O nowym rządzie - na szybko (Jałta?)

Skład nowego rządu znamy. Tym razem szybszy od RMF był Onet. Zamiast 20 ministerstw mamy 14, zamiast 23 ministrów 20. Zamiast 3 wicepremierów 4.
Kto zyskał kto stracił?
Stanowiska stracili ministrowie PiS: rolnictwa: Ardanowski, gospodarki morskiej: Gróbarczyk, cyfryzacji: Zagórski, rozdziału funduszy: Jedynak, edukacji: Piontkowski sportu: niestety nie pamiętam nazwiska. SP i Gowinowcy zachowali po 2 ministrów. De facto więc najwięcej straciło środowisko Radia Maryja, bo odeszli związani z nim Ardanowski i Gróbarczyk oraz wywodząca się z mocno katolickiej Rzeszowszczyzny min. Jedynak.
Kto zyskał? Przede wszystkim warszawska centrala PiS, która kontroluje wszystko co najważniejsze, czyli: całą siłówkę + nadzór nad prokuraturą (Kaczyński, Kamiński, Błaszczak), frukty (Sasin) media (Gliński) + dwa ministerstwa aktualnie kluczowe: zdrowie (pandemia) i środowisko (zielony ład). Doszedł do tego również sport (przypuszczam, że z nową misją dla premiera profesora Glińskiego: rozmontowanie patriotycznych środowisk kibicowskich)
Premier Morawiecki wraz z naszym Tadkiem Kościńskim wzmocnili się rozdziałem funduszy i cyfryzacją, czyli premier będzie miał nadzór bezpośredni nad ściąganiem pieniędzy i ich rozdziałem.
Opozycji partyjnej (Ziobro, Gowin, Szydło) pozostała kontrola nad gospodarką (rozwój, praca, infrastruktura) i sądami.
Prócz tego wydzielono 2 ministerstwa bojowe: rolnictwo z lasami (Puda) i oświatę z nauką (Czarnek) i spolegliwy MSZ prof. Rau.

Z tego podziału - moim zdaniem - wynika to co rząd będzie robił:
Tarczę medialną dadzą rolnictwo i oświata, gdzie pan Puda będzie chwytał rolników za pysk i przyginał do posłuszeństwa a pan Czarnek będzie boksował się czy to z czerwonym ZNP czy z równie, jeśli nie bardziej czerwoną profesurą. Obaj mają bardzo wątłe związki ze środowiskami którym przyszło im zarządzać nie mają też własnego zaplecza politycznego, programu zmian, nie mają więc nic do stracenia. Będą  firmować swoimi twarzami polityczną wolę Centrali albo pójdą na odstrzał. W razie problemów zostaną wymienieni na inne zderzaki. W sukurs przyjdzie im polityczny walczak z SP - nazwiska nie znamy - który będzie szermierzem ideolo.
Sukcesów oczywiście nie może mieć opozycja wewnątrzpartyjna. Po to jest opozycją by ponosić kolejne porażki, a przynajmniej nie mieć znaczących sukcesów.
A w cieniu tego wszystkiego warszawska centrala będzie kręciła to co ma wykręcić, a jednocześnie pilnować wokół, by ktoś za bardzo nie urósł.

Premier Morawiecki wskazał cel strategiczny rządu: budowa państwa dobrobytu. Do takiej budowy potrzeba dużo pieniędzy, a PL wkracza w okres popandemicznego kryzysu gospodarczego. Przypuszczam, że podstawowy celem rządu będzie jednak wzrost gospodarczy. Potrzebne fundusze uzyskane zostaną z UE, w zamian za koncesje polityczne, m.in. pełne wprowadzenie zielonego ładu, a wraz  z nim pakietu lewackich rozwiązań prawnych. Łącznie z przywilejami dla lgbt, zwierząt, imigrantów itp. itd. 
Stąd, moim zdaniem, ta dziwna awantura z "5 dla zwierząt". Bo to dopiero preludium tego co ma nastąpić. Dlatego też Kaczyński osobiście wchodzi do rządu: bo inni bali się brać tego, co ma być tylko na swoje sumienia i twarze. Stąd ministrem oświaty musiał zostać tak wyrazisty prawicowiec jak Czarnek, bo kto jak nie on wytłumaczy prawicowemu ludowi, że nie było innego wyjścia niż wprowadzenie organizacji czy zajęć lgbt do szkół? Ktoś też będzie musiał przygiąć o ziemi najbardziej tradycjonalistyczną część społeczeństwa - wieś. Kto zrobi to lepiej niż młody, nastawiony na karierę, radny miejski? Np. Płuda z Bielska - Białej? Z tych samych względów i środowiska katolickie musiały zawczasu poznać swoje miejsce w szeregu. I zobaczyć jak wiele jeszcze mogą stracić. Dlatego też pierwszym ruchem prezydenta Dudy po reelekcji było wycofanie noweli kładącej tamę dla lewackich organizacji w szkołach i wątpię by prezydent kiedykolwiek do tej noweli wrócił.
Dlatego też premierem musi być cwany bankier, bo braci Kaczyńskich zbyt często oszwabiano podczas europejskich negocjacji.

Oczywiście możliwe, że mylę się i te tezy są funta kłaków warte. Sam wolałbym aby tak było. By wszystko można byłoby wyjaśnić kaprysem trochę zwichrowanego, doświadczonego przez los staruszka.

Ale jeśli nie? Gdyby tak stanąć przed dylematem co lepsze: kryzys gospodarczy + liczenie na przedsiębiorczość, żywotność dzisiejszych mieszkańców PL + obrona chrześcijaństwa i tożsamości (nie wiadomo przez jak długi czas) versus miliardy euro + zielony ład z cały lewackim bagażem + rachuba, że wiara i tożsamość są tak silne, że i tak obronią się. To co wybrać?
 
 

PS.
Czekam na artykuł w GP, że Ardanowski, szefowa Solidarności RI i inni to od zawsze byli ludzie ruscy albo realizują scenariusz Kremla. Może kiedyś, jako śpiochy, zdołali przeniknąć ale wreszcie zostali odkryci....

 
 UPD
Sylwia Spurek wspiera min. Pudę dwoma mocnymi twitami:
„Panie Ministrze @GrzegorzPuda, gratulacje + pomysły na cd. #PiatkaDlaZwierzat:
- zakaz transportu zwierząt na duże odległości
- całkowity zakaz chowu przemysłowego
- zero wydatków na promocję prod. mięsnych i mlecznych + wsparcie produkcji wegańskiej. Pomogę w pisaniu ustaw!” 

„Wszystko, co szkodzi, musi odejść do historii. W PL była partia, która tego nie rozumie, która układała się z każdym i dzisiaj prawie jej nie ma. Przemysłowe rolnictwo, które szkodzi, też przejdzie do historii. Prawa człowieka, prawa zwierząt, ochrona klimatu są najważniejsze!”

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

01-10-2020 [08:20] - Trotelreiner | Link:

Ha! Znając Ciebie...czekałem na notkę,która najpierw przejdzie na s24,a potem na NB. :-))
link:https://naszeblogi.pl/57054-re...
Czyli Ty sugerujesz armageddon i upadek tego rządu za kilka tygodni...bo to wynika z Praw Murphiego.
1.Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej.
2.Jeżeli już jest tak źle,że nie może być gorzej,to na pewno będzie.

Suplement---Już jest...

Zapraszam do mnie,link podany.
 

Obrazek użytkownika foros

01-10-2020 [08:44] - foros | Link:

Dlaczego upadek, skoro wszystko zostało dogadane, a bajpasem jest koalicja programowa z Czarzastym - Zandbergiem?

Obrazek użytkownika Pani Anna

01-10-2020 [08:31] - Pani Anna | Link:

Jak nigdy całkowicie się zgadzam. Tak to niestety wygląda i wychodzi, że to co pod rządami PO byłoby trudne, bądź niemożliwe do przeprowadzenia ze względu na silny opór środowisk tradycyjnych, wspomaganych wiarą w to, że jak PIS wygra, to uda się zarazę powstrzymać (co bardzo mobilizowało elektorat jak widzieliśmy w kolejnych wyborach), tak teraz PIS przeprowadzi bez problemu. W końcu komu, jak nie prawicowym politykom przy pełnym wsparciu episkopatu udało się to, co w Polsce nie udało się nikomu i nikt wcześniej nawet się nie odważył - zamykanie przed wiernymi kościołów, rozpędzanie pielgrzymek, odebranie ludziom rodzinnych świąt? Nie ma nadziei, bo nie ma już alternatywy. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-10-2020 [09:21] - Marek1taki | Link:

Program PO programem narodu - ogłosił PiS.

Obrazek użytkownika foros

01-10-2020 [12:26] - foros | Link:

Przecież PO nie ma programu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-10-2020 [19:49] - Marek1taki | Link:

@Foros PO programu zadeklarowanego nie ma ale przecież w każdej sprawie wiemy jak zareaguje, za czym się opowie.
Przecież wiadomo, że za sprowadzaniem obcokrajowców, za haraczem od CO2, za zamykaniem kopalń, za zamykaniem ferm, za pandemią, za dotowaniem, za izolowaniem Białorusi od Polski by wpadła w łapy Putina, za zwalczaniem odchylenia narodowego, za władzą komisarzy brukselskich, za zadłużaniem Polski.  Czy to przypadkiem nie stało się niedeklarowanym programem  PiSu również?
W sprawie LGBT też obie strony są za poszanowaniem prawa do manifestacji nienormalności.

Obrazek użytkownika sake3

01-10-2020 [11:39] - sake3 | Link:

Nie za wcześnie na spekulacje i krytykę?Przecież ministrowie jak na razie nie mogą się żadnymi wynikami wykazać?

Obrazek użytkownika foros

01-10-2020 [12:25] - foros | Link:

Ministrowie nawet nie są ministrami. Nikt ich jeszcze nie powołał.
Krytykę? Nazwałbym to raczej wyciągnięciem wniosków. Krytyka raczej wiąże się z oceną, a proszę zauważyć, że ja tutaj powstrzymuję się od ocen.
A czy nie za szybko? Może i za szybko. Cały tekst pisany jest na szybko.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-10-2020 [12:37] - Marek1taki | Link:

@Sake Nie mogą się wykazać jak Biden.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

01-10-2020 [14:04] - Trotelreiner | Link:

DO UPD!
Teraz wiem czemu ten lewacki kołchoźnik TrUjka od rana reklamował weganizm i wegatarianizm!!!
O mało nie zalecali zaczipowania i wszycia chlorofilu ludziom.
TrUjka jak była lewackim ścierwem...tak została...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-10-2020 [15:49] - NASZ_HENRY | Link:

Czarnek ma LGTB w szkołach wprowadzić???
- @foros zmień leki i nie spij w maseczce ☺
 

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2020 [17:55] - Jan1797 | Link:

 
Czekam na artykuł w GP, że Ardanowski, szefowa Solidarności RI i inni to od zawsze
byli ludzie ruscy albo realizują scenariusz Kremla. Może kiedyś, jako śpiochy, zdołali
przeniknąć ale wreszcie zostali odkryci.... O nowym rządzie - na szybko (Jałta?)

Najważniejsze, że autor powstrzymał się od ocen;))) i norki?
 

Obrazek użytkownika foros

01-10-2020 [18:53] - foros | Link:

Gdzie tutaj ocena? GP każdemu aktualnemu przeciwnikowi politycznemu PiS przyszywa taką czy inną ruskość. Jeśli chodzi o norkarzy to od razu ukazało się info, ze skórki sprzedawana są Rosjanom. Dziś protestowała Agrounia, więc też w relacji przypisano jej liderowi ruskość, gdy PiS spierał się z O. Rydzykiem, ruskie było Radio Maryja, podczas kampanii prezydenckiej ruski był Trzaskowski (mimo jego znanej predylekcji do Berlina). Gdy wyrosła Konfederacja została z miejsca ruskimi onucami. Nie pamiętam jak było z Banasiem, ale przypuszczam, że też zarzucano mu ruskość. Jeśli będzie konflikt Nowogrodzka - Ardanowski to i b. min. rolnictwa będzie ruskim (bo np. zacytuje go Sputnik). To oczywistość. Widać czytelnicy niezbyt lubią Ruskich.

A Jałta? Co to jest Jałta? W sferze realiów przesunięcie PL ze wschodu na zachód. W emocjonalnej zdrada polskich sojuszników pod wpływem geopolitycznych realiów. Uważam, że całkiem pasuje do opisywanej sytuacji.

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2020 [20:06] - Jan1797 | Link:

Gdzie ocena? W przekazie odnoszącym się do GP, miast mojej oceny i ta "ruskość". 
Gdy lider Agrouni żąda dopłat do eksportu na wschód z kredytami bankowymi które
powinienem pokryć, mam poprawnie siedzieć cicho? To ma być nowa Jałta! To sfera
realiów i reagując nie przekonuje do starych realiów wschodu.
A zdrada polskich sojuszników to głosowanie przeciw Węgrom, Słowakom i Czechom;
https://krakow.koliber.org/kra...  To pasuje do opisywanej sytuacji właśnie dzisiaj.

Obrazek użytkownika foros

01-10-2020 [20:51] - foros | Link:

widzę, że wprowadza pan nowe wątki. Może powinien pan o nich napisać notkę?

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2020 [21:11] - Jan1797 | Link:

Napisać, gdy prawda i fakty tak niewielu interesują?