Polexit, wszędzie Polexit

Podczas sławetnego spotkania w Brukseli zorganizowanego przez polską opozycję miano promować książkę W. Sadurskiego a skończyło się jak zwykle: na krytyce polskich władz i żebraniu opozycji o unijną pomoc w odsunięciu PiS-u od tejże władzy w Polsce [1].

Padały tam różne stwierdzenia, ale dla mnie najważniejszą - w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich - była wypowiedź M. Belki: "Dla nie-pisowkich kandydatów w tych wyborach (…) bardzo ważne jest podkreślanie, że stawką w tych wyborach jest Polexit, (…) członkostwo w Unii Europejskiej".

M. Belka tymże stwierdzeniem - być może nawet mimowolnie - wskazał clou kampanii prezydenckiej opozycyjnych kandydatów z kręgu "totalniaków", wskazał na najważniejszy werbalny przekaz, który ma przyciągnąć wyborców a jednocześnie sprawić, iż ostatecznie wybory przegra urzędujący prezydent.

Jak chyba wszyscy wiedzą społeczeństwo polskie jest zadziwiająco prounijne i straszenie Polaków wyjściem z UE opozycja uznała za jedyny możliwy przekaz wyborczy. Nie mają innego programu dla Polski, bo już sam "antypisizm" nie wystarczy. Teraz każde zdanie w ustach totalnych będzie zaczynało się od Polexitu i kończyło na Polexicie a środek zdania wypełniony będzie "antyspisem". Ot cała prawda zbliżającej się kampanii wyborczej, która i tak już de facto trwa.

I zauważmy, że to już się dzieje. Samo PiS i jego polityka to już wstęp do Polexitu, podpisanie ustaw sądowych przez prezydenta podobnie, deklaracje PiS-u o tym, że przynależność do UE jest dla Polski nieodzowna to hipokryzja PiS-u... a to tylko początek. Do tego słowo Polexit jest coraz intensywniej uwidaczniane w mediach opozycyjnych (TVN, GW), forach blogowych i społecznościowych.

O możliwym Polexicie totalni europarlamentarzyści kłamią też na salonach europejskich. Z jednej strony wykorzystują chaos i strach elit unijnych związany z Brexitem a z drugiej strony chcą w ten sposób skłonić te elity do ostrzejszego ataku na Polskę. Obrzydliwe.

PR-owcy opozycji będą starali się więc doprowadzić do sytuacji, w której to Polexit ma jednoznacznie kojarzyć się jako synonim PiS-u. Taką to sobie - w sumie prymitywną - strategię przyjęli i z taką narracją kandydaci opozycji będą "wychodzić do ludzi". I niestety znajdzie się jakaś nieliczna grupa wyborców, która podda się tej manipulacji. Mam nadzieję, że nieliczna, chociaż znając wyborców opozycji to...

[1] https://wpolityce.pl/swiat/484830-sikorski-z-sadurskim-zebrza-o-wsparcie-w-europie

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Arystydes

07-02-2020 [17:38] - Arystydes | Link:

A na czym będzie się aż do końca opierać kampania PiS? Oczywiście na pogromie i obrzydzaniu tych okropnych szkodzących polskiemu państwu sędziów, których broni nasz śmiertelny wróg czyli UE. Albowiem zgodnie z maksymą szefa TVPiS "ciemny lud wszystko kupi". A najłatwiej napuścić na mniejszość, ale za to będącą jednak elitą. (co PiS przekręci na "kastę").