"Sawicki oddaj 7 milionów i odejdź - przestań szkodzić!"

"Sawicki oddaj 7 milionów i odejdź - przestań szkodzić!
Razem z całym, szkodzącym Polsce, rządem nieudaczników."

Taki wpis zamieścił w swoim profilu na facebooku Sławomir Izdebski, przywódca niedawnych rolniczych strajków, a obecnie Przewodniczący Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej - www.ruchspolecznyrzeczypospolitejpolskiej.pl
lub www.rsrp.pl

W tym wpisie czytamy dalej:

« Najwyższa Izba Kontroli opublikowała właśnie raport na temat działań państwa po wykryciu w Polsce ASF (Afrykański Pomór Świń), kiedy to po wykryciu tej zarazy u dwóch padłych dzików przy granicy z Białorusią, Ministerstwo Rolnictwa we współdziałaniu ze służbami państwowymi, wprowadziło strefę buforową na ogromnym obszarze wschodniej Polski, kiedy wystarczyło to zrobić w jednym powiecie.
Potem potwierdziła to, zresztą, nawet Unia Europejska.

( https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zapobieganiu-afrykanskiemu-pomorowi-swin-w-polsce.html
Fragment z raportu NIK:
"Działania organów państwowych zapewniły wczesne wykrycie przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce.
NIK ocenia jednak, że podjęte działania były nieadekwatne do skali zagrożenia: obostrzeniami objęto zbyt rozległy obszar, a nałożone ograniczenia w zakresie obrotu zwierzętami i obróbki wieprzowiny były zbyt restrykcyjne.
Wprowadzone rozwiązania skutkowały dotkliwymi stratami dla właścicieli stad świń, a także zwiększeniem wydatków publicznych").

Rolnicy w wyniku tych bzdurnych i nieudolnych działań ponieśli gigantyczne straty, a Skarb Państwa wypłacił 7 milionów zł. odszkodowań.
W wyniku tych działań Polska straciła rynki wschodnie na mięso.
I ponieśliśmy dalsze straty - idące w dziesiątki milionów złotych.
I ponosimy dalej te straty.

Dzięki działaniom Ministra z PSL około 270 gospodarstw na Podlasiu zostało zmuszonych do wydania zdrowych świń i zakończenia produkcji a ceny trzody chlewnej spadły w całym kraju. Metody, jakie stosowano przy udziale policji przypominając te z czasów II Wojny Światowej, gdzie bito ludzi i siłą odbierano dobytek, wołają o pomstę do nieba.

Rolnicy OPZZ domagają się natychmiastowej dymisji Marka Sawickiego z funkcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przygotowywane są również pozwy o odszkodowania dla poszkodowanych rolników.

Rząd jest tak nieudolny, że nie potrafi nawet poradzić sobie z plagą dzików, które ze 100 tys. w ciągu kilkunastu lat rozmnożyły się do prawie 300 tys. i zaczynają
włazić ludziom do domów.
Dziki te są głównym roznosicielem ASF w Polsce.

Ta nieudolność rządu, to ich szkodzenie Polsce, spowodowało, że rolnicy nie wytrzymali i spontanicznie podjęli protesty pod koniec ubiegłego roku oraz na początku obecnego roku.
Poparli nas górnicy i wiele innych grup zawodowych.

Jak się teraz okazuje i co potwierdza nawet NIK, TO MY - rolnicy, TO MY – społeczeństwo, TO MY – obywatele tego kraju mieliśmy rację, kiedy protestowaliśmy przeciwko nieudolności tego rządu i przeciwko jego szkodliwym działaniom.
Protesty te były LEGALNE, bo zorganizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sawicki i spółka – miejcie honor, zapłaćcie za szkody i odejdźcie.
Cierpliwość ludzi ma jednak swe granice!»

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-07-2015 [10:27] - NASZ_HENRY | Link:

Wiejskie i miejskie PSL wspólnie doją obywateli ;-)

Obrazek użytkownika angela

08-07-2015 [15:53] - angela | Link:

PiS z J.Kaczynski, nie tylko mowi,ale i intensywnie pracuje nad odsunięciem od dalszej dewastacji Polski, min. partii,ktora tylko z nazwy jest chlopska.
Przypominamy sobie doskonale,wscieklosc Piechocinskiego,kiedy Zjednoczona Prawica z PiSem, /oraz kilku madrych,ktorzy się wyłamali/ zablokowali ustawe o sprzedaży Polskich Lasow Panstwowych,wraz z gruntami.

Wscieklosc tym wieksza,ze glosowanie ustalili w porze nocnej i nie spodziewali się,ze ten niecny plan się nie uda.