Szach opozycji

No i szach.
Bo albo normalne wybory za dwa lata i bolesna świadomość u wielu totalnych wyborców, że PiS jest partią racjonalną, a nie taką jak przedstawia TVN i Wyborcza, albo teraz wybory korespondencyjne.
I w ten sposób opozycja zostaje postawiona pod murem.
Bo najbardziej racjonalne wydaje się przyjęcie propozycji  Gowina, ale tylko z punktu widzenia logiki zwykłej. Oznaczałby on, że raczej nie będzie reformy sądowej, ani reformy mediów, ale też może oznaczać, że zaczadzony antypisowski elektorat może z jednej strony odczadzieć, bo skoro PiS jest racjonalny w jednej bardzo ważnej decyzji to mógł być też w innych (tym bardziej, że antyepidemiczna polityka PiS jest chwalona - czyli kolejne zaburzenie w postrzeganiu świata) z drugiej strony może potraktować PO jak zdrajców i przerzucić się czy to na SLD czy nowocześniejszą Nowoczesną Hołowni, tudzież na PSL. Trudno będzie też prowadzić politykę ujadania w dotychczasowym stylu bo będą się ośmieszać: z jednej strony warczą i szczekają, a z drugiej PIS popierają i to w chwili gdy karty są po ich stronie.
Dodajmy też, że jednokrotna 7-letnia kadencja prezydenta to pomysł żywcem wyjęty z programu Bosaka, Konfederacja też musi się określić: czy jest partią programową, czy też sojusznikiem PO. Co też może być szokiem dla jej młodych wyborców: oto zły PiS jest dobry.

I co wybierze opozycja?
To pierwsza trudna decyzja od wielu lat. Zobaczymy.

A co byłoby lepsze dla PL?
Wybory korespondencyjne. W czasach kryzysu państwo powinno mieć silną, możliwie jednolitą władzę. 

UPD
dodajmy jeszcze jedno, wybory w 2022 oznaczają, że jeśli w na przełomie 2020/2021 - do wakacji - nie dojdzie do programu reform państwa typu media, sądy i im podobne, ogólnie osłabiających władzę czerwonego zaciągu w instytucjach państwowych, to oznacza, że nie dojdzie do nich w tej kadencji. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby propozycja Gowina została jednak przyjęta.
UPD2
Drugi argument za tym, że propozycja Gowina zostanie przyjęta: IMO w PL władza zmienia się co 12 lat, plus, minus. PiS wygrało wybory w 2015. Powinno rządzić do 2027. Gdyby kadencja Dudy trwała do 2007 to I kadencja dajmy na to Szydło kończyłaby się właśnie w 2027. I w tym roku byłby dublet do ustrzelenia. Dokładnie ten sam, który dał w 2015 władzę PiS

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-04-2020 [15:33] - Roz Sądek | Link:

O jeny, o jeny....

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-04-2020 [16:01] - jazgdyni | Link:

W podobnym stylu napisałem Trotelreinerowi. Bo on tu widzi kompromitację PISu.

Tak różnie błądzą ludzkie umysły.

Obrazek użytkownika foros

03-04-2020 [16:15] - foros | Link:

Tutaj chyba ważny jest czas, bo czasem te same rzeczy inaczej wyglądają rano, inaczej wieczorem.
pzdr

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-04-2020 [19:46] - Trotelreiner | Link:

@jazgdyni
Kompromitację PiS ja widzę od 2005--2007 i teraz od 2015---2020!
Mając swoje wojsko,policje,wymiar sprawiedliwości,TK,TS to nie ruszyli MEDIÓW!
 ILE MOICH NOTEK JEST TU,NAWET NA S24..."MEDIA GŁUPCZE"
Nawet prymitywy z Afryki Środkowej...zaczynają "rządzic" od opanowania mediów i wywalenia obcych właścicieli z TV,prasy i radia...
A PiS...gów...zrobił...i teraz bierze lanie.
Sądy...tego ścierwa komuszego nie powinien tykać,bez oparcia medialnego.

Myslisz,że nie pisałem do Terleckiego i samego Kaczyńskiego?

NIE ODPISAŁ ŻADEN...Taka jest kultura w tym dzikim kraju...na listy,maile,faksy i nawet telefony...nie odpiszą,nie oddzwonią ...bo qrwa mać nie! I co im zrobisz?

Myśl...o umysłach...lepszych i gorszych...ludzkich i SI ...POWODZENIA!

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2020 [17:01] - Jabe | Link:

Od początku PiS miał być partią „racjonalną”. Taka Platforma plus.

A ta Konfederacja programowo postuluje, żeby zasady zmieniać w trakcie gry?

Obrazek użytkownika foros

03-04-2020 [17:16] - foros | Link:

słabe wytłumaczenie: popieramy nasz program, ale nie teraz tylko kiedyś, w przyszłości. Teraz gramy jak PO.

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2020 [17:27] - Jabe | Link:

Myślę, że to dobry powód. PiS próbuje nas przyzwyczaić, że wszystko jest ad hoc. O ile mi wiadomo, prezes Kaczyński nie był zwolennikiem wydłużenia kadencji i pewnie nie będzie, ale teraz to mu się opłaca. Plemienne korzyści najważniejsze, nie żadne zasady.

Obrazek użytkownika foros

03-04-2020 [18:16] - foros | Link:

Jeśli chodzi o moje przeczucia, to m.in. dzisiejszy wywiad Kaczyńskiego jest takim pupochronem: ja chciałem pogłębionych reform, starałem się jak mogłem, ale ten Gowin, sami widzicie. 
A Konfederacja jak mówiłem wyżej, to test, zobaczymy jak go przejdzie.

Obrazek użytkownika foros

03-04-2020 [18:29] - foros | Link:

Właśnie słucham Bosaka, świeżo po sejmie. Widać, że to jednak szczeniak i nie dorósł, szkoda, miałem na niego głosować w I turze. Zobaczymy co zrobi Konfederacja.

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2020 [21:15] - Jabe | Link:

Co konkretnie powiedział?

Obrazek użytkownika sake3

03-04-2020 [18:13] - sake3 | Link:

Jest tu jedna wazna sprawa której Pan nie poruszył-zachowania totalnych w ciągu tych siedmiu lat.Jesli będzie ono kontynuacją obecnych działań,atakiem,nieustannym szczuciem(a tak przypuszczam będzie) to czy obecna władza wytrzyma ten bezmiar chamstwa i pogardy?Już w kwietniu prezydenci miast ogłaszają serię parad równości mimo zakazów i obostrzeń co do zgromadzeń.Znowu pojawia się na ulicach obleśni przebierańcy tylko po to,żeby policja była zmuszona rozwiązać marsze a w świat poszła wiadomość o reżimie.Na czyich rękach Budka ujrzy tym razem krew,którą już oczami wyobraźni widział u Kaczyńskiego i na wyborach? 

Obrazek użytkownika foros

03-04-2020 [19:01] - foros | Link:

myślę, że zagranica ma już o PL zdanie wyrobione i wyborach nie głosuje, głosują obywatele polscy i oni będą oceniać hucpy w czasach epidemii. Jeśli chodzi o handlowe społeczeństwa Zachodu to zawsze miały one tę samą taktykę: szanować silnych, strzyc słabych.

Obrazek użytkownika Zunrin

03-04-2020 [18:51] - Zunrin | Link:

A ja się cieszę, że z powodu "gaszenia pożarów" z okazji korony nie mam czasu analizować tych wszystkich idiotyzmów. Nie wiem który większy czy wybory za dwa lata czy głosowanie korespondencyjne dla wszystkich.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-04-2020 [20:25] - Marek1taki | Link:

Wybory korespondencyjne to był dobry pomysł i zostanie zrealizowany. 7-letnia kadencja być może też dobry, ale zmiana reguł w trakcie gry to szulerka polityczna.
Gowin pokazał pazur. Jak zostanie prezydentem za 2 lata to nie kaktus mi wyrośnie tylko się szczęka wyluksuje.

Obrazek użytkownika Jabe

03-04-2020 [22:33] - Jabe | Link:

Wybory korespondencyjne to pierwszy etap na drodze do wyeliminowania najsłabszego ogniwa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-04-2020 [07:07] - Marek1taki | Link:

To na pewno pierwszy etap i doraźnie reorganizacja liczenia głosów. Pytanie do czego dążymy, a na czym się skończy.