Wyborczy apel do Polaków, wszystkich Polaków!

Apeluję do wszystkich! 

Idźmy na te wybory i zabierzmy rodzinę i znajomych. Żebyśmy później po prostu nie żałowali, iż nie chcieliśmy  mieć wpływu na naszą teraźniejszość i przyszłość, bo teraz naprawdę ważą się losy nas samych i naszego kraju.

Nasz pojedynczy głos jest jak kartka A4: jest tak lekka, że nie czujemy jej ciężaru, ale cała ryza tych kartek jest już ciężka... Utwórzmy więc z naszych pojedynczych głosów te ryzy, niezależnie na kogo zagłosujemy.

Pokonajmy swoje zniechęcenie i niewiarę w sens głosowania i zagłosujmy... może po raz pierwszy lub po wielu latach... Naprawdę warto się przełamać i jeszcze raz utwierdzić się, że my-Polacy kochamy demokrację i umiłowanie wolności. Posiadamy swoją godność a wybory niech staną się naszym prawem i naszym obowiązkiem.

Akt oddania głosu przynależny wszystkim obywatelom posiadającym czynne prawo wyborcze (a więc niemal wszystkim dorosłym obywatelom) jest kwintesencją demokracji, jest jej największym osiągnięciem.

Tego jednego czerwcowego dnia każdy z nas zdecyduje nie tylko o przyszłości własnej, ale też o losach swoich najbliższych i całego kraju... zdecyduje o kolejnych latach życia swojego dziecka, matki, ojca, przyjaciela i wszystkich mieszkańców w kraju i za granicą... zdecyduje o Polsce i Polakach, zdecyduje o przetrwaniu i rozwoju naszej Ojczyzny.

Oddając ważny głos stajemy się najważniejszą osobą w państwie... jesteśmy prezydentem, premierem, całym senatem i sejmem, wojewodą, burmistrzem, wójtem, sołtysem... Każdy z nas ma możliwość zdecydować o sobie i innych. Może być prezesem i dyrektorem wszystkich rządzących w Polsce... wszak wybieramy tak naprawdę naszego prezydenta, reprezentanta nas wszystkich i to na 5 lat!, 5 lat!

Warto znów zdać sobie sprawę z prostego faktu: akt wyborczy jest naszym indywidualnym wyborem, ale i naszym obowiązkiem! Naszą indywidualną decyzją - wynikającą tylko z naszej woli, naszych przemyśleń, prezentowanych i wyznawanych przez nas wartości, idei i poglądów. To nasz wybór a nie innych!

Każdy z nas jest godzien własnej indywidualności i ma prawo podejmować decyzje indywidualnie a nie stadnie... więc również naszej decyzji dotyczącej naszej przyszłości i przyszłości naszych bliskich winniśmy nadać indywidualne cechy wynikające z naszego wnętrza, nas samych.

Suma tych naszych indywidualnych wyborów, ich jakości... da w konsekwencji określony wynik wyborczy... Nasz oddany głos w wyborach zdecyduje więc o tym jak będziemy rządzeni i jak będziemy żyć w naszym kraju, naszej Ojczyźnie...

To na kogo głosujemy określa przecież nas samych, to kim jesteśmy i za kogo się uważamy lub chcielibyśmy aby inni nas za takich uważali. To na kogo głosujemy mówi wszystko o naszej osobowości, naszych wartościach, o nas jako  o ludziach indywidualnie. Oceniając nasz wybór inni oceniają nas, oceniają nas nasi najbliżsi, znajomi, nasze dzieci, wnuki...

Pamiętajmy więc, że nasz wybór określa nas samych a decyduje nie tylko o naszym losie... Dokonując wyboru zajrzyjmy więc we własne, polskie wnętrze, dokonajmy go indywidualnie i zgodnie z własnym sumieniem... postarajmy się go przemyśleć i wybrać racjonalnie, dla naszego i innych dobra wspólnego, dla naszej i naszych najbliższych lepszej przyszłości, dla przyszłości naszej Polski i Polaków...

Zagłosujmy więc gremialnie i wybierzmy w najbliższych wyborach polskiego prezydenta.

Zwracam się do Was w poczuciu wiary, że tak naprawdę - niezależnie od Waszych przekonań politycznych i wyznawanych idei -  gdzieś tam w środku jednak najważniejszymi dla Was są i zawsze były: dobro Polski i Polaków. Zwracam się do Was w poczuciu wewnętrznej troski o przyszłość naszego państwa, o przyszłość kolejnych pokoleń Polaków, moich i Waszych dzieci i wnuków.
Zwracam się do Was przypominając 1050 letnią historię Polski. Polski, która nigdy nie pozwoliła na własne zniewolenie. Polski, która oparła się Niemcom i Sowietom. Oprała się zdrajcom i tych zdrajców odpowiednio ukarała. Polski, która walczyła z barbarzyńskim islamizmem, nazizmem i komunizmem. Polski, która zawsze była i chciała być wolna, suwerenna i niepodległa.

Nasz naród i nasze Państwo przeszło przez wieki wiele traumatycznych przeżyć: chociażby zabory, gehennę faszyzmu, wojennego komunizmu aż po lata komunistycznego i obcego zniewolenia oraz wyniszczającej nas bankierskiej, demoliberalnej i antypolskiej III RP.

Pomimo tego, że wielu chciało Nas zniszczyć i wymazać z mapy państw świata to zawsze z dumą powstawaliśmy udowadniając, że Polska i polskość jest niezniszczalna historycznie.

Mamy - jako Naród - swoje wady i przywary, bywamy nieraz śmieszni i groteskowi. Ale w sytuacji zagrożenia naszej tożsamości narodowej i państwowej zawsze okazywaliśmy się bohaterami. Dzięki temu nawet po 123 latach rusyfikacji i germanizacji, po latach II wojny światowej i reżimu komunistycznego, po wymordowaniu przez hitlerowców i komunistów najznamienitszych dzieci naszego narodu... nigdy nie staliśmy się pokorni i bezwolni wobec obcych i nienawidzących nas wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. To są nasi wrogowie a wrogów trzeba obnażać i napiętnować. Trzeba z nimi walczyć w imię naszej wolności i niepodległości!

Tylko w Polsce mógł powstać ruch I Solidarności, tylko Polska mogła dać światu Jana Pawła II, tylko Polska jako społeczeństwo mogła de facto obalić po 40 latach komunizm! Nasze umiłowanie wolności, tolerancji i chrześcijańskiej oraz tej zwykłej ludzkiej przyzwoitości towarzyszy nam od wieków. Dzięki  tym wartościom nasze państwo, nasza Polska istnieje i funkcjonuje, dzięki temu jesteśmy wśród narodów posiadających własny język, wiarę, własne państwo, własną historię, kulturę, sztukę, tradycję!

Jest mi smutno, że w jakiś sposób wielu z nas zostało wykorzystanych przez obce i wrogie Polsce organizacje, państwa oraz plemiona narodowe. Jest mi smutno, że część z nas dała się wciągnąć do miażdżącej krytyki wszelkich oznak narodowego, polskiego patriotyzmu. Jest mi przykro, że przez swoje działania wielu z nas starało się - nieraz kierując się bezwolnym instynktem stadnym - przekonać Polaków, że patriotyzm jest anachronizmem i śmiesznym absurdem. Tak naprawdę ta nieszczęsna część  z nas była i jest w dalszym ciągu tylko "pionkiem" wykorzystywanym dla zniszczenia naszej polskości i państwowości, naszego domu jakim jest Polska!

Wyrażam ubolewanie, że wielu z nas (w tym ja osobiście) uwierzyło w prawdziwość przełomu roku 1989. Okrągły Stół i ustalenia w Magdalence okazały się - wedle mnie - zdradą narodową i w naszej historii porównywane będą do zdrady - a jakże - targowickiej.  Tak jak musi być oceniane dzisiaj postępowanie kolejnych pokoleń owych zdrajców, kolejnych targowiczan, uważających nas za polskich nic nie wartych gojów i  motłoch.

A ja wierzę w nas, Polaków. Wierzę, że te milionowe tłumy żegnające tragicznie zmarłych w tragedii smoleńskiej były tylko dowodem naszej patriotycznej postawy, podobnie jak budząca się Polska podczas wszystkich Marszów Niepodległości, jak ta Polska odrodzona dzięki ostatnim demokratycznym wyborom. Powiedzieliśmy polskie NIE szubrawcom, przestępcom i antypolakom.

Proszę więc!

Porzućmy własne ambicje i zaszłości. Stańmy się tymi małymi i wielkimi politycznie Mężami Stanu, patriotami, zwykłymi Polakami. Walczmy o Polskę, naszą Polskę niezależnie od naszych poglądów i wyznawanych idei.

Możemy i powinniśmy się wewnętrznie spierać i kłócić. Takie są prawidła demokracji, tolerancji i wolności słowa, za które nasze przeszłe polskie pokolenia oddawały swoje życie. Ale róbmy to we własnym gronie, w gronie Polaków a nie ludzi, którzy chcą nas zniszczyć. Spierajmy się mając w sercu naszą Ojczyznę, Polskę i dobro naszego narodu! Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki polskie... nie niemieckie, rosyjskie, brukselskie, amerykańskie, żydowskie! Tylko nasze! Polskie!

Od nas wszystkich zależy dobro naszej Ojczyzny. Wybierzmy więc kogoś, dla którego sprawy Ojczyzny i nas wszystkich są najważniejsze. Zadbajmy o to, aby nasza decyzja była przemyślana i dobra dla Polski.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

24-06-2020 [10:28] - angela | Link:

Tak sobie myślę, jakaż to była niesamowita arogancja rządu Tuska,  i lekceważenie wyborców, że dosłownie zaraz po wyborach, walnęli wiek  emerytalny do 67!!! lat. Nie 65, nie 62.
Skoroscie nas wybrali, Polacy,  to macie, trzeba zaraz, i szybko, bo do następnych wyborów, przy waszej naiwności  i tak zapomnicie. 
Nic dziwnego, ze pan Rafał Trzaskowski nie pamięta głosowań,  bo co ich los harujacych  do 67 obchodził. Być posłem czy sędzia,  to można brać gigantyczna kasę i do 80tki, ale taki fizyczny pracownik, i kobieta prawie do 70tki, niech się włuczy za marne grosze/wtedy/ ,  i zwiększy emeryturę o 20 zl.
To prawie eutanazja.
A waloryzacja emerytur, 3. czy 7 zl.
I teraz, tych samych ludzi jeszcze raz dopuszcza się  do wladzy.
Jak wygra pan Trzaskowski, czy jakikolwiek inny z opozycji, to rządu PiS nie będzie. 
A niby dlaczego ma Kaczyński czy  Morawiecki  i wielu innych ZjednPrawicy walczyć dla ludzi, o ich dobrobyt, pieniądze,  jak ludzie ich nie chcą. 
A o mierzei, czy potędze  Polski nie bedzie nawet mowy, bo mamy dwie potegi, na wschódzie  i zachodzie.
Tamci cofna wszystko,  i tak jak w' Weselu', Wyspiańskiego będzie,  "miałeś chemię złoty róg, ostal ci sie jeno sznur".

Obrazek użytkownika tricolour

24-06-2020 [11:27] - tricolour | Link:

@Angela

Na tym właśnie polega kłamstwo i propaganda. Wiek podniesiono dla mezczyzn do z 65 do 67 więc jak mozna bylo podnieść z 65 do 62?

I nie od razu tylko etapami czyli miesiąc za rok, tak aby facet majacy np. pół roku do emerytury nie musiał pracować ani dnia dłużej.

Na tym polega krętactwo przez które przegracie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2020 [13:55] - krzysztofjaw | Link:

Pani Angela odnosi się do wieku emerytalnego kobiet. Czyżby Pan nie zrozumiał?
pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

24-06-2020 [15:01] - tricolour | Link:

@Karzysztof

Jeśli nie pisze o kobietach, to odnosi się do kobiet. Jasne. No dobra, niech będzie, nie będę drobiazgowy.

To teraz pytanie: ile lat musi czekać kobieta, by jej emerytura oddaliła się od 60-tki do maxa?

No ile trwa "nagłe walnięcie"? 

Stać Was na liczbę, wyrażającą odpowiedź?

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-06-2020 [14:36] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Kłamstwo i propaganda polega przede wszystkim na użyciu tych słów .   Lekkie zamieszanie z cyferkami , jakiś "przelicznik" i na koniec krętactwo .Możesz jeszcze dodać hipokryzja matactwo ,szlbierstwo itd do wyboru . Aha i jeszcze kit z podpisami pod wnioskiem ustawowo aborcyjnym . To żeby się jakiś konfederat antyaborcyjny nie przepałętał do PISu I zapunktowuje antyPIS . To się zdaje fałszywa flaga trolla nazywa . W razie czego zwalone będzie na żonę . Daruj se . A w zasadzie to i tak zrobisz swoje bo jednak jesteś tu po co innego . Tyle .

Obrazek użytkownika Jan1797

24-06-2020 [17:58] - Jan1797 | Link:

Czy liberalny proletariat może nie pamiętać? https://businessinsider.com.pl...
Nowe propozycje PiS-u dotyczące emerytur, spędzają im sen z powiek?
 Dla mnie oczywiście słuszne, emerytura wiązana jest w nich ze stażem pracy
nie leżakowania.
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-06-2020 [11:48] - RinoCeronte | Link:

Trzeba być optymistą i wierzyć, że ludzie w większości zmądrzeli. Boję się jednak zaślepienia u młodych, jak wtedy, gdy budowano "nową Polskę", "nowy ład" po hekatombie II WW.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2020 [13:58] - krzysztofjaw | Link:

Jestem optymistą, że wygra A. Duda w pierwszej turze, ale pesymistą, że jednak tak się nie stanie a wtedy wszystko jest możliwe. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2020 [13:56] - krzysztofjaw | Link:

Ja w ogóle nie rozumiem tego, że Polak - każdy Polak może zagłosować na R. Trzaskowskiego. To dla mnie jest zagadka nie do odgadnięcia. Czyżby mieli już tak zlasowane mózgi? Dopradwy nie wiem. 
Pzdr

Obrazek użytkownika mmisiek

25-06-2020 [01:37] - mmisiek | Link:

"Tamci cofną wszystko"

To tylko niestety pokazuje jak słabe i pozorowane są zmiany skoro wystarczy jedno głosowanie aby wszystko cofnąć.
Przy kurczowym trzymaniu się magdalenki inaczej być nie może.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-06-2020 [11:36] - Pani Anna | Link:

Z całym szacunkiem, ale więcej dla wyborczej mobilizacji zrobiła chyba Nurowska z tym  #PisowskieRyje, niż Pan z tymi dętymi apelami. Aż miło popatrzec na te wszystkie ładne dziewczyny, polecam każdemu.
Nie sądzę, żeby na tym portalu znalazł się choć jeden osobnik, który by na 3 dni przed wyborami nie wiedział, na kogo zagłosuje, albo czy w ogóle pójdzie na wybory.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

24-06-2020 [14:00] - krzysztofjaw | Link:

Niech tak będzie, że moje apele są dęte, ale płyną z mojego serca. Tak to widzę a moje apele są profrekwencjyjne a nie propagujące określonych kandydatów. 
Pzdr 

Obrazek użytkownika Pers

24-06-2020 [15:28] - Pers | Link:

No jasne, nigdy pan nie promowal żadnego kandydata. Tylko tak ogólnie.
Ratuje pan swoja blogerską reputację?

Obrazek użytkownika Jabe

24-06-2020 [16:25] - Jabe | Link:

Czas odsunąć okrągłostołowców!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-06-2020 [17:31] - Imć Waszeć | Link:

To jest raczej nierealne. To był od początku amerykański projekt i tam trzeba szukać odpowiedzi na wiekszość pytań. Jacek Bartosiak ostatnio mówił, że aby idea Międzymorza miała jakąkolwiek szansę realizacji, to Polska musi zacząć mówić własnym głosem, a nie jak dziś półgębkiem kwękać za Amerykanami. To musi być realny byt polityczny i gospodarczy, a nie tylko amerykańskie przedpole. Ponadto Amerykanie muszą sypnąć groszem, bo Międzymorze musi się koniecznie uniezależnić od Niemiec. Niemcy zresztą są tego całkowicie świadomi i też będą próbowali jurgieltu na gigantyczną skalę. To, czego Bartosiak dotąd nie zauważył, to fakt, iż w tym momencie już płyną do nas miliardy z USA. Są one jednak przeznaczone głównie dla organizacji i projektów osłabiających Polskę wewnętrznie, rozbijających własne inicjatywy, a także w celu ogłupiania ludzi w Polsce. Są to nie tylko pieniądze słynnego Sorosa dla NGO-sów, ale także pieniądze Departamentu Stanu na przekonywanie nas do uroków zapinania sąsiada w popielnik. Stąd te tęczowe flagi na ambasadzie USA. Jak więc widać USA inwestują w Polsce duże pieniądze, ale głównie w jakieś GWno. Skoro więc im nie zależy na Międzymorzu, to po co się od nich uzależniać? Mało nam jeszcze problemów z komuchami? Jak do władzy w USA dorwą się Demokraci, to PIS nawet nie kwiknie, czyli nie zrobi kompletnie nic, żeby nas wyrwać z tej matni. Dlatego stwierdziłem kiedyś, że są takim paralizatorem niezależnych inicjatyw. Stąd dalej uwaga o tworzeniu Trójizraela raczej, niż Trójmorza, na co się mądrzejsze od nas narody słowiańskie nigdy nie nabiorą. Jednym słowem spapraliśmy kolejne dziesięciolecie, kolejne okno wielkich szans na suwerenność.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

24-06-2020 [21:28] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jabe, ile godzin dziennie ty pracujes?  Pierwszy wpis miałeś dzisiaj o 7:26! Poproś o trochę wolnego bo nie dożyjesz 28.06...

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-06-2020 [17:32] - Marek1taki | Link:

OK. Przekonał mnie Pan. Pójdę. Chociaż w tym roku jak nigdy, tak mi brak zapału. Chyba przez pandemię.

Obrazek użytkownika sake3

24-06-2020 [18:01] - sake3 | Link:

Na S24 (bloger Pogodny)już podają ,że Trzaskowski prowadzi w sondażach.Euforia wielka.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-06-2020 [20:11] - Pani Anna | Link:

@sake3
Pani się nie martwi, na pociechę powiem, że w tvn24 , która robi kampanię Trzaskowskiimu i od dwóch tygodni twierdzi, że na Trzaskowskiego zagłosuje 70% wyborców
Krzysztofa Bosaka, redaktor tvn24rozmowa dzisiaj wyzwał Krzysztofa Bosaka od faszystów, rasistów i antyimigranckich ksenofobów. To zupełnie tak jak Pani tutaj ze swoją koleżanka Angelą i kilkoma blogerami wyzywacie takich jak ja płatnymi trolami, zadaniowcami, zdrajcami, czy tak jak Marka1 nieukami i kłamcami. Głupota rozkłada się jak widać równo, nie bacząc na opcję polityczną, więc może, kto wie, o włos, ale się uda...

Obrazek użytkownika angela

24-06-2020 [23:16] - angela | Link:

Pani Anna, może  raczy poszukać sobie bliższej rodziny, w postaci Marka,  pana Tricolour , hr levak itd,..., bo ja od kilku tygodni, się pani Anny nie tykam,  i niech pani Anna łaskawie robi to podobnie, a to dla komfortu psychicznego, jako osoby wyjątkowo fałszywej i zakłamanej, która  jest  za, a nawet przeciw. 
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-06-2020 [23:46] - Pani Anna | Link:

@angela
ciężko Pani pracuje na II turę, gdzie do końca będzie nerwowo...
Wiem, że to za trudne dla Pani do zrozumienia.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-06-2020 [20:29] - RinoCeronte | Link:

Zatem zapowiada się iście pokerowa zagrywka. Moim zdaniem szalę przeważy najmłodsze pokolenie. Proszę nie pytać w którą stronę ;-)

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-06-2020 [21:25] - Marek1taki | Link:

W poprzednim wpisie zajmował się Pan sondażami.
Sondaże można wystrugać od ręki. Przyjęcie zakład wymaga większego namysłu.
Za stówkę postawioną na Dudę płacą 127zł a za Trzaskowskiego 220zł.
https://www.salon24.pl/u/julia...
Robienie w pory przez zadurzonych w Dudzie zbędne. Pampersy możecie wyjąć.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-06-2020 [01:15] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Autor chyba skopiował przygotowany dla prezydenta lub premiera tekst orędzia do narodu, dość przydługiego i nieco naciągającego prawdę  historyczną o losach Polski i Polaków.exemplum: "Zwracam się do Was (!) przypominając 1050 letnią historię Polski. Polski, która nigdy nie pozwoliła na własne zniewolenie." A kto oddał Polskę zaborcom: Chińczycy?

Obrazek użytkownika Maverick

25-06-2020 [22:36] - Maverick | Link:

Sorry że po angielsku, ale omawia zagadnienie jak lucyferianie przejmują kontrolę nad światem, często podstawiając swoich.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

25-06-2020 [22:40] - Maverick | Link:

Obserwując z daleka widzę tylko jednego pro polskiego kandydata. Jest nim mianowicie pan Stanisław Żółtek.
Pan Żółtek w czasie debaty zachował się najlepiej, najbardziej merytorycznie odpowiadał, ujemne cechy słaba przebojowość. Jednak prowadzono debatę aby nie dać się innym wykazać, zadając pytania na poziomie walki o prezydenturę 7 klasy a nie kraju.
Obejrzyj wywiad w Real-u. Oczywiście media kabały od kontroli narracji cały czas się onanizują ogłupiając elektorat, mało czasu poświęcając realistom jak pan Żółtek. Nawet nie wystawiają w sondażach co jest kpiną z demokracji, którą tak nam niby lansują.
Te wybory to ustawka, aby ludzie myśleli że o czymś decydują. Natomiast świadomość interesów narodowych w Polsce dla większości motłochu jest obojętna, aby tylko bryka z demobilu z Niemiec była, i pełna micha, oraz flacha na weekend.

Zaskoczmy kabalarzy, oddajmy na niego głos. 

Potocki trochę fantazjuje, pan Żółtek jest realistą i to propolskim. Wszystkie trzy konie Trzaskowski, Duda, czy Bosak to konie kabały. w zapasie dla nich też jest Hołownia oni wszyscy są antychrześcijańscy. Zróbmy na przekór kabale oddajmy głos na Pana Żółtka.

Mocno polecam, przekonaj innych, sąsiadów rodzinę, kolegów czy koleżanki.

Nie głosujmy na tych których podstawia nam kabała. Zaskoczmy ich.  

Obrazek użytkownika Maverick

26-06-2020 [09:23] - Maverick | Link:

Dołączam vblog na temat wyborów w Polsce czyli moje 5 groszy.

https://www.youtube.com/watch?...