UE zmierza w niewłaściwym kierunku!

Jak się domyślałem pandemia koronowirusa prawie nic nie nauczyła lewackich elit unijnych. Zamiast zmiany kierunku rozwoju UE owe elity proponują jeszcze "więcej unii w unii czy Europy w Europie" [1] i postrzegają niewątpliwą porażkę swoich struktur w walce z pandemią po stronie "zbyt małej jeszcze integracji". "Pojawiają się głosy, które sugerują, że Unia powinna otrzymać więcej kompetencji, aby w przyszłości móc lepiej i szybciej zareagować. Postuluje to m.in. Sarantis Michalopoulos w swoim tekście na portalu EURACTIV.pl.[2]. Zarówno ten Pan jak i inni nie zauważają, że długookresowym efektem koronawirusa jest po prostu zwiększenie roli poszczególnych państw narodowych, które musiały same z nim walczyć i nie oglądać się na inercję decyzyjną samej UE. 

Co prawda wolno, ale w końcu UE zreflektowała się i zamierza przeznaczyć 750 mld Euro na odbudowę europejskich gospodarek po kryzysie związanym z pandemią, z tego na Polskę ma przypaść aż 64 mld Euro. Jeżeliby faktycznie podjęto już ostatecznie taką decyzję to mielibyśmy do czynienia ze swoistym nowym Planem Marshalla, o co wnioskowali m.in. polski premier i prezydent. 

Tyle tylko, że prawdopodobnie owa pomoc będzie uzależniona od przestrzegania przez określone państwo mitycznej "praworządności", co tak naprawdę może być elementem szantażu, szczególnie wobec krajów V4 a w szczególności Polski i Węgier. Wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis w rozmowie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że "Tu nie ma nowości. Już raz zaproponowaliśmy, że dostęp do funduszy ma być uzależniony od praworządności. I trzymamy się tego" [2]. Problem tkwi w tym, że tak naprawdę pod pojęcie praworządności można "wkleić' wszystkie dziwne lewackie "wartości europejskie", których rzekome nieprzestrzeganie skutkowałoby powstrzymaniem wypłaty funduszy kryzysowych. Pojęcia "praworządność" i "wartości europejskie" są tak naprawdę nieskodyfikowane w żadnych traktatach i mogą być interpretowane w najróżniejszy sposób, co już doświadczyły Polska i Węgry. 

Nietrudno się domyślić, że tak duża "pomoc kryzysowa" też wynika z faktu, iż UE chce odzyskać utraconą wiarygodność i jestem pewien, że gdy kryzys już zostanie pokonany to najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia ze zmasowaną lewacką akcją, której celem będzie chęć stworzenia Federacyjnej Europy, czyli państwa Europa. 

Taka Europa to ideologiczno-mentalno-kulturowo-duchowy neokomunistyczny totalitaryzm i to totalitaryzm jeszcze gorszy niż komunizm wojenny. 

Powtórzę. Chodzi bowiem o przyszły kształt Unii Europejskiej, już bez UK: czy powróci ona do pierwotnej idei jej powstania zgodnie z założeniami jej ojców-założycieli, czyli będzie to związek silnych i suwerennych państw narodowych opartych na wartościach chrześcijańskich (Europa Ojczyzn) czy też stanie się beznarodowym i lewacko-demoliberalnym jednym państwem Europa, pozbawionym granic państwowych i wszelkiej tradycji oraz odrębnej narodowo kultury i historii określonych państw, którą zamieszkiwać będą wymieszani narodowościowo i rasowo bezwolni i konsumpcyjno-hedonistyczni mieszkańcy i w której dominującymi religiami/ideologiami będą: z jednej strony wojujący islam a z drugiej pozbawiony chrześcijańskich korzeni liberalno-politpoprawny i genderowy ateizm w nowej lewackiej formie.

Niestety chore ideologicznie, postmarksistowskie i wyobcowane elity unijne chcą tej drugiej, anaturalnej i sztucznie wykreowanej Europy czyli inaczej ZSRR-bis w postaci „Związku Socjalistycznych Republik (Landów) Europejskich”. Na razie ta wojna ideologiczna została powstrzymana przez koronawirusa, ale w dwójnasób wybuchnie po jego pokonaniu. Możemy być tego pewni a argumentem (nieprawdziwym/fałszywym) powstania Państwa Europa będzie oczywiście to, że gdyby takie już istniało to lepiej by sobie poradziło z pandemią niż państwa narodowe. To oczywiście jest wierutna bzdura, ale przecież nie takie bzdury dotychczas wypowiadały lewackie elity unijne.  

Na przeszkodzie realizacji tej utopii stoją kraje Europy Środkowo-Wschodniej, które już przeżywały ideologiczny komunizm i zauważają, iż obecna ingerencja brukselskich elit w wewnętrzne sprawy narodów i państw staje się jeszcze większa i twórczo – poprzez idee A. Gramsciego, A. Spinelliego i Szkoły Frankfurckiej - rozwinięta niż nawet ingerencja Komisarzy Ludowych i przywódców ZSRR.
I też ta ingerencja jest o wiele groźniejsza bowiem dotyczy przede wszystkim – mówiąc językiem K. Marksa – nadbudowy, czyli ogółu instytucji, działań, form świadomości społecznej całej Europy. Obejmuje państwo i organy jego działania, instytucje wychowania i kształcenia, naukę, religię, rodzinę, prawo, moralność, sztukę, filozofię, doktryny społeczne i polityczne i wiele innych. Jest to m.in. ziszczeniem słynnego komunistyczno-lewackiego „marszu przez instytucje” nakazanego przez A. Gramsciego i budowaniem nowego „postępowego” i pustego wewnętrznie człowieka pozbawionego wartości, własnych osądów i własnej religii, moralności, tradycji, więzów rodzinnych i społecznych, własnej kultury i tożsamości narodowo-historycznej, etyczno-moralnych norm postępowania. Człowieka wyzutego z człowieczeństwa i podmiotowości indywidualnej i zbiorowej, człowieka zatomizowanego i w dużej mierze pozbawionego wszelkiej własności oraz spauperyzowanego i ubezwłasnowolnionego – poprzez szeroko rozumianą lichwę – finansowo.

Warto tedy bacznie obserwować wypowiedzi skrajnych unijnych lewaków, które będą niedługo padały, bo, że będą wyrazem idei Państwa Europa jest pewne. Na razie są to pojedyncze głosy, tworzące grunt pod intensyfikację działań dążących do takiej Unii, ale te głosy będą coraz liczniejsze i niestety będą padać na podatny, już wcześniej przygotowany owy grunt. No i oczywiście słowa "praworządność" czy "wartości europejskie" będą padały w co drugim zdaniu...

Czas po kryzysie będzie więc "wojną" o przyszły kształt Europy. Wierzę, że zakończy się ona zwycięstwem Europy Ojczyzn, ale będzie to "walka" trudna a jej wynik jest niepewny. Wszystko zależy od mieszkańców poszczególnych krajów. Może - szczególnie w "Starej Europie" - koronawirus paradoksalnie spowoduje, iż w Europie odrodzi się lokalny patriotyzm narodowy, co skutkować będzie raczej powrotem do idei dawnego EWG (swoboda przepływu ludzi, kapitału, towarów i usług) niż dążeniem do jeszcze większej integracji.

P.S. (dopisek z godziny 20.00)
Późnym popołudniem na portalu wpolityce.pl został opublikowany wywiad z eurodeputowanym Kosmą Tadeuszem Złotowskim, który też nawiązując do owej "kryzysowej pomocy" ferowanej dziś przez UE stwierdził: "To się może skończyć w taki sposób, że Unia zostanie po cichutku, bez zgody przekształcona w federację. I to jest to niebezpieczeństwo, jakie czyha za tymi wielkimi cyframi i za tą nieokreślonością, z czego te pieniądze będą" [4]. Jak widać nie tylko ja mam takie obawy. 

[1] https://wyborcza.pl/7,75399,25...
[2] https://wpolityce.pl/polityka/...
[3] https://wpolityce.pl/polityka/...
[4] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

29-05-2020 [16:56] - Jarosław Banaś | Link:

Dziękuję. Porządkująca obserwacja, której opisanie przydaje otuchy, choć  nadal nie bardzo wiadomo jak temu się przeciwstawić. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-05-2020 [21:16] - krzysztofjaw | Link:

Zobaczymy jak z tą nadzieją będzie. Oby nią tylko nie została a budowa federacyjnej Europy nie zwyciężyła. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

29-05-2020 [17:06] - SilentiumUniversi | Link:

Chyba wypadło by używać tu neologizmy leworządność

Obrazek użytkownika Tomaszek

29-05-2020 [17:24] - Tomaszek | Link:

A jak opadnie epidemia , urządzą sobie i nam wszecheuropejską paradę równości . Tyle otuchy i nadziei .

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [17:27] - maxilampus | Link:

Grecy nie maja nic do stracenia..ich najbardziej glupie i abstrakcyjne pomysly nikogo nie dziwiwia i nikt ich nie bierze na powaznie..Tak jak Hawaje dla USA ,Grecja zostala kolejnym Germanskim Landem..Miejscowi Autochtoni zostaja skutecznie zastepowani przez czystych rasowo i etnicznie Germancow..wystarczy pojechac na Peloponez aby sie o tym przekonac..Cale wsie miasteczka zaludnione przez Germanow i Holendrow..Koniec Grecji juz dosc dawno sie zaczal..i niedlugo potrwa..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-05-2020 [21:17] - krzysztofjaw | Link:

Niestety w taki sposób jak Grecję być może chcą unijni (niemieccy) dygnitarze spacyfikować inne kraje, w tym Polskę. Oby nie!
Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [13:36] - maxilampus | Link:

Na razie przygotowywuja fundamenty w tych swoich 9 "konsulatach" w Polsce..Nie beda sie spieszyc bo pamiec w naszym pokoleniu o ich ZBRODNIACH wciagle swieza..Czekaja oni  pokolenie mlodych Lemingow-oszolomow wyznajacych Religie LGBT i Zielonego Porzadku..Wtedy zacznie sie dzika jazda..Jak w Grecji..

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [18:20] - Marek1taki | Link:

"Niestety chore ideologicznie, postmarksistowskie i wyobcowane elity unijne chcą tej drugiej, anaturalnej i sztucznie wykreowanej Europy czyli inaczej ZSRR-bis w postaci „Związku Socjalistycznych Republik (Landów) Europejskich”. itp.
Powtarza Pan kilkakrotnie czym jest Unia Europejska a jednocześnie informuje jakby z aprobatą informacje, w które nie sposób uwierzyć, bo ni mniej ni więcej, że prezydent z premierem zamierzają nas zadłużyć w tej antypolskiej i antyeuropejskiej unii aby jeszcze bardziej mogła wywierać na nas nacisk.
"ale w końcu UE zreflektowała się i zamierza przeznaczyć 750 mld Euro na odbudowę europejskich gospodarek po kryzysie związanym z pandemią, z tego na Polskę ma przypaść aż 64 mld Euro. Jeżeliby faktycznie podjęto już ostatecznie taką decyzję to mielibyśmy do czynienia ze swoistym nowym Planem Marshalla, o co wnioskowali m.in. polski premier i prezydent. "
To się kupy nie trzyma. Insynuuje Pan, że prezydent i premier zdradzili Polskę?

Obrazek użytkownika anakonda

29-05-2020 [19:55] - anakonda | Link:

@ [18:20] - Marek1taki

" z tego na Polskę ma przypaść aż 64 mld Euro. "
--------------------------------------------------------------------------
No, no, juz niektorzy raczki zacieraja w nadzieji, ze uczkna z tej puli grosik dla siebie.
Niestety nie ma nic za darmo, cyrografy do podpisu KE juz ma przygotowane.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [20:02] - Marek1taki | Link:

:-) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2020 [20:46] - sake3 | Link:

@anakonda....No własnie państwo z PO i przyległości mysleli że istotnie uszczkną jak to do tej pory robili.A tu taki klops.No i jak tu żyć,jak zyć.

Obrazek użytkownika anakonda

29-05-2020 [21:23] - anakonda | Link:

@ [20:46] - sake3

PiS pierwszy cyrograf podpisal oddajac swoje glosy na Ursule von der Leyen,
a teraz jest gotowy podpisac drugi ktorym przypieczetuje powrot do socjalistycznego
kolchozu. Angole wiedzieli co sie swieci i dlatego pokazali UE srodkowy palec.

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [11:43] - maxilampus | Link:

Admin ocenzurowal moj wczesniejszy komentarz wiec ogranicze sie do stwierdzenia,,ze nie ma nic za darmo..w tych "darmowych" rzekomo pieniadzach..Mnogosc warunkow ktorymi sa one uwarunkowane ,poczawszy od "stworzenia WSPOLNEGO Euroejskiego Podatku" dla wszystkich krajow EU do "wspolnoty zaciagnietych przez Grecje,Wlochy,Hiszpanie ,Francje  Dlugow i Wspolnej odpowiedzialnosci za ich splacanie"
Jak mister Ten ktorego nazwisko jest tutaj w tej kwesti zakazane uzywac, podpisze ten "budzetowy Cyrograf" to bedzie to koniec Polski ...
ps, zainteresowanym radze wgladnac na jakich warunkach owa wymieniona kwota z Budzetu EU zostanie wyplacana..Wlos sie jezy na glowie i Wspolno-europejskie szczepinki dla wszystkich i na Wszystko juz sa przygotowywane,bowiem Unijni faszystowsko-komunistyczni komisarze maja zamiar przejac Sluze Zdrowia poszczegolnych krajow ( jeden z warunkow otrzymania Funduszy EU).. Admin..posc to ,bo ludzie maja prawo wiedziec co sie im szykuje..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

29-05-2020 [21:18] - krzysztofjaw | Link:

Niczego nie insynuuję. Wyrażam tylko wątpliwości czy ta unijna pomoc kryzysowa nie odbije sie nam czkawką. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [08:56] - Marek1taki | Link:

Odbić się nam odbije, to wiadomo. Problemem jest rola przywódców Polski w ubezwłasnowolnieniu Polski i Polaków krok po kroku.

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [13:27] - maxilampus | Link:

Dlatego Im te kwarantany i ograniczenia wolnosci sa potrzebne..Boja sie protestujacych ludzi na ulicach..po podpisaniu Cyrografu pod nazwa EU Budget 2021-2027

Obrazek użytkownika Trotelreiner

29-05-2020 [19:29] - Trotelreiner | Link:

Włosi na poważnie rozważali italexit w kwietniu...były poufne rozmowy z Orbanem...z Dudą,ani Morawieckim nie gadali...bo to było bez sensu...
Ale Włosi dzis tak,jutro inaczej...chciałabym...ale boje się...Orban też ich olał.
No,jeżeli sie wkurzą,to addio UE.
Gdyby Italia,Węgry i Polska poważnie zagroziła EXITEM...był by koniec tego burdelu komuszego.
Ja to obserwuję na miejscu...CETERUM CENSEO UE ESSE DELENDAM!
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [20:06] - Marek1taki | Link:

Nie ma potrzeby nawet czymkolwiek grozić. Wystarczy organizować unię w unii. Tak jak potrzebne jest porozumienie NATO w NATO: północnej flanki frontu wschodniego o czym interesująco rozmawiają panowie Jacek Bartosiak i Marek Budzisz.
https://www.youtube.com/watch?...
Oparte na realnych relacjach.

Obrazek użytkownika marsie

30-05-2020 [00:54] - marsie | Link:

Bardzo jesteście (komentatorzy na NB), tacy „polscy” - a przecież PiS robi to, co może, a często nawet więcej – a nikt z was mu nie pomaga!
Pytanie jest proste – dlaczego?
Ano może dlatego, że wasza „polskość” jest „tuskowa”?
Polecam mój Biuletyn, może się obudzicie?
https://biuletynnowy.blogspot.com
Do zobaczenia!
 

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2020 [07:56] - sake3 | Link:

Pan/i szuka tu ,polskich'' komentatorów?Juz dawno się wykruszyli,zniechęcili nazywani baranami,głupkami przez propagandzistów po każdej swojej wypowiedzi nie atakujacej PiS.Teraz na tapecie jest minister Szumowski do oplucia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [08:50] - Marek1taki | Link:

Dlaczego uważa Pani, że nie należy krytykować min.Szumowskiego? Ma Pani jakąś wiedzę o podstawach jego działań czy to tylko bałwochwalstwo?

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2020 [08:57] - Jabe | Link:

Co konkretnego PiS robi?

Obrazek użytkownika angela

30-05-2020 [08:42] - angela | Link:

Dlaczego konfederaci stali się opozycją do PiS,  ktory dąży do stworzenia unii w unii, a ich komentatorzy wylewają tutaj krokodyle zły,  a Trzaskowski ma 27%. ????
Oto jest pytanie,  i kto działa na niekorzysc Polski. 
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [08:52] - Marek1taki | Link:

A konkretnie co jest unią w unii wg Pani? Załatwianie wszystkiego przez Brukselę czy rozmowy dwustronne w celu uzyskania przywództwa w rejonie?

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2020 [09:07] - Jabe | Link:

Konfederaci są w opozycji wobec PiS dlatego, że słowa rozmijają się z czynami. Zamiast konserwatyzmu jest socjalizm. Zamiast odbudowy suwerenności jest ostentacyjna zależność. Zamiast naprawy państwa jest doraźność i generalne róbta co chceta rządzących (czego przykładem jest los wyborów, które zapomniano przeprowadzić). Zamiast przemyślanych działań jest ustawiczna draka z przeróżnymi kolektywami, które stanęły na drodze do poszerzania władzy.

Antykonfederacka propaganda nie pomaga.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2020 [13:29] - Marek1taki | Link:

Wybory zapomniano przeprowadzić i nikt nic z tego nie pamięta.
A propos fajny film wczoraj widziałem: o niedoli wampira. "Kołysanka" Machulskiego.
Ofiary dostawały od wampira eliksir na niepamięć dzięki czemu mogły wracać do wsi gdy zaczynano niepokoić się zaginięciami.
Potem wracały w to samo miejsce w piwnicy gdzie spijano im krew.
To pasuje. Dzisiaj już nie czasy gdy krwiożerczy kapitalista tuczył się na robotniczej krwi. Teraz oddajemy naszą dzięki pośrednictwu naszych przedstawicieli. Do tego niezbędna jest jednak dawka eliksiru z krwi wampira, który wywołuje niepamięć.
Właśnie wrócili i nie pamiętają, że już robili nam wybory na Dudę. A Kidawa teraz w piwnicy... ale kino...

Obrazek użytkownika maxilampus

30-05-2020 [13:39] - maxilampus | Link:

Dokladnie..Retoryka Prawicowo-Chrzescijanska..a realne czyny Lewicowo-Globalistyczne.."po czynach Ich poznacie"...