Czy Polsce jest po drodze z UE?

Unia Europejska winna wrócić do państw narodowych, do Europy Ojczyzn, jaką była m.in. EWG, gdzie podstawą był swobodny przepływ ludzi, usług, towarów i kapitału. Te wszystkie instytucje obecnej UE w stylu PE, KE i inne są zupełnie niepotrzebne i tyle. To tylko balast, który powoduje stopniowe zatapianie naszego europejskiego kontynentu, naszej łacińskiej cywilizacji.

Tyle tylko, że niestety obecni neomarksistowscy włodarze UE dążą do zbudowania z niej Jednego sfederalizowanego Państwa Europa, drugiego ZSRR czyli Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Ma być jeden rząd w postaci KE, jeden parlament w postaci PE, jeden prezydent, jedna elektroniczna waluta Euro kontrolowana przez EBC, jedna Konstytucja, obowiązujące wszędzie takie sama prawa.  Mają zniknąć państwa narodowe ze swoją suwerennością i niepodległością a ludzie mają być sprowadzeni do jednej konsumpcyjnej i nihilistycznej masy. Takie cele tkwią w głowach lewackich elit unijnych. 

Chyba każdy logicznie myślący Europejczyk zdaje sobie z tego sprawę i jest to dla niego oczywistość taka sama jak to, że takie zamierzenia są  kompletną utopią, podobną do utopijnych marzeń budowniczych komunistycznej "szczęśliwości" w XX wieku.

A może jednak takich logicznie myślących Europejczyków jest mniejszość i znajdują się raczej w krajach dawnego bloku socjalistycznego, ze szczególnym naciskiem na Polskę i Węgry? Wszystko wskazuje, że tak jest, bowiem kraje Starej Europy nie doświadczyły "dobrodziejstw" niesionych na czerwonych, krwawych komunistycznych sztandarach i swobodnie mogły liderowo wprowadzać u siebie neomarksizm w postaci wdrażania w życie idei A. Gramsciego, A. Spinellego czy Szkoły Frankfurckiej.  W tych krajach przez dziesięciolecia wyjałowiono ludzi z indywidualizmu, pozbawiono ich oparcia na tradycyjnych wartościach, ubezwłasnowolniono kredytem, poprzez edukację i wychowanie odarto ich z poczucia przynależności do wspólnot takich jak rodzina, zniszczono przywiązanie do tradycji i patriotyzmu, wtłoczono im skrajnie lewacki ogląd rzeczywistości oparty na fałszywie pojmowanej tolerancji, mulitikulturalizmie, gender, new age, itd.

Tak ukształtowanym społeczeństwem bardzo łatwo manipulować i nim zarządzać, i jeżeli nawet jakieś grupy buntują się to zostają łatwo spacyfikowane, nawet siłowo.

Dziś UE jest na zakręcie historii. Siły dążące do jej federalizacji mają zdecydowaną przewagę a kraje, które jej dowodzą (Niemcy, Francja) - po zwycięstwie J. Bidena w USA - zintensyfikowały swoje działania w tym kierunku. Na ich drodze stoi właśnie Polska, która z pomocą Węgier chce zatrzymać ten szaleńczy marsz w kierunku zjednoczenia Europy w jedno zlewaczałe i zlaicyzowane państwo. 

Mam nadzieję, że nam się uda i dzięki nam Europa powróci do swoich korzeni i swojej świetności, ale jeżelibyśmy już nie mieli żadnego wyboru to pozostaje nam jedynie Polexit. Do takiej UE, do której kształtu obecnie zmierza nie wchodziliśmy. Nie godziliśmy się na utratę naszej suwerenności i niepodległości. Z taką UE nie jest nam po drodze a kto wie czy tymi swoimi działaniami sami liderzy UE nie prowadzą do jej rozpadu. Niestety nic ich nie nauczył Brexit i powody, dla których Brytyjczycy go poparli. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2020 [21:35] - Pers | Link:

To moze wydawać się dziwne ale ja wiedzialem to wszystko już 25 lat temu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-12-2020 [22:08] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Niech się Pan nie zamartwia Unią i jej stanem. Unia to biznes i balet, który trwa od naszego wstąpienia do tej organizacji. To nic innego jak normalny poprawnie odgrywany show. Jakby się tam w tej Brukseli regularnie nic nie działo, to ktoś mógłby policzyć, że do przystawiania pieczątek wystarczy 1/100, nooo 1/10 urzędników. Jakby Niemcy i Francuzi co jakiś czas nie wszczynali rwetesu o to i tamto, to ich obywatele mogli by pomyśleć, że wszyscy w tej Unii są równi. I tak to się kręci. My za chwilę dostaniemy kasę, Niemcy i heh Stara Unia mają i będą miały dalej zapewniony tranzyt towarów od Zgorzelca i Frankfurtu na wschód, show się skończy, a nowy zacznie. No nie może być inaczej.
 

Obrazek użytkownika Adam66

03-12-2020 [23:40] - Adam66 | Link:

"jeżelibyśmy już nie mieli żadnego wyboru to pozostaje nam jedynie Polexit" - pełna zgoda, tylko takie niewygodne pytanie się nasuwa.  Która partia rządząca zaproponuje takie wyjście?
Volksdojcze z po czy postsowieckie wypierdki z sld czy pslu?  A może mieszanina obu z konfy?  Nie zapomniałem o obecnie nam panującej partii tzw. prawa i sprawiedliwości, niestety od wykopania Szydło i Macierewicza to jest partia geszeftu.  Pytanie tylko czy Kaczyński teraz stracił kontrolę nad tą partią, czy też miał od początku swojej działalności zadanie zjednoczenia a potem wysłania w kosmos całej patriotycznej części społeczeństwa? Na takiej samej zasadzie jak chazarscy "doradcy" Solidarności przejeli i pokierowali na manowce potencjał 10mln związkowców...
Nie piszę tego dlatego, że modne jest przykopanie prawej stronie, piszę to bo jestem głęboko sfrustrowany działaniem obecnego pisu.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-12-2020 [22:35] - Marek1taki | Link:

Nie jest i nigdy nie było. Jeden Pers się przyznaje, że eurokomuna mu śmierdziała czarcim łajnem.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

05-12-2020 [22:45] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Autor znowu ogromnie się  przejął ostatnim przekazem dnia z Nowogrodzkiej i powtarza bezmyślnie wypowiedzi m.in. nowego podwójnego ministra - za przeproszeniem! - edukacji i szkolnictwa wyższego porównującego UE do ZSRR, który zresztą był dużo lepszy od niej,a także  nowe bzdety premiera o budżecie, który choć tak wspaniale przez niego wynegocjowany w lipcu,teraz jest nam niepotrzebny,bo chcemy zreformować tę cholerną UE na przekór 25-ciu  jej członkom (albo 26,bo Orbana veto budżetowe jest raczej wątpliwe).