TVP i PR na celowniku totalnych

Dzisiaj B. Budka opuścił studio radiowe Trójki w proteście wobec domniemanej cenzury, która doprowadziła podobno do tego, że z tejże odeszło kilku (niemal) emerytowanych dziennikarzy m.in. tworzących ową stację w Stanie Wojennym [1]. 

I w sumie dobrze. Niech tacy Budkowie bojkotują sobie media publiczne i udzielają się jedynie w takich, które są im bezgranicznie przychylne. Czas teraz na bojkot wszystkich mediów publicznych, w tym oczywiście TVP, która śmie zadawać trudne pytania. 

Ale zarówno atakująca TVP Info postawa R. Trzaskowskiego, jak i postawa B. Budki świadczą o jednym: PO-KO zidentyfikowała przyczynę swoich niskich notowań właśnie w działalności mediów publicznych. 

Jest to oczywiście infantylne podejście, ale idealnie pasujące do sposobu myślenia totalnej opozycji. Ona po prostu nie widzi żadnych uchybień po swojej stronie. Udaje lub chce udawać, że jest nieskazitelnie czysta pod każdym względem, chociaż jest to tzw. "zaklinanie rzeczywistości". Ponadto szukanie winnych swojej fatalnej pozycji w sondażach po stronie TVP czy publicznego radia świadczy też o tym, że oni nie znoszą pluralizmu a demokratyczne standardy są im obce. R. Trzaskowski wprost oświadcza, że zlikwiduje całą publicystykę społeczno-polityczną w nowej TVP, co oczywiście jest bardzo dla niego użyteczne, bo wtedy takie programy pozostałyby tylko w mediach prywatnych, które w ogromniej większości są przecież całej totalnej opozycji przychylne.

Atak na media publiczne jest też próbą odzyskania swojego elektoratu, który oddolnie również za wszystko obwinia tzw. TVPis. Widać to na przykładzie radykalnych i fanatycznych anty-pisowców, którzy nawet fizycznie atakowali dziennikarzy publicznych mediów. Więc w sumie ja się nie dziwię R. Trzaskowskiemu, który cynicznie chce ów elektorat odzyskać a jest go około 20-30% polskich wyborców. Podobnie ja się nie dziwię podobnemu zachowaniu B. Budki. 

R. Trzaskowski bowiem nie ma żadnych szans na zdobycie jakiegokolwiek prawicowego lub centrowego elektoratu, choćby ze względu na jego stosunek do środowisk LGBT i ewentualnej możliwości legalizacji związków partnerskich a później - pewnie zgodnie z planem Rabieja - nawet możliwości adopcji dzieci przez takie pary. Jest to czysta lewacka postawa zgodna z trendami "otwartego społeczeństwa" występującymi w wielu krajach świata, w tym też w demoliberalnej i postmarksistowskiej liderowo UE. Zresztą sam kandydat temu nie zaprzecza stwierdzając, że pod tym względem ma liberalne poglądy. 

Zatem pozostaje mu fanatyczny antypisowski elektorat oraz jego głównych konkurentów po stronie opozycji: Sz. Hołowni, R. Biedronia czy nawet małej części PSL. I co za tym idzie nie widzę możliwości, aby w ewentualnej II turze wyborów wygrał z obecnym prezydentem. Na dziś totalna opozycja walczy więc o odzyskanie pierwszej pozycji wśród partii opozycyjnych. I o to tak naprawdę chodzi całej PO-KO. W takim ujęciu w sumie uczestnictwo jej przedstawicieli w mediach publicznych nie ma żadnego sensu i oni o tym wiedzą, ale robią przy tym tyle szumu jakby się miał świat zawalić. 

Kampania wyborcza ze strony R. Trzaskowskiego i jego sztabu będzie ostra i brudna. Spodziewać się jednak należy, że nie dojdzie jednak do bojkotu całych mediów publicznych, bo oznaczałoby to kompletną izolację w/w kandydata na prezydenta. Poza tym PO-KO może - poprzez generowanie "kłótni" w TVP czy w radiu - chciała będzie pokazać swojemu elektoratowi jakie to wstrętne są te media i udowadniać, że to przez nie jej notowania są aż tak złe. W ten sposób totalni chcą też tworzyć sztuczne problemy aby przykryć swoją niekompetencję i pustkę programową. Lepiej rozmawiać o TVP i jakiejś cenzurze w radio niż o konkretach naprawdę ważnych dla ludzi a związanych z całością funkcjonowania polskiej rzeczywistości i przyszłości (podatki, reforma sądownictwa, walka z koronawirusem, wzrost i rozwój gospodarczy, polityka międzynarodowa, cele strategiczne Polski, inwestycje, dobro wspólne, polityka społeczno-socjalna, bezpieczeństwo, itp). W tych obszarach totalni są totalnie nieprzygotowani i nic nie mogą zaoferować oprócz tego, co pokazali w czasie swoich ośmiu lat rządów, gdzie budowali państwo z dykty, w którym są tylko "ch...j, dupa i kamieni kupa". 

Reasumując. Prezydent tak naprawdę nie ma żadnych kompetencji, aby coś zmieniać w zakresie działalności TVP i Polskiego Radia. Do tego trzeba mieć większość sejmową a takowej nie ma i jeszcze długo nie będzie. Ataki totalnej opozycji na TVP i PR należy traktować jako sposób na odzyskanie swojego elektoratu, który został utracony na rzecz przede wszystkim Sz. Hołowni czy R. Biedronia. I te ataki należy po prostu ignorować i zajmować się rzeczami naprawdę ważnymi dla Polski. Ewentualny bojkot przez opozycję mediów publicznych będzie dla niej przeciwskuteczny i w sumie dobrze jakby tak się stało, bo jak długo można słuchać tych ich bzdur i słownej agresji. A od kandydata na prezydenta powinniśmy oczekiwać konkretnych odpowiedzi a nie wodolejstwa słownego, który - jak sądzę - jest w przypadku R. Trzaskowskiego zauważalny przez większość polskiego społeczeństwa. 

I jeszcze jedno. Deklaracji R. Trzaskowskiego o reformie mediów publicznych nie należy traktować poważnie, bo jestem pewien, że jakby do władzy doszło PO-KO to po prostu przejęłoby te media w niezmienionej formie, z tym, że byłoby tak jak kiedyś: jeden chóralny śpiew mediów publicznych i w większości prywatnych, który byłby psalmem wychwalającym totalną opozycję.   

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

19-05-2020 [13:50] - angela | Link:

Pan Budka w proteście opuścił studio trójki.
Pewnie poszedł do studia, zeby je opuscic, a przecież mógł tam nie iść. Jak zwykle, komedia.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2020 [17:59] - Jabe | Link:

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

Obrazek użytkownika tricolour

19-05-2020 [18:58] - tricolour | Link:

Ja się naprawdę dziwię, ile to można naprodukować długaśnych komentarzy o infantyliźmie opozycji, jej durnocie i że zaraz zdechnie. Mnie by się nie chciało.

Widać jednak wyraźnie, że im opozycja bardziej infantylna, tym strach większy, a notki płodzą się same z siebie, jak króliki. Gdyby się okazało, że w pierwszej turze zwycięstwa nie będzie, to by dopiero opozycja była infantylna, normalnie kosmicznie infantylna, czego jej życzę. Dla naszego i waszego zdrowia.

Obrazek użytkownika angela

19-05-2020 [23:15] - angela | Link:

@tricolour,  czyżby ktoś zmuszał do czytania.
Narzekają, a czytają. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2020 [19:37] - Marek1taki | Link:

Budka opuścił studio, Niedźwiecki radio, Kazik listę przebojów a Szumowski woła łapaj wirusa.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-05-2020 [23:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

"fizycznie atakowali dziennikarzy publicznych mediów."

To bardzo brzydko atakować kogoś fizycznie, ale Pan Bloger popełnia błąd jeśli nazywa dziennikarzy TVP i PR dziennikarzami mediów publicznych dlatego, że instytucje te, stały się biurami propagandy i ogłupiania Narodu za jego własne pieniądze.

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2020 [10:29] - sake3 | Link:

Reasumując :usprawiedliwia Pan ataki fizyczne na dziennikarzy mediów publicznych.Tylko czy równie lekceważąco potraktowałby Pan gdyby ktokolwiek uderzył albo opluł dziennikarza z TVN albo GW? Przecież to oni są mistrzami propagandy,kłamstwa,manipulacji.Ja słucham wiadomości przekazywanych z mediów publicznych i nie widzę żadnej propagandy,chybaże propagandą nazywa Pan obiektywne przekazywanie wiadomości.Nie czuję się też ogłupiana,nikt tak jak w GW nie nazywa mnie chamem ,śmieciem,ciemnogrodem.

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2020 [10:29] - sake3 | Link:

Reasumując :usprawiedliwia Pan ataki fizyczne na dziennikarzy mediów publicznych.Tylko czy równie lekceważąco potraktowałby Pan gdyby ktokolwiek uderzył albo opluł dziennikarza z TVN albo GW? Przecież to oni są mistrzami propagandy,kłamstwa,manipulacji.Ja słucham wiadomości przekazywanych z mediów publicznych i nie widzę żadnej propagandy,chybaże propagandą nazywa Pan obiektywne przekazywanie wiadomości.Nie czuję się też ogłupiana,nikt tak jak w GW nie nazywa mnie chamem ,śmieciem,ciemnogrodem.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-05-2020 [11:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jestem przeciw opluwaniu kogokolwiek, ale..... łatwiej przyszłoby mi opluć dziennikarza obojętnie jakiego medium, niż prostytutkę.

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2020 [13:05] - sake3 | Link:

Chyba prostytutkę nie zamawia Pan sobie na tak wyrafinowane gusta jak opluwanie?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-05-2020 [14:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Prostytutki zamawia się w innym celu.

Obrazek użytkownika u2

20-05-2020 [21:05] - u2 | Link:

"Nie czuję się też ogłupiana,nikt tak jak w GW nie nazywa mnie chamem ,śmieciem,ciemnogrodem."

Ciekawy mechanizm zauważyłem w TVN. W TVN24 wystąpiła niedawno p. Agnieszka Holland gdzie powiedziała, że wyborcy PiS są podli. Po takim etykietyowaniu każdy lubiący stację TVN nigdy w życiu nie zagłosują na PiS, choćby rządzili jak najlepiej. Od dawna etykietuje się elektorat w tych mediach jako ciemnogród, osoby starsze i słabiej wykształcone, co niekoniecznie odpowiada stanowi rzeczywistemu. Ja, choć od kilku lat głosuję na PiS, to lubię oglądać od czasu do czasu TVN i TVN24, bo dobrze jest wiedzieć jak się kształtuje pewne postawy wyborcze u osób, głosujących na totalną opozycję.

PS. Dwa miesiace temu byłem na występie kabaretu Neo-Nówka w Arena Suwałki. Pan Robert Bielecki (ten z brodą) kilka razy dał do zrozumienia, ze trzeba dać odpór dla PiS, co odebrałem z niesmakiem, bo w sumie występ był udany, ale pazerność artystów na kaskę publiczną zwykle mnie zniesmacza.

Obrazek użytkownika maxilampus

20-05-2020 [22:30] - maxilampus | Link:

Biedne dziecko..Z ta sympatia do PIS to jak ze "swinka"..lub wietrzna ospa..trzeba ja przejsc..pozniej jest sie zdrowym..Wiekszosc tutaj z nas przeszla przez TO.. Pozdr..i zycze zdrowia..

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2020 [22:39] - sake3 | Link:

@u2....Ten mechanizm panuje zresztą nie tylko w mediach.Jak zachowuje się tak zwany ,,świat nauki''?Te pełne pogardy slowa kiedy mówią o elektoracie zachowując sie przy tym jak największe prostaki.Ubliżają elektoratowi PiS-u nic praktycznie o nim nie wiedząc.Jak mam szanować kadrę profesorską której przedstawicielem jest np prof.Sadurski czy Hartman i za co?Za nazywanie mnie gnojem,nieukiem,nawet analfabetą i nie tylko mnie?.Do wstrętnej roboty zaciągnieto róznej maści celebrytów i aktorów którzy z pewnością nawet w połowie nie mają mojego wykształcenia i zapewne nawet jednego dnia pracy.