Wschód i polityka tzw. Europy

Te wybory na Białorusi dały nam – Polsce – dużo do myślenia.
Nie chcę tu rozważać barbarzyńskiej brutalności wschodniego satrapy z azjatyckich kręgów dyktatorskich, chamskiego fałszowania wyborów i zaangażowanie wojska do rozprawienia się z tłumami rozgoryczonych protestantów, z użyciem wszystkich możliwych środków represji.

 
Zginął człowiek. Kilkaset osób jest rannych. Wielu z nas zapewne widziało nagrany telefonem komórkowym moment, kiedy policyjna ciężarówka taranuje człowieka.
Kiedy to piszę, nie wiem co będzie się dalej działo. Scenariusze mogą być różne, gdyż wydaje się, że nasi bracia Białorusini mają dosyć azjatyckiego bałwana i wreszcie przestali się bać.

 
Rano polskie władze, a także prezydenci Polski i Litwy, wystosowały ostre noty protestacyjne do prezydenta Łukaszenki.
Tzw. Europa milczy. I jako demokratyczne i walczące o prawa człowieka i praworządność poszczególne państwa, oraz jako Unia Europejska i jej porąbane instytucje.
Gdy w Polsce policja na podstawie wyroku niezależnego sądu zaaresztowała niebezpiecznego i psychopatycznego przestępcę, Unia zareagowała natychmiast. Komisarz bodajże ds. Praw człowieka, pani Dunja Mijatowić, pochodząca z niesłychanie demokratycznej i wysoko ceniącej prawa człowieka Bośni, zaapelowała w sobotę o "natychmiastowe uwolnienie" Michała Sz., ps. "Margot". Dla mnie psychicznie niezrównoważonego i niebezpiecznego czubka.
Tak wspaniale Unia reaguje kiedy nie trzeba, do tego stopnia, że staje się to karykaturą, a gdy na prawdę potrzebna jest szybka i stanowcza reakcja, siedzi cicho. Wyjechali pewnie na wakacje, jak Trzaskowski. A to dla nich rzecz święta.

 

 
Jednakże, gdy się zastanowić i chwilę powspominać, to widzimy pewien schemat.

 
Dokładnie 12 lat temu, w sierpniu 2008 roku Rosja dokonała inwazji na Gruzję. W tamtych czasach Gruzja zdecydowała by przyjąć kierunek prozachodni, zacząć działać tak, by zostać członkiem Unii, jak również przystąpić do NATO.
Dla odradzającego się imperializmu i pseudo-cara Putina, było to nie do pomyślenia, a nawet śmiertelną obrazą, by atrakcyjny, kaukaski fragment Związku Sowieckiego bezczelnie przeszedł na stronę wrogiej mocy.
Gdyby nie reakcja prezydenta, śp. Lecha Kaczyńskiego, który nawet wbrew proberlińskiemu rządowi Tuska, zebrał do kupy przywódców Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy i ci, swoim przylotem do Tbilisi, spowodowali, że Rosja musiała się wycofać, rezygnując z okupacji, a potem pewnie aneksji, całej, niepodległej Gruzji.

 
Jaka była wówczas reakcja Europy zachodniej, oraz Unii Europejskiej?
Praktycznie żadna, oprócz mało istotnych deklaracji i pogrożenia palcem.

 
Muszę wspomnieć, choć nie będę się rozpisywać, o napaści Rosji na Ukrainę, gdy ta przegnała złodzieja i moskiewskiego pachołka, który wzywał wojska rosyjskie na Ukrainę, bo większość z internautów dobrze pamięta tamte chwile, sprzed siedmiu lat.
Rosja zajęła Krym i rządzi tam do dzisiaj. Walki między armiami Ukrainy i zwolennikami Moskwy toczą się nadal. Giną ludzie, a państwo praktycznie całe 7 lat jest w stanie wojny.

 
Reakcja Europy zachodniej i Unii Europejskiej? Śmiechu warta. Praktycznie działania pozorowane i bez konkluzji.
Dodam też tutaj, że Ukraina również zdecydowała się przystąpić do UE i NATO.

 
Istnieje również ciągnąca się latami, z wykorzystaniem "zielonych ludzików", rosyjska interwencja w Mołdawii. Ten kraj także widzi siebie wśród państw europejskich, jak kiedyś blisko związana Rumunia.
Czy ktokolwiek słyszał, by Bruksela wspierała to państwo? Nie grzecznościowe dyrdymały, tylko poważne propozycje i porozumienia.

 

 
Reasumując i biorąc dzisiejsze reakcje wobec brutalnych i dyktatorskich zachowań władz Białorusi wobec swoich obywateli, widzimy, że wszelkie instytucje europejskie – parlamenty, komisje, trybunały, rzecznicy praw, fundacje tzw. wolnościowe, które dosłownie natychmiast potrafią wrzeszczeć i domagać się surowych sankcji, bo pokręcony cwaniaczek, który zdecydował się zakochać w lesbijce, która mężczyzn nienawidzi (jej prawo, jak kolczyk w ...), więc on, spryciula nagle tej w trupiosinych włosach, oświadczył, że jest kobietą, więc trzeba go natychmiast wypuścić, albo przenieść na oddział kobiecy.
Osobiście, jak sobie na to patrzę, to, dla jego własnego dobra, do końca aresztu trzeba go trzymać w izolatce, bo zarówno na oddziale męskim, jak i kobiecym, zrobią temu dziwadłu jesień średniowiecza. Przy okazji rozwiązując jego egzystencjalne rozterki, gdyż po 2 miesiącach niewątpliwie zostanie eunuchem.

 
I te wszelakie pełne miłosierdzia, empatii i zrozumienia nawet do małych żuczków instytucje, zgodnie i nieustannie mają w głębokim poważaniu losy całych narodów z postkomunistycznych obszarów mongolskiej, sowieckiej dziczy z Kremla. Albo nic nie robią, albo kręcą i kombinują.
To niby nie ich problem. Policja leje po głowie staruszki w Barcelonie, łamie nosy reporterom w Paryżu, to i sobie bratnia, białoruska policja nie może poużywać sobie w Mińsku? (Uwaga! Polska policja Nigdy i Nigdzie nie ma prawa nawet pogłaskać demonstranta. Podziwiam spokój i opanowanie mojego kumpla Mikołaja Janusza twórcy pyta.pl, dziennikarza, vlogera, artysty i intelektualisty, gdy rozhisteryzowana wariatka zdjęła maseczkę i ordynarnie wyzywając go, napluła mu w twarz. W momencie pandemii, w Nowym Jorku, w ciągu 24 godzin od wydarzenia, sąd skazuje takie zwierzę na 12 lat więzienia.

 
Mam swoją teorię, dlaczego "Europa Zachodnia" nie reaguje stanowczo i milczy w sprawie łamania praw ludzi i praworządności na wschodzie Europy.

 
Oni po prostu strasznie się boją.

 
Zrobili straszny błąd w 2004 roku. Przyjęli do Unii największych europejskich rozrabiaków - Polskę i Węgry. Wtedy im się wydawało, że jak dadzą pracę przy zmywakach i w hospicjach przy opiece nad staruszkami u siebie, a w RP i na Węgrzech otworzy się galerie i hipermarkety z odrzutami z własnych sklepów, to padniemy na twarz i przez stulecia będziemy się pławili w ich łaskawości.
Niestety, trzeba było słuchać Napoleona, czy nawet Bismarcka. Oba narody, jak Polska po 123 latach nieistnienia, odrodziła się i nie pozwalała sobie w kaszę dmuchać.

 
I to był pierwszy błąd. Prawdziwa katastrofa nastąpiła w 2015. Wściekli i bardzo zniesmaczeni Polacy odsunęli od władzy lokajskie grupy względem obcych, głównie Berlina. I nagle Polska zaczęła się bogacić, rosnąć, mieć swoje zdanie i co najgorsze – prezentować dumę i godność. To jest przecież niedozwolone nawet w Katalonii, nawet w Paryżu i oczywiście na całym terytorium Bundesrepubliki.
Ordnung must sein.
A oni nagle wymyślili sobie jakieś Trójmecze – jakieś przymierze od Bałtyku po Morze Czarne i Adriatyk.
Nie ma więc mowy, by jeszcze wspierać jakąś Gruzję, Ukrainę i Mołdawię.
To przecież: Ukraina – 42 miliony ludności; Gruzja – 4 miliony; Mołdawia – 3,5 miliona.
Trójmorze przekroczy wówczas 150 milionów ludności, a potencjał stanie się bardzo wysoki.

 
Należy się zgodzić z analitykami, że "stare" kraje Unii są już na krzywej opadającej, jadą siłą rozpędu, natomiast państwa Trójmorza, jak Chiny 10 lat temu, mogą się znaleźć na bardzo stromej ścieżce wzrostu. To może zmienić całkowicie krajobraz Europy, a Francja, Niemcy, czy Holandia mogą się stać takimi rezerwatami, gdzie turyści ze świata będą przyjeżdżać oglądać upadek cywilizacji.

 
Biedna Bruksela. Kompletnie się skompromitowała po wybuchu pandemii. Niemcy kradli importowane z Chin przez Włochy maseczki medyczne i lateksowe rękawiczki. Biernie patrzyli, jak Szwedzi decydowali, że ludzi 75+ nie ma już sensu ratować.
Chaos był wielki. Nikt nie ma zamiaru rozliczać. A oni jak gdyby nigdy nic. Udają, że nie widzą, że to ich przerosło. Intelektualnie, organizacyjnie i decyzyjnie.
Tak oburącz trzymają się swoich stołków, że nie mogą podnieść ręki, by zagłosować i ukarać mongolskiego Łukaszenkę.
Ale pogrozić i ryknąć na Polaków nie tylko można, ale i trzeba, bo mężczyzno-kobieta jest jak panda afrykańska i musi być chroniona.
Nie jak ci Białorusini. Kij im w ucho. A poza tym Władek Putin prosił, by się nie wtrącać.

 

 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-08-2020 [14:16] - Imć Waszeć | Link:

To to Pikuś. Było do przewidzenia ;)
Natomiast to jest odlotem totalnym: "Lewicowa profesor twierdzi, że matematyka jest... rasistowska! "Nauczyciele muszą być świadomi"" - https://niezalezna.pl/345523-l...
"Profesor matematyki Laurie Rubel stwierdziła, że matematyka jest rasistowska. Inni akademicy się z nią zgodzili."
Nie wiem jeszcze, czy to jest ta sama osoba z Tel Avivu, ale zgodność nazwisk dużo mówi o intencjach i innych "teoriach spiskowych": https://www.f6s.com/laurierubel
Żydzi, mam dla was przyjacielską radę, przestańcie zajmować się matematyką, bo już wam wyraźnie na dekiel bije. My poradzimy sobie sami. Spokojna nieczesana.

PS: Blisko, coraz bliżej :) "Lider Black Lives Matter nawołuje do... niszczenia obrazów Jezusa. „Rażąca forma białej supremacji”" - https://niezalezna.pl/336705-l...
Na forum m.in. Niezależnej pojawili się kolesie, którzy wkurzają czytelników i komentujących podnosząc kwestie wysokiego IQ u żydów. A ja na podstawie tego, co się dzieje w USA twierdzę, że to kosmaty humbug.

https://www.youtube.com/watch?...
... jedziemy... https://www.youtube.com/watch?...
Aha? https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Oj bije w dekiel i ryje banię ;) https://www.youtube.com/watch?...

PS2: "The Stated Goals of Black Lives Matter Are Anti-Christian": https://decisionmagazine.com/t...

1. Black Lives Matter seeks to dismantle the Biblical definition of family.
2. Black Lives Matter champions the celebration of homosexuality.
3. Black Lives Matter touts gender confusion as normal and seeks to make heroes of those who are mentally confused.

Jedno źródło finansowania i ideologii, to i wspólne cele każdego wykwitu rewolucji na świecie. A mówili, że Protokoły Mędrców Syjonu, to carska podróba LOL
""

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [06:13] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Dekiel bije... ale tylko tym malutkim, jak to Łukaszenko nazwał owcom, co to sobie futerka na tęczowo malują. To już zwykłe kukły rewolucji.
Ale ci u góry dobrze wiedzą co robią.
Matematyka jest be? Dlaczego? Tak myślę, że to dlatego, iż jest ona podstawą wszelkich nauk. Więc to nauka jest be. Nie wierzmy naukowym bzdurom. Już tu też słychać - koronawirus to ściema! Więc precz z matematyką ze szkół! Każdy smartfon ma kalkulator - to wystarczy. Pisze koleś w internecie - " Już 40 lat czekam, kiedy w życiu przyda mi się ten sinus i kosinus, o którym się uczyłem w szkole".
Więc mamy widoczny ciąg   matematyka >>>>>>> nauka >>>>>>>>> ???  Przekonany jestem, że te "???" to wiedza. Komu potrzebna jest wiedza? Po co? Media ci wszystko powiedzą. Ci bardziej dociekliwi, jak wielu naszych kolegów tutaj, mają google i wikipedię. Tam jest wszystko.

Czy krok kolejny za wiedzą to może... rozum? Zbędny wybryk Natury, bo przecież nie Boga, którego zdecydowanie nie ma, jak to Dawkins udowodnił.

Myśleliśmy, że robotyzacja, to taki postęp, gdzie inteligentne maszyny - automaty zastąpią człowieka w ciężkiej, uciążliwej i nudnej pracy. Raczej chyba tak nie jest. Bo takie maszyny są bardzo drogie. Więc o wiele łatwiej i taniej jest po prostu z ludzi uczynić roboty. Uczmy się od mrówek i pszczół. One do niczego nie potrzebują matematyki.
Żydowskiej, lub innej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [17:33] - jazgdyni | Link:

Proszę się rozerwać.
Właśnie wypływa w dyskusji temat nowych złowrogich Niemców.

https://youtu.be/Z7W7q7pWygU

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-08-2020 [22:57] - Imć Waszeć | Link:

No to się rozrywajmy ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-08-2020 [05:08] - jazgdyni | Link:

Mam identyczne spojrzenie jak Harry. Dokładnie tacy są.

Obrazek użytkownika mmisiek

12-08-2020 [02:41] - mmisiek | Link:

"Profesor matematyki Laurie Rubel stwierdziła, że matematyka jest rasistowska. Inni akademicy się z nią zgodzili."

To jest wersja dla gojów bo sami prowadzą choćby banki i tu jakoś ta rasistowska matematyka im wcale nie przeszkadza.
Inna "rasa panów", niemiecka, dla podludzi też nie przewidywała wykształcenia.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-08-2020 [23:08] - Imć Waszeć | Link:

Ja tylko czekam, kiedy wreszcie BLM obczają i zakumają temat, przeliterują po znaczku aż wreszcie zrozumieją, co m.in. o nich jest napisane w Talmudzie. Wtedy czepianie się Chrystusa jako białego "supremisty" i jednocześne tołkowanie chrześcijanom do głów prawdy o jego żydowskich korzeniach, może okazać się niezbyt zdrowe. No ale to nie pierwszy wykwit takiej totalnej głupoty w tym segmencie. Coś w tym musi być ;)

Siedzi Baca na drzewie i piłuje gałąź na której siedzi, przechodzi turysta:
- Baco spadniecie!
- Ni, nie spadnę!
- Spadniecie!
- Ni!
- No mówię wam, że spadniecie!
- Eeee, ni spadnę!
Nie przekonawszy bacy Turysta poszedł dalej. Baca piłował, piłował aż spadł. Pozbierawszy się popatrzy za znikającym w oddali turystą i zdziwiony rzekł:
- Prorok jaki, czy co?

Obrazek użytkownika Maverick

11-08-2020 [00:59] - Maverick | Link:

Poliniacy lubią się wtrącać w nieswoje sprawy sami będąc zniewolonymi i zamienionymi w tanią siłę roboczą poprzez kabalarzy i lucyferianów. Takie właśnie cieńkie Bolki które same doprowadziły swój kraj do sytuacji przedrozbiorowej.

V-blog na ten temat  właśnie lewaków polskich, którzy myślą, ktoś im dał takie uprawnienia. 
https://www.youtube.com/embed/...

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [06:26] - angela | Link:

@Maverick,  to kto, co rozpowszechnia? Polacy Polacy,  a ten smutny pan z filmu,  to kto? Jak nie Polak, to dlaczego zabiera głos w polskich sprawach, i ubliza  rządzącym, 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-08-2020 [01:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Radzę po raz wtóry. Przestań Pan pisać pod wpływem środków odurzających. 
Abstrahując od problemów okołokroczowych istotą pozycji  państw jest, albo ich potencjał finansowo technologiczny, albo zdolność do nawiązywania sojuszy nie będących kulą u nogi.
Polityka polska nie ma nic wspólnego z powyższym.
Polityka polska jest podporządkowana interesom klik, które same w sobie są bardzo ubogie dlatego zmuszone są do szukania sponsorów.
Pomysł na  stworzenie silnego i bogatego społeczeństwa jest wbrew interesom tych klik ponieważ pozbawiło by je możliwości korumpowania programami socjalnymi.
Wieszczenie rychłego upadku państw starej UE jest bełkotem, mało tego, jak na razie w interesie zwykłego Polaka, w tym wyborcy PiS jest normalny dzionek dla mieszkańca Niemiec i Francji.
Gdy  zaczną się tam problemy odbije się to na Polsce.
Czechy, Węgry w żaden sposób nam nie pomogą, A to dlatego że nie kupią od nas potencjału produkcyjnego.
USA nawet do tego się nie kwapi, pomimo tego że ponoć jest naszym sojusznikiem.j

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [06:31] - jazgdyni | Link:

Strasznie jestem ciekaw - do jakiej sekty pan należy? Bo przecież chyba pan sam nie wymyśla tych bzdur. Przecież aż takim idiotą być nie można. Życie z takimi poglądami to horror i katastrofa. Więc widocznie jakiś mały Łukaszenko ładuje regularnie coś panu do czachy. Aż wreszcie stanie się pan słynnym psem sowieckiego naukowca Pawłowa.
Powiedzą - daj łapkę... i pan bez zastanowienia natychmiast poda.

Ps. A może pan też jest kobietą?

Obrazek użytkownika anakonda

11-08-2020 [10:47] - anakonda | Link:

Panie z Gdyni, wielkopolskizdzichu ma racje w tym co pisze,
Panu zas radze zapoznac sie z zyciorysami takich osob
jak: Saskia Esken, Norbert Walter-Borjans, Olaf Scholz,
Katja Kipping, Robert Habeck czy Katrin Göring-Eckardt.
Pisze to dlatego, bo byc moze po wyborach w 2021 beda
w/w osoby rzadzic Niemcami bezposrednio, a posrednio UE.
Osoby ktore wymienilem sa czolowymi przedstawicielami
niemieckich kulturowych marxistow i sa czlonkami SPD,
Die Linken ( reinkarnacja SED z bylego DDR-ka ) i do
Partii Zielonych.
Ciekaw jestem jaka postawe przyjmie Polska wobec Niemiec
jesli u nas defacto zacznie rzadzic komuna gorsza od tej
na Bialorusi.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [17:35] - jazgdyni | Link:

Czy to jeden z tych złowrogich już wkrótce?
Też ich lubię.

https://youtu.be/Z7W7q7pWygU

Obrazek użytkownika anakonda

11-08-2020 [18:14] - anakonda | Link:

@ [17:35] - jazgdyni

Ani orginalne ani smieszne,
podobnie jak Pan.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [22:14] - jazgdyni | Link:

Chyba pan cierpi na melancholię.
I ten wszechobecny strach i bezradność.

Obrazek użytkownika angela

11-08-2020 [07:58] - angela | Link:

Zdzichu, nie wiem czy na " doradcę " ktoś Zdzicha zapraszał,  ale może by lepiej poradził tym tęczowym,  żeby takich idiotow z siebie nie robili.

Obrazek użytkownika angela

11-08-2020 [07:51] - angela | Link:

Przecież pakt Niemiec z Rosją wcale się nie skończył,  świadczy o tym zupelne rozbrojenie Niemiec i zbyt mały  wkład Niemiec, jako członka NATO. 
Bo jak można  wspierać pakt obronny przed  Rosją,  jak się z tą Rosją idzie rękę w rękę, a rura  całkowicie uzależnia. Wystarczy że Władek zakręci kurek, i wszystko ma w ręku.
Gazoport w Świnoujściu,  to ważny punkt bezpieczeństwa dla Niemiec,  bo pomimo wyprzedaży i niszczenia polskich zakładów pracy,  Tusk budowę gazoportu ciągnął,  duzo wolniej,  żeby nie drażnić Putina,  ale budowy nie przerwał. 
Co do wyborów na Białorusi,  to ważne kto finansuje bogatą kampanię pani kandydatki, bo nie do końca wiadomo skąd jej korzenie. Żeby nie było tak, że Białorusini zamienią siekierkę na kijek.
Nie bronię Łukaszenki, ale ostatnie posunięcia świadczą,  że Putin nie ma z nim tak bardzo łatwo. Uzależnienie pozostało, bo jakby inaczej, Białoruś jest za słaba. 
Podobno ta pani wywiozla swoje dzieci do....Moskwy. 
Czyzby to odsłona białoruskiego Bolka,  a rozruchy, jak zawsze Rosji się przydadzą, dla poskromienia Łukaszenki, który jawnie zwraca się na zachód, a gospodarka przed koronawirusem nieźle  ruszyła. 
Natomiast po wygraniu wyborow przez kandydatke, wizja "prywatyzacji" podobnie jak w Polsce,  i plan Balcerowicza,  ale i wkroczenie tych panów na Białoruś,  w celu "szerzenia demokracji" , wyprzedaży wszystkiego,  może być realna.
Silna władza niektórym jest potrzebna. 
A to ze wladze Polski  i Litwy zwróciły się do PE o zainteresowanie Białorusią,  to odczytuję raczej jako chęć odwrócenia zainteresowania Polską i tęczowymi  awanturnikami, i uwypuklenia  braku  'problemu'   Polski , i dużego problemu Białorusi. 
Przeciez nasze wladze dobrze. wiedza, ze unia/niemcy przeciw Rosji sie nie zwrócą, a jakieś działania powinni podjąć. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [08:01] - jazgdyni | Link:

Droga Angelo

Pani wywiozła dzieci na zachód. Powiem tylko - są w UE. Ale nie w Klewkach. Widzę, że zerkasz do mediów antypolskich, albo obleśny Korwin Mikke cię oczarował. Przecież to nie tajemnica, że praktycznie tylko USA wspiera białoruskich demonstrantów. Ale jak to on, do kasy sięga niechętnie.

Nie podoba mi się twój komentarz. Upały cię wykończają.

Obrazek użytkownika angela

11-08-2020 [10:53] - angela | Link:

@jazgdyni, nic mnie nie wykańcza,  wiem tylko ze często sprawy nie wyglądają tak,  jak nam się wydaje.

Obrazek użytkownika angol

11-08-2020 [15:07] - angol | Link:

Ostatecznie niemcy rosje wsadza chinczykom do koszyka i wezma za dupinka odstepne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [17:36] - jazgdyni | Link:

Ten Niemiec będzie wsadzał.

https://youtu.be/Z7W7q7pWygU

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-08-2020 [08:19] - rolnik z mazur | Link:

@jazgdyni

Ładnie piszesz o rzeczach o których nie masz najmniejszego pojecia. Powtarzasz to co ci tv. Kursk podpowiada. Zacznij q.. myśleć samodzielnie. I nie pisze  to złośliwie.pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [10:38] - jazgdyni | Link:

Dobry człowieku

na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nawet, jeżeli jest ktoś przeciwnikiem. I wtedy można od niego przyjmować dobre rady.
Na innym portalu, pod moim końcowym podpisem, zamieściłem taką deklarację: "Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki."
Jedyną prawie pewność mam, tak w 68%, że nie jest RzM agentem. Co do reszty, aż z takim prawdopodobieństwem pewien nie jestem.
Więc lepiej Dobry Człowieku dla ciebie byłoby, gdybyś nie marnował prądu i spracowanych palców na stukanie w moim kierunku, bo ja ciebie kompletnie olewam, pochylając się ze smutkiem nad głupotą wielu współobywateli. Ale takie są właśnie matematyczne prawa statystyki.

Aha, to że zamiast klasycznie olewać odpowiadam, spowodowane jest tym, że jestem gadułą i mimo wszystko komunikuję się z każdym. Wiem, to życiowy błąd.

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2020 [09:03] - sake3 | Link:

Byłabym ostrożna w formułowaniu wniosków odnośnie wydarzeń na Białorusi,a raczej w Mińsku,bo nie wiadomo jak to wyglada z perspektywy innych miast.Nasuwa się wiele pytań,dlaczego pani Weronika Cepkało z Komitetu Wyborczego Ciehanouskiej nagle wyjechała do Moskwy,a jej mąż w listach otwartych zapewnia o odwiecznej przyjąźni z Rosją?Wiadomo natomiast jak do tej sprawy odnosi się nieudacznik Trzaskowski.który grzmi-,,Mińsk -Warszawa-wspólna sprawa''.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-08-2020 [10:08] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Białoruś przegraliśmy bo nie mamy zadnej strategii a ministerstwo spraw obcych ....szkoda gadac. Slonce swieci wiec czas na plazing. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-08-2020 [10:08] - Marek1taki | Link:

W tym akurat sprawa jest jasna. Wiadomo jakie ośrodki polityczne organizowały Majdan i jakich swoich ludzi wysłano do marionetkowego rządu w Kijowie (jak rząd Bieruta). Nietrudno przewidzieć jaki rząd ustanowią jak obalą Łukaszenkę. To wrogowie Polski i jeśli zajmują nas i naszych sąsiadów to by mieć dogodną pozycję w rozmowach z Kremlem w sytuacji przetasować geopolitycznych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [11:02] - jazgdyni | Link:

@M1t

"Wiadomo jakie ośrodki polityczne organizowały Majdan"

Jakie ośrodki polityczne organizowały Majdan? Bo ja nie wiem.
Może jakieś materiały źródłowe Sz.P. Doktor przedstawi.

Obrazek użytkownika anakonda

11-08-2020 [14:55] - anakonda | Link:

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [17:38] - jazgdyni | Link:

Przepraszam, ale angielskie poczucie humoru bardziej śmieszy.

To chyba lepsze, niż pańskie linki.

https://youtu.be/Z7W7q7pWygU

Obrazek użytkownika anakonda

11-08-2020 [18:21] - anakonda | Link:

Litosci Panie z Gdyni,
tak jak Pan niewiele wie o Montevideo,
tak tez ze swiatowa polityka jest Pan
na bakier.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [22:16] - jazgdyni | Link:

Pan żyje w Montevideo?
Jak pan rozwiązał problem karaluchów?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [10:44] - jazgdyni | Link:

Sake na litość Boską!

Nie wystarczają ci publiczne sprostowania białoruskich, wiarygodnych działaczy, o masowych fakenewsach, zalewających internet, byleby tylko pohańbić uczestników z protestu. Dopiero co pisałaś o wysłaniu dzieci kandydatki do Rosji. Nie przeprosiłaś za to, że dołączyłaś do tych, co rozpuszczają kłamstwa.
Co sie z Tobą dzieje?
Wątpliwości można, a własciwie, nalezy mieć. Ale nie szuka się informacji i faktów w zakłamanych mediach. Zaczęłaś prenumerować "Fakt"?

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2020 [11:26] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Wziąłeś sobie za netowych sprzemierzenców osoby, ktore nie myślą, tylko oglądają TV. Nie wymagaj zatem analizy czy przeprosin, bo tego nie nadawali. Angela i Sake powtarzają, co obejrzały.

Kłócisz się za to z człowiekiem, ktory używa mózgu.

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [06:46] - angela | Link:

Tricolour, dowartosciowal SIĘ. Tricolour o analizach i przeprosinach nie wyskakuj, bo warujesz  na NB, jak pies leśniczego, piszesz dużo i byle co,  w celu rozmycia tematu, i nikogo nie przepraszasz.
A sadząc po huśtawce nastrojów,  to mózg  wasz,  z Jabe i Tow.Levakiem, to tam, kto w danej chwili zasiądzie przy kompie. 
Dlatego silenie się na wydawanie opinii o kimś,  jest co najmniej śmieszne. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2020 [08:49] - tricolour | Link:

@Angela

Śmieszne, zgadzam się, nawet bardzo. Szczególnie gdy zarzut warowania przy komputerze pisze osoba o godzinie szóstej rano. Mniam.

A najlepsza jest ta huśtawka nastrojów. Przyznam, że to też może być prawda gdy się trzy osoby widzi jako jedną, ale to już jest sprawa albo dawki albo w ogóle źle dobranego specyfiku.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-08-2020 [09:55] - Marek1taki | Link:

Nie ma żadnych powodów by uważać, że w Polsce wybory nie są zmanipulowane różnymi metodami tak samo jak w Białorusi, pomijając dostęp do mediów, do biernego prawa wyborczego to sposób organizacji wyborów jest zły. Mnie wystarczy odczytanie wyników w komisji, że partia na którą głosowałem dostała zero głosów, albo wyniki wyborów samorządowych sprzed kilku lat. Jestem zainteresowany zmianami w Polsce. Na Białorusi jestem przeciwny zmianom z polityki propolskiej (niezależnie od intencji Łukaszenki) bo propolskie jest utrzymywanie suwerenności w państwach buforowych.
Wybory "wolne" doprowadzą do tego samego co w Polsce, czyli do zdobycia władzy przez socjalistów zależnych od Rosji i Unii. Dalszy scenariusz znamy z takich krajów jak Polska, Irlandia i Hiszpania, gdzie po blokadzie gospodarczej i politycznej wypromowano klasy polityczne zależne od zagranicznych ośrodków ideologicznych i gospodarczych.
Polskojęzyczna propaganda promuje postawę wciągania Białorusinów do kotła, w którym sami jesteśmy smażeni. Musimy sami wyjść z kotła i mieć im co do zaproponowania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [10:58] - jazgdyni | Link:

@M1t

Opieranie się wyłącznie na tym co gdzieś, kiedyś było jest tragicznym błędem w sytuacji praktycznie toczących się rewolt. Nie ma takich prostych, liniowych zależności tutaj. Dlatego analitycy przestali już dosyć dawno bawić się w takie, nieco humorystyczne zależności.
Proszę się skonsultować z dr Bartosiakiem, którego Szanowny @M1t przecież ceni, czy tak można rozumować. A jeszcze bardziej radziłbym w końcu przeczytać parę jego, autentycznie mądrych książek (choć daleko mu jeszcze do Georga Friedmana...  ulegnę słabości i zacytuję go z roku 2018:  "- W Europie wasze położenie geograficzne, tu, na wielkich równinach północnoeuropejskich, połączone z mocną świadomością narodową, która was łączy, która pozwala podejmować ryzyko i wymagać poświęceń - to razem sprawia, że zastąpicie ośrodki siły. Jak to konkretnie zostanie zrobione, to zupełnie inna sprawa. Ale ja sądzę, że kiedy patrzymy na Rosję, kiedy patrzymy na kruszące się Niemcy i spojrzymy na Polskę to zobaczymy niezwykle stabilne i relatywnie dobrze radzące sobie państwo. Nie jakieś cudowne i wspaniałe, ale porządne" - powiedział w rozmowie z Krystianem Kaźmierczykem i Aleksandrem Wierzejskim politolog, szef Stratforu, George Friedman.
2018

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-08-2020 [22:43] - Marek1taki | Link:

Na Ukrainie do rządu weszli Balcerowicz po kursach w USA albo Pani z Departamentu Stanu USA itp., a format Normandzki utworzyły Francja, Niemcy, Rosja i Ukraina reprezentowana przez swój rząd.
Nasza geopolityka sprawia, że jesteśmy skazani na sukces. Nie miejmy pretensji, że nasi fałszywi przyjaciele/wrogowie chcą zastąpić nas w odnoszeniu korzyści.
Poza tym trwa wojna o władzę nad światem. By dominować trzeba kontrolować i odwrotnie. Łatwiej jest wydać miedziaki na polityków, służby i dziennikarzy niż na dywizje.
Georg Friedman stara się nas pokrzepić i zmobilizować jako amerykański patriota i człowiek wpływu.
Najbardziej jednak spośród Friedmanów cenię Miltona: Powiedział np.
Inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy.
Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.
Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych.
Piekło tak nie szaleje, jak zlekceważony biurokrata.
Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.
Świat finansów jest podobny do alkoholizmu: i w jednym i w drugim przypadku najpierw jest nadmiar środków płynnych, następnie euforia, a na końcu – depresja.
Z euro jest jak z socjalizmem. To piękna idea, która nie sprawdza się w praktyce.
Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.
Są tacy w niektórych krajach jakie odwiedziłem, którzy mają jasne pojęcie drogi od socjalizmu do kapitalizmu, np. w Czechosłowacji p. Wacław Klaus, a w Polsce p. Janusz Korwin-Mikke. Z ich punktu widzenia problem kluczowy stanowi odebranie własności z rąk władzy państwa i przekazanie w ręce ludzi, chodzi im po prostu o usunięcie rządu na bok.
Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady.
https://wgospodarce.pl/opinie/...
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-08-2020 [10:28] - NASZ_HENRY | Link:

W matematyce te krzyżyki zwane plusikami przeszkadzają najbardziej ☺
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [11:03] - jazgdyni | Link:

Wolisz minusy?!

Ja tam wolę znak "do potęgi".

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

11-08-2020 [11:06] - AŁTORYDET | Link:

Moim zdaniem, zatraciliśmy lekko proporcje w ocenie sytuacji na Białorusi. Kiedyś w podziemnym obiegu, wydano książeczkę, o ile dobrze pamiętam Kazimierza Podlaskiego (to oczywiście pseudonim), w której analizował świadomość narodową i ew. chęć Ukraińców i Białorusinów, do samostanowienia. Autor zdecydowanie najniżej oceniał te zdolności właśnie wśród Białorusinów. Sugerował wręcz, że należy tam zacząć od pracy organicznej. W latach 90-tych, spotkałem na obczyźnie Białorusina, naukowca, który ze zdumieniem podziwiał aktywność kulturalną Białorusinów w Polsce, troskę w zachowaniu języka i pomoc państwa Polskiego. Twierdził, że w Mińsku, językiem dominującym jest rosyjski, a Białorusini niespecjalnie identyfikują się narodowo. Czy wiele się zmieniło? Nie sądzę. Zdecydowana większość jest bierna. Polacy w znacznie trudniejszych warunkach, w większości opowiadali się za niepodległością i czynnie o nią walczyli. Oczywiście, współczujemy młodzieży białoruskiej bitej na ulicach, ale to zdecydowanie za mało. UE, Polska i Stany, nie zdobędą i nie zagwarantują Białorusinom suwerenności. Z o wiele większą sympatią i uznaniem, patrzę na Ukraińców, którzy dwukrotnie powstawali przeciwko władzy narzuconej przez Putina i biedni bo biedni, ale suwerenni są. Płacą wysoką cenę, ale trwają i walczą. Należy zatem powstrzymać się z atakami na Zachód, czy polską politykę zagraniczną w kwestii Białorusi, bo kwestia niepodległości leży głownie w ich rękach. Niech próbują, tylko mądrze, zaczynając od sprawy podstawowej: przekonania większości społeczeństwa do niepodległości. Przynajmniej połowy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [17:41] - jazgdyni | Link:

To jest logiczne. Białorusini nie mają nic takiego w swej historii, co mogłoby wyrobić im tożsamość narodową.

Jedno, co widzę jest ciekawe - demonstranci powracają do piało - czerwono - białej flagi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-08-2020 [10:33] - Marek1taki | Link:

Antycywilizacja nie jest zainteresowana w pielęgnowaniu chrześcijańskiej tradycji. Ruś Kijowska jest 1000letnim wzorcem cywilizacyjnym i dla Białorusi i dla Ukrainy. Następnym jest Wielkie Księstwo Litewskie a kolejnym Rzeczpospolita Obojga Narodów. Tam są naturalne korzenie wspólnoty tego regionu, które leżą dosłownie w poprzek interesów prusko-rosyjskich i marksistowskich. Nic dziwnego, że wspiera się z tej pozycji kultywowanie stalinizmu albo banderyzmu i oddziela od związków z Polską. Charakterystyczne jest, że Litwa i Białoruś potrafią sięgać do czasów wspólnoty plemiennej by uzasadnić swoje granice. Spotkałem się z wywodem historyka białoruskiego polskiego pochodzenia o odkryciach archeologicznych siedlisk ludzkich dokumentujących prawa białoruskie w sporze z Litwinami o wydawałoby się niekwestionowaną granicę ale też o prawo do pogańskiej przeszłości. Z wyraźnym pominięciem tego co łączyło i budowało.
Z tego punktu widzenia głosy o braku tradycji państwowej Białorusinów i Ukraińców są wymownie skażone ideologią. Nie są odosobnione, bo cała tzw. polityka historyczna władz reprezentujących Polskę też w ten sposób musi odbiegać od prawdy historycznej by zaspokoić wierność sojuszom.

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2020 [11:34] - Jabe | Link:

Widocznie Stany postanowiły z Białorusi uczynić pole bitwy z Rosją, a w tym celu trzeba ją zdestabilizować. Obu stronom zależy więc na pozbyciu się kniazia, który trzyma wszystko w garści, i zaprowadzeniu demokracji na wzór Ukrainy.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-08-2020 [19:24] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

 Ty dalej wchodzisz w dyskusję z tworami Teorii Monoda?
Przecież utwierdzasz te byty o wątpliwym statusie ontologicznym,o których pisałem w swojej notce...że ich istnienie jest koniecznością i jest bytem zdeterminowanym biologicznie.
Oni tu na NB występują w granicach statystycznej istotności...mam Ci wymienić nicki?
Niech opuszczą te szeregi @angela&@sake...to zostaną tylko....no właśnie!
Ciao Amigo
 

Obrazek użytkownika sake3

11-08-2020 [19:44] - sake3 | Link:

@Angela i @sake kłują Was w oczy?To może warto coś wiedzieć o demokracji i wolności słowa.

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2020 [21:55] - tricolour | Link:

@Sake

Wręcz przeciwnie. Nie zrozumiałaś?  Naprawdę?

Niezłe. Hehe...

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [06:57] - angela | Link:

@Trotel... , To fakt, Tricolour jest bytem zdeterminowanym.🗣

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2020 [08:52] - tricolour | Link:

@Angela

O, tu też o mnie piszesz? 
Musiałem wywrzeć wrażenie, nie ma co...

😛

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [10:33] - angela | Link:

Tricolour,  nie wywołuj,  nie pisz o mnie,   to nie będę pisać o tobie,   sam się prosisz. 🤐
 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2020 [14:31] - tricolour | Link:

@Angela

Ależ pisz o mnie ile chcesz. Nawet od szóstej rano, skoro spać przeze mnie nie możesz.

😀

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [22:53] - jazgdyni | Link:

@angela i @sake nie kują nas w oczy, Nosimy okulary.

Ale poważnie - ja was lubię i cenię. A że czasem mamy różne zdania to normalne.

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [06:59] - angela | Link:

@sake3,  Tricolour preferuje 'wolność  słowa' w stylu tęczowych,  to taka mentalność Kalego .🤯

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-08-2020 [22:21] - jazgdyni | Link:

@Trocie!

Czy ty autentycznie nie potrzebujesz rozrywki?

Będzie w końcu portal na odpowiednim poziomie (Mirek Dakowski usiłował stworzyć. ale się poddał), to sobie przyzwoicie pogadamy.

Gdzie jesteś? Tajwan zaliczony? Polecam nieopodal wyspę Hainan.

Obrazek użytkownika Pers

12-08-2020 [02:10] - Pers | Link:

A czy autor nie myśli czasem nad założeniem bloga kulinarnego? Może w kwestiach michy wykazałby się większymi kompetencjami? Pierwszy wpis mógłby mieć tytuł "Burak po gdyńsku w sosie własnym".

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-08-2020 [06:29] - jazgdyni | Link:

O! Świetny pomysł.
Na początek będzie przepis na grillowanego banana. Wprawdzie chciałem zaproponować móżdżek z Persa, ale po otwarciu wyjątkowo grubej czaszki, okazało się, że w środku jest tylko echo.

Obrazek użytkownika Pers

12-08-2020 [07:20] - Pers | Link:

Widzę, że nawet prowadzenie bloga kulinarnego to dla ciebie zbyt duze wyzwanie. Nie wiem co mogę w tej sytuacji poradzić. W każdym razie pisanie o polityce, zwłaszcza zagranicznej, odpada.

Obrazek użytkownika angela

12-08-2020 [07:06] - angela | Link:

@Pers,  co z tymi burakami,  opozycja ma jakiś kompleks buraka.
Faktycznie patrząc na opozycję, to burak na buraku.

Obrazek użytkownika Pers

12-08-2020 [07:21] - Pers | Link:

Zgadza się, to bardzo dorodne buraki. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-08-2020 [09:35] - jazgdyni | Link:

Te buraki pastewne raczej nie trzymają się tych buraczkowych. 

Obrazek użytkownika sake3

12-08-2020 [10:07] - sake3 | Link:

Może rozważania kulinarne zostawimy na później albo w rączkach pani Gessler. Blog poświęcony jest przecież Białorusi,a tam sytuacja zmienia się dynamicznie.Może warto uporzadkować dotychczasowe a także najświeższe doniesienia.Co z Polakami na Białorusi?