Czy PL może wybić się na suwerenność ze zduraczałymi elitami

Czy Polacy mogą się wybić na suwerenność z elitami, które zamiast mózgu mają sieczkę? Albo mówiąc wprost mają elity zduraczone, głupie i coraz bardziej duraczejące z mamaję zamiast kręgosłupa?

Przykład I: Monty Python ale na poważnie

Taki dialog zaistniał jako poważny temat mainsteamu w PL:
Sam Pan wie, że facet z facetem nie może mieć dziecka, więc po co zadaje Pan takie pytania?
- zwróciła się Małgorzata Kidawa-Błońska do zadającego pytanie mężczyzny. 
  Yyyyyy czy to prawda???? Nie wierzę! 
- skomentował Krzysztof Śmiszek publikując informację o wypowiedzi kandydatki KO. 
  Obawiam się że to prawda. Naprawdę mężczyzna z mężczyzną nie mogą mieć dzieci. Mogą je adoptować, ale w Polsce nie jest to dozwolone (i nie będzie pod rządami PO, a będzie jeśli rządzić będzie Lewica). Jaśniej wyjaśnić tych wątpliwości się nie da ;) 
- odpowiedział Maciej Bąk z Radia ZET. 
  Nie chodzi o biologię. Można inaczej zareagować na taki komentarz. Z klasą i delikatnością. Tej tutaj zabrakło. Chyba musi pan to przyznać 
- stwierdził Śmiszek. (za Tysol) 

A poniżej dialog z Żywotu Briana (rozmowa izraelskiego ruchu oporu na stadionie):
- Chcę być kobietą. Od dziś nazywajcie mnie Loretta. To moje niezbywalne prawo jako mężczyzny.
- Ale dlaczego chcesz być Lorettą Stan?
- Bo chcę mieć dzieci.
- Ty chcesz mieć dzieci?
- To niezbywalne prawo każdego mężczyzny aby mieć dzieci jeśli tylko zechce
- Ale ty nie możesz mieć dzieci
- Dlaczego? Nie prześladuj mnie
- Nie prześladuję cię Stan, ale nie masz macicy. Gdzie będziesz trzymał swojego embriona, w pudełku?
(Stan robi facepalma z rozpaczy)
- Mam pomysł. Powiedzmy, że zgadzamy się, że on nie może mieć dzieci, bo nie ma macicy. Nie jest to niczyją winą, ale ma prawo mieć dzieci.
- Dobry pomysł Judith, będziemy walczyli z ciemiężycielami o twoje prawo, abyś mógł mieć dzieci. 

Jest jakaś różnica w tych dialogach? Żadna, prócz tego, że to co w Monty Pythonie było żartem, to w dzisiejszej PL jest poważnym dialogiem mainstreamu.

Przykład II: Turczynowicz cenzuruje i gryzie

Przewodnicząca sztabu wyborczego Andrzeja Dudy – która z wykształcenia jest prawnikiem – zapowiadała, że kampania obecnego prezydenta będzie "pełna słońca" i "życzliwości". 
Turczynowicz-Kieryłło podkreśliła, że fundamentalną wartością, towarzyszącą tegorocznej batalii Dudy o reelekcję będzie rodzina. Zaznaczyła również, że w kampanii ma liczyć się "nie tylko wolność słowa, ale odpowiedzialność za słowa". 
Na wzmiankę prowadzącej program o tym, że Turczynowicz-Kieryłło zarzuca się chęć ograniczania wolności słowa, szefowa sztabu Dudy powiedziała, iż jest "wychowana w katedrze praw człowieka, katedrze UNESCO". 
Następnie padła jednak wypowiedź, która wywołała spore kontrowersje. 
Jeśli mówimy o korzystaniu z wolności słowa, to musimy brać pod uwagę także wiele innych aspektów, które ze sobą niesie. Dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa. W sprawach, w których bardzo mocno broniłam interesu narodowego, tam zaznaczałam te granice, których uważam, nie można przekroczyć, bo już się nie działa w interesie publicznym. (za RadiemZet)

Co jest kontrowersyjnego w tej wypowiedzi pani Kieryłło? Wygłosiła przecież standardowy komunał właściwy państwu demokratycznemu, że wolność - również wolność słowa - jest ograniczona wolnością innych. Nikt nie wie o tym lepiej niż mieszkańcy PL. Po tym jak Adam Michnik podawał do sądu dziennikarzy i szacownych profesorów za słowa. Po tym jak Dorota Wellman uzyskała od znanego pisarza astronomiczne odszkodowania za to, że powiedział, iż pani Dorota nie jest ładna. Albo po wyroku sądu na red. Michalkiewiczu za słowa, że (po wyroku o odszkodowanie z pedofilię od instytucji kościoła) wiele kobiet będzie sobie teraz przypominać, że kilkadziesiąt lat temu jakiś ksiądz wsadzał im rękę pod spódniczkę.  
Przypominam też, że ciągle funkcjonują w PL przepisy o tajemnicy państwowej i służbowej, za której złamanie grożą określone sankcje. 
Również każdy człowiek, który pracuje słowem  - np.  lekarz, nauczyciel, urzędnik, funkcjonariusz - wie sam z siebie, że pewnych kwestii - nawet prawdy - nie powinno się publicznie ogłaszać bo może to wywołać poważne szkody. 
Okazuje się jednak, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt mediów tzw. głównego nurtu zrozumiało ten prosty banał jako zapowiedź wprowadzenia cenzury na wolność słowa. Cenzury która jest zakazana przez konstytucję RP. Co ciekawe te same media nie dostrzegają cenzury na wolność słowa tam gdzie ona realnie funkcjonuje, czyli na wielkich portalach społecznościowych, gdzie globalne korporacje usuwają, albo ograniczają zakres oddziaływania wypowiedzi ze względu na poglądy polityczne twórców.

O co chodzi mediom mainstreamu w sprawie Turczynowicz? Myślę, że każdy instynktownie to czuje. U boku A. Dudy pojawiła się pani, która jest bardzo ładna, bardzo mądra, dobrze ubrana i z własną kancelarią prawną, w dodatku pochodząca z rodziny z jednej strony bardzo patriotycznej, z drugiej wyróżniającą się inteligencją. Więc co trzeba z taką panią zrobić? Obrzygać, wytarzać błocie. Niech będzie świnią, gryzoniem, kłamcą - tak jak wszyscy w polityce. A dlaczego tak media postępują? Moim zdaniem z prostej przyczyny. Aktualne elity intelektualne dzisiejszej PL są wystarczająco inteligentne, by ocenić, czy coś jest ładne i pociągające czy brzydkie. Potrafią też zrozumieć prosty, jednoźródłowy jasny komunikat. Nie stać ich jednak na przeprowadzenie krytycznej analizy takiego komunikatu. Po prostu dostają z TVN czy z Wyborczej komunikat: Ha ha, baba pogryzła chłopa, ale durna, a teraz ten głupek Duda daje ją na stanowisko. I reagują: Ha, ha, baba pogryzła chłopa, ale musi być durna, a ten Duda daje ją na stanowisko, też musi być durny.
Kompletnym kuriozum jest zaś wypowiedź na ten temat p. Kidawy - Błońskiej:
Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie o tę wypowiedź, stwierdziła, iż słowa Turczynowicz-Kieryłło, "która mówi, że wolność słowa może być niedobra, już ją dyskwalifikują". Jak jednocześnie dodała, po to chce zmieniać Polskę, aby wolność słowa obowiązywała.
Według wicemarszałek Sejmu wolność słowa "nie może być zła". - Złe mogą myć manipulacja, kłamstwo, oszustwo - podkreśliła. - Prawda, wolność słowa i wyrażanie własnych poglądów mogą tylko powodować, że nasze społeczeństwo będzie lepsze, bardziej demokratyczne i że będziemy mogli ze sobą rozmawiać - zaznaczyła kandydatka PO na prezydenta.(za tok.fm)

Widać, że pani Kidawa po prostu nie dała rady przekroczyć intelektualnie progu szkoły podstawowej i nie rozumie czegoś takiego jak wartość bezwzględna. Czyli tego, że narzędzie może być raz złe, raz dobre, zależy jak się go użyje. Np. nóż, raz niezbędny przy przygotowaniu posiłku innym razem może zranić, zabić. I pytanie: dobry jest nóż czy zły?

Przykład III: Paluszek Lichockiej
Sprawy nie będę opisywał, bo jest powszechnie znana. Skonstatujmy, że Lichocka zachowała się szczeniacko i jak szczeniak powinna zostać potraktowana. Gorszą rzeczą są głupie tłumaczenia się, bo poseł nie powinien oszukiwać wyborców. Ale cóż, koniec końców wyborcy oceniają.
W tle jest sprawa, że władza woli wydawać pieniądze na propagandę niż na służbę zdrowia, edukację czy inne usługi publiczne. Niepiękne, ale demokracja tak ma: jedynym ograniczeniem wydatków na propagandę jest przyzwoitość władzy i skuteczność propagandy.
W fenomenie "paluszka Lichockiej" najciekawsze jest to jak "zażarł" on wśród elit intelektualnych III RP. Podobnie jak "spieprzaj dziadu", jak "borubar", jak "nie podał ręki Komorowskiemu", "nie ma prawa jazdy i konta w banku", "kurdupel", "ma stare buty".
Pomyślmy logicznie. Jakie znaczenie dla rządzenia czy załatwiania spraw ma marka i jakość butów? Albo to, że ktoś ofuknie natarczywego menela, pomyli nazwisko sportowca? Zerowe. Jeśli już to pozytywne. Bo do menela należy czasem powiedzieć ostrzejsze słowo, stare buty świadczą o oszczędności, wspólne konto z matką emerytką o troskliwości, pokazanie "paluszka" awanturnikowi jest ok, szkoda, że tylko paluszka.
A jednak to właśnie te duperele stały się symbolami propagandowego sukcesu tzw. Salonu i klęsk PiS. Dlaczego? Być może dlatego, że ludzie pełniący funkcję dzisiejszych polskich elit są na tyle sprawni intelektualnie, że autentyczną łączność z ludźmi, którzy chcieliby na nich głosować i zaufać im, mogą oni osiągnąć jedynie na poziomie takich właśnie prymitywnych gestów i prostych zagrywek

Przykład IV: Dlaczego we Francji nie ma targowicy a w PL jest?
Przy okazji ostatniego wysłuchania o "praworządności" w PL w PE, któryś z posłów jednym z mediów zrelacjonował swoją rozmowę z deputowanym francuskim. Pytał Francuza z partii opozycyjnej dlaczego oni nie robią takich wysłuchań jak Polacy. Deputowany odpowiedział mu, że oni jako opozycja owszem, bardzo chcieliby zrobić coś podobnego, ale gdyby tylko spróbowali mówić coś przeciw Francji zagranicą, to zostaliby zniszczeni przez elektorat. Dlatego zawsze przy podobnych opozycja francuska, obojętnie jaka, będzie im przeciwna. 
Podobnie postąpili Włosi przy propozycjach debaty o praworządności w Italii po zwycięstwie Salviniego, podobnie i Czesi.
Nie wiem, czy ten francuski deputowany mówił prawdę czy nie, widać jednak, że we Francji, mimo wszystkich jej kłopotów państwie zamożnym i nowoczesnym są jednak jakieś odpowiedzialne elity. Czy to w społeczeństwie, czy to w klasie politycznej. 

PODSUMOWUJĄC:
Czy polskie elity intelektualne to głupki i prymitywy? Moim zdaniem nie. To ludzie - bardzo często - inteligentni albo wybitnie inteligentni, fachowcy w dziedzinach, którymi się zajmują. Faktem jest jednak, że w życiu publicznym te same fachowe elity nie potrafią zdobyć się na krytyczną analizę, reagują jak najbardziej prymitywna tłuszcza. Nie potrafią samodzielnie zdefiniować czegoś takiego jak racja stanu, choć potrafią rozumieć i bronić interesy swojej grupy zawodowej.
Skąd to się bierze. Chyba najbardziej stąd, że ci ludzie po prostu nie czują, że PL to jest ich państwo, ale zawsze jest to państwo jakichś onych, a dorwanie się do władzy to jest dorwanie się łupów i możliwości łupienia. I dopóki nie powstaną autentyczne mechanizmy demokratyczne, to tak chyba pozostanie.
I teraz pytanie tytułowe: czy z takimi elitami, elitami kompradorskimi PL jest w stanie wybić się na suwerenność z zależności para- czy całkiem -kolonialnej. Logicznie wydawałoby się, że raczej nie. Tyle, że chyba jednak, dzieje się tak wiele procesów alogicznych, że nie wiadomo jak to się skończy.  I być może kluczem do tego wszystkiego jest to jak zachowa się postesbeckie głębokie państwo. Czyli czy wśród dzieci generała Czesława zwycięży, polski, przedwojenny nauczyciel i społecznik czy ruski knut.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [15:11] - maxilampus | Link:

Kamieniem Wegielnym i zalozycielskim tego Bagna jest Magdalenka z jej "okraglym stolem"..Zauwaz ,ze WSZYSCY jej uczestnicy sa w spectrum zycia poltycznego i spolecznego w Polsce..i zaden nie chce odpuscic..Jak go wypieprza z jednej parti to idzie do "opozycji"..
Wszyscy..ale to wszyscy "politycy" w Polsce to zwykle sprzedajne ku...y..Zadnych zasad moralnych i etycznych..
Wlasny interes, dominujaca Ideologia i celem zyciowym kazdego z nas..i ta pieprzona Hipokryzja..
Zupelny brak bezinteresownosci,poswiecenia w imie wyzszych wartosci..Komuna wypalila im w mozgach swoje pietno i zabila dusze..Totalny Komunistyczny Materializm jako azymut i cel swojego tu i teraz..osiagany za kazda cene..Puste ludzkie wraki..Zombie..Po to im sluzy Partyjniactwo pod falszywymi flagami i ukrywanie prawdziwych celow..
Zaginelo w Polsce pojecie Sluzby i Sluzenia..Totalnie panujaca i obecna we WSZYSTKICH elementach zycia ACEDIA..
Do oczyszczenia Polskiego Piekla jest potrzebny nowy Savanarola..

Obrazek użytkownika foros

23-02-2020 [15:34] - foros | Link:

politycy politykami. Pisząc tekst miałem raczej na myśli zwykle elity, lekarzy, księży, aptekarzy, biznesmentów, prawników, ciekawe kogo jeszcze. Ogólnie ludzi z wyższymi dochodami i wyższą pozycją w społeczeństwie. Liderów opinii.

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [15:53] - maxilampus | Link:

.."uczestnicy sa w spectrum zycia poltycznego i spolecznego w Polsce"..o nich tez wspomnialem
Przyznam ,ze troche jestem toba zdziwiony..bowiem pamietam twoj post apologi Lapowek..
Masz fajne i interesujace posty ale nie rozumie takich opini jak  wyzej..Pzdr..

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [16:13] - maxilampus | Link:

.."miałem raczej na myśli zwykle elity, lekarzy, księży, aptekarzy, biznesmentów, prawników,"..Jacyz to liderzy ?? Self appointed aroganckie i ignoranckie.du..ki ..Posiadane profesjonalne umiejetnosci ,nie moga byc kryterium wyznaczajacym pozycje spoleczna,Lidera czy Autorytetu..Takie myslenie to pietno i znamie PRL..Wlasnie piszesz jak jest ono  zabojcze dla nas wszystkich  !..
Wszyscy oni to cwaniaki z mentalnoscia cinkciarzy spod Pewexu..ktorzy tylko potrafia oszukiwac ..i "rolowac" kolejnej ofiary jak robili pod Pewexem..rolujac pociety papier z gazet ,ktory nastepnie sprzedawali jako Walute..i ta mentalnosc im pozostala..Uzywaja swoja pozycje zawodowa do "rolowania" naiwniakow,ktorzy sa w sytuacjach bez wyjscia..
Przykadem tutaj lostek..ktory pd pozorem "refrmy zdrowia" agituje za jej prywatyzacje ..a spoleczne skutki juz go nie obchodza..byle jemu kasa sie zgadzala w kieszeni....

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [15:49] - maxilampus | Link:

Cwaniactwo,Hipokryzja i podwojne standardy..
Monthy Pyton..Przypomniales mi sytucje kiedy przed 6-ma laty zaprosilem do siebie znanego tutaj blogiera..Bedac w Polsce ,mieszkam niedaleko Slowackich ,cieplych "wod leczniczych"..a ze chlop byl schorowany to bylo mu po drodze jak stwierdzil..
Traktowalem go z przyslowiowa "goralska goscinnoscia"..Zawiozlem go do tych zrodel..Zamowil sobie wszystkie mozliwe masaze,nacierania,blota..
Gdy przyszla do placenia okazalo sie ,ze ma tylko Funty a potrzebne byly Euro lub zlotowki..Ja mu mowie, to zaplac karta..a on ,ze "zapomnial " zabrac karty..
Ja mu to czym placisz w Polsce ? on,ze ma zamiar "wymienic" funty..ja.to dlaczego nie wymieniles ? on ,ze zapomnial..ja mu zaproponowalem,ze wymienie mu te funty na zlotowki..on ,ze posiada tylko 100-funtowe banknoty..Rachunek byl w podobnej sumie wiec mu mowie to daj 100 funtow to zaraz ci wymienie..a on,ze  co on zrobi z ta "reszta" ktora mu wymienia bo w Angli mu nie wymienia..Zaproponowal,ze odda mi jak "wymieni" w kantorze..ja mu..przeciez to samo ,czy ja ci wymienie czy kantor..a pieniedzy do zaplacenia potrzebujesz teraz..on.,ze w kantorze " maja lepszy kurs" a ja ,ze ja dam mu taki kurs wymiany jaki mu bedzie pasowal..( chcialem zakonczyc ten absurd)..on w sytuacji bez wyjscia powiedzial ,ze OK. i pojdzie po pieniadze do samochodu..Dalem mu klucze..czekalem okolo 30 minut (parking byl 3 minuty pieszo od spa)..masazystka i terapeutka oznajmily ,ze dzwonia na Policje bowiem usluga nie byla zaplacona..wiec chcac nie chcac zaplacilem..Ubralem sie i poszedlem do Samochodu..Blogier siedzial w nim i sluchal radia..Przeprosil ,ze nie przyszedl "od razu" ale wlasnie spotkal Polaka ktory rowniez mieszka w Angli i tak mu zeszlo..Poinformowalem go ,ze zaplacilem za niego..on,ze chyba pojedziemy juz do domu bo nie najlepiej sie czuje..wrocilismy ..zostal jeszcze 1 dzien i poprosil mnie abym zawiozl go na lotnisko do Katowic ..( 120 km)..mialem dosc..zawiozlem go na stacje kolejowa..na pozegnanie rzucil ,ze mi przesle pieniadze..do dzis ich nie ma..W miedzyczasie ten obecny na NB Polak Patriota i stroz Prawosci..sekowal mnie na NB przez ostatnie 6 lat..
Gdzie sie rozgladne w kolo, podobne Monthy Pytony w Polsce..Taki to rzeczywisty stan Polskosci..
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2020 [15:50] - Marek1taki | Link:

"to co w Monty Pythonie było żartem, to w dzisiejszej PL jest poważnym dialogiem mainstreamu."
Własnie.
Z Turczynowicz sprawa jest może przypadkowa, a może tak jak z Hołownią. Cele doraźne są ważne ale strategiczne zwycięstwo lewicy jest najważniejsze.
Turczynowicz być może więc zadziałała przypadkowo i w dobrej wierze we własne przekonania. Zdradza ją  (i Bielana) kontekst wypowiedzi. Jaki jest związek wolności słowa z rynsztokiem? Żaden. Jakie są więc te przekonania? Prawicowe? Nie. To kolejny mentalny spadkobierca UW w otoczeniu prezydenta.
Takie są elity jakie ich awansowanie. To kaskada promująca lewicę. Inteligencja może imponować póki nie wyjdzie, że to tylko intelektualna zasłona, a w butach czerwona słoma, a głowie ... to już Pan pisał.
Ta sytuacja, moim zdaniem ustawiona, polaryzuje scenę polityczną, dla niezdecydowanych lansując pozornie stonowanych Hołownię i Kosiniaka-Kamysza, a w rzeczywistości awangardę lewicy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2020 [15:57] - Imć Waszeć | Link:

Podsumowując, w tej definicji "polskich" elit kryje się nieusuwalna sprzeczność, a zatem nie mamy żadnych elit. No bo jeśli ktoś szarżuje ryjem jak świnia do koryta bez względu na wszystko, a potem "ustawia się" u obcych, to to jest elita obcych, a dla nas agentura. Inaczej być nie może, bo konsekwentnie musielibyśmy beatyfikować obrońców państwa prawa w osobach Targowicy.

Obrazek użytkownika foros

23-02-2020 [16:06] - foros | Link:

nochmal, pisząc "elity" myślałem nie o oberelitach, tych z wyższego szczebla, ale o szczeblu dostępnym zwykłym obywatelom: lekarzach, prawnikach, urzędnikach, biznesmenach. 
Bo dlaczego media puszczają takie barachło? Bo to chwyta, bo to żre. U kogo? U czytelników Wyborczej u widzów TVN, również TVP, które jest wiernym naśladowcą najgorszego stylu TVN (czyli chcą byc Olejnik tylko bardziej chamską i wtrącającą się, albo Gugałą ale jeszcze więcej mówiącym - tak, tak, czasem sie udaje panu Klarenbachowi). Kim są ci ludzie - widzowie i czytelnicy - właśnie elitami na najniższym szczeblu.
I następuje tutaj sprzężenie zwrotne. Wyborcze i tvny są takie bo takie są ich odbiorcy, ale i ich odbiorcy są tacy jak wyborcze i tvny, polityki bo te ośrodki uznają one za elity elit zaspakajające ich ciekawość świata, spraw krajowych.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-02-2020 [16:14] - Trotelreiner | Link:

Na pytanie w tytule...odwiedź jest jedyna...NIE!

Twórcom UE  na wyspie Bilderberg ....chodziło tylko o to...aby miec bydło do pracy.
O zadnych elitach nie było nawet mowy...to co Ty wymieniasz,to to tzw.klasa srednia...też jej twórcy nie biorą pod uwagę.

Dopóki istnieje UE,to mają być niewolnicy i właściciele...a kto zwycięzy...Islam czy Marx...wolałbym Mahometa.

PS.Zapraszam do mojej notki...

Obrazek użytkownika foros

23-02-2020 [16:26] - foros | Link:

Klasa średnia to dziś np. kierowca tira, taksówkarz, murarz, starszy sprzedawca, mechanik samochodowy itp. Oprócz nich istnieją jednak tacy, których współobywatele uznają za mądrych, wiedzących, których warto posłuchać, cieszących się wyższym szacunkiem.
Od razu też dodam, że te elity wyższe, oberelity, uważam za jeszcze bardziej zduraczone i bardziej zdemoralizowane, bo zdają sobie sprawę co robią ale maja to w d., oprócz części autentycznie słabującej na intelekcie, do których zaliczam np. marszałek Błońską.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-02-2020 [16:31] - Trotelreiner | Link:

Taaaaa...np Zenka i inne gwiazdy disco-polo...
Myślisz,że dla naszych "współobywateli" jest wart szacunku...profesor z UJ ,UW czy fizyk pracujący w CERN w Szwajcarii?
Ten tłum degeneratów i chamów...nie umie przeczytać kilku zdań ze zrozumieniem...wiem,bo mam takich przedstawicieli elity....na co dzień.

Obrazek użytkownika angol

23-02-2020 [17:12] - angol | Link:

Zyje w Anglii dosc dlugo, ale banknotu 100 funtowego nie widzialem ktos tu sciemnia. Podaj prosze namiary na tego blogera moze ma jakies dojscie to bym skorzystal.

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [19:12] - maxilampus | Link:

oczywiscie ,ze nie ma..Dlatego od razu zorientowalem sie o co chodzi..Cwaniak ,ktory sie chcial zabawic na moj koszt..

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [19:32] - maxilampus | Link:

Sa... drukowane przez banki Irlandzkie i Szkockie..Pracowal on jednak w Angli i zarabial w Angielskich Pound Sterling..
Nie chcialem juz go meczyc..zal mi sie chlopa zrobilo..Zamiast powiedziec ,ze ma niewiele kasy,to postanowil zaszalec na moj koszt..
Obserwuje to wszedzie..zbyt duze apetyty nie na miare swoich mozliwosci..i szukanie frajerow ,zeby go zaspokoic..
Dlatego pisze o Hipokryzji..tutaj wielki WojownikPrawosci,Uczciwosci i Patriotyzmu a w realnym zyciu ...szkoda gadac..
Mialem dziwne  wrazenie i myslalem go sprawdzic ,czy ma teczke w IPN.(.intuicja zazwyczaj mnie nie zawodzi)..ale olalem to..

Obrazek użytkownika mjk1

23-02-2020 [18:41] - mjk1 | Link:

Reasumując, elity są tylko i wyłącznie odzwierciedleniem społeczeństwa. Społeczeństwa, bo jak pisał Norwid: „…narodem jesteśmy żadnym”. Tak, nie jesteśmy żadnym narodem i to dużo wcześniej, niż od czasów Norwida. To my jesteśmy do niczego. Jesteśmy zbieraniną drobnych cwaniaczków, gdzie każdy chce być sprytniejszy od drugiego i każdemu w zupełności to wystarcza. Przykład tego polskiego Angola jest tego dowodem. Dowodem jednym z tysięcy.  
 

Obrazek użytkownika foros

23-02-2020 [19:52] - foros | Link:

właśnie nie. To naród - wbrew elitom - stworzył Solidarność, a teraz - też często wbrew elitom - wypracowuje bezprecedensowy wzrost gospodarczy. 
To to mówił Norwid sprawdza się gdy elity pochodzą z narodu. My zaś mieliśmy elity oktrojowane, a potem uzupełniane na zasadzie kooptacji a nie wyboru. Tyle, że kto wie, czy nawet te oktrojowane elity koniec końców nie spolonizują się, czy zrepolonizują.

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [20:11] - maxilampus | Link:

Opowiadasz Mity i bajki..Protest byl lokalny..jak inne przed nim..i"waaadza" miala wszystkie srodki aby sie nim rozprawic..i nie zrobila tego..wrecz przeciwnie..przywiozla Bolka motorowka..i on stanal na "czele i komune sam,wlasnymi recami obalil"..
U nas nas na Podbeskidziu powolalismy wlasny Komitet Strajkowy..tak sie nam wtedy wydawalo :-))Podobnie bylo w innych Regionach.. Dane z IPN..niestety mowia co innego..taka to byla jakosc "solidarnosci"..niewiele inna niz teraz..Wszystko bylo sterowane..

Obrazek użytkownika foros

23-02-2020 [22:39] - foros | Link:

Zdziwienie? Od lat 50-ych (a może i wcześniej - operacja Cezary) PRL tak rozprawiał się z buntami robotniczymi, że przejmował ich kierownictwo i włączało w system. Przykład klasyczny to Lechosław Goździk z Warszawy z 56 r. (swoją drogą bardzo mnie dziwiło, że starszy Morawiecki nie był agentem bezpieki, byłby to jedyny wyjątek, osobiście stawiałbym, że był, jak wszyscy). Czy to umniejsza fenomen Solidarności? Odwrotnie. Solidarność okazała się potężnym ruchem społecznym mimo tego że była sterowana przez bezpiekę. Mimo przejęcia całej KK i wielu regionów aparat komunistyczny nie dał rady sterować ruchem Solidarności i musiał wprowadzić stan wojenny, co było jego wielką klęską bo dobitnie pokazało komunistom, że bez bagnetów i wsparcia zagranicy nie dadzą rady zapanować nad PL. Są zbyt słabi.

Bardzo możliwe, że dzisiaj też jest podobnie, że PiS jest taką kolejną Solidarnością kierowaną przez agentów Kiszczaka, czy jego następców, ale widać, ze nawet Kaczyńskiemu nie bardzo udaje się ujarzmić ten żywioł jaki skupia się m.in. w Klubach GP i jakieś programy korzystne dla narodu ta władza wprowadzać musi, a nawet musi jakoś postponować PZPR i przywracać honor żołnierzom wyklętym, choć idzie to jak krew z nosa i po prostu widać, że centrala PiS nie chce iść w tę stronę.
Ale po PiSie będzie kolejna Solidarność. Może w Konfederacji, może w czymś innym. Bo komuniści nie umieją rządzić tym narodem mimo pełnych narzędzi.

Odnośnie przedsiębiorczości podtrzymuję co powiedziałem.

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [23:56] - maxilampus | Link:

Mistyfikacja i Iluzja..Celowo zrobiono z Solidarnosci pocztowke ,aby ludzie mogli sobie pogladac FATAMORGANE..za ktora nie bylo AUTENTYCZNEJ tresci..Komunisci na gwalt potrzebowali jakiegos zaworu,aby upuscic pare w Spoleczenstwie ,ktora  zbierala sie od 1945..i osiagnela niebezpieczny dla nich  poziom po wizycie Papieskiej.. Bylem na 1-szym Zjezdzie w Oliwie..Tam po raz pierwszy zaczalem przecierac oczy..i przecieram je do dzis..
Cwaniaki i Cinkciarze poczuly Historyczny wiatr  w zagiel i plyna na tej lodce do dzis..Cala ich armia..CALA  dzisiejsza klasa polityczna w Polsce majaca zrodla w "solidarnosci" to jeden wielki fake..A najgorsza ich osobowa cecha to Oportunizm i Koniunkturalizm..Taka to byla "solidarnosc"..

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [00:03] - maxilampus | Link:

.."nie bardzo udaje się ujarzmić ten żywioł jaki skupia się m.in. w Klubach GP ".. :-)) hehehe.Jaki zywiol ?? bylem czlonkiem ( nawet wysoko..) wiec wiem co jest pod podszewka..Wiec jak nie wiesz o czym mowisz to nie mow..Po " przewrocie palacowym" w grudniu 2017  niewiele z tego pomyslu zostalo..sami fanatycy i neofici..

Obrazek użytkownika mmisiek

24-02-2020 [03:56] - mmisiek | Link:

"Bardzo możliwe, że dzisiaj też jest podobnie, że PiS jest taką kolejną Solidarnością kierowaną przez agentów Kiszczaka, czy jego następców, ale widać, ze nawet Kaczyńskiemu nie bardzo udaje się ujarzmić ten żywioł jaki skupia się m.in. w Klubach GP..."

Generalnie to ten optymizm bardzo by mi się podobał gdyby nie jeden poważny problem.
Otóż gdyby tą analogię z Solidarnością pociągnąć jeszcze odrobinę dalej to wtedy zbliżamy się do jakiegoś odpowiednika stanu wojennego. Mówiąc inaczej, na horyzoncie już wisi przygotowana dla Polski jakaś potężna katastrofa. Można zgadywać co by to mogło być, przy czym wcale nie jest powiedziane, że ją przetrzymamy.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [20:15] - maxilampus | Link:

.."a teraz - też często wbrew elitom - wypracowuje bezprecedensowy wzrost gospodarczy. "..
Przestan mnie rozmieszac..chcesz powaznej dyskusji czy "comedy corner" ?

Obrazek użytkownika maxilampus

23-02-2020 [20:35] - maxilampus | Link:

Jedyny moment czesciowej solidarnosci w Polsce,nastapil w 1979..kiedy Papiez przyjechal do Polski..Chrzescijanie w tym Katolicy z calej Polski  zjednoczyli sie i wspolnie przyszli go powitac..