Targowiccy zdrajcy po raz kolejny dali głos

Nie mam zamiaru przytaczać słów ani prof. Sadurskiego, ani Sikorskiego, ani prof. Belki czy Biedronia, które padły podczas pewnego spotkania zwołanego w PE UE przez Sikorskiego, a które są kolejnym targowickim wołaniem totalnej opozycji o pomoc UE w odsunięciu w Polsce PiS-u (ZP) od władzy. To słowa haniebne a można przeczytać i odsłuchać je w internecie czy chociażby w dwóch felietonach zamieszczonych w portalu wpolityce.pl [1,2].

Świadczą one przede wszystkim o dotychczasowym fiasku polityki totalniaków polegającej na rozhuśtaniu nastrojów społecznych przeciw PiS w Polsce, ale też brakiem - wedle nich - skuteczności działań UE w tym względzie. Polscy współcześni Targowiczanie kolejny więc raz proszą (żebrzą) - zdając sobie sprawę, że "ulica" im nie pomoże - o zaostrzenie działań przeciwko Polsce "zagranicy". Jako żywo mamy więc niemal kopię działań historycznej Targowicy, która w konsekwencji doprowadziła do upadku Najjaśniejszą Rzeczpospolitą w XVIII wieku [3].

Jedynie tylko chciałbym zauważyć, iż obecne obrzydliwe wołanie opozycji o zaostrzenie zewnętrznych (unijnych) działań przeciwko Polsce ma na celu ostatecznie doprowadzić do sytuacji, w której wybory prezydenckie przegra A. Duda a tym samym mogłoby się okazać konieczne przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych. 

Taki jest cel tych działań i nie ma to nic wspólnego - i nigdy od 2015 roku nie miało  - z dobrem Polski i Polaków ani jakąś "praworządnością". Wszystkim piewcom III RP (PRL-bis) chodzi po prostu o odzyskanie władzy nawet najwyższym kosztem, czyli poświęcając naszą suwerenność, wolność i niepodległość. A że na obaleniu polskiej władzy zależy też lewacko-demoliberalnym elitom całej tej UE to dla nich tylko lepiej. 

Targowiczanie historyczni bardzo źle skończyli, bo Polacy nie wybaczają zdrajcom. Czasy się zmieniły, więc i kara z pewnością będzie inna. Tym razem powinna to być banicja polityczna i odesłanie tych wszystkich zdrajców na manowce społeczno-politycznego ich istnienia. Nam nie jest potrzebna taka opozycja, bo tak jak kiedyś dziś mamy tylko dwie partie: polską i antypolską i w ramach polskiej możemy się pięknie różnic i spierać, mając wszakże zawsze w sercu Polskę. Partia antypolska winna być w przyszłości tylko niechlubną kartą naszej historii... podobnie jak dawna Targowica.

[1] https://wpolityce.pl/swiat/484830-sikorski-z-sadurskim-zebrza-o-wsparcie-w-europie
[2] https://wpolityce.pl/polityka/484883-internauci-wsciekli-na-zebranine-sikorskiego-i-sadurskiego
[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2020 [16:12] - Jabe | Link:

Ulica generalnie ignoruje popisowskie swary.

Obrazek użytkownika xena2012

31-01-2020 [19:01] - xena2012 | Link:

Tpo źle świadczy o ulicy.

Obrazek użytkownika Jabe

01-02-2020 [07:28] - Jabe | Link:

Przeciwnie. Wygląda na to, że ludzie nie do końca dali się wciągnąć w teatrzyk, jak to patrioci bronią nas przed europejczykami, i na odwrót.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

01-02-2020 [13:28] - RinoCeronte | Link:

W młodości nie potrafiłem zrozumieć jak mogło dojść do upadku Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Dzisiaj moje dzieci mają jakby symulację w laboratorium. 

Obrazek użytkownika kaliszanin

01-02-2020 [15:20] - kaliszanin | Link:

z całym szacunkiem ale co to za laboratorium, w którym szprycuje się jakimś szajsem całą populację myszek. szajsu się to nie trzyma. 

Obrazek użytkownika tricolour

01-02-2020 [14:51] - tricolour | Link:

@Autor

Zabawne i smutne jednoczesnie jest to, że Pan za partię przeciw Polsce uważa KO, a ja PIS. I racja każdego jest "najmojsza".

Pan KO uznaje za Targowicę, a ja tę drugą za prorosyjską.

Obrazek użytkownika Jabe

01-02-2020 [16:10] - Jabe | Link:

Tak generalnie obie strony mają rację.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-02-2020 [18:07] - Imć Waszeć | Link:

Jeżeli rację zdefiniujemy tylko lokalnie, to każdy będzie miał rację - swoją rację. Dlatego warto czasami uczyć się matematyki, bo to rozszerza zespół pojęć, do których można porównywać różne fragmenty rzeczywistości. Na pewno matematyka jest lepsza, niż typowe dla studiów politycznych i społecznych "Wicie rozumicie...".

Obrazek użytkownika Jabe

01-02-2020 [18:15] - Jabe | Link:

Pogląd, że PiS jest zły, jest niesprzeczny z poglądem, że PO jest złe. Jedynie wnioskowanie, że skoro PiS jest zły, to PO jest dobre (bądź na odwrót), jest nieuprawnione. Obie strony źle mówią o przeciwnikach i (przeważnie) mają rację (nie żadną lokalną swoją rację).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-02-2020 [23:33] - Imć Waszeć | Link:

To "przeważnie" jest właśnie odpowiednikiem lokalności, czyli lokalnego układu "wartości". W tym "przeważnie" kryje się także mienie bezdziedziczne.

Obrazek użytkownika Jabe

02-02-2020 [07:48] - Jabe | Link:

To „przeważnie” jedynie zastrzega, że krytyka bywa przesadna, nie jest więc zawsze słuszna.