TO BYŁA POLICYJNA PROWOKACJA

Rano w poniedziałek, w komentarzu napisałem: - brzydko to wyglądało, lecz czekam. Po południu powinienem mieć klarowny obraz tego, co się wydarzyło na Marszu Niepodległości. Minęło 36 godzin od wydarzeń w centrum Warszawy.

Czego się można publicznie dowiedzieć bez głębokiego grzebania.

Komenda Stołeczna Policji – jednostka organizacyjna Policji, obejmująca swoim zasięgiem terytorium na obszarze m.st. Warszawy oraz dziewięciu powiatów [...] . Podlega bezpośrednio Komendzie Głównej Policji. Od 16 listopada 2017 funkcję komendanta stołecznego Policji pełni nadinsp. Paweł Dobrodziej.
Komenda Stołeczna znajduje się przy ul. Nowolipie 2 w pałacu Mostowskich

Jedźmy dalej.

Policja (Polska)umundurowana (służba mundurowa) i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego; jeden z organów ścigania. Została utworzona na mocy Ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku. Nadzór nad Policją sprawuje minister właściwy ds. wewnętrznych. Zwierzchnikiem wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych formacji jest Komendant Główny Policji. Od kwietnia 2016 r. funkcję tę pełni gen. Insp. Jarosław Szymczyk.

Tyle wiedzy encyklopedycznej (wikipedycznej) wystarczy.
Reasumując, wiemy, że warszawską policją rządzi nadinspektor Dobrodziej (sic!), a w hierarchii służbowej jego przełożonym jest Komendant Główny Policji, gen. Szymczyk.
A cała polska policja jest objęta nadzorem ministra spraw wewnętrznych i administracji, od 9 sierpnia 2019 jest to Mariusz Kamiński. Z moich informacji – bezwzględnie oddany Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zejdźmy na dół i zajmijmy się nadinspektorem Dobrodziejem, wodzem, czy dowódcą, całej warszawskiej policji.
Hierarchicznie służbowo podlega on, co należy też rozumieć, rozkazy i polecenia przyjmuje wyłącznie od komendanta głównego, generała Szymczyka. Jednak – czy tylko to?
Nie udało mi się dotrzeć do urzędowych dokumentów, które określają, jakie stosunki służbowe, czy choćby relacje łączą prezydenta Warszawy Trzaskowskiego i nadinspektora Dobrodzieja.
Z informacji nieoficjalnych wiem, że panowie mają dobre stosunki i współpracują ze sobą.

Żeby to napisać, w miarę wiarygodnie, aż do wczorajszego wieczora czekałem na informacje z Warszawy.

Dwóch, niezależnych informatorów – obserwatorów, podkreślam – obserwatorów, a nie uczestników Marszu Niepodległości, więc nie obarczonych emocjami tłumu w stanie zagrożenia, lub tylko niepewności, stwierdziło autorytatywnie, że to, co się działo, było ewidentną prowokacją policji.

Jeżeli policja działała w taki sposób, to jako służba mundurowa, musiała wykonywać rozkazy i polecenia dowódców. I nie mogło to się dziać bez wiedzy, zgody, a najprawdopodobniej rozkazu komendanta stołecznej policji. Czy mógł on uprawiać samowolkę i działać bez porozumienia z kimkolwiek? Szczerze wątpię. Musiał on taki scenariusz przygotować i zrealizować, albo na rozkaz i w ścisłej współpracy z komendantem głównym policji gen. Szymczykiem, albo, co bardziej prawdopodobne, w ścisłej współpracy z warszawskim ratuszem i prezydentem Trzaskowskim.
Ponieważ Rafała Trzaskowskiego uważam za marionetkę, figurę ulokowaną na tym stanowisku wyłącznie jako fasadę, za którą są ukryci prawdziwi operatorzy i decydenci polityki stolicy i polityki władz terytorialnych, gdzie władzę ma opozycyjne lewactwo, to taki właśnie przebieg wydarzeń Marszu Niepodległości został opracowany gdzieś w schowanym gabinecie ludzi, którzy już od pięciu lat starają się obalić demokratyczną władzę w Polsce.
Całkiem prawdopodobne, że ten gabinet znajduje się poza granicami kraju.

Jeżeli ktoś uważa, że to czyste fantasmagorie, niemożliwe wymysły i po prostu bzdury, to przypomnę, że ponad ćwierć wieku temu, w 1994 roku miało miejsce wydarzenie, które przeszło do historii jako Obiad Drawski, gdzie też zmontowano całkowicie bezprawną akcję, pomijającą wszelkie demokratyczne procedury [1]

Cel takiego działania policji w niedzielę był jasny – doprowadzić do rozruchów i zamieszek ulicznych w taki sposób, by w oczach opinii publicznej, zarówno krajowej, jak tej niechętnej Prawu i Sprawiedliwości, zagranicznej, w momencie, gdy Bruksela usiłuje w stosunku do przyszłego budżetu włączyć warunek przestrzegania enigmatycznej praworządności, co byłoby finansowym ciosem i szantażem w stosunku do Polski i Węgier, a patrząc dalej, autentycznym pozbawieniem naszego kraju resztek suwerenności, pokazać , albo nieudolność i faktyczne nie panowanie nad krajową policją przez Kaczyńskiego i jego ludzi, albo doprowadzenie do rozruchów poprzez podjudzanie ludzi, już w momencie obrony kościołów.

Policyjna prowokacja została starannie przygotowana na krótkim odcinku Alei Jerozolimskich od Ronda Dmowskiego, do Ronda De Gaulle'a. Dodatkowo, haniebne dla policji atakowania niewinnych ludzi rozgrywały się również w okolicach i na terenie Stadionu Narodowego.

Społeczeństwo, w dobie powszechnych możliwości rejestracji wydarzeń przez każdego, jak też w epoce internetu, ma wiele dowodów na świadome, prowokacyjne działania policji. Jak to było w taktyce stosowanej w czasach Tuska, prowokatorzy – policjanci w cywilu byli pośród manifestantów. Uzbrojone i zwarte oddziały prewencji atakowały ludzi niezwykle brutalnie używając szerokiego arsenału uzbrojenia, nawet z użyciem długolufowej broni gładkolufowej.
Nie dopuszczono, by przywódcy Marszu posiadali komunikację, w tym nagłośnienie, niezbędne w zarządzaniu Marszem. Nie było też środków komunikacji pomiędzy policją i organizatorami wydarzenia.
Zatrzymywano zjeżdżające z terenu auta na Woli, nie dopuszczając do planowanego, mobilnego udziału w Marszu, tylko polecając przyłączenie się pieszo.
W przejściach podziemnych, jak i na stadionie, policja urządziła ludziom ścieżki zdrowia. Bito po głowach i całym ciele.

Przekazy medialne, czy to ze strony prawicowej – TVP, TV Republika i TV wPolsce.pl, oraz lewackie media głównego nurtu podają informacje niepełne, a często też fałszywe. Panuje chaos informacyjny, a ze strony władzy wygląda to na informacyjną blokadę. TVP na siłę forsuje wersję podawaną przez policję, obarczając cała winę za zamieszki organizatorów pochodu, chuliganów i warszawskich kibiców.
Oczywiście brali oni udział w pochodzie, lecz nie sprowokowani, raczej nie wywołaliby takich zamieszek.

Na koniec, warto sobie obejrzeć na spokojnie to, co zarejestrował Mikołaj "Jaok" Janusz. Widać wyraźnie, jak to wyglądało na rondzie De Gaulle'a [2]

[1] https://gs24.pl/rocznica-obiadu-drawskiego-15-lat-temu-generalowie-wypowiedzieli-posluszenstwo-ministrowi/ar/5357632
[2] https://youtu.be/4Sf8QizLhGA
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-11-2020 [08:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

" obarczając cała winę za zamieszki organizatorów pochodu, chuliganów i warszawskich kibiców.
Oczywiście brali oni udział w pochodzie, lecz nie sprowokowani, raczej nie wywołaliby takich zamieszek."
Dziwni ci chuligani, który atakują dopiero w momencie prowokacji. Nowy gatunek chuligana, taki Lepszy Sort.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [08:21] - jazgdyni | Link:

Popacz sobie gościu na załączoną relację, to usłyszysz, co kibole wykrzykiwali i kogo chcieli złomotać. ANTIFA ! aNTIFA !

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2020 [08:30] - tricolour | Link:

Krzyczeć można wszystko, np Marsjanie!

Dobrze, że banda dostała łomot od Policji.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-11-2020 [08:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kibol potrzebuje antify by dać komuś łomot, jaja nie z tej ziemi.
Urwałeś się Pan niczym bombka z choinki.

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2020 [08:39] - sake3 | Link:

@Zdzichuzwielkopolski....Zaiste ,nowy to gatunek chuligana -Antifa po polsku.,,Wszechstronnie wyszkolona,z sercem do burd,wiernie służaca Trzaskowskiemu.Musiała odpracować koszty szkolenia. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [08:01] - jazgdyni | Link:

Coś mi się mocno wydaje, że z ust najważniejszych może coś o policji usłyszymy.

Kto tu jest z policji, albo ma tam krewnych?

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2020 [08:23] - tricolour | Link:

Czyli reasumując:

Tusk niemiec. Komorowski ruski. Lewica ruska. Sedziowie to kasta. Lekarze to konowały (pogadamy gdy będziesz potrzebował pomocy). Nauczyciele to komunistyczna ostoja. Kobiety - macice. Kobiety z kolejki - pindy, tak mowiłeś. Ja - to wiadomo, nie możesz słowa wyksztusić. Kto jeszcze nam został? Nieważne... Aaa - Policja jak widać cudza, nie nasza. 

Te powyższe wyliczenia to bardzo dobra wiadomość, znaczy łatwo wrócić do normalnego kraju będzie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2020 [08:47] - NASZ_HENRY | Link:

Trzeba zabronić demonstracji po zmierzchu bo w nocy wszystkie koty są czarne ☺
 

Obrazek użytkownika cyborg59

13-11-2020 [09:34] - cyborg59 | Link:

W tym roku 11 listopada przypadał w środę. Podobnie jak TY i wielu innych czułem się jak w niedzielę. Dałeś temu wyraz w tekście. Miałem prawo do świątecznego nastroju, bo w Szczecinie świętowaliśmy godnie.
Nie istnieje jakiś Centralny Marsz Niepodległości !! Do prowokacji doszło na jednym z wielu marszy. Akurat w Warszawie. Przed kilku laty w Szczecinie przygotowana była prowokacja z podpaleniem starego Poloneza TVN. W ostatniej chwili trochę zmieniliśmy trasę przemarszu. Fotografowie przestawili barierki i marsz nie wszedł w plac, w potrzask - a plac okrążył, zostawiając ogłupiałych prowokatorów na widoku. (Mamy zdjęcia!).
Ważny jest ubiór, ważne są symbole jednoczące. Na zeszłoroczną paradę, protestująca młodzież przyszła jak na Pierwszą Komunię, granatowe spodnie, białe koszule. Prowoki były widoczne z daleka.
W tym roku Szczecina nie przewidziano w scenariuszu. Dowody?! Nigdzie nie było odwodów policyjnych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [12:58] - jazgdyni | Link:

@Cyborg59

A ja już otwarcie w TVN24 zostałem za ten tekst zbluzgany - popatrz, popatrz - przez policjanta, szefa jakiegoś ich OPZZ. Ciekaw, dlaczego bluzgał w TVNie? Bo tam lepiej płacą?
Jak myślisz, który to z trolli ich usłużnie poinformował? Mam swoje typy. Sakiewicz też wie.

Obrazek użytkownika cyborg59

13-11-2020 [16:04] - cyborg59 | Link:

Po pierwsze : gratuluję !
Po drugie - masz dowód na rozwarstwienie w policji, na jakieś gierki. Uważaj na siebie. Fotografowi dali do zrozumienia gumową kulą.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

13-11-2020 [10:09] - EsaurGappa | Link:

  Ta bitwa wisiała w powietrzu,a adrenalinę tłumu dało się czuć już u wjazdu do centrum stolicy.Policja już od wielu lat była wystawiana na liczne prowokacje,obrazę funkcjonariuszy i ogólną niechęć społeczeństwa.Ciśnienie wśród szeregowych policjantów na odruch bezwarunkowy było tak duże że stało się to co się stać musiało.Jeszcze tym razem jakoś się rozejdzie po kościach.Do końca roku zostało nie wiele czasu,a każdy dobry człowiek powinien pragnąć pokoju i zawieszenia konfliktu,liczyć na szczery dialog z drugim człowiekiem i minimum miłości.Jednak opętani podpalają świat,a czyny ich są okrutnie logiczne,widać jak chełpią się swoimi triumfami nad naszą cywilizacją.Chcesz pokoju?Gotuj się do wojny!
  

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [13:03] - jazgdyni | Link:

To nie całkiem tak z tą policją. Powoli zaczynała odzyskiwać autorytet w społeczeństwie.
Myślę, że zdecydowaną niechęcią cieszą się ciągle oddziały prewencji. Ale to najgorsze młoty. Jak ten młody szczunek tutaj, co go tam nie przyjęli, bo słabowity i strachliwy. Coś się wie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-11-2020 [19:38] - Imć Waszeć | Link:

Tu są chyba 4 ujęcia z tej kamery zainstalowanej w bloku na balkonie:
https://www.rmf24.pl/fakty/pol...
By się przekonać czy kamerzysta nie czekał aby na ten konkretny moment, trzeba przejrzeć cały nakręcony tam materiał. Podejrzewam, że już folksdojcze kitrają wszelkie kwity. Co do tych słów z filmu, to istnieje inna wersja, że to ten kamerzysta z balkonu miał czuły mikrofon kierunkowy, a nie że jakiś działacz z Niemiec przypadkiem usłyszał rozmowę. Trzeba to sprawdzić, ale ja nie mam kont na Szpiegach, a takiego hita filmowego chyba nie trzymają w szufladzie. Podaję dane, bo Lisówna coś małomówna:
Niemiecki portal democ. (Centrum Demokratycznej Sprzeczności) film z zajścia na Twitterze (podobno z tekstami o rzucaniu racami i paleniu mieszkania). Warto posłuchać całości, prawda?

https://warszawa.wyborcza.pl/w...

PS: Gumisie od 18:10: https://vod.gazetapolska.pl/23...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

13-11-2020 [10:23] - AŁTORYDET | Link:

Uważniejsi obserwatorzy, dostrzegli, że poszukiwany przez policję "podpalacz" w biało-czerwonym dresie, owinął szyję szalikiem Legii, a głowę przyozdobił kominiarką Jagiellonii. 
Nasza (?) policja miała zawsze problemy z magazynierami: a to kiedyś w Łodzi wydali przez pomyłkę ostrą amunicję, a to teraz pogubili się w barwach klubowych. Stanowczo rekomenduję przeszkolenie magazynierów, bo doprowadzą do większych tragedii... 

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2020 [10:42] - Jabe | Link:

Z informacji nieoficjalnych wiem, że panowie [Trzaskowski i Dobrodziej] mają dobre stosunki i współpracują ze sobą. – To chyba dobrze, że współpracują. Nie muszą się kochać, ale współpracować powinni. Tylko skąd te informacje?

Dwóch, niezależnych informatorów [...] stwierdziło autorytatywnie, że to, co się działo, było ewidentną prowokacją policji. – Jak Pan ich policzył?

TVP na siłę forsuje wersję podawaną przez policję, obarczając cała winę za zamieszki organizatorów pochodu, chuliganów i warszawskich kibiców. – To TVP też współpracuje z prezydentem Trzaskowskim?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-11-2020 [11:09] - Trotelreiner | Link:

https://wpolityce.pl/polityka/....
No i problem z głowy...Partia i Rząd...zajmą się tym poważnym problemem...na najbliższym plenum budynku przy ulicy Nowogrodzkiej 84/86.
Nie bójta sie ludziska...wszystko pod kontrolą.Telewizja jest nasza,a te inne...łżą i szczują...internetowi też nie wierzta!
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [13:05] - jazgdyni | Link:

O, wracasz do życia.
Cieszę się.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-11-2020 [11:15] - Imć Waszeć | Link:

W tej płonącej kamienicy mieszka Lisowa Hanna, żona "Lisa z TVN". Zaraz po zdarzeniu odpaliła Instagram (albo i Fejsa) i pochwaliła się nagraniem filmu jakiejś niemieckiej organizacji, która przypadkiem przechodziła tam z tragarzami i była tak blisko sprawców, że nagrała ich rozmowę o tym, że ten typ nie trafił racą we właściwy balkon. Wygadywała przy tym o wszystkich Polakach takie rzeczy, że nie powstydził by się ich działacz NSDAP. Najmniej obraźliwe było chyba porównanie MN do "marszy wojennych". Pamiętamy co skrzeczały o wojnie "macice"?. Drugi Hartman. Cytuję:

"No, jest coraz lepiej, słuchajcie. Właśnie ci cholerni patrioci przechodząc z racami jak zwykle obok mojego domu, podpalili jedno z mieszkań. Do pierdla z nimi wszystkimi! Zdelegalizować ten cholerny marsz nienawiści. Cztery zastępy straży pożarnej pod moim domem, a ci idioci dalej napieprzają racami. Nie widzę tutaj, słuchajcie, kordonów policji albo stu policyjnych suk, które broniły domu prezesa Jarosława Kaczyńskiego przed kobietami. Dziwna sprawa, prawda? Ale płoną mieszkania w centrum Warszawy, spoko. Dalej odpalają race, tak jakby się nic nie stało. To co od lat dzieje się na marszach nienawiści, bo to nie jest żadne świętowanie polskiej niepodległości, to są regularne wojenne marsze, które rokrocznie przetaczają się ulicami Warszawy. To powinno zostać w końcu zdelegalizowane, zanim ktoś na tej wojnie zginie. Miał szczęście właściciel mieszkania, które spłonęło tutaj na Powiślu, że nie było go akurat w domu. A co gdyby był?

Z filmiku, który został opublikowany właśnie na Twitterze wynika, że to nie było przypadkowe podpalenie, że to nie jest tak, że ta raca tam wpadła do mieszkania przez przypadek. Była wymierzona w mieszkanie, na którego balkonie wisi baner Strajku Kobiet. I teraz zacytuję to, co się pojawia na tym filmiku. Jeden z bandziorów mówi: Niech płonie kur*a. A drugi przytomnie zauważa: To nie to mieszkanie. No, brawo wy! Brawo za taki patriotyzm"

No i jak się czujecie jako "cholerni polscy patrioci" biorący udział w seansach nienawiści (czytaj wobec żydów) i organizujący marsze wojenne? Teraz zacznie basować niemiecki komunistyczny kołchoz z Brukseli i po to była ta prowokacja.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [13:16] - jazgdyni | Link:

@Imć

A ta kamera na sąsiednim balkonie, to porządna maszyna na trójnogu. Pewnie nie tvn, bo oni z ręki kręcą. Musi to by co najmniej jakiś ZDF, albo inne CNN.

Jasne, że to wszystko, by świat zobaczył polską swołocz i barbarię. No dzicz panie.

Obrazek użytkownika Guildenstern

14-11-2020 [08:59] - Guildenstern | Link:

Warto zauważyć, iż wydanie broni gładkolufowej wiąże się z procedurą. To nie jest jakieś pospolite ruszenie na które towarzysz pancerny (takie odwołanie do Polski szlacheckiej) przybywa ze sprzętem ufundowanym z własnej kiesy i trzymanym we własnym domu. Ktoś te mossbergi musiał wydać, pozwolenie podpisać i amunicję zabezpieczyć. Również z innych środków (granaty hukowe i łzawiące) trzeba się rozliczyć. Twierdzenie, że jakiś dowódca pododdziału zaczął strzelać bo mu puściły nerwy... Cóż, nic nowego. Obrywają doły. Tylko jak wyjaśnić, że tam szła salwa za salwą (na samym filmie dobrych kilka minut)? Wystrzelali przydział na trzy lata. Czego nie pomieścili po ładownicach to dosypywał fu-sz z takiego szarego worka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-11-2020 [12:11] - jazgdyni | Link:

@Guildenstern

Dzisiaj, już otwarcie mówi się, czyli jest to także stanowisko władzy, że za to użycie broni gładkolufowej, oraz za ścieżki zdrowia na zejściu do stacji Warszawa Stadion, ktoś musi pokazowo beknąć.

Zobaczymy

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-11-2020 [11:43] - Zygmunt Korus | Link:

Szef Marszów Niepodległości, pan Bąkiewicz, od początku w Konfederacji był traktowany instrumentalnie, w praktyce jak piąte koło u wozu. Z jego strony rozpoznanie było ważne, oczy mu się otwierały na tych liderów z afisza, bo to za nim stała prawdziwa siła nie tylko z ulicy 11 listopada, ale i z kraju, zwykłych ludzi zdeterminowanych patriotycznie. [Już teraz pytanie: kto wygra: gracze czy spontan? Sądząc po Gwieździe, co się opierał na demokracji robotniczej, raczej Bąkiewicz, tak jak przywódca z Gdańska, "polegnie"...]
Konkludując: atak na przywódcę Marszów Niepodległości jest dosłownie wszystkim antypolskim siłom na rękę. Dlaczego? Bo przywódca Robert Bąkiewicz ma dobrze wyszkolone struktury wolontariackie, także obronno-bojowe, i logistykę. Oraz poparcie niektórych dużych firm, co "dają nowoczesność" w interpersonalnej łączności. I bardzo dużą społeczność w kraju za sobą. Pokaz siły policji (czytaj władzy: "zakłócimy wam wszystko, czym się chlubicie, a przy okazji wystraszymy przyjezdnych z kraju, żeby w przyszłości im do głowy nie przyszło wybierać się 11 Listopada do stolicy...!!!"), to wskazanie, kto faktycznie realnie rozdaje karty w polityce. Tyle i aż tyle! [Covid wpisuje się tutaj w szerszą koncepcję zniewolenia narodów , ową "plandemię" pomyślaną jako globalny "potop".] Dlatego tę prowokację na dużą skalę można było przeprowadzić jawnie, wespół-zespół (mam na myśli wszelaki jurgielt). Jest tylko jedno ale: taka zadyma to również "macerowanie się" narodowych sił na prawicy. Jeśli pan Bąkiewicz ogłosi "Marsz Niepodległości" jako partię gotową zmieniać Polskę drogą parlamentarną, to zyska ogromne poparcie, niewyobrażalnie wysokie. Na razie od dość dawna czai się w starterach. A wróg dookoła szyje mu martyrologię - co dla ludzi czekających aż w kraju coś w końcu faktycznie zrobi przełom na drodze ku państwowej samodzielności, jest dobrą wiadomością. Więcej zadym, więcej prowokacji - wrzód ropieje i w końcu ropa się z niego wylewa...

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2020 [11:55] - Jabe | Link:

Szef Marszów Niepodległości, pan Bąkiewicz, od początku w Konfederacji był traktowany instrumentalnie – Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2020 [12:36] - jazgdyni | Link:

Cześć Zygmuncie!

Miałem z panem Bąkiewiczem kontakt osobisty. Jestem pod wrażeniem. Dawniej myślałem, że Kowalski pociągnie. Niestety... Będę teraz przekonywał prezesa MN by zajął się polityką. Na poważnie. A wtedy przestaniesz się na mnie wściekać, że jestem w PIS zapatrzony. Choć wiem, kto wtedy z PISu przejdzie do niego. I bedzie takich nie mało.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Jan1797

13-11-2020 [20:40] - Jan1797 | Link:

Cóż się stało, zgadzam się z większością tez.

Obrazek użytkownika foros

13-11-2020 [18:16] - foros | Link:

Witam
Moim zdaniem próba przekierowania odpowiedzialności na Trzaskowskiego to zwykła pisowska propaganda. Jej celem jest to by oburzenie elektoratu przekierować w stare wypróbowane kanały i odsunąć je od Nowogrodzkiej - tym samym zachować słupki sondażowe. Ludziom łatwiej uwierzyć nawet w taką bzdurę, że facet który ma zerowe zdolności do tworzenia czegokolwiek przejął kierowanie policją (np przez swoje tajemnicze konszachty i kontakty) niż pozbyć się marzeń i złudzeń, stanąć przed lustrem i sobie samemu powiedzieć, że jest się głupcem.

Warto natomiast zwrócić uwagę na to w kogo wymierzona jest narracja i policji i PiSu. Personalnie w Bąkiewicza. I jak pisałem w swojej notce jest to zemsta za to że udało mu się obronić kościoły przed dziczą. Konkretnie mści się policja, a PiS na razie próbuje zabrać mu ludzi (stąd tak liczne aresztowania i kary), co zrobi potem zobaczymy.
Ciekawe ilu pułkowników Lesiaków zatrudnia dziś ABW. 

Obrazek użytkownika cyborg59

13-11-2020 [19:20] - cyborg59 | Link:

Na Trzaskowskim spoczywa "odpowiedzialność słupa" !
Słup odpowiada za sfinansowanie szkolenia miejskich zadymiarzy. Swoją nieudolnością umożliwia działanie "czerwonego podziemia". To nie on ma kontakty ! To ONI dzwonią do niego i mówią co ma robić. 

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2020 [19:52] - sake3 | Link:

Nie dziwię się,że sprawa z Czajką chyba nie znajdzie finału.Trzaskowski przekierunkował pieniądze z Czajki na szkolenie bojówek do ,,taktyk ulicznych''.

Obrazek użytkownika foros

13-11-2020 [20:07] - foros | Link:

Są trzy możliwości:
albo policją rządzą legalne władze
albo policja rządzi się sama, a na na władze cywilne ma mocne trzymanie (lub są one tak głęboko nieudolne)
albo policją rządzą starzy, którzy na młodych generałów maja haki i więzy lojalnościowe, podobnie jak na władze cywilne (czyli PiS)
Nie ma czwartej możliwości, a w żadnej z trzech powyższych nie mieści się Trzaskowski. (Chyba, że sponsor, jak w bantustanach ale i na to m. st. Warszawa jest za krótkie)

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2020 [20:55] - sake3 | Link:

@foros...Cóż za gorąca obrona Trzaskowskiego!Nawet jako argument podał Pan ciężki pomyślunek Trzaskowskiego.Ale on nie działa sam,nie musi.Wygląda na to,że w szeregach prawicy szykowane jest odsunięcie Kaczyńskiego na aut,stąd obarczanie go wszystkimi możliwami winami.Chaos panujący wśród policji na MN,sprzeczne i nieracjonalne decyzje,prowokacje bojówek szkolonych na zlecenie Trzaskowskiego wskazuje że MN wykorzystano własnie po to.

Obrazek użytkownika foros

13-11-2020 [22:27] - foros | Link:

raczej obrona rozumu i zwykłej logiki.

Dodajmy jeszcze jedno: PiS jest z Trzaskowskim dogadany. Co najmniej od czasów wyborów prezydenckich i dyskretnie sobie pomagają: PiS skarży Trzaskowskiego, Trzaskowski Kaczyńskiego i obu rośnie poparcie w twardym elektoracie, 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2020 [00:03] - Marek1taki | Link:

@foros Nie sądzę aby dogadanie było na poziomie PiS - Trzaskowski. Jest piętro wyżej.

Obrazek użytkownika sake3

13-11-2020 [21:18] - sake3 | Link:

To nie jest pisowska propaganda jak uważa @foros.To akcja wymierzona w Kaczyńskiego zarówno z prawej jak i lewej strony z wykorzystaniem nawet Trzaskowskiego.Po prostu wystawiono go do odstrzału.Kto w PiS-ie rozrabia najwięcej przeciw Kaczyńskiemu i widzi się na jego miejscu?

Obrazek użytkownika foros

13-11-2020 [22:37] - foros | Link:

@sake
czyli wychodzi na moje. 
Opanowanie I pandemii było wielkim sukcesem Szumowskiego i Morawieckiego. Obaj stali się też najpopularniejszymi politykami w kraju, z wielkim mandatem zaufania. Napisałem wtedy, że oznacza to, że mają pętle na szyjach. I sprawdziło się: Szumowskiego ścieli już w sierpniu wcześniej tygodniami mieszając nazwisko w ekskrementach. Widać teraz kolej na Morawieckiego.  Kolejnym będzie zapewne Czarnek, jest zbyt lubiany w konserwatywnym elektoracie, jeśli tylko będzie miał jakieś sukcesy to jego dni są policzone, ale wcześniej, podobnie jak Szumowski będzie wytarzany w smole i w pierzu. Póki co ratuje go brak działań. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2020 [00:11] - Marek1taki | Link:

@Foros Z Pańskim wcześniejszym wywodem się zgadzam ale nie z wnioskiem. Z góry było wiadomo o "wielkim sukcesie", że "wypłaszczenie" skończy się jesienną górką. Zapłaciliśmy 220mldz państwowej kasy i nieznaną kwotę z kasy prywatnej aby przesunąć zgony na kowid z wiosny na jesień i skazać chorych na mniej politycznie poprawne choroby. Nie ma wielkiego sukcesu. Jest wielka dywersja rudej pip pip.

Obrazek użytkownika angela

13-11-2020 [20:51] - angela | Link:

Przecież prowokatorzy Marszów Narodowych z przed 2015 r pod ziemię się nie zapadli. 
Przyczaili się  po zmianie wladzy, i tylko czekali na dogodny moment.
Jedyne wyjscie:  Wszyscy wonnn, i dużo roztropności,  bo spokoju u nas przez tę V kolumnę nigdy nie będzie. 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2020 [06:38] - jazgdyni | Link:

Oto jak skomentował ten artykuł na niepoprawni.pl jeden z najbłyskotliwszych blogerów prawicy. Warto pomyśleć.

Żelazny dowód tytułowej hipotezy
michael-abakus - 14 Listopada, 2020 - 02:21

Marsz Niepodległości 2020 roku potwierdził potęgę polskiego patriotyzmu i udowodnił klęskę antypolskiej totalitarnej opozycji, przy okazji wyraźnie pokazując gdzie są zdrajcy i kim są prawdziwi faszyści, spod znaku antypolskiej totalitarnej opozycji. 

A tak zwane zamieszki?
To były prowokacje, polegające na fundamentalnym złamaniu niepisanego warunku organizacji tej uroczystości jako zmotoryzowanego rajdu wszelkich pojazdów. Przypuszczam, że nie w ciemię bity pan Robert Bąkiewicz przegadał z kim trzeba założenia strategii przeprowadzenia Marszu Niepodległości w warunkach pełnej wiedzy o nieustannej antypolskiej wrogości totalitarnej opozycji działającej już od bardzo długiego czasu, jako inspirator i organizator wszystkich antypolskich zdarzeń ostatnich miesięcy, które zawsze były realizacją scenariusza starannie przygotowanych i precyzyjnie zrealizowanych kombinacji operacyjnych wykorzystujących wszystkie narzędzia wojny hybrydowej.
Można więc założyć, że organizatorzy Marszu Niepodległości przewidując ciąg ataków zorganizowanych prowokatorów działających według reguł Antify, ogłosili rozwiązanie tego problemu proponując "zmotoryzowany" wariant uroczystości. Miało to zapewnić stworzenie możliwie największego dystansu pomiędzy kompaniami prowokatorów a Marszem Niepodległości, poprzez odseparowanie prowokatorów od świętujących polskich patriotów.

CD
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2020 [06:36] - jazgdyni | Link:

CD

I TU NASTĄPIŁ AKT ZDRADY
Policja otrzymała rozkaz spieszenia demonstrantów, zlikwidowania tego odseparowania utrudniającego bezpośrednią infiltrację bandyckich napastników a ułatwiając w ten sposób przenikania prowokatorów do wnętrza Marszu. To był strategiczny akt, diametralnie zmieniający reguły gry.
Pozostałe fakty mogą być już tylko uzupełnieniem postępowania dowodowego. Można wskazać kilkadziesiąt faktów potwierdzających hipotezę współpracy Stołecznej Komendy Policji z warszawskim Ratuszem w zamiarze kompromitacji Marszu Niepodległości oraz Rządu PiS, zgodnie z celem i zamiarem totalitarnej opozycji.
Są fakty mniej zwracające uwagę, a wyraźnie dowodzące prawdziwość tej tezy. Na przykład w wypowiedziach funkcjonariuszy Komendy Stołecznej po 22 października, odnoszących się do Strajku Kobiet systematycznie powtarzał się "stały fragment gry", polegający na stworzeniu w policyjnych relacjach rzekomej zbiorowości "pseudokibiców" odpowiedzialnej za wszelkie agresywne i przestępcze zachowania we wszelkich demonstracjach po 22.10.2020 roku. W tych relacjach widoczny było kopiowanie wzorca "operacji widelec" i oczywiście oficjalnej relacji z Marszu Niepodległości 11.11.11. Inne przykłady.
Taktyczne zachowania oddziałów zwartych policji oraz ugrupowań cywilnych "prowokatorów". Znowu wzorzec 11.11.11.
Ustawki. Jak można wywołać pożar we wnętrzu mieszkania, nie wybijając szyby w zamkniętych oknach mieszkania? Co się tam u diaska w tym lokalu paliło? I dlaczego po ugaszeniu pożaru, we wnętrzu, ktoś za szybą powiesił grubą zasłonę? Aby lepiej było widać nie uszkodzone szyby w oknach? Skąd tyle kamer i polityk Platformy, w pogotowiu, który natychmiast żądał zatrzymania Roberta Bąkiewicza, jako odpowiedzialnego za podpalenie tego mieszkania. Zbieg okoliczności, czy jednak ustawka?
I tak dalej [link(link is external)]
Moim zdaniem można spokojnie wykazać, że patriotyczne obchody Święta Niepodległości jasno pokazały, że polskich patriotów było 1.000 (słownie: tysiąc) razy więcej niż największa impreza protestów pani Marty Lempart, a zaplanowane ustawki totalitarnej opozycji wsparte przez warszawską Policję potwierdziły wrogie polskiej racji stanu intencje totalitarnej opozycji, udowadniającej, że już otwarcie realizuje nazistowskie metody walki o władzę. Wystarczy przeczytać na przykład "Rozmowy z Katem(link is external)" - Kazimierza Moczarskiego i zapoznać się z klimatem zdobywania władzy przez niemiecki totalitaryzm Adolfa Hitlera - w relacji SS Jürgena Stroopa.
Czyli Marsz Niepodległości 2020 roku rzeczywiście potwierdził potęgę polskiego patriotyzmu i udowodnił klęskę antypolskiej totalitarnej opozycji ujawniając przy okazji gdzie są zdrajcy i kim są prawdziwi faszyści, noszący niemiecki "Siegrune"  "ᛋ" na czarnych maseczkach.

michael

 

Obrazek użytkownika tricolour

14-11-2020 [08:43] - tricolour | Link:

Oby tak dalej. W skarpetkach i to dziurawych zostaną fanatycy.

420 tysiecy protestujacych w Łodzi, tu tysiąc razy wiecej. 420 milionów ludzi. Inżynierek hehehe.

Final countdown. And Final Cut.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2020 [09:17] - Jabe | Link:

Czyli udowodnił klęskę antypolskiej opozycji, której udało się marsz rozbić i oczernić. He? Prawdziwie „błyskotliwy bloger” napisał też, że wiele wskazuje na antykaczystowski bunt w szeregach policji, ale to, co wymienił, równie dobrze pasuje do zaplanowanej antypolskiej akcji rządu.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-11-2020 [08:47] - Trotelreiner | Link:

Od początku marszów w dniu 11 listpada...resortowi robili wszystko,aby rozwalić te uroczystości i skompromitowac ludzi biorących w tym udzial.
Dla nich dzień odzyskania niepodległości...jest 22 lipca!!!
To jest wina "grubej kreski" Mazowieckiego...brak dekomunizacji,brak deubekizacji....siedzą sobie grube ryby z KGB,GRU,BND,SB,WSI...i to oni są
GRUPĄ TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.

Wszędzie są byli agenci,komuchy nietykalne....kasta prawników,kasta lekarzy i "kasta ciemnej masy...polityków".

Od sołtysa w Koziej Wólce...do "wsi-oków w kancelarii Dudy...a i Duda...to grupa UD/UW krakowskiej geremkowszyzny.

PS.Pojawili się tu na NB @foros ten jest "zapisany" u I. Janke na stałe...to opcja Tuska.
     Drugi to@ teutonick sam nick juz powinien otworzyć oczy na tę osobę.

PPS.No to następny marsz 22.o7 pod wodzą tych generałów,którzy jawnie grożą Polsce?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-11-2020 [12:07] - jazgdyni | Link:

Cześć Trocie

Łukasz Warzecha, za którym raczej nie przepadam, wystąpił z interesującą hipotezą w temacie - kto wywołał zamieszki na marszu - według zasady cui prodest i wyszło mu, że na tym zyskuje najbardziej PiS, który od lat nie cierpi Marszu Niepodległości.
Ciekawe co?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2020 [20:04] - Anna Borycka | Link:

Byłam na wszystkich Marszach.
Co roku, jak nie Antifa to jakieś inne gówno próbuje się uczepić Marszu i coś na nim ugrać. Udają uczestników lub tak jak Antifa głoszą że walczą z faszystami. Za Tuska to była norma, wspierana dodatkowo przez lewactwo. Pamiętacie? Skazano wtedy jednego z policjantów, tylko dlatego, że moi koledzy uwiecznili go na filmach jak bije żelaznym prętem jednego z przechodniów z polską flagą.
W tym roku było podobnie. Przyczepiło się jakieś gówno do przyzwoitych ludzi jadących i idących w Marszu. Koledzy mają to filmach - dowody oddaliśmy Prokuraturze. To lewackie gówno najpierw lało Policjantów a potem nas wszystkich. 

Prawda prosto w oczy

Policja najczęściej broniła prowokatorów i lała broniących się ludzi z Marszu !

Panie Premierze
Czy te zamaskowane wojownicze gówno oprócz lewactwa, to byli także Pańscy policjanci zamaskowani jak za Tuska?
Dojdziemy do tego i walniemy prosto w oczy jak Donaldowi! Mamy ich na filmach przekazanych prokuraturze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-11-2020 [01:06] - jazgdyni | Link:

Witam Pani Anno!

Nie wiem, czy oddanie dowodów prokuraturze to dobre rozwiązanie. Mam z takim działaniem przykre doświadczenia w naszej trójmiejskiej Małej Sycylii. Chyba lepiej przekonać panią Dorotę Kanię, czy Sylwestra Latkowskiego, by zrobili duży szum.
Nie ufam policji i nie ufam prokuraturze. O sądach nie wspomnę. Mija 5 lat, a oni ciągle mają się dobrze.

Proszę sobie policzyć na palcach i pomyśleć - kto jeszcze nie lubi Marszu Niepodległości. I proszę zapomnieć o 2018, gdy na stulecie pojawiła się grupa z prezydentem.

Wiedzę to oni mają dobrą. Lecz czy mają wolę działania?

Pozdrawiam