Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego oraz "dobrej zmiany"

Tych dwóch ministrów uważam za jednych z najlepszych w obecnym rządzie i szkoda, że w nowym rozdaniu PiS-u nie będzie już dla nich miejsca. Oczywiście dymisja Z. Ziobry oznacza nowe wybory parlamentarne a dymisja J. K. Ardanowskiego jest naturalna, skoro został zawieszony w prawach członka PiS. 

W dalszym ciągu uważam, że obecne zawirowania w ZP i możliwość jej definitywnego rozpadu są błędem Jarosława Kaczyńskiego, który może zaprzepaścić możliwość dalszego reformowania państwa w duchu "dobrej zmiany".  I trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć dlaczego takiej szansy Polska nie wykorzystała. 

Mimo tego, co prowokacyjnie napisałem w swej ostatniej notce [1], to zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę "futerka" są tylko pozornym powodem rozpadu koalicji i tarcia w jej szeregach są już od dawna a szczególnie od czasu zapowiedzi rekonstrukcji rządu i zapowiedzi przez PiS zmniejszenia liczby ministerstw. Ostatnio też ważkim powodem rozbratu Z. Ziobry z  PiS (M. Morawieckim) stała sią ustawa covidowa i zapowiedź braku urzędniczej odpowiedzialności w czasie pandemii, na której zapisy minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie mogli i nie mogą się zgodzić. Zresztą o konflikcie tych dwóch Panów mówi się od dawna. 

Nie mam żadnych powodów żeby płakać po J. Gowinie i jego Porozumieniu bo od zawsze uważałem, że ich uczestnictwo w ZP to była i jest pomyłka. Wystarczy tylko wspomnieć co J. Gowin wyprawiał w przypadku wyborów prezydenckich. Natomiast Solidarna Polska Z. Ziobry przez te pięć lat była zawsze lojalna wobec PiS i dziwię się, że tego PiS dziś nie docenia. 

Jeżeli zaś dojdzie do nowych wyborów, to jestem pełen obaw co do ich ostatecznego wyniku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że PiS może nie uzyskać wyniku, który predestynowałby go do sprawowania samodzielnej władzy a to może oznaczać, że do władzy wróci koalicja totalnej opozycji PO-KO z przystawkami w postaci choćby ruchów: Trzaskowskiego i Hołowni. To byłoby fatalne dla Polski i takiego rozwiązania sobie nie wyobrażam. 

Oczywiście można sobie wyobrazić, że celem tego zamieszania jest zdyscyplinowanie przez PiS swoich koalicjantów i po tej dzisiejszej "burzy" za kilka dni dowiemy się, że jednak koalicja ZP przetrwała i będzie dalej rządzić. Ale czy jest to możliwe,  zważywszy, że J. Kaczyński postawił już sprawę "na ostrzu noża"? Szczerze wątpię. 

Może też i powstać taka sytuacja, że w koalicji zostanie Porozumienie J. Gowina i przystąpi do niej część posłów PSL-Kukiz'15 (KP) w takiej ilości, że możliwe będą rządy większościowe. Ale to tylko gdybanie i chyba mało realne. 

Reasumując. Nowe wybory są niepotrzebne jak i niepotrzebne jest obecne przesilenie polityczne. Oby nie skończyło się to dla PiS-u jak w 2007 roku, kiedy od raz niepotrzebnie straconej władzy dochodzili do niej przez 8 lat ciężkiej pracy w opozycji. Teraz może być jeszcze gorzej i tej władzy mogą już nie odzyskać. 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot....

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-09-2020 [17:44] - Pani Anna | Link:

Od pół roku piszę do czego to zmierza, od pierwszych widocznych oznak degrengolady PIS, która zaczęła się od poronionego pomysłu z wyborami kopertowymi. W tej chwili to jest tragikomedia. A co niektórzy nadal czekaja na genialna rozgrywkę Prezesa, która pokaże nam maluczkim jak się robi politykę. Dla mnie PIS w takiej postaci jak dzisiaj może się rozpaść, płakać nie będę. Niech się sami wybierają, jaka to różnica, skoro rządzi nami i tak Merkel na spółke z Mosbacher, a "nasz" premier walczy o demokrację na Białorusi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-09-2020 [18:05] - NASZ_HENRY | Link:

Jarek gra w brydża  a blogerzy myślą że w kierki bo widzą w ręku 13 kart ☺

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [18:39] - Marek1taki | Link:

Znowu weźmie lewe.

Obrazek użytkownika mmisiek

18-09-2020 [18:12] - mmisiek | Link:

Faktycznie szkoda, ale to nieco spóźniona refleksja bo Dobra Zmiana to się skończyła już dosyć dawno temu Nocną Zmianą.

A swoją drogą ciekawe czy ta nagła chęć Kaczyńskiego oddania władzy nie zwiastuje aby wygranej Bidena albo jakiegoś tąpnięcia za Oceanem. Już niedługo będziemy mogli się przekonać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [18:37] - Marek1taki | Link:

Morawiecki, Szumowski i Gowin zawinili a na Ziobro wiesza się psy. Zagranie ustawą futerkową to lewacka prowokacja. Raz, że przesunie się równowagę prawną i propagandową na lewo, a dwa, że wyruguje się centroprawicowych polityków. Ziobrem w gardle stała już reforma sadownictwa, ale lewo-lew uratowało weto Dudy. Udało się reformę rozmienić na drobne.
Ten rok jest rokiem przewałów na wielką globalna ale i lokalną skalę. Zrobić pandemię i wydać 220mld+ to wielka hucpa. Pogorszyć w chwili poprawy koniunktury złe stosunki z Białorusią to bezprecedensowe robienie łaski Putinowi i Merkel. Oczywiście ogłoszone jako sukcesy. Kolejne sprawy to pozorowanie walki z LGBT, forsowanie zielonych ładów, zadłużanie kraju w UE. To są sprawy zasługujące na szafot.

Obrazek użytkownika Jabe

18-09-2020 [18:48] - Jabe | Link:

Skoro futerka są powodem pozornym, należy spytać, czemu Jarosław Kaczyński wybrał akurat ten.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [19:23] - Marek1taki | Link:

Bo nie jest pozorny. To dwie pieczenie przy jednym ogniu.
Czy kto kiedykolwiek widział żeby PiSowska "prawica" robiła kryzysy generujące ruch w prawo?
Magdalena Ogórek jest idealnym zwierciadłem scen z Folwarku Zwierzęcego:
"Teraz była kandydatka na prezydenta deklaruje, że przestanie ubierać się w stroje z materiałów pochodzenia zwierzęcego i ogranicza konsumpcję. -
Świadomość warunków, w jakich hodowane są zwierzęta, uświadomiła mi, że za ciuchem w sklepie stoi prawdziwa krzywda zwierząt. Dawniej nie zastanawialiśmy się nad tym, najwyższy czas ograniczyć bezsensowny konsumpcjonizm na świecie. ......
- Musimy ograniczyć kupowanie. Naprawdę każdą kreację można założyć więcej niż jeden raz. To ostatni moment na zahamowanie konsumpcjonizmu. Sama noszę ubrania po kilka razy, miałam tę samą sukienkę na ramówce TVP i na Balu Dziennikarzy. Nie uważam, żeby to było coś złego - dodała dziennikarka TVP INFO. W dyskusji z internautami Ogórek zwracała uwagę, że od dłuższego czasu ubierała się w sztuczne futra. 
O swojej martyrologii zwierzyła się Ogórek portalowi "Plotek" jak podaje Salon24
https://www.salon24.pl/newsroo...
Jest zrobiony kryzys to i cięcie kosztów oczywiste na drodze do zniewolenia.
 

Obrazek użytkownika foros

18-09-2020 [20:06] - foros | Link:

IMO dlatego,że to najmniej kosztowny temat do sojuszu z partiami ancient regime celem spacyfikowania PiS - bo chyba nie ma wątpliwości, że pacyfikacja PiS - szerzej ZP to podstawowy cel tej hecy w sejmie.
Pytanie podstawowe - moim zdaniem - jest takie po co Kaczyński chce spacyfikować partię, zeszmacić posłów: rozerwać ich więź z terenem na rzecz uzależnienia od centrali, słowem zrobienia z nich bezwolnej maszynki do głosowania. 
Jest po po prostu pytanie o plan rządów Nowogrodzkiej. Ten realny.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [19:59] - Marek1taki | Link:

Bo już wyeksploatowali sojusz w sprawach pandemii i Białorusi.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-09-2020 [20:02] - Pani Anna | Link:

Stawianie przez PIS na takie "nowe, młode" kadry w rodzaju Magdaleny Ogórek, Jakimowicza, że o ich szefie Kurskim nie wspomnę musi skończyć się tragifarsą. Wspomniała coś o swoich pantoflach i torebusiach za kilkadziesiąt tysięcy? Czy może te gadżety sa ze skóry ekologicznej... Jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy w dupie mieli zwierzątka, teraz ta i inne podobne do niej lansiary pewnie ubiorą się w plastik a jeść będą trawę. Przynajmniej przed kamerą.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-09-2020 [23:05] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
..teraz ta i inne podobne do niej lansiary
==========
O co Pani chodzi zazdrośnico, że jest bardzo ładna i mądra?
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2020 [08:23] - Pani Anna | Link:

@Roz
kwestia gustu panie Roz, ale zapewniam pana, że też jestem bardza ładna i mądra. A Pan?

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-09-2020 [23:14] - Marek1taki | Link:

Dla Ogórek i jej podobnych będą sklepy za żółtymi firankami i specjalne kartki na mięso. Dla reszty będzie dylemat między opodatkowanym cukrem i dotowanym chlebem a kapustą z nielegalnego uboju. Tak, tak. Każda forma produkcji żywności za chwilę będzie nielegalna a nowomowa nie zna granic ni kordonów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2020 [08:47] - Pani Anna | Link:

I to pitolenie o krzywdzie zwierząt... Takim jak Ogórek i jej podobnym chyba się zdaje, że wieś to takie miejsce, gdzie biega się boso w białym gieźle po kwietnych łąkach, z wiankiem na głowie pogania baranki, albo leży na miedzy i podziwia obłoki. Żeby zebrać, to niestety najpierw trzeba wysiać i zasadzić, a wcześniej rozrzucić gnój. Zwierzę wychodować, a potem zabić i przetworzyć. Wszystko co żyje ma tam swoje miejsce i przeznaczenie. Świnia jest do jedzenia, krowa dla mleka, pies do pilnowania. Mam nadzieję, że za mojego życia to się nie zmieni.

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2020 [22:53] - tricolour | Link:

@All

Wy naprawdę myślicie, że to, co się dzieje, ma jakiś głebszy sens i wynika z przemyślenia? 

Co rusz czytam o geniuszu, który zaplanował wszystko trzy kroki naprzód i mnie smiech ogarnia gdy widzę jego - stratega - zmęczoną i obolałą minę. Znaczy Oscara jeszcze po całej operacji dostanie, bo nie dość, że rozegra przeciwników, to jeszcze rolę zmęczonego holyłódzko odegra.

Mniejsza z tym - ja mam ubaw z czym innym: postawił pod ścianą koalicjantów jak sztubaków i z pewnością ani nie przeprosi, ani sie nie wycofa z tych futerek. Więc sobie jem fistaszki i patrzę jak sztubacy do cna się pokajają albo zjedzą napastnika. I na razie mi wychodzi, że będzie jedzone...

Na zdrowie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2020 [08:30] - Pani Anna | Link:

@Tricolour
jak obstawiamy to obstawiamy. Ja twierdzę, że z PIS jeszcze ze dwa dni będzie dochodziło "jak was kopniemy w du... to zdechniecie z głodu w powietrzu", po czym wrócą z podkulonym ogonem do koalicjantów i przywrócą własnych posłów. Po czym odtrabią sukces negocjacyjny i geniusz Wodza.

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2020 [11:23] - tricolour | Link:

@Anna

Też tak może być i może jest to nawet bardziej prawdopodobny scenariusz. Kajakarz dostanie pierwszego od lat orgazmu więc i korzyść z tego wszystkiego będzie.

Ale będzie to sukces na miarę zdrutowanego glinianego naczynia, a że młodsze chłopaki wolą krwisty befsztyk niz padlinę wiec sukces będzie chwilowy.

Obrazek użytkownika danuta

19-09-2020 [23:52] - danuta | Link:

Nowe wybory w sytuacji, kiedy PiS właśnie traci poparcie całego wiejskiego elektoratu - za dymisję ministra Ardanowskiego, za postawienie rolników ( nie hodowców norek!)  przed faktem dokonanym bez żadnych konsultacji, bez ochrony przed możliwymi  negatywnymi skutkami ustawy dotyczącej przecież także hodowli bydła rzeźnego i produkcji wszystkiego, co tej hodowli towarzyszy, nie wspominając już o skandalicznym przymusie wpuszczenia na posesję każdego pętaka udającego "społecznego kontrolera", - w takiej sytuacji mówienie  o przedterminowych wyborach, w dodatku lekkim tonem, świadczy o głębokiej nieświadomości. Pierwszy raz widzę taką radość u zmierzających ku samobójstwu
.