Egzotyczna koalicja? "Gratuluję" Konfederacji...

Wielu z nas po tej prawej stronie polskiej sceny politycznej* miało przez jakiś czas nadzieję na to, że pojawienie się w parlamencie nowej prawicowej partii "Konfederacja" może być tylko pozytywno-ozdrowieńczym powiewem wiatru w najnowszej historii politycznej Polski.

I również spodziewaliśmy się, że będzie to opozycja konstruktywna a nie dekonstruktywna jak w przypadku PO-KO, która cierpi na jedną podstawową chorobę: "antypisizm" bez względu na wszystko.

Dzisiaj mamy sytuację wyjątkową w naszej współczesnej historii, i to nie tylko Polski, ale też i świata. Epidemia koronawirusa zachwiała podstawą istnienia wielu narodów i państw. Cały świat walczy z tym wirusem i niezależnie od tego skąd się wziął i dlaczego, to na razie jest to numer jeden wśród najpilniejszych spraw do załatwienia.

Po pierwsze wszyscy - niestety w różnym tempie czasowym - robią wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Po drugie trwają zintensyfikowane prace nad wynalezieniem na niego lekarstwa lub szczepionki. Po trzecie zaś każdy kraj przygotowuje jakiś pakiet antykryzysowy obejmujący jego sferę gospodarczą.

Najważniejszym zaś jest czas..., w którym te wszystkie działania należy prowadzić. Im szybciej tym lepiej.

Ta nowa sytuacja spowodowała też niemal całkowite przeorganizowanie wielu zachowań ludzi oraz konkretnych instytucji.

Współczesna technika w dużej mierze pozwala na tzw. pracę zdalną, videowizyjne łączenie się  pomiędzy ludźmi czy też instytucjami, można zdalnie uczyć, porozumiewać się na portalach społecznościowych, można płacić bezgotówkowo i robić zakupy w internecie, itd...

Mając na względzie ludzkie życie i zdrowie w wielu krajach wprowadzono rygorystyczne zasady, które mają zminimalizować międzyludzkie osobiste kontakty, aby tą drogą zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Powyższe dotyczy również instytucji, gdzie nawet w skali europejskiej wprowadza się zdalne prowadzenie różnych spotkań, konferencji, obrad konstytucyjnych organów jak np. Parlamentu Europejskiego, itp.

Dzisiaj najpilniejszą dla Polski sprawą jest jak najszybsze przyjęcie rządowego programu pomocowego dla gospodarki. Aby jednak tak się stało to musi być przyjęta przez sejm odpowiednia ustawa, która pozwoli na wejście w życie tzw. "Pakietu Antykryzysowego".

Dla zdrowia i życia parlamentarzystów, i ich rodzin oraz znajomych PiS zaproponował, aby posiedzenie sejmu odbyło się zdalnie z wykorzystaniem internetu. Wstępnie wszystkie ugrupowania sejmowe były raczej przychylnie do tego pomysłu nastawione lub też z rezerwą wstrzymywały się od jednoznacznej opinii.

Niestety, gdy już przyszło do podjęcia ostatecznej decyzji dwa kluby zablokowały możliwość zdalnego przeprowadzenia posiedzenia sejmu. Są to: klub PO-KO i Konfederacji.

Jestem w stanie zrozumieć destrukcyjny klub PO-KO, ale doprawdy nie rozumiem postępowania Konfederacji, która stanęła z PO-KO w jednej niby egzotycznej koalicji.

I jakkolwiek wcześniej jeszcze wierzyłem, że faktycznie może ona wnieść coś pozytywnego do polskiego życia społeczno-politycznego, to teraz już nie mam żadnych złudzeń. Takim swoim postępowaniem na pewno nie zyska przychylności, nawet wśród wyborców dotychczas jej w jakiś  sposób sprzyjających.

Można nie lubić PiS-u i się z nim nie zgadzać, ale w sytuacji skrajnie kryzysowej jaką teraz mamy trzeba być choć po części odpowiedzialnym za swoje decyzje. Od PO-KO nic pozytywnego się nie spodziewałem, ale od Konfederacji raczej tak. No chyba, że również jej zależy na tym, aby do władzy wróciła PO-KO, czyli zależy jej na upadku Najjaśniejszej Rzeczpospolitej... A może w przyszłości marzy im się powstanie stałej koalicji PO-KO-Konfederacja?

Tym bardziej, że tak naprawdę nie ma istotnej przeszkody prawnej, która zabraniałaby przeprowadzenia posiedzenia sejmu i parlamentu w formie zdalnej, dzięki której możemy potencjalnie ratować zdrowie i życie w dobie koronawirusa.

* Abstrahuję tutaj od tradycyjnego rozumienia sceny politycznej, bowiem współcześnie terminy prawica i lewica bywają nieczytelne i zatarte a podział polityczny w krajach cywilizacji zachodniej wedle mnie przebiega na linii: postmarksizm kulturowy - konserwatyzm kulturowy.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2020 [08:32] - sake3 | Link:

Pan Bosak i spółka jeszcze boleśnie się przekonają jak kończy się,,współpraca z tak zakłamaną partią jak KO.Sądzi,że swoim włazidupstwem cokolwiek zyska?Przy najbliższej okazji dostanie potężnego kopa w cztery litery i pokazane miejsce w szeregu.Zachowanie Bosaka przypomina Giertycha tak przymilnie i służalczo walczącego o względy przedtem PO teraz KO,tak wysilający swój tępy dowcip by zjadliwie atakować obecne rządy.Giertych nawet zapomniał albo udaje,że nie pamięta jak sekowała go PO(słynne Giertych do wora a wór do jeziora),teraz Bosak udaje ,że nigdy nie był nazywany faszystą przez tych których teraz tak goraco wspiera.Obrzydzenie bierze.

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [16:14] - Jabe | Link:

Kogo i jak Krzysztof Bosak wspiera? Jak współpracuje?

Toć gneralnie nie ma w tym nic dziwnego, że prawica sprzeciwia się socjalistom.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [11:00] - Marek1taki | Link:

To tylko ściema by wprowadzić głosowania przez internet. I sejmowe i prezydenckie, i inne.
Jednym celem jest cyfryzacja totalna, a drugim korporacjonizm i upaństwowienie jako formy własności na tym etapie.

Te cele zostaną osiągnięte. Niezależnie czy PiS z PO będą prowadzić walki na poziomie taktycznym to strategicznie są w sojuszu.
Może zastanówmy się jak zresztą głosowali w wyborach parlamentarnych i prezydenckich członkowie PiSowskiego rządu? Są wątpliwości?
Konfederacja powinna się nie odzywać w tej sprawie i zaskarżyć internetowe głosowanie jako niekonstytucyjne jeśli chcieli dobrze, ale to też nie zostałoby zrozumiane ze względu na propagandę. Poza tym stan wojenny był wprowadzony 13 XII nielegalnie i też nic to nie zmieniło.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [14:15] - Imć Waszeć | Link:

Panie Marku, przecież ja ostrzegam przed tym już od bardzo dawna. Żadna postawa odrzucenia, żaden oddolny protest, czy moralna krytyka nie zmieni kursu świata ani na jotę. To będzie wcześniej czy później, bo jest wygodne dla każdej władzy i całej biurokracji. Trzeba by wymyślić kompletnie odmienny system biurokracji, żeby powstrzymać te zmiany. Ale też nie wiadomo, czy na długo. To jest podobne do szerzenia się socjalizmu, czy liberalizmu demokratycznego na świecie. Wszystkich ludzi można jakoś przekonać, że to jest złe, ale to i tak się samo powieli na inne kraje, bo jest użyteczne dla technokratów. Tak jak procedury. Jeżeli więc nie można "ich" pokonać, to trzeba się "dołączyć" i rozpocząć proces tworzenia struktur z wbudowanym humanizmem czy jakąś antropologią chrześcijańską, tak w wielkim skrócie. Trzeba to robić, bo ten kto to zrobi będzie miał z miejsca przewagę nad resztą. I tyle.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-03-2020 [11:40] - NASZ_HENRY | Link:

Konfederacja u Moniki Jaruzelskiej znalazła zrozumienie ☺

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2020 [11:46] - Marek1taki | Link:

Konfederacja powinna być w TVP. Nie powinni się pokazywać ani u Moniki Jaruzelskiej ani u Moniki Olejnik. Inni też.

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [12:14] - maxilampus | Link:

PIS uniemozliwia mlodemu pokolemiu uczestnictwa w procesach politycznych w Polsce do czego maja Konstytucyjne prawo..
W jaki inny sposob i gdzie moga sie przebic ze swoim przekazem i propozycjami ?
TVP dyskryminuje mlodych ludzi ktorzy pragna uczestniczyc w tworzeniu politycznych struktur poza PIS ,PO,SLD..
Taka postawa i chamstwo polityczne PIS juz sie msci..a bedzie jeszcze gorzej..
Jeden z wielu powodow dlaczego odeszlem od PIS i programu ktory reprezentuje..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [14:03] - Imć Waszeć | Link:

Może niech młode pokolenie jeszcze nie uczestniczy w topowych wydarzeniach politycznych, jak ten młodzik z banku, co chce likwidacji gotówki. Ale prawda, że musi gdzieś się w tym szkolić, więc trzeba odblokować niższe instancje np. samorządy.

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [14:34] - maxilampus | Link:

Drogi Imc-u..
Lubisz border-lines :-))
Ten mlody czlowiek wcale nie musi byc reprezentantywny  dla calego zbioru..Ale rozumiem twoje intencje..
Samorzady sa "zacementowane" i to w najgorszy mozliwy sposob..Mlodzi o tym wiedza..Wiec jaka im alternatywa pozostala ?
Mam wiele dla nich szacunku ,ze wielu z nich szuka..jakies drogi,mozliwosci dla siebie,swojego pokolenia a nie ucieka z tego Polskiego Neo-Feudalizmu..
Maja odwage i "jaja" do kontestowania pozycji Gminnych i Miejskich Panow-Feudalow..
A ze popelniaja bledy ?..ludzka rzecz i stan..zdobywaja potrzebne doswiadczenie..
Pamietam swoja mlodosc i jej niedojrzalosc..tak jak obecnie oni zostalismy pozostawieni na pastwe losu..
Wiec nalezy okazac im wiecej zrozumienia,,cierpliwosci ,zachecac do dzialania..Wskazac droge,uczestniczyc w dialogu z ich pokoleniem.Byc szczerym do bolu wobec samych siebie..
Wszystko to czego obecnie brakuje Neo-Feudalnemu poltycznemu spectrum w Polsce to wlasnie reka i zaproszenie mlodych do WSPOLUCZESTNICTWA !..
Tej oferty ,wyciagnietej reki nie ma..wiec z kim ,czym maja sie identyfikowac ?
Co mnie u nich cieszy to brak Konformizmu ..Nie ida na "wspolprace" z partyjnymi  dinozaurami Neo-Feuldalami..szukaja wlasnej drogi..i to jest WLASCIWA percepcja,Instynkt..czyli nie sa zatruci..tym neo-feudalnym syfem wszech panujacym w Polsce..
Sa ostatnia nadzieja dla Polski i naszym zadaniem jest ich wspierac .mimo popelnianych czasami bledow..Pzdr..

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [14:43] - maxilampus | Link:

PIS nie "odblokuje" samorzadow bowiem to one sa jego baza polityczna..Ryba smierdzi od glowy..W przypadku PIS to proces odwrotny..Znasz empirycznie poklady gnoju w lokalnych i powiatowych Samorzadach..Sa one jedna wielka organizacja mafijna..PISsie od nich zarazil i uzaleznil wlasna partyjna linie od nich.. jest bezsilny..To ci Samorzadowi Panowie-neo feudalowie rzadza Polska..i zabieraja jej caly "poityczny tlen"..
Trwa to od 1945..po DZIS

Obrazek użytkownika Studentka

26-03-2020 [14:30] - Studentka | Link:

Dawno nie czytałam podobnych bzdur. Nie widzi pan młodych ludzi w PiS-ie, w Rządzie?  Współczuję;  kiedy nienawiść i żółć zalewa oczy to przestaje się widzieć. A jeszcze ten dodatek
" chamstwo polityczne PiS" wszystko mówi o panu; zgorzkniały, niedowartościowany emeryt wylewający swoje frustracje na kompie.

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [14:55] - maxilampus | Link:

Bezczelna propagandzistko..Nie jestem emerytem,,nie jestem "zgorzknialy"..
To wlasnie takie tepe matoly jak ty spowodowaly moje zerwanie z PIS..Co taki tepy matol jak ty moze mi zaproponowac ? Kolejne PIS-owskie klamstwo ? kolejna Dudy manipulacje ?  Jestem zbyt swiadomy co za wami prostackimi tlukami stoi..to WAAAADZA ! Zasmakowaliscie w niej..i nie mam zludzen ,ze "odrabalibyscie reke wyciagnieta po wasza Waaaadze" Niczym sie nie roznicie w dzialaniu od waszych poprzednikow.w obronie wlasnych przywilejow..Zapomnieliscie ,ze wynajelismy za wlasne pieniadze was do ROBOTY a nie do poltykowania czy rzadzenia ludzmi i ich zyciem..Kuzwa..fu.off !! dudo-matoly !!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [16:03] - Imć Waszeć | Link:

MAX rozchmurz się ;)
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [17:55] - maxilampus | Link:

Dzieki !..pomoglo..
Nie znalem tego..Czesi sie umia wyluzowac..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2020 [22:11] - Imć Waszeć | Link:

Znasz Max czeski? To jeszcze jeden kawałek na deser ;))))
Zadek jak žok: https://www.youtube.com/watch?...

PS: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [23:12] - maxilampus | Link:

Zrobilem ten ruch wczesniej..kapitalne..znam niezle czeski bowiem urodzilem sie na czesko slowackiej granicy..mam wielu przyjaciol w Ostrawie..fajni ludzie
 

Obrazek użytkownika Studentka

26-03-2020 [18:51] - Studentka | Link:

@megalampus-maxilampus. No i miałam rację, żółć zalała, a styl i bogactwo języka plasuje megalampusa między emerytami z Rakowieckiej, którym odcięto pępowinę od specjalnych dodatków emerytalnych.

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2020 [16:13] - sake3 | Link:

W jaki sposób PS uniemożliwia mlodemu pokoleniu tworzenie politycznych struktur?I komu z tych młodych konkretnie?Dziwię się widząc Pański komentarz o chamstwie politycznym PiS.Jak zdążyłam bowiem zauwazyć to cała opozycja zachowuje się chamsko,nawet bardzij niż chamsko.Podziwiam siłę spokoju J.Kaczyńskigo który nawet dziasiaj musiał znosić chamstwo na sali obrad,gdzie niejaki Zembaczyński ryczał pod adresem siedzacego na sali Kaczyńskiego obelżywe wyzwiska i jednoczesnie twierdząc,że jest .....tchórzem który bał się przyjsć.Czy ci mlodzi z takim podejściem ,z takim zachowaniem chcą nawet tworzyć struktury,zainteresować sie problemami?Skądże! Wolą wrzeszczeć,obrażać,robić happeningi.  

Obrazek użytkownika maxilampus

26-03-2020 [18:11] - maxilampus | Link:

Nie jestem zadna "opozycja" dupku..Jestem Prawym Polakiem ! i tacy jak ty czy Internacjonalni Socjalisci z masonska prowinencja nie beda mi wskazywali gdzie moje miejsce..
Doigraliscie sie ! Udalo wam sie zantagonizowac CALA patriotyczno-chrzescijanska Polske..
Takie kuzwa mac wasze polityczne talenty i kompetencje..

Przy calej mojej obiektywnej niecheci do Pilsudskiego w jednym musze mu przyznac racje.."prowadzic Wam kury szczac" !!
Madrale psiakrew od debatowania przez rok w ktora strone orzelek ma patrzec..31 lat Feudalizujecie Polske .i debatujecie..Jakie  sa wyniki tych debat  kuzwa !!!
.Jestescie niczym innym jak przedluzeniem Komuny i PRL..
Nasze dzieci i wnuki maja prawo zyc w innej niz waszej Polsce..i nie bedziemy Was pytac o zdanie..
Wykopiemy i wywieziemy was na taczkach jak zydo-komune..!!

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2020 [20:05] - sake3 | Link:

Do kogo kieruje Pan swoje orędzie i komu grozi?

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2020 [15:41] - Jan1797 | Link:

Relacji tvp z posiedzenia sejmu, kilkanaście ujęć posła Suskiego, bo w masce ha,ha śmieszne
i brak choćby jednego ujęcia, wykrzykującego towarzystwa po. Typowe - projekty Budki - uwierzycie?
Szkoda mego czasu na sejmowe pyskówki?

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2020 [15:39] - Jan1797 | Link:

Po pierwsze chciałbym zapytać czy jest tu admin i czy komentator który łamie prawo wie jak to się skończy?

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [16:09] - Jabe | Link:

Czyli kto nie tańczy, jak mu PiS zagra, ten jest niekonstruktywny. I nie jest ważne, jakie racje za tym sprzeciwem stoją, a tylko to, że jest wbrew rządzącym. I wystarcza, że oni (rzekomo) chcą dobrze.

Powtarzam, ta epidemia okaże się gorsza od wirusa.

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2020 [16:31] - sake3 | Link:

Rozumiem,że taniec jest konstruktywny tylko wtedy jak gra opozycja.Faktycznie dziarsko wtedy przebieracie nogami ,rżycie ze smiechu z PiS-u i cieszycie się z własnej ,,potęgi''.

Obrazek użytkownika Jabe

26-03-2020 [17:10] - Jabe | Link:

Czy opozycja obsobacza Konfederację, gdy jej posłowie głosują wbrew oczekiwaniom? Pewnie tak, boście siebie warci.