PO szaleje bez szaleju

Króciuteńko.

Nie wiem jak będzie ostatecznie podczas głosowania w Senacie dotyczącego rządowego projektu Tarczy Antykryzysowej.

Przed chwilą (około godziny 14.30) odbyła się konferencja prasowa PO-KO. I znów liczba zachcianek czyli poprawek zgłoszonych do Tarczy Antykryzysowej będzie zapewne dość długa a tym samym zmarnujemy kolejne dni na to, aby poprawki Senatu procedować w Sejmie i w końcu najprawdopodobniej większość z nich odrzucić. Może będzie inaczej i żebym się po prostu mylił.

Pytam się po co to wszystko?

Nie lepiej byłoby od razu przegłosować przedstawioną przez rząd Tarczę Antykryzysową a później w miarę rozwoju sytuacji np. wnosić o nowe rozwiązania osłonowe. Przecież rząd zapowiedział, że takie nowe ułatwienia można będzie w odpowiednim czasie wprowadzać w życie.

Teraz najważniejszy jest czas a nie nowe propozycje opozycji, które odnoszą się bezpośrednio do tych, które rząd przygotowywał przez niecałe dwa tygodnie, bowiem materia jest skomplikowana i należało przygotować taki pakiet, który będzie jednoznaczny i będzie jednocześnie możliwy do realizacji bez rozchwiania gospodarczego w Polsce i utratę kontroli nad gospodarką i finansami naszego kraju.  PO-KO jakoś wcześniej nie zgłaszało swoich dopracowanych całościowych rozwiązań osłonowych w czasie epidemii. Stać ich jest jedynie na to, żeby jednostkowo i wybiórczo odnosić się do paragrafów ustaw przedstawionych przez rządzących bez wskazania źródeł pozyskania pieniędzy na rozdmuchane i nierealistyczne pomysły, jak np. dostęp wszystkich do możliwości przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

Zresztą żadnego państwa europejskiego tak naprawdę nie stać na takie powszechne testy a próba wskazania takich rozwiązań w Niemczech wprowadziła tylko chaos.

Czy PO-KO naprawdę nie może przestać wariować i w obecnym czasie być siłą destrukcyjną na polskiej scenie politycznej?

Marszałek Senatu jednocześnie zaapelował do Marszałek Sejmu, aby Sejm jeszcze dzisiaj się zebrał i procedował poprawki Senatu.. tyle tylko, że utrzymał senacką debatę na godzinę 15.00. Skoro - jak sam mówi - zależy mu na czasie to dlaczego Senat nie obraduje nad Tarczą Antykryzysową od samego rana? Niezrozumiała chyba dla wszystkich decyzja...

A tak apropo's skąd Marszałek Senatu już wie, że przedstawione przez opozycję poprawki będą przegłosowane przez Senat, choć ich (PO-KO) przewaga senacka jest tak naprawdę minimalna.

P.S. Uwaga!!!
Opozycja w Senacie nie godzi się na przyjęcie ustawy antykryzysowej bez żadnych poprawek. Twierdzi, że łącznie przygotowała ich 1,8 tys.!

P.S.2.
Errata z godziny 20:15

Niestety. Miałem rację pisząc swój powyższy tekst. Senat opóźnia głosowanie nad Tarczą Antykryzysową. PO naprawdę szaleje, ale wynika to z bezradności i bezsilności PO-KO i może innych partii opozycyjnych. Potwierdza się to, że jednak nie potrafią zejść ze swojej drogi "antypisu". Są zafiksowani na punkcie tej rządzącej partii. Oni są naprawdę destrukcyjni i żądni chaosu, chaosu który ma zdestabilizować nasze państwo tak, aby zapanowała anarchia i strach... A wtedy będą mieli pretekst do poproszenia Brukseli o pomoc. Już nie mam słów na ich określenie: zdrajcy, targowiczanie, cyniczni, walczący jeno o władzę, destrukcyjni, antypolscy, skretyniali, hipokrytyczni a może po prostu naprawdę źle życzący Polsce i Polakom. Dla kogo oni pracują oprócz ich walki o powrót do władzy? Nie jestem w stanie ich zrozumieć i już chyba to się nie zmieni. Szkoda. mam jednak nadzieję, że Senat się opamięta... Pożyjemy zobaczymy...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

30-03-2020 [20:27] - tricolour | Link:

Co Pan taki nerwowy? Rząd od miesięcy się przygotowywał na epidemię, prawda? Od pół roku sejm online działa, tarcza od kwartału..W marcu, po tym jak się zapłaciło ZUS, powiedzieli, że można było nie płacić...

Mamy czas, wręcz kilka miesięcy.

Obrazek użytkownika Zunrin

30-03-2020 [20:54] - Zunrin | Link:

Serio? Przyjąć tego gniota z kretyńską wrzutką o głosowaniu korespondencyjnym?

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2020 [21:04] - Marek1taki | Link:

Sęk w tym, że to kiepski projekt.
Najkrótsza recenzja od 13:44 ale cały wywiad z prof Sadowskim jest godny uwagi.
https://www.youtube.com/watch?...
A oto propozycja Centrum im.Adama Smitha w 10pkt. z uzasadnieniem:
https://www.smith.pl/pl/artyku...
Prezydent ma gotowca. Może taką inicjatywę ustawodawczą złożyć i poprawić rokowanie Polski przed zrobieniem gospodarce testu na koronawirusa.
Wiemy, że wystarczy doba aby ustawa przeszła przez Sejm, Senat i trafiła do podpisu na biurko Prezydenta RP.

Obrazek użytkownika Jabe

30-03-2020 [21:18] - Jabe | Link:

Nie rozumiem, czemu wszystkie stronnictwa powinny nagle pokornie poprzeć rozdmuchane pomysły rządzących, bo świat (i rządzących) ogarnęła panika (choć nie aż taka, żeby wybory przełożyć). Charakterystyczne, że samych pomysłów się nie dyskutuje, tylko to, co się wokół nich dzieje. Pan ekonomista również dziwnie o tym milczy. Czyli właściwie wszyscy mają kupić kota w worku.

Obrazek użytkownika mmisiek

31-03-2020 [04:52] - mmisiek | Link:

Otóż to, tym bardziej że atmosfera paniki i pośpiechu to ulubione przez tzw. polityków warunki do przepychania różnych dziwnych rzeczy.
 

Obrazek użytkownika czarna bandera

31-03-2020 [06:11] - czarna bandera | Link:

Może Pan nie zauważył, ale 115 ze 124 biorących udział w głosowaniu posłów Koalicji Obywatelskiej projekt poparło i to mimo wrzutki w środku nocy do kodeksu wyborczego.

https://www.tvp.info/47316020/...

https://www.rp.pl/Koronawirus-...

Obrazek użytkownika angela

31-03-2020 [07:04] - angela | Link:

Bo wygrali wybory, i rządzą. 
Jak powiedzieli POprzednicy,' najpierw wygrajcie wybory", to będziecie rządzić. 
Ano, wygrali wybory,  i rządzą dzieki Bogu,   to tak trudno zrozumieć!!!!! Łopozycji.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

31-03-2020 [08:22] - Trotelreiner | Link:

Na s24 ma Pan 215 komentarzy..różnych,ale tamten portal,to szambo, do którego Bogna Janke pozwoliła wrzucać granaty.
Tu zaś,na 6 komentarzy...jest podział: do Brejzy,z Soku z Buraka i resortu,który zostal ponoć dawno zlikwidowany.
Decyzja o emigracji na s24...oczywista. :-))