O losach Ojczyzny znów decyduje Paweł Kukiz

Karierę polityczną Pawła znamy wszyscy: zaczynał we wrocławskim samorządzie jako satelita PO, potem poszedł na swoje, w wyborach prezydenckich zbiera poparcie 20% społeczeństwa. Tworzy ruch, który wprowadza do sejmu ponad 40 posłów - trzecia siłą w parlamencie. Klubem zarządza z gracją pijanego kozackiego watażki redukując go ostatecznie do de jure 16 a de facto 15 czy mniej posłów (zgodnie z proroczą nazwą ugrupowania K'15), a poparcie społeczne do okolic nieco powyżej błędu statystycznego . W kolejnych wyborach nie bierze udziału bo nie jego ruch nie może zebrać podpisów (a taki Żółtek czy Tanajno i bez ruchów zbierają), przepisuje się więc do antypartyjnego PSL (za wpisanie, czy obietnicę wpisania czegoś do jakiegoś papierka) gdzie zostaje vice-Tygrysem i tak trwa do dziś.

Do dziś Paweł 2x decydował o kształcie polskiej sceny politycznej:

Raz przy wyborach prezydenckich. Jego poparcie dało prezydenturę Andrzejowi Dudzie.

Drugi przy wyborach parlamentarnych: jego poparcie zdecydowało o przekroczeniu progu przez PSL i napiętej sytuacji w PIS, gdzie władza Kaczyńskiego uzależniona jest od poparcia Gowina i Ziobry

Dziś Paweł III raz decyduje o losach Rzeczypospolitej. Poparcie społeczne Pawła oscyluje dziś zapewne w okolicach 1%. Akurat tyle ile - wg sondaży - brakuje do zwycięstwa Dudzie czy Trzaskowskiemu. Nic dziwnego, że dziś oba sztaby w podskokach, w środku nocy, odpowiedziały na 5 postulatów Pawła. Rano Paweł nie miał czasu  przeczytać odpowiedzi. Ale kiedyś przeczyta. Co zadecyduje? Jaki los wybierze dla Ojczyzny? 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-07-2020 [19:19] - Trotelreiner | Link:

Kukiz to : Petru,Lepper.Tymiński,Palikot...[kolejność przypadkowa],czyli kolejne emanacje służb...od NKWD,poprzez UB,SB,GRU,MOSAD,CIA....niepotrzebne skreślić.
To kumpel Schetyny z Wrocławia...imprezowicz...alkohol i "aspiryna" wciągana do organizmu...we wszystkich postaciach.
Niech Pan nie udaje,że nie wie "kim jest Kukiz i kto za nim stoi".

Obrazek użytkownika foros

09-07-2020 [21:50] - foros | Link:

a za innymi partiami to kto stoi?
Taki klimat

Obrazek użytkownika paparazzi

09-07-2020 [23:19] - paparazzi | Link:

@Trotelreiner no właśnie. Takich kmiotów co się dobrało do polityki to podstawa kólka graniastego! Dlatego jest tak trudno wytrzebić z życia polskiego. Samorządy to mafie lokalne, korupcja niesamowita. Wiem coś o tym. Mam nadzieje ze PiS to widzi. Tam nikt nie będzie glosował na dobra zmianę. Samorządy są dobre gdzie demokracja jest ugruntowana. I tez nie zawsze. Trzeba mieć prerogatywę do kontroli a'la J. Edgar Hoover’s Bureau of Investigation! Ale kiedy to się stanie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-07-2020 [07:16] - Jabe | Link:

Czego brakuje?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-07-2020 [19:27] - NASZ_HENRY | Link:

Sondażownie służą do kantowania, niektóre mają to nawet w nazwie Kant(ar).
Kukiza już zdążył zastąpić Hołownia, wirus C-19 pana zaślepił ☺
 

Obrazek użytkownika foros

09-07-2020 [21:52] - foros | Link:

ale z 1% Paweł da radę wyskrobać

Obrazek użytkownika sake3

09-07-2020 [21:27] - sake3 | Link:

,,Przepisuje się do antypartyjnego PSL''.....A tom się usmiała.Z Pana to jednak zgrywus.