PO NA SZLAKU AWS

Większość ostatnich sondaży pokazuje, że PO nie jest jedyną formacją mogąca bronić III RP z szansami na sukces. W parlamencie mogą znaleźć się przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy oraz Nowoczesnej z kropką ale już bez pl. To może stanowić sygnał do ewakuacji z tonącego okrętu. Hasło Ojca Dyrektora o zatopieniu Platformy może stać się w tym roku przebojem na miarę „Rancza”.

W początkach 2001 r. AWS miał sondaże nawet na poziomie kilkunastu procent i mógł liczyć na dobry wynik nawet w przypadku porażki. Jednak w AWS od tragicznie przegranych przez Mariana Krzaklewskiego wyborów prezydenckich 2000 r. trwał kryzys przywództwa. Kryzysu nie zakończyło porozumienie z grudnia 2000 r. bo AWS opuścił Maciej Płażyński. Na początku roku 2001 r. trzej tenorzy wstąpili do PO porzucając AWS i Unię Wolności, popularny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński tworzył komitety Prawa i Sprawiedliwości a Ojciec Tadeusz Rydzyk skonsolidował rozproszone środowiska narodowo-katolickie i prawicowe tworząc Ligę Polskich Rodzin. Elektorat centrowy i centroprawicowy uciekał od AWS i UW mimo relatywnie dużej potęgi materialnej tych formacji. Finałem było zniknięcie ze sceny politycznej obydwu formacji.

Podobny proces zaczyna się w przypadku PO. Mamy erozję w postaci przechodzenia senatorów do opozycji lub rezygnacji ze startowania po gwałcie popełnionym przez Premier Ewę Kopacz na sumieniach senatorów. PO jak niegdyś celnie podsumował Prezes Jarosław Kaczyński jest tylko sumą lokalnych układów. I coraz więcej środowisk lokalnych pracujących w przeszłości na rzecz PO zaczyna pracować na rzecz innych formacji. PO zaczyna krytykować Nowoczesna zarzucając zdradę ideałów liberalnego i kosmopolitycznego kapitalizmu. Formacja Petru robi wrażenie resztek po planowanej odnowionej PO pod przywództwem Bronisława Komorowskiego – oczywiście po odsianiu emerytów z dawnej Unii Wolności. Częściowo PO skubie Ruch Kukiza odwołując się zwłaszcza do wymiaru kulturowego i częściowo emocji anty-PiS-owskich czy antykościelnych. Jeżeli Zjednoczona Lewica przekroczy próg to głównie kosztem PO.

Dodatkowym czynnikiem pokazującym jałowość i bezradność PO jest masowe przyjmowanie na listy polityków którzy odpadli lub przegrali w macierzystych formacjach. Oddanie realnej władzy Michałowi Kamińskiemu oraz zasilenie list PO przez Ludwika Dorna i Grzegorza Napieralskiego to dowód całkowitego wyjałowienia intelektualnego formacji rządzącej. Symptomatyczne jest zaangażowanie jako czołowego pijarowca postaci tak jałowej jak Michał Kamiński a jednocześnie prawie zerowym wykorzystaniu byłego marszałka Sejmu RP i inteligentnego analityka Ludwika Dorna. Widocznie Ludwik Dorn nie miał z kim w PO rozmawiać nie tylko z powodu swojego trudnego charakteru i skłonności do używania trudnych terminów.

Po wyborach prezydenckich widziałem mem z Michałem Kamińskim mówiącym do telefonu „Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania”. Mało prawdopobne aby ten żart okazał się rzeczywistością. Ale to lepsza wersja dla Kamińskiego niż wersja, że on taką kampanię realizuje z nadzieją na sukces Premier Kopacz i jej ugrupowania.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-09-2015 [11:01] - NASZ_HENRY | Link:

"Pod przewodnictwem Komorowskiego" NIEMOŻLIWE "bez emerytów z UW" ;-)