Okruchy Pisma: Agitka wyborcza

Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. (Mk 9,35)

Czy można sobie wyobrazić lepszy cytat w czas wyborów? Wielu z nas zastanawia się, waha,  przeżywa rozterki: kogo wybrać? komu zaufać? według jakich kryteriów oceniać?

Jeśli jesteś chrześcijaninem, to winieneś szukać tych kryteriów w Ewangelii. Chrystus mówi Ci dziś: rządzący jest sługą rządzonych.
 
Łacińskie słowo minister oznacza właśnie sługę. Popatrz na tych, co aspirują do władzy pod tym kątem. Zobaczysz ich w innym świetle. W prawdziwym świetle.

Popatrz uważnie i z rozwagą. A potem oddaj swój głos. Oddaj koniecznie. Gdy tego nie zrobisz, wygrają ci, którzy chcą panować, nie służyć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

20-09-2015 [10:42] - pietrek | Link:

Dzięki za radę dobrą.Ja już zadecydowałem i moja Rodzina!Oddam swój glos na Pis gdyż w zdecydowanej większości to partia katolicka i broniaca krzyża co dla mnie ejst najważniejsze szczególnie w dobie lżenia Jezusowi!!!
Mam jednak wiele zastrzeżeń do Pisu ale o tym potem.Najpierw musimy wygrac wybory i POgonić czerwonych judaszy od koryta póki nie za póżno!
Z Panem Bogiem Pietrek katol

Obrazek użytkownika wandaherbert

20-09-2015 [21:43] - wandaherbert | Link:

z tego Twojego wpisu widze Pietrek,że jesteś dobrym csłowiekiem i porządnym , polskim patriotą-szczęśc Ci Boze!!!