Premier Cimoszewicz komentuje wydarzenia bieżące

Aktualną sytuację międzynarodową Polski i wydarzenia bieżące skomentował dziś w Ekspresie Biedrzyckiej ex-premier W. Cimoszewicz.

Jako pierwszą skomentował sprawę Duda- rosyjscy youtuberzy. Jako odpowiedzialnych wskazał Kancelarię Prezydenta oraz komórkę ONZ-owską MSZ. Skrytykował również poziom bezpieczeństwa i procedury w MSZ a także jakość zatrudnianych tam ludzi (przypomnijmy, że za czasów gdy Cimoszewicz był szefem MSZ doszło do bezprecedensowego wycieku danych z ministerstwa - sprzedało ono twarde dyski z niepoprawnie usuniętymi danymi (również dokumenty tajne) studentowi politechniki za 10 zł sztuka) a także osłuchanie prezydenta Dudy w angielszczyźnie. Cimoszewicz stwierdził, że on już od 5 sekundy rozpoznałby w rozmówcy Dudy Rosjanina.

Komentując wyniki wyborów Cimoszewicz stwierdził, że są one po myśli Rosjan, ponieważ Trzaskowski jako prezydent, dzięki swoim talentom dyplomatycznym doprowadziłby do wzrostu roli międzynarodowej PL. Przypomnijmy, że wg wyroku TK politykę zagraniczną kształtuje Rząd RP, prezydent może prezentować stanowisko rządu. Kwestii ew. problemów związanych z kohabitacją Cimoszewicz nie dostrzegł.

Kolejna sprawa którą skomentował b. premier to kwestia tzw. praworządności i powiązania z nią wypłaty funduszy unijny. Wg Cimoszewicza jest prawdopodobne, że projekt ten upadnie oraz, że PL będzie "na pudle" jeśli chodzi o wysokość kwot uzyskanych z UE. Dodał jednak, że PE i on osobiście usilnie pracują by jednak m.in. PL nie dostała tak wysokich kwot. Chodzi o nowy mechanizm zaproponowany w raporcie słowackiego deputowanego Simeczki zakładający porozumienie PE, KE oraz Rady Europejskiej gdzie nie obowiązywałaby jednomyślność i który mógłby jednak pozbawić PL unijnych funduszy. Cimoszewicz uzyskał w tej sprawie ustne zapewnienia wielu osób, z którymi rozmawiał. Finał sprawy ma mieć miejsce we wrześniu.

Przypomnijmy, że właśnie mija 15 miesiąc odkąd b. premier Cimoszewicz potrącił na pasach emerytowaną pielęgniarkę łamiąc jej nogę, a następnie zbiegł z miejsca wypadku nie informując policji. Jego ochroniarz został przyłapany przez policję na usuwaniu śladów wypadku i zwolniony. Dopiero lekarz poinformował właściwe organa. Finał tej - wydaje się mało skomplikowanej sprawy - nie jest znany. Domyślać się jedynie możemy, że jak to w silnym państwie PiS: sprawiedliwość w Rzeczypospolitej jest jak pajęczyna: bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-07-2020 [15:54] - u2 | Link:

"Cimoszewicz stwierdził, że on już od 5 sekundy rozpoznałby w rozmówcy Dudy Rosjanina."

Wiadomo, p. Cimoszewicz to były agent o pseudonimie Carex, szkolony zapewne przez Rosjan. A Prezydent Duda wyszedł znakomicie w tej rozmowie, pełen profesjonalizm w dyplomacji.

"PE i on osobiście usilnie pracują by jednak m.in. PL nie dostała tak wysokich kwot"

Ano, p. Cimoszewicz to były agent o pseudonimie Carex, widać tak był zadaniowany i to mu zostało. A może czegoś się panicznie boi, że tak chce szkodzić Polsce, pomimo tego, że ma polskie obywatelstwo?

Obrazek użytkownika foros

16-07-2020 [18:53] - foros | Link:

Cimoszewicz był raczek KO a nie TW

Obrazek użytkownika Es

17-07-2020 [09:23] - Es | Link:

Cimoszewicz mówi to co zwykle i to czego można się od niego spodziewać.  Ale proszę nie reagować na jego słowa w stylu: a u was biją murzynów. Sprawa jest bardzo poważna, świadcząca p braku jakichkolwiek zabezpieczeń i ochrony prezydenta, o braku procedur bezpieczeństwa, co z kolei dowodzi, że organizacją pracy kancelarii, a także kontrwywiadu zajmują się ludzie z łapanki,zupełnie nie przygotowani , a przy tym pozbawieni odpowiedzialności. Po raz kolejny należy postawić kwestię doboru współpracowników w Kancelarii i ich profesjonalizm