Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną

Czy będzie jeszcze Państwo Polskie jeżeli - nie daj Boże - kandydat PO-KO Rafał Trzaskowski  zyskałaby prezydenturę? Nie! Państwo polskie powoli niknęłoby i stawało się jednym z landów niemieckich lub też zostałoby podporządkowane kondominium niemiecko-rosyjskiemu.

Bo jakież to negatywne konsekwencje dla Polski przyniosłoby jego zwycięstwo? 

Nastąpiłoby załamanie ustrojowe państwa, gdzie prezydent nie potrafiłby współpracować z rządem i wszelkimi swoimi działaniami dążyłby do jego rozpadu. A tego po R. Trzaskowskim można się niemal w 100% spodziewać, skoro sam mówi, że będzie wypalał żelazem to, co zrobił dotychczas PiS.  Byłyby wetowane niemal wszystkie ustawy rządowe, które w jakikolwiek sposób byłyby dla PiS-u i Polaków ważne. Powstałaby inercja decyzyjna państwa oraz chaos ustrojowy, co skutkować mogłoby rozpadem koalicji rządzącej i rozpisaniem nowych wyborów parlamentarnych, których wynik mógłby być dla obecnej władzy niekorzystny... A wtedy do władzy mogłoby znów powrócić PO w koalicji z np. Lewicą i PSL-em. I mielibyśmy powtórkę z fatalnych i antypolskich rządów PO-PSL i cofnięcie Polski do stanu sprzed 2015 roku. 

Regionalizacja Polski (rozbicie dzielnicowe), likwidacja IPN i urzędów wojewódzkich jako instytucji państwowych, tęczowy i lewacki komunistyczno-kulturowy terror a także promocja dewiantów LGBTQ, zatwierdzenie małżeństw jednopłciowych z przyszłościową możliwością adopcji dzieci, państwo federacyjne, likwidacja wszelkiego socjalu danego ludziom przez PiS (ZP), znów wydłużenie czasu pracy do 67 lat, dalsze wyprzedawanie polskiego majątku (śmieszne, nie?), powrót do złodziejstwa aktywów naszego majątku, likwidacja darmowego PIT-u dla ludzi młodych, likwidacja złotówki (a to jest koszmar, bo własna waluta stabilizuje państwo w okresach kryzysu), być może (wypowiedzi totalniaków są różne i niespójne) odejście od 500+ i brak szkolnej wyprawki+ czy też likwidacja trzynastej emerytury i renty oraz darmowych leków dla seniorów. 

Tak może się stać, gdyby to R. Trzaskowski wygrał najbliższe wybory i gdyby w konsekwencji do władzy wróciło PO. Mielibyśmy powolną likwidację polskiego Państwa, utratę polskiej suwerenności i niepodległości oraz ponownie zrobiono by z nas tanią siłę roboczą dla Niemców i niektórych krajów Starej Europy. A wiązałoby się to z zaprzestaniem rozwoju ekonomiczno-gospodarczego Polski, co jest dla krajów Starej Europy (w tym Niemiec) bardzo niekorzystne: stąd m.in. chęć zaniechania budowy CPK, "skoro taki jest w Niemczech". A może po co nam rozbudowa i budowa nowego terminala LNG skoro gaz możemy sprowadzać z Rosji, albo po co nam przekop Mierzei Wiślanej skoro to jest akt wrogi Rosji? Takich pytań możemy zadawać więcej, choćby w odniesieniu do Baltic Pipe czy Via Baltica i Via Carpatia.

Czy w razie wygranej R. Trzaskowskiego będziemy więc jeszcze żyli w naszym wolnym i coraz zasobniejszym państwie?  Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz  pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien stawiać sobie to pytanie każdego dnia, ono winno nawet nękać i zmuszać do szukania odpowiedzi.

Bo tak naprawdę - o czym wielokrotnie pisałem w postach i komentarzach - w tegorocznych wyborach prezydenckich nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy A. Dudą a R. Trzaskowskim... Będziemy decydowali o przetrwaniu substancji narodowej, polskiej państwowości, godnego polskiego narodu, polskiej własności, polskiej ziemi i lasów, polskich zasobów naturalnych - będziemy decydowali o przyszłym istnieniu Polski! Będzie to nasz cywilizacyjny wybór pomiędzy Polską będącą zlaicyzowanym sztucznym regionem (województwem, gubernią?) zniemczonej już Unii Europejskiej a godną, niepodległą i suwerenną Polską. 

Cztery lata rządów ZP (PiS) oraz pięcioletnia kadencja prezydenta A. Dudy pokazały, że w 2015 roku mądrze wybraliśmy i dziś też mam taką nadzieję, że znów zwyciężmy i to jeszcze z lepszym procentowo wynikiem niż w 2015 roku. Może uda się pokonać rywali już w pierwszej turze dającej zwycięstwo obecnemu prezydentowi. Zewrzyjmy nasze siły, choćby tylko na te letnie wybory. To są znów najważniejsze wybory w okresie tak zwanej "wolnej Polski". Zaufajmy jeszcze raz PiS-wi i A. Dudzie, nawet gdy mamy wiele wobec nich zastrzeżeń. Oni są najbardziej wiarygodni i realizujący przedwyborcze obietnice... w przeciwieństwie do PO i jej akolitów czy też samego R. Trzaskowskiego (obietnice warszawskie).

Podstawą suwerennego państwa jest też oczywiście jego międzynarodowe znaczenie. Dziś mamy sojusznika w postaci USA a jestem pewny, że wygrana R. Trzaskowskiego zmieniłaby optykę polskich sojuszy strategicznych na korzyść Niemiec i Francji kosztem właśnie współpracy z największym mocarstwem świata. Wiązałoby się to zapewne z porzuceniem idei Trójmorza i rozpadem porozumienia V4 a to geostrategicznie dla Polski byłoby katastrofą. 

Wybierzmy w najbliższych wyborach rozwój i niepodległość Polski a nie jej uwiąd i utratę!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-06-2020 [16:19] - Tomaszek | Link:

Landów niemieckich , to napewno nie . To za drogo kosztuje . Oni już się raz na NRD wycyckali . Lepiej mieć za miedzą bananowy bantustan pod wodzą lojalnych kacyków . I te wybory to mieć albo nie mieć kacyka w bantustanie za miedza .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-06-2020 [21:13] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie, lecz bananowy bantustan można stworzyć samymi obietnicami, że się wspólnie będzie naprawiało i reformowało kontynent. Taka gra na przeczekanie. Gdy w USA w końcu wygrają Demokraci, wtedy nie będzie już żadnej alternatywy i dopiero wtedy wszyscy zaczną sobie pluć w brodę, że znów przepieprzyli 30 lat, symulując konkretne działania jogą małych palców.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-06-2020 [10:34] - krzysztofjaw | Link:

Nowym ambasadorem Niemiec w Polsce został były szef ichnich służb specjalnych. Widać, że Niemcy powaznie traktują wzrost naszego znaczenia i chcą to utrącić. Musimy mieć to na uwadze i sądzę, że prędzej czy później ten szpieg winien być wydalony z Polski. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2020 [17:14] - Jabe | Link:

Dlaczego mamy zaufać Andrzejowi Dudzie, skoro po pięcioletniej prezydenturze nawet Autor nie potrafi wymienić żadnych jego zalet, prócz tej, że nie jest Rafałem Trzaskowskim?

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-06-2020 [23:39] - Tomaszek | Link:

Jabe jelopie , to było nie do Ciebie . I nikt Twojego zaufania nie potrzebuje . Co Ty pie...dolisz ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-06-2020 [10:32] - krzysztofjaw | Link:

Tekst nie dotyczył zalet lub wad A. Dudy. Ma jedne i drugi, co jeszcze przed wyborami napiszę. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2020 [11:27] - Jabe | Link:

Tytuł brzmi Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną, ale treść traktuje o przeciwniku. Tymczasem z tego, że wróg jest zły nie wynika, że pan Duda jest dobry. W szczególności brak mu godności (ciekawe, czy tym razem poleci z własnym krzesłem). A sojuszniczy ambasadorowie zupełnie otwarcie pilnują naszej suwerenności. Myślę, że doskonale zdaje sobie Pan z tego sprawę, dlatego odwraca uwagę wadami konkurencji.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-06-2020 [13:08] - Tomaszek | Link:

A Czaskoski odwraca uwagę zaletami konkurencji ? Chyba tak , bo ostatnio chwalił 500+ , a jak mu procencika wiecej się zamarzy , to nawet na przekop albo CPK ze szpadlem pojedzie . Chcieć to móc .

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-06-2020 [18:07] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Piękna to agitka w stylu bolkszewicko-urbanowym godna autorstwa pożytecznych idiotów. Dla jasności:za takiego jeszcze Pana Autora nie uważam, po prostu w jego tekstach zawsze  można znaleźć te hasła i przesłania płynące z rządowych tub propagandowych przeznaczone dla ludu, który wszystko kupi. I znowu pozostaje zachęcić p.Autora do kontrolowania swych tekstów przed ich wklejeniem,a przede wszystkim do włączenia samodzielnego myślenia!

Obrazek użytkownika angela

20-06-2020 [19:50] - angela | Link:

Hr levak pewnie z bolszewii się wywodzi, to nic dziwnego że wszedzie bolszewików widzi.

Obrazek użytkownika angela

20-06-2020 [19:58] - angela | Link:

Niech każdy sobie uświadomi,  że dla prezydenta Dudy,  liczy się pierwsza tura, bo w drugiej turze, porozpisywane na partie w różnych ukladzikach, fryce i walonki, mogą dużo w Polsce namieszac.
Dlatego, KTO ŻYW, NA WYBORY, jak chce żyć w wolnej i dostatniej  Polsce. 

Obrazek użytkownika Jabe

20-06-2020 [22:47] - Jabe | Link:

Jak mogą namieszać? To są wybory większościowe.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-06-2020 [21:01] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Święta prawda! Dobrze prawi! Dać jej wódki.

Obrazek użytkownika Maverick

20-06-2020 [21:20] - Maverick | Link:

Teraz rewolucja już sprowadziła się do obalania posągów pod rozwałkę już nie tylko idą generałowie południa, ale i świeci katoliccy w USA. Komuniści w celu stworzenia nowej historii próbują wymazać przeszłość, ale ci, którzy nie szanują historii, przekręcają ją i przepisują, nie będą mieli żadnej. Oni sami staną się ofiarami rewolucji. Jacobins rozpoczęli rewolucje francuską, a większość z nich, w tym Robespierre, skończyła na gilotynach. Przy okazji pamiętajmy że polskie lewactwo również niszczy pomniki żołnierzy armi czerwonej. Historii się nie wymazuje to komuszy zwyczaj. Co świadczy że Polacy nie wyleczyli się z choroby komuszej. Rewolucją sowiecką kierowali z zachodu banksterzy zachodni. Ten eksperyment się nie sprawdził dobrze, nawet jeśli zabili w tym celu od 40 do 100 milionów ludzi, byli tak zajęci, że nawet nie prowadzili żadnych rejestrów, więc pod koniec lat 80. odwołali to żydowskie przedsięwzięcie. Teraz jest czas na nową rewolucję w USA. Niektórzy już nazywają USA amerykańskimi USSA czyli United Soviet States Of America.

Niektórzy twierdzą, że tu się to nigdy nie wydarzy, ja nie jestem tego taki pewien, gdy obserwuję, co się dzieje na głównych uniwersytetach, to ogarnia mnie przerażenie zamiast edukować ludzi w przydatnych zawodach dającym im spełnienie się. To zamiast tego produkują rewolucjonistów a Polacy znowu ostatni się o tym dowiedzą za 30 a może 40 lat. Niektórzy udający, że są patriotami z USA, pokochali Boltona, a inni zalecali trockistów Trumpowi, którzy naprawdę reprezentują NWO i Deep State, nie mogąc odczytać intencji tych ludzi i nie rozpoznawali ich po czynach, polecili ich i Boltona Trumpowi. teraz w swojej książce Bolton pokazuje, gdzie jest teraz jego lojalność i po której stronie barykady.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-06-2020 [10:44] - krzysztofjaw | Link:

Homo sovieticus bardzo mocno zakorzenił się w krajach dawnych demoludów. Tak naprawdę to w Polsce najmniej. Tyle tylko, że ten sam, ale tym razem kulturowy homo sovieticus panuje w elitach unijnych a nawet światowych. Stąd neomarksiści na Zachodzie przez dziesiątki lat wyjaławiali z myślenia ludzi i wpajali w nich założenia rewolucji kulturowej A. Gramsciego czy A. Spinellego. Dziś społeczeństwa zachodnie są już tak spaczone, że trudno będzie odwrócić ten trend samozagłady. 
Oczywiście, że zarówno komunizm "wojenny" jak i Komunizm kulturowy zrodziła ta sama ręka globalistów. W tym eksperymencie bardziej efektywny okazał się komunizm kulturowy (m.in. marsz przez instytucje, w tym EDUKACJĘ) i dlatego komunizm "wojenny" padł. 

W USA jedynym prezydentem, który może powstrzymać tą rewolucję jest D. Trump, choć ma bardzo ciężko i nie wiadomo, czy wygra. Jeżeli przegra to marnie widzę nasze szanse na niepodległą i suwerenną Polskę. 

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Maverick

21-06-2020 [20:25] - Maverick | Link:

Napisałem trochę krytycznie, bo Polacy nie rozumieją że nie szuka się sojuszy egzotycznych, tylko buduje sojusze z tymi co nas coś wspólnego łączy. Tak samo jak nas łączy język, wyznaczone granice, czy kultura oraz wiara, w szerszym kontekście jeżeli pretendujemy do stanowienia siły wpływowej na świecie możemy to osiągnąć poprzez zjednoczenie Słowian zamiast się wasalić obcym. Trzeba się tylko upewnić aby ci z chazarską krwią, których tak nam zachwala Duda nie wkładali temu ruchowi patyków w koła. Obecny świat staje się bardzo lucyferiański, a kabała znowu eksperymentuje z ludźmi, czy to wiruskami, tresurą a niedługo witkowaniem jak bydło. Najbardziej niebezpiecznym elementem jest to że podstawia nam ludzi na ważne pozycje w państwie a ci systematycznie nas zadłużają i czyniąc niewolnikami. Nie wspomnę że chcą nas oskubać na miliardy, ustawką S 477 i narzucić prawa noahickie.

Zapomnijmy o Rzymie jako centrum wiary katolickiej tam kabalarze mają wszystko pod kontrolą. Musimy dokonać zbliżenia prawosławia, i greko-katolików z nami aby bronić praw bożych przed lucyferiańskim zachodem.  Na zachodzie za wolność uważa się wolny seks czy prawo do ćpania ciężkich narkotyków, gdzie rodzina jest w upadku. Moralność nie istnieje, etyka to nieznane pojęcie, gdzie korporacyjne masmedia to źródła fałszywych wiadomości,
promujących ten faryzeuszy styl życia, co trzeba uczciwie powiedzieć zachwyca Poliniaków, uwielbiają też wojny i kolorowe rewolucje aby podbijać świat w imię tej lucyferiańskiej demokracji. Jednak nas z słowiańską krwią powinno przebudzić i zmusić do działania. Sołżenicyn bardzo to szybko zauważył podczas pobytu w USA, zauważa to Victor Orban, ale Węgrzy zawsze mieli liderów a nie wasali jak Polska. Bo tak prawdę mówiąc od końca rodu jagiellońskiego nie mamy prawdziwych liderów tylko wasali obcych.

Wolność w prawdziwym tego słowa znaczeniu to wolność wyznawania Boga naszego najwyższego.

Bóg wspiera tych co mają szlachetne cele. Doprowadza do upadku tych co łamią jego prawa.

Obrazek użytkownika marsie

20-06-2020 [21:37] - marsie | Link:

Spokojnie, panie hrabio - bo to właśnie pan wyrasta tu na czołowego "pożytecznego idiotę"!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-06-2020 [23:57] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@ marsie
Czyżby Pan (Pani) bronił (broniła) swojego tytułu...? Mnie bowiem daleko do powtarzania i rozpowszechniania rewelacji z TVPiS płynących i od złotoustych bonzów rządzącej partii.

Obrazek użytkownika angela

21-06-2020 [09:27] - angela | Link:

hr levak,  szczujni TVN zapewne też nie zacytuje,  bo to już całkowita   kompromitacja, dlatego pisze tutaj o niczym,  po prostu depcze po piętach ludziom co mają coś do powiedzenia. 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-06-2020 [19:38] - hr.Levak-Levatzky | Link:

TVNiezależna właśnie dlatego jest taką szczujniąi i to kłamliwą, że codzienne nadaje bezpośrednie transmisje z kampanii wyborczej Dudy. Czy TVPiS oprócz własnego szczucia na p.Trzaskowskiego pd rana do nocy transmituje czy tylko pokazuje jego wystąpienia w kampanii wyborczej odpowiednio spreparowane w nagraniach?

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2020 [07:16] - sake3 | Link:

@marsie....Taki z niego hrabia jak i z paniska na Chobielinie.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-06-2020 [19:31] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Saje3
najpoważniej w świecie i najdosłowniej traktuje nazwy nicków.pod którymi pisują użytkownicy NB - żenada...

Obrazek użytkownika mmisiek

21-06-2020 [19:51] - mmisiek | Link:

"Czy będzie jeszcze Państwo Polskie jeżeli - nie daj Boże - kandydat PO-KO Rafał Trzaskowski  zyskałaby prezydenturę? Nie!"

Dziwne są te efekty prawie 5-cio letnich rządów "dobrej zmiany" skoro wystarczy jedno głosowanie aby Polska przestała istnieć.
 

Obrazek użytkownika marsie

22-06-2020 [01:48] - marsie | Link:

Wpadłem tu znowu przypadkiem dość, ale powiem:
„najpoważniej w świecie i najdosłowniej traktuje nazwy nicków.pod którymi pisują użytkownicy NB - żenada... ”
Moim „nickiem” są pierwsze trzy litery imienia i nazwiska – to „żenada”?
W takim razie, „panie hrabio” (hr.Levak-Levatzky) - co z pańskim, wszak zupełnie idiotycznym i ponad miarę pretensjonalnym, „nickiem”?
Wypada chyba tylko się leczyć, choć bez żadnych nadziei!
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

22-06-2020 [17:18] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@marsie
radzi mi się leczyć z powodu mojego nicka na NB - czy ta porada nie powinna  być raczej skierowana do radzącego, który nie poznał się na ironii kryjącej się,a raczej wyrazicie zawartej w moim nicku? Jako użytkownik jakiegokolwiek portalu internetowego p.Marsie powinien wiedzieć, że wyśmiewanie czyjegoś nicku lub awatara w miejsce merytorycznych argumentów znamionuje już zupełne dno intelektualne użytkownika (to tak jakby wyśmiewać się w realu z czyjegoż nazwiska lub wyglądu).  Żenada,żenada,żenada maja!