jabe | Link:

Powtórzę:

Ten proceder trzeba było z góry zalegalizować (i zorganizować). Niech ci, którym śpieszno, legalnie zapłacą. Zalety:
1. Wspaniała okazja do korupcji odpada.
2. Szpitale miałyby dodatkowe pieniądze.
3. Skoro „celebrycko” szczepiłyby się osoby majętne, w razie powikłań miałyby środki by się ratować.

Przeszkodziła peerelowska mentalność i brak wyobraźni.

Obrazek użytkownika foros

08-01-2021 [21:42] - foros | Link:

bardzo dobry pomysł
wart realizacji
 

Obrazek użytkownika angela

09-01-2021 [14:21] - angela | Link:

Właśnie płatne szczepionki i platne leczenie jest duzym bledem, bo ci biedni będą zawsze  spychani na koniec, bo  przed nimi znajdzie się ktoś co zaplaci. To jest ukryta eutanazja.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-01-2021 [14:26] - Marek1taki | Link:

Pani Angelo, Pani woli jawną i "za darmo".

Obrazek użytkownika sake3

08-01-2021 [21:58] - sake3 | Link:

@Jabe......Oczekiwanie ,że ci bogacze mieliby cokolwiek i za cokolwiek płacić jest naiwnością.Nikt tak jak oni nie posiadają weża w kieszeni.Dlaczego tak się dzieje?To nie brak wyobraźni tylko przekonanie że im się to wszystko święcie i za darmo należy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2021 [22:00] - Pani Anna | Link:

Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby ten nowy wynalazek Pfeizera testować na w.w "celebrytach". Jak widać starzy PRLowscy wyjadacze również.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-01-2021 [08:47] - Trotelreiner | Link:

Żal ci wdowy po Kiszczaku? Czy te twoje notki w ostatnim czasie...to jawna prowokacja w stylu tutejszych trolli?
Nie martw sie...Ubecja,SBecja i TW oraz wszelkie resorty z czasów wcale nieminionych...żyje sobie dobrze...ich dzieci...wnuki...są zabezpieczeni do końca świata
i na tydzień po.

PS.Ofelio...idź sobie stąd...na Onet,Salon24...gdzie chcesz....kierunek masz juz od lat...tempo sam sobie wybierz...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-01-2021 [09:12] - NASZ_HENRY | Link:

Wdowa po Kiszczaku - im ciszej siedzi tym dłużej pożyje, zaszczepiona Sputnikiem V ☺