Antypolska prezydencja Niemiec w UE

Tak jak się spodziewałem i o tym pisałem prezydencja Niemiec w UE jest i będzie antypolska. 

Oj... jak bolą naszych zachodnich sąsiadów nasze przedsięwzięcia gospodarcze i wzrost konkurencyjności naszej gospodarki, szczególnie w obszarze dużych inwestycji. Przestajemy być ich wasalem, do czego byli przyzwyczajeni za chyba wszystkich rządów III RP za wyjątkiem krótkiego okresu lat 2005-2007 i od 2015, kiedy rządzi PiS. Przez te niemal 30 lat realizowali swoją własną politykę opartą na idei Mitteleuropy [1], z której nie zrezygnowali po dziś dzień. Kiedyś walczyli zbrojnie z użyciem broni konwencjonalnej (I i II WŚ) a dziś chcą zdominować Europę przede wszystkim gospodarczo z wykorzystaniem ich projektu współczesnej Unii Europejskiej. 

Nie są przypadkowe wypowiedzi Niemki Katriny Barley o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier, tak jak nie są przypadkowe ataki na Polskę w niemieckich lub proniemieckich mediach, tak jak mieliśmy do czynienia dzisiaj, gdy niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał skrajną nieprawdę o LGBT w Polsce: "Nienawiść, samobójstwa, prześladowania ze strony policji" [2].

Wszystko to dzieje się teraz, kiedy ważą się losy przyszłego budżetu UE i kierunku jej rozwoju a same Niemcy mają najgorszą sytuację polityczno-gospodarczą od lat. To właśnie tam ruchy neonazistowskie gromadzą coraz więcej zwolenników a antysemityzm jest na porządku dziennym. To właśnie tam jest coraz więcej terrorystycznych enklaw islamskich, z którymi niemieckie państwo nie może sobie poradzić. To właśnie tam nie ma wolności wypowiedzi i wolności mediów, które sprowadzone zostały do roli propagandowej tuby rządowej. W porównaniu do Niemiec Polska jest ostoją wolności i demokracji. 

Ale Niemcy działają perspektywicznie i jest dla nich nie do pomyślenia, że Polska mogłaby się wybić na niezależność gospodarczą. I właśnie gospodarka Polski jest dla Niemic celem ataku. Nasze inwestycje w postaci Przekopu Mierzi Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia czy oczywiście konkurencyjny dla nich CPK są "solą w oku" dla niemieckiej gospodarki. Ponadto Idea Trójmorza również dla Niemic jest nie do przyjęcia i to mimo tego, że udają, iż jej sprzyjają. W ogóle jakikolwiek wzrost znaczenia Polski na arenie europejskiej czy szerzej światowej jest dla nich niewyobrażalny. Mają zakodowany gen antypolskości i nie zmienia się to przez wieki i mimo politycznych zaklęć nie zmieni się to ani teraz ani w przyszłości. 

Być może pewnym otrzeźwieniem dla nich mogłoby być jasne żądanie Polski o zadośćuczynienie za zbrodnie, które Niemcy dokonały na naszym narodzie w czasie II WŚ. Więc apeluję do obecnych władz, aby jak najszybciej zostały zakończone prace sejmowe mające na celu wyliczenie rzeczywistych szkód, które Niemcy wyrządziły Polsce i wreszcie zwrócenie się do nich o te reparacje wojenne. Być może nie będziemy w stanie wszystkiego odzyskać, ale sam fakt międzynarodowego nagłośnienia tej sprawy może być dla Polski bardzo korzystny i sprawić, że Niemcy stonują swoje antypolskie działania. Bo chyba wszyscy zauważają, że dziś Niemcy taką antypolską politykę prowadzą i to we wszystkich możliwych obszarach: od PE i UE, poprzez media aż do umieszczenia w Polsce wątpliwej proweniencji swojego ambasadora.  

  

[1] Mitteleuropa (niem. Mitteleuropa ‘środkowa Europa’) – niemieckie słowo oznaczające Europę Środkową, mające znaczenie geograficzne[1], czasem używane także w innych językach i mające kilka różnych znaczeń. Oznacza także, jako pojęcie historyczne, polityczny program będący celem wojennym Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez ludność nieniemiecką oraz stopniową germanizację ludów podbitych. Koncepcja Mitteleuropy (jedności regionu środkowoeuropejskiego) powstała w XIX wieku w Austro-Węgrzech. Została wyrażona po raz pierwszy w 1848 przez austriackiego ministra Feliksa zu Schwarzenberga. Za Wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

[2] https://wpolityce.pl/spoleczen...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2020 [16:09] - tricolour | Link:

@Autor

Kolega mnie rozbawił tym, że przekop mierzei jest dla Niemiec jakimś problemem, raczej jest do śmiechu biorąc pod uwagę ilośc niemieckich fabryk w naszych specjalnych strefach eknomicznych. Poza tym kiedyś prosiłem (z rok temu), by Kolega wymienił nazwę JEDNEJ polskiej fabryki, która powstała od 2015 i do dziś jest cisza. Więc ten przekop, czy CPK, do których pewnie sprowadzimy niemieckie gwoździe, a na pewno obce wyposażenie, to raczej Niemcom snu z oczy nie spędzają.

Podobnie z tymi reparacjami, jak z polskimi fabrykami - ile lat na to potrzeba? Sześćset wystarczy, czy dołożyć? Reparacje, to nie futerka - mogą czekać.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2020 [20:08] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Sam sobie tematy do dyskusji wymyślasz i sam z nimi dyskutujesz . Taka sztuka lizania perpetum szwabska dupa . Ten typ tak ma nie zmienisz . ale numer polega na czym innym . Ustawienie Polski w pozycji parobka Niemiec prawdopodobnie nastąpiło już w podstołowej wersji umowy okrągłego stołu lub podziale Europy przy okazji zjednoczenia Niemiec . A właściwie może jeszczcze wcześniej . Jedni kradli i było im wszystko jedno inni nawet nie kradli ale nas oddawali za zapłatę .Umowa akcesyjna do UE dała nam ban na pracę w Reichu i Oesterreichu na siedem lat ( Więcej nie można ) Reszta unii zadowoliła się okresem przejściowym średnio dwa lata a niektóre zero . I znaczyło to że dla narodu zbrodniarzy , bandytów i rabusiów mamy być pachołkami w swoim kraju za dwa euro na godzinę , bo minimalne w Reichu wtedy osiem było nie dla Polaków . Miller czy inne łachy sowieckie mieli to jako ekipa kremla w dupie. Pierwszy raz zesrało się w 2005 , ale na krótko . Dzieła dokończył w Smoleńsku Putin przy walnej pomocy Tuska i jego werwolfu . Drugi raz było gorzej , bo zesrało się pięć lat temu i dalej jest zesrane . Polakom trzeba płacić coraz więcej , bo wzrost minimalnej podbija wszystkie płace , trzeba płacić . Jeszcze tylko uczciwa pozycja w innych sprawach . Dominacja Narodu Hitlera i Gebelsa w naszej gospodarce jest faktem ,i do nich pretensji mniej . Tu mieszały USA ,  Wielka Brytania , Rosja i nasi parszywcy typu Bierut Tusk , Miller czy inni ,których nazwiska kojarzą mi się z zawartością kibla . A Niemiec tylko robił swoje . Jeszcze nam wymawiają , że mamy szczęście że nie było wojny , znaczy nie napadli na nikogo i swoim zwyczajem nie wymordowali kilkudziesięciu milionów . Jeszcze o dotacjach na Hitlerplace w każdym mieście i autostrady do Rosji ,reszta na jurgielt . I Zesrało się pięć lat temu , I ni chu chu , dupa z króla . A teraz jeszcze Chiny się zesrają , stąd te darcie japy przez mordy szwabskie i inne najemne . Nawet szczują ludzi pedałami . Przekop będzie , bo na otwarciu będę JA  rozumiesz ku...wa JA!. A kto tam  gwożdzie sprzeda czy co tam to sprawa dziesiąta . CPK Też będzie . Nawet z pomocą niemieckich gwozdzi . I jeszcze może coś . Tylko widzisz jest taka różnica , że twoi płatnicy wylizanej dupy nie mogą żyć uczciwie . Bo nie tylko w polskim języku oszwabił znaczy to samo   . Nawet Ciebie mi szkoda że cię tak ci Hitlerowcy upokarzają tym kazaniem lizania sobie dupy . Współczuję , nawet jeżeli ta dupa osłodzona kasą . A na reparacje przyjdzie czas . Nie wszystko na raz . Ale teraz to już czas . Zobaczymy . Ja też .

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2020 [22:27] - tricolour | Link:

I bardzo dobrze, że będziesz na przekopie, zapłącisz Niemcowi za gwoździe, potem za komputery, a na sam koniec zjesz polskie mięso, ale z chlewni za unijne Euro, dowiezione jakimś Renaultem na ruskiej ropie. I o to chodzi! Byś się cieszył jak dzieciak z przekopu, które zrobiły zachodnie koparki, wywiozły piasek zachodnie ciężarówki itp - dwaj kasę na wszystko, ale ciesz się ile wlezie.

I dopóki będziesz się cieszył, to cała Unia wraz z Tobą... Na dodatek ta cała Unia jednak żyje uczciwie, bo by sami chcemy te Euro jak dzieciak rodziców.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-10-2020 [10:04] - Tomaszek | Link:

Ten przekop był tylko przecinkiem w dłuższym wywodzie , także nie wysilaj się na buchalterię .I nic do tego unii też . Temat jest szerszy a dyskusja z gościem , który wszystko przerabia na lizanie szwabskiej dupy to jakaś hardcorowa  odmiana starej gry w pomidora . Tylko w pomidora byłó śmiesznie . Zesrało się twoim nie pierwszy raz , ale to nie tragedia jeszcze . Będzie gorzej i też przeżyją . 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-10-2020 [00:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ten przekop był tylko przecinkiem"
I takim pozostanie. tomaszka zapewne zdziwi, że Niemcy angażują się w pogłębianie toru do Szczecina pomimo tego, że ta inwestycja jest w kontrze do portu na Rugi  niedaleko Sassnitz. Niemcy patrzą daleko.
tomaszki widzą świat na odległość napletka.

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-10-2020 [10:03] - Tomaszek | Link:

O Zdzicho się odezwał . Jak miło . Tak Niemcy patrzą i kopią . pewnie coś z tego będą mieli . Durny ty Zdzichu jesteś i pisać nie umiesz . Następny psuj gry w pomidora .

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-10-2020 [17:45] - Tomaszek | Link:

Najważniejszą obecnie rzeczą do zrobienia za niewielkie stosunkowo pieniądze  byłoby utworzenie lub wykorzystanie istniejących wielu , powtarzam wielu obcojęzycznych kanałów na np Youtube . Trzeba pokazywać szkody jakich szkopskie bydłó narobiło., nie pokazywać jakichś plebiscytów czy się reparacje należą jak to czynią tego typu kanały szkopskie . Tylko może tak stanąć przy budynku i zapytać /Niemca , Ten budynek zburzyli Niemcy odbudowali Polacy . Kto powinien zapłacić za odbudowę? I to wszystko w pięciu podstawowych językach . Nie po Polsku bo nie Polacy mają się o tym dowiedzieć . Punkt po punkcie kanał po kanale . To co istnieje to mniej niż nic  i  funkcjonuje tylko jako prace hobbystyczne kilku osób ,chwała im za to ale trzeba milion razy więcej TAK !, fajne ale to trzeba żeby świat obejrzał w formie przystępnej i swoim języku . Ruinę zburzonego kraju , wymordowanych ludzi , nędzę narodu długo po wojnie . Szwaby po przegranej wojne w nagrodę dostali plan Marshalla , za Polskę też .Merkel dobrze wiedziała , że wpuszczenie półtoramilionowej dziczy w 2015 zbuduje Niemcom taki PR  dobrych i spolegliwych ludzi i w wielu krajach taki pogląd pokutuje . Nie policzyła tylko dobrze kosztów . I jeszcze raz , nie biadolić , tylko działać . pokazać prawdę o "miłosiernym narodzie " bandytów ,zbrodniarzy , niszczycieli .

PR

Obrazek użytkownika tricolour

05-10-2020 [19:13] - tricolour | Link:

Na to trzeba mieć plan, a nie czekać na wizje (albo przywidzenia) jednego mądrego.

Obrazek użytkownika Jan1797

06-10-2020 [17:05] - Jan1797 | Link:

Odpowiedź na zaczepki i łajdactwa dyplomatyczne, krok po kroku systematycznie jak ukaranie Barley
i tutaj; Portal „Faktu” (fakt24.pl.) będzie przez miesiąc przepraszał działacza antykomunistycznego
https://www.tvp.info/50202936/....
W sondażu zawodowym poparło te działania 90 % głosujących.