Pedofilia dotyczy każdego środowiska, ale...

... są takie, o których się słyszy, że występuje procentowo relatywnie najczęściej, a są to: celebryci, biznesmeni, LGBT+, pracujący z dziećmi (np. psychologowie, nauczyciele), księża, rodzic (rodzice), itp. W mniejszym procencie dotyczy ona również innych kategorii obywateli, którzy mając takie skłonności dopuszczają się tych obrzydliwych praktyk, przy czym należy też zauważyć, że nie wszyscy z takimi skłonnościami są aktywnymi pedofilami. 

Nie ma lepszych i gorszych aktywnych pedofilów. Wszystkich należy traktować tak samo i dążyć do ich surowego ukarania.

I nie ma co tu gardłować nad wysokością kary: winna być jak najwyższa, bo jak wykazuje część badań ta "przypadłość" jest w swojej masie nieuleczalna i ewentualne odbycie kary nie wpływa na jej zaniechanie przez dotkniętych nią ludzi. Ich resocjalizacja nie przynosi prawie w ogóle żadnego efektu, bowiem pedofilia "zaczyna się ujawniać we wczesnym okresie dojrzewania, poprzedzając zachowania seksualne, czy samoidentyfikację i jest trwałą, utrzymującą się przez całe życie preferencją" [1]. Inni naukowcy zaś uważają, że brak jest dowodów na wrodzony charakter pedofilii upoważniający do nazwania jej orientacją (preferencją) seksualną, co w konsekwencji prowadzi do prób jej leczenia [1]. 

Nie ma sensu dyskusja o tym czy jest to zwykła chorobowa dewiacja czy też jedna z preferencji seksualnych, jak po części chcą ją widzieć niektóre środowiska jak np. LGBTQ+. Z punktu widzenia dziecka jest to coś koszmarnego, które odciska psychiczne piętno na ich całe dorosłe życie... o ile wcześniej nie popełnią samobójstwa. Zdarzają się też przypadki, że już w dorosłym życiu ukierunkowują swoje preferencje seksualne również w kierunku pedofilii, niezależne czy hetero, bi czy homoseksualnej. W całej dyskusji zawsze powinniśmy mieć w centrum uwagi dziecko a nie jakieś teoretyczne rozważania czy pedofilia jest chorobą czy też nie.

Z tego samego względu nie ma co licytować się, w którym środowisku jest najwięcej pedofilów. Każdy przypadek jest czystym złem i należy go rozpatrywać indywidualnie a nie zbiorowo. Musimy mieć na uwadze każde dziecko, które dotknęła pedofilia i surowo karać jej sprawcę (lub sprawców). 

Odrębną kwestią jest to, że zauważa się, iż pewne środowiska mają skłonności pedofilskie, które nie podlegają jakiejkolwiek analizie naukowej. Ich pedofilia jest po prostu implikowana środowiskowo, co można było zauważyć na przykład w filmach braci Sekielskich czy S. Latkowskiego. W tym kontekście jest to szczególnie karygodne, bowiem wprost prowadzi do powstawania "przemysłu pedofilskiego", co można zauważyć po obejrzeniu obydwu filmów.

Nie powinno być żadnych "świętych krów"... wszystkich należy traktować tak samo i niezależnie czy są to ludzie znani czy mający duży zasób gotówki. Mało tego... dla wielu ludzie z pierwszych stron gazet są autorytetami i nie można pozwolić na to, żeby tą swoją "wyjątkowość" wykorzystywali do popełnienia czynów pedofilskich. A z tym mieliśmy do czynienia w procederze wskazanym w filmie S. Latkowskiego.

Inną sprawą jest też to, że skłonność do wszelkiej dewiacji jest wprost proporcjonalna do charakteru pewnych środowisk a wśród celebrytów i środowisk opiniotwórczych oraz opinionośnych jest to zauważalne szczególnie. Nie wiem czy wynika to z posiadania dużych pieniędzy, zgnilizny etyczno-moralnej i przekraczania kolejnych granic (jak w "Granicy" Z. Nałkowskiej) czy też wynika z osobistych preferencji. Fakt pozostaje faktem i tego się nie zmieni. W sumie przyczyny są nieistotne, bowiem - jak wskazałem - liczy się przede wszystkim dobro dziecka.

Osobiście "nóż mi się w kieszeni otwiera", gdy widzę lub słyszę pedofilów i sądzę, że chyba niemal u wszystkich jest podobnie. Państwo musi zrobić wszystko, aby tacy ludzie "nie chodzili po wolności".

Ale przecież państwo nie załatwi wszystkiego. Tutaj kłania się odpowiednie wychowanie młodych ludzi przez rodziców. Trzeba zawsze mieć dobre stosunki ze swoim dzieckiem, ponieważ może się zdarzyć, iż brak wzajemnego zaufania może się skończyć tragicznie. Dużą rolę odgrywają też nauczyciele, którzy winny wskazywać dzieciom czym jest pedofilia i co to jest tzw. "zły dotyk". To obszar bardzo delikatny, ale naprawdę warto.

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2020 [18:41] - sake3 | Link:

Pedofilia dotyczy każdego środowiska,ale niejaki Szyc z zawodu aktorzyna uważa że wolno dyskutować tylko o pedofilii w Kościele.W liście otwartym do Laskowskiego oskarżył go o tuszowanie pedofilii własnie w KK choc ten nawet słowem nie bronił kleru skupiając się na ekscesach w Zatoce Sztuki.Cóż za poetycka nazwa tak szemranej placówki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2020 [20:10] - Marek1taki | Link:

Każdy rodzi się z predyspozycjami do posługiwania się nożem i widelcem, ale mało kto używa ich do kanibalizmu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-05-2020 [23:12] - Imć Waszeć | Link:

Ale po co aż taką długą listę zawodów tworzyć i godzinami wymieniać? Wystarczy zauważyć, że zjawisko to dotyczy dokładnie tych ludzi, którzy uzyskują w życiu przypadkiem lub planowo pewną władzę, możliwość dominacji nad innymi, ale nie potrafiących wcześniej w życiu samemu nauczyć się podmiotowego taktowania innych ludzi. To ważne, bo dotyka całego systemu nauczania i wychowania przez straszenie i utrącanie, a także zbudowanego ne tym społeczeństwa. Dotyczy zarówno dysfunkcyjnych zliberalizowanych rodzin, którym dodatkowo odebrano narzędzia "tortur", jak i państwowego systemu nadzoru nad niewolnikiem - ros. xitryj rab. Wystarczyłoby nauczyć się w dzieciństwie wychowywać i troszczyć o kota, a już były by jakieś podstawy do rozwoju typowych cech ludzkich. Podobnie widać u celebrytów, że nigdy nie mieli okazji nauczyć się panować nad chciejstwami, więc nie potrafią zapobiec albo zwalczyć nałogu, który ich dopada z racji obracania się w specyficznym środowisku. Kiedyś przecież było widać jak na dłoni, jak ta nafutrowana forsą gówniarzeria myśli, traktuje świat oraz innych ludzi. Durczok na ten przykład albo dowolny peowiec. Tacy ludzie pomiatają innymi gorzej usytuowanymi wręcz odruchowo, a jak stworzyć im jakąkolwiek okazję, to wsiąkną w każdy dosłownie nałóg. Władza nad innymi też jest narkotykiem, a jej sprawowanie nałogiem.

Sedno problemu: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika tricolour

22-05-2020 [09:34] - tricolour | Link:

Pedofilia trwała w mediach dwa dni.

Teraz tematem o niebo wazniejszym jest bon na wakacje. I spadek notowań prezydenckich o dwadzieścia procent.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-05-2020 [11:24] - Imć Waszeć | Link:

Karoń w powyższym filmie łopatologicznie wyjaśnił dlaczego temat znikł. To kompletny debilizm przykrywać współczesne problemy z wyborami, wirusem oraz suszą, kolejnymi "mamami Madzi", "królami dopalaczy", albo "kierowcami polującymi na ludzi na pasach". Zwłaszcza po niewypalonej aferze marszałka. Czy ja aby nie pisałem, że ta sprawa kiedyś wróci, bo jest tak właśnie montowana jak bumerang? Niemcy to nie partacze.

Obrazek użytkownika angela

23-05-2020 [00:08] - angela | Link:

Rejestr czynnych pedofilii,  powinien być jawny, żeby do  zawodów , które maja za zadanie współpracę z dziećmi, nigdy nie dopuszczać zboczencow. 
To się nalezy malym dzieciom, zeby byly bezpieczne,  a do doroslych, zeby im to bezpieczeństwo zapewnili.