SZWINDEL W PKW?

Jesienią ubiegłego roku wszyscy byliśmy świadkami totalnej kompromitacji Państwowej Komisji Wyborczej. Mogłoby się wydawać, że wymiana składu osobowego tej instytucji powinna przynieść poprawę jej działania.
Chyba jednak na to się nie zanosi.

Wczoraj (18.08.2015 r.) około godziny 15 zajrzałem na stronę PKW, aby sprawdzić, jakie nowe komitety wyborcze się zarejestrowały i ze zdumieniem spostrzegłem, że nasz komitet, czyli Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej.... został wyrejestrowany.

KWW Ruch Społeczny RP jako pierwszy zebrał podpisy konieczne do rejestracji
(http://naszeblogi.pl/56199-ruch-spoleczny-rp-liderem).

I chociaż sondażownie konsekwentnie (na czyje zamówienie?) pomijają KWW Ruch Społeczny w sondażach, to w głosowaniu internautów (http://ewybory.eu/wybory-parlamentarne-2015/) mamy ponad 12% (19.08.2015r.).

I być może to – w połączniu z naszym przekazem: "Idziemy naprawiać Polskę"
(http://www.ruchspolecznyrzeczypospolitejpolskiej.pl/program.html) – stało się przesłanką wczorajszej decyzji PKW.

Jako Pełnomocnik Wyborczy KWW Ruch Społeczny RP próbowałem telefonicznie uzyskać jakiekolwiek informacje w Państwowej Komisji Wyborczej, jednak po przełączeniu do odpowiedniego departamentu rozmowy były skutecznie rozłączane. Do 16, czyli do końca urzędowania PKW, nie udało mi się uzyskać żadnej informacji.

W dniu 7 sierpnia b.r. (piątek) KWW Ruch Społeczny RP podjął uchwałę o odwołaniu dotychczasowego Pełnomocnika Wyborczego, zaledwie po dwóch tygodniach jego "urzędowania".
Jedną z przyczyn były – najdelikatniej ujmując sprawę – sygnały o braku umiejętności rozgraniczenia tego, co prywatne i tego, co związkowe, od tego, co musi być dokonywane zgodnie z Kodeksem Wyborczym.
W dniu 10 sierpnia (poniedziałek) KWW Ruch Społeczny RP złożył w PKW odpowiednie dokumenty i w dniu 13 sierpnia b.r. na stronie PKW pojawiło się nazwisko nowego Pełnomocnika Wyborczego.

W dniu 14 sierpnia (piątek) Komitet Wyborczy Wyborców podjął uchwałę o odwołaniu także dotychczasowego Pełnomocnika Finansowego
Przyczyną był brak wyjaśnień sytuacji, polegajacej na tym, że na koncie KWW Ruch Społeczny RP – założonym przez Pełnomocnika Finansowego z dużą przewlekłością - jest 0 (zero), podczas gdy jednocześnie do KWW Ruch Społeczny RP docierały sygnały o dokonywanych wpłatach z przeznaczeniem na kampanię wyborczą.

Dokumenty: uchwała o odwołaniu dotychczasowego Pełnomocnika Finansowego i powołaniu nowego, a także oświadczenie nowego Pełnomocnika Finansowego o przyjęciu pełnomocnictwa, zostały wysłane przed południem 17.08.2015 r. (poniedziałek) priorytetowym listem poleconym do PKW.
Na stronie Poczty Polskiej (e-monitoring) jest wyświetlona informacja: "odebranie przesyłki w placówce.... 2015-08-18 7.52"

Wczoraj, 18.08.2015 roku pojawiła się nie tylko informacja o wyrejestrowaniu naszego Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej (pozycja nr 2 na liście), ale także informacja o przyjęciu zgłoszenia... nowego Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej (pozycja 42).
Domyslam się, kto - między innymi - jest w tym nowym komitecie lub kto stoi za jego zgłoszeniem.

11.11.2013 roku napisałem artykuł: «Czy na Białorusi jest "demokracja"? Oczywiście, podobnie jak w Polsce».
http://grudziecki.salon24.pl/547199,czy-na-bialorusi-jest-demokracja-oczywiscie-podobnie-jak-w-p
No cóż, już niedługo będziemy pewnie zazdrościć "demokracji" nie tylko Białorusi, ale nawet Korei Północnej!

Bo jaki wniosek wypływa z powyżej przedstawionej sytuacji?
Zestawmy fakty:

  1. Komitet Wyborczy (Wyborców), który nie pozwala na działania niezgodne z prawem (m.in Kodeks Wyborczy), zostaje rozwiązany;
  2. W jego miejsce w tym samym dniu jest zgłoszony Komitet Wyborczy (Wyborców) o takiej samej nazwie.

Cztery dni temu (15.07.2015 r.), jako Pełnomocnik Wyborczy KWW Ruch Społeczny RP wezwałem wszystkich Koordynatorów Okręgów i Reprezentantów organizacji idących do wyborów w ramach KWW Ruch Społeczny RP na zebranie.
W porządku tego zebrania - ogłoszonym wraz z wyznaczeniem terminu zebrania - jest (był?) punkt: "Powołanie komisji do zbadania i wyjaśnienia obecnej sytuacji finansowej KWW Ruch Społeczny RP".
Oczywiście, komisja ta - po zbadaniu prawdziwości dostępnych obecnie informacji i po zdobyciu nowych - jeśli stwierdziłaby naruszenie prawa, podjęłaby następnie odpowiednie kroki prawne.

Jak widać, transparentność w polskiej polityce jest jednak zakazana!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-08-2015 [07:55] - NASZ_HENRY | Link:

PKW to nie jest instytucja zaufania publicznego ;-)

Obrazek użytkownika Dariusz Grudziecki

19-08-2015 [18:22] - Dariusz Grudziecki | Link:

Yes. Of course!