Za wszelką cenę ją obronić

 
 
Zapewne niejeden z nas rozmyśla dlaczego nagle nastąpiło takie wzmożenie ataków opozycji na wszelkie próby reformowania systemu sądownictwa w kraju.
Przecież każda propozycja zmian jest słuszna, logiczna i merytorycznie uzasadniona.
Przykładowo usiłowania opozycji zablokowania, a właściwie zniszczenia Sądu Dyscyplinarnego, części Sądu Najwyższego, każdemu człowiekowi rzucają się w oczy, jako niemądre i nieuczciwe. Ponadto urągające naturalnemu poczuciu sprawiedliwości i cementujące główną patologię sądownictwa – brak odpowiedzialności prawników za swoje czyny. Ustawowa kontrola dyscyplinarna trzeciej władzy jest czymś naturalnym i jak najbardziej uzasadnionym. Chyba tu nie powinno być najmniejszych wątpliwości.
A jednak... Wbrew logice i nawet prostemu umysłowi uczyniono zablokowanie ustawy głównym frontem ataku totalnej opozycji na początku roku 2020.
 
Pomyślmy dlaczego?
 
Dominują w publicznej dyskusji zasadniczo dwa powody:
 

 • zbliżające się majowe wybory prezydenckie, więc ten atak ze strony prawników ma osłabiać kandydata rządzącej zjednoczonej prawicy;
 • zdecydowany sprzeciw trzeciej władzy – sądownictwa przeciwko jakimkolwiek zmianom, bo "ma być tak, jak było", aby zachować swoje własne przywileje i bezkarność, poprzez niedopuszczenie jakiejkolwiek zewnętrznej kontroli. Oczywiście mając pełną świadomość, że dotychczasowa władza sądownicza zdegenerowała się i przyjęła charakter niemalże mafijny.

 
Te powyższe powody to oczywista prawda, tylko, że one nie tłumaczą styczniowego wzmożenia ataku.
Dlatego, że istnieje jeszcze trzeci powód – najważniejszy i wyjątkowo pilny.
 
Tym głównym skarbem, który za wszelką cenę należy chronić, jest stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
 
..........
 
Prezydent Lech Kaczyński miał jedną wadę, która jest niedobra na najwyższym stanowisku w państwie: był człowiekiem dobrotliwym, ufnym i absolutnie nie potrafił odróżnić dobrego człowieka od złoczyńcy – a już zupełnie od potencjalnego drania.
Komu to on nie zaufał, gdzie potem państwo miało duże kłopoty z prezydenckim nominantem.
 
W tym przypadku prezydent Lech Kaczyński w roku 2008 nie powinien powoływać Małgorzaty Gersdorf na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. W żadnym wypadku.
Jednakże powołał, bo był, jaki był.
Chociaż... Miał przecież zaufanych doradców. Powinni podejrzewać ryzyko tej nominacji. Natomiast na służby specjalne nie mógł liczyć, bo już władzę nad nimi sprawował premier Tusk. Co daje możliwość spekulacjom, czy to nie on i jego ludzie podrzucili takiego konia trojańskiego. Konkretnie – klacz trojańską.
 
Wątpliwości u kogoś bardziej czujnego, nawet u brata, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, powinny wzbudzić prozaiczne dane z CV Małgorzaty Gersdorf, choćby takie:

 • obecna pani Pierwsza Prezes nigdy nie była aktywnym, wyrokującym sędzią; zdała tylko egzamin radcowski (1986), gdy od 1975 roku była związana zawodowo z Uniwersytetem Warszawskim, jak to dzisiaj dobrze wiemy – ostoją lewactwa, a może nawet komunizmu w nowym wydaniu.
 • Pani Gersdorf była córką prawnika, prof. Mirosława Gersdorfa, eksperta prawa spółdzielczego. Pierwszym mężem był Tomasz Giaro, oczywiście prawnik, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a drugim mężem w tej wspinaczce na drabinie kariery był Bohdan Zdziennicki, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, a potem prezes Trybunału Konstytucyjnego.
 • Obserwując nawet pobieżnie panią Pierwszą Prezes odnoszę wrażenie, że nie jest ona osobą zbyt mądrą, o wysokiej kulturze osobistej, oraz decydujących w tym zawodzie cechach charakteru, jak obiektywność, moralność, czy lojalność wobec państwa. Raczej sprawia wrażenie zdalnie sterowanej. Przez tych, co stworzyli jej taką ścieżkę kariery i awansu już w 1975?
 • Małgorzata Gersdorf ma ścisłe i osobiste kontakty ze środowiskami w Niemczech, które są zdecydowanie antypolskie. Często tam, szkaluje swój kraj i często też dostaje stamtąd pieniądze, w formie nagród, różnych odznaczeń, czy gratyfikacji (za jakie specjalne zasługi dla Niemiec?)

 
Takie otoczenie (kasta?) i taki życiorys, w poważnej demokracji dyskwalifikowałoby panią Małgorzatę do zajmowania najważniejszego stanowiska sędziowskiego w kraju.
 
..........
 
Próba pozbycia się tej kobiety z funkcji Pierwszego Prezesa SN, co jest kluczowe dla naprawy wymiaru sprawiedliwości i nie tylko, w kwietniu 2018 nie udała się.
Podniósł się taki wrzask i tak silna presja zewnętrzna, że zmuszono władzę do wycofania się z ustawy zrównującej wiek przechodzenia na emeryturę sędziów z resztą obywateli (65 lat). Tylko po to, by nie dopuścić już dwa lata temu usunięcia ze stanowiska, jak się okazuje kluczowej osoby mającej tyle mocy sprawczej danej jej przez zajmowane stanowisko, że zdolna jest skutecznie blokować naprawę systemu sprawiedliwości w Polsce, pani Małgorzaty Gersdorf.
To najważniejszy bastion neoliberalnego lewactwa, którego zdobycie przez Dobrą Zmianę, będzie prowadziło do rozsypania się tej całej antypolskiej polityki.
 
Mało zwraca się uwagę, czy to świadomie, by nie wywoływać wilka z lasu, czy nieświadomie ze zwykłej indolencji, na coś, co może być najważniejsze dla nieuczciwych i przestępczych poprzednich ekip władzy.
Zgodnie z artykułem 199 Konstytucji Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, dzisiaj nadal Małgorzata Gersdorf, jest z urzędu również przewodniczącym Trybunału Stanu.
A "zdobycie" przez PiS tego organu dla wielu polityków i urzędników poprzednich ekip stanowi niemalże śmiertelne zagrożenie.
 
Prezes Gersdorf musi odejść już bezwzględnie 30 kwietnia bieżącego roku, bo upływa jej kadencja. Nowa ustawa, gdzie jest również o powoływaniu nowego pierwszego prezesa SN, ma zapobiec, tym wszystkim kombinacjom i kruczkom prawnym, które by mogły utrzymać Gersdorf na stanowisku, lub też dopuszczać, by to ona namaściła swojego następcę.
Wiarygodności tej drugiej ewentualności dodaje fakt, że totalna opozycja i jej zagraniczni mocodawcy przygotowali już takiego ewentualnego pierwszego prezesa na miejsce pani Gersdorf.
 
Wystartowanie z aktywnością Trybunału Stanu Rzeczpospolitej, przełamie fatalny impas i niechęć do sądzenia polityków i najwyższych urzędników państwowych.
Od roku 1982, kiedy TN powstał, czyli przez 38 lat przeprowadzono tylko dwie rozprawy przed Trybunałem: w sprawie Dominika Jastrzębskiego, ministra w rządzie Rakowskiego, dotyczącej "afery alkoholowej" – wyrok skazujący i ministra skarbu w rządzie Buzka, Emila Wąsacza, za szwindle prywatyzacyjne(m.in. Telekomunikacja, PZU), którego sprawa ciągnąca się od 18 lat prawdopodobnie ulegnie przedawnieniu.
W tym okresie odrzucono także wiele wniosków poselskich o postawienie przed Trybunałem Stanu takich polityków, jak: Kiszczaka, Cimoszewicza, Belki, Lewandowskiego, Milczanowskiego, Buzka, a także w związku z "aferą Orlenu", Kwaśniewskiego i Millera.
Jak widać karanie ludzi ze szczytu władzy przez Trybunał Stanu jest raczej w naszej narodowej tradycji niepopularne i chyba nawet faux pas.
 
A jest całkiem spory katalog kar:
 

 • utraty czynnego i biernego prawa wyborczego,
 • utraty wszystkich lub niektórych ordererów, odznaczeń i tytułów honorowych,
 • zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk lub pełnienia funkcji związanych ze szczególną odpowiedzialnością w organach państwowych i organizacjach społecznych,
 • pozbawienia mandatu poselskiego (od 2 do 10 lat),
 • utraty zajmowanego stanowiska, z którego pełnieniem związana jest odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu,
 • za przestępstwa i przestępstwa skarbowe – kary przewidziane w ustawach.

 
Wyrok(link is external) wydany przez Trybunał Stanu jest ostateczny – nie ma w Polsce innego organu władzy, który mógłby go ewentualnie uchylić. Ponadto Trybunał Stanu jest jedynym wydającym wyroki organem władzy sądowniczej, od których Prezydent RP nie może zastosować ułaskawienia wobec osoby skazanej.
 
Dla normalnego obywatela takie kary mogą wydawać się stosunkowo niskie, jednakże dla kogoś, kto całe swe życie podporządkował uprawianiu polityki, to jest publiczna śmierć. I nie zapominajmy, że jeśli udowodni się przestępstwo z zakresu KK, KC, czy KKS, to sądzony w odrębnym procesie polityk może być dodatkowo ukarany długoletnim więzieniem i utratą całego rodzinnego majątku.
 
Jak widać, od transformacji do 30 kwietnia br. nieuczciwi politycy, "niezawiśli" prawnicy, przestępczy urzędnicy państwowi mogli czuć się komfortowo. Groźba kary nad nimi nie wisiała. Czuli, w odróżnieniu od reszty narodu, tak zwany "luz – bluz". I jeszcze rewelacyjna sędziowska emerytura, zwana stanem spoczynku nie wiadomo dlaczego.
 
Mamy jeszcze dokładnie 100 dni by sprawę zamknąć i pozbawić "specjalną kastę" wraz z politycznymi entuzjastami w koszulkach "KONSTYTUCJA" całej tej komuszej uzurpacji.
Łatwo na pewno nie będzie. Jest jeszcze ONZ do uruchomienia. Marszałek Grodzki własnie zaczyna uruchamiać Japonię. I pamiętamy jak narozrabiał przez 100 dni Napoleon zanim go wreszcie politycznie nie dobili pod Waterloo.
 
..........
 
Nie napisałem, kogo totalni wyszykowali na ewentualnego następcę Pierwszej Prezeski SN, gdy Gersdorf nie da się jednak obronić.
Dosłownie rzutem na taśmę Platforma Obywatelska ulokowała Marka Chmaja 21 listopada ubiegłego roku na stanowisku wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu.
Ten prawnik, także z profesorskim tytułem, lecz nie sędzia, tylko jak Małgorzata Gersdorf radca prawny, dał się poznać jako zacięty wróg demokratycznej władzy.
Dlaczego funkcja w TS, a nie w SN? Bo akurat własnie "takie miejsce" się zwolniło, a jest też dobrą odskocznią do przejścia do Sądu Najwyższego.
Nie takie wygibasy, piruety i szpagaty totalniacy będą robić, byle wykoleić potworny walec Kaczyńskiego.
Co cwańsi i sprytniejsi, jak Tusk, czy Schetyna, już się wycofują i schodzą z linii strzału, bo czują koniec.
Przegrali, a żyć trzeba.
 
..........
 
Mając przed oczami te paskudne twarze głosujących w Parlamencie Europejskim przeciwko własnemu państwu, dla mnie ewidentnych zdrajców, zastanawiałem się, jak takich zaprzańców winno się ukarać.
Otóż nie dla nich Trybunał Stanu tylko srogi Kodeks Karny.
To tam w paragrafach 127 i 128 dokładnie opisano, jak ukarać obywatela, który działa przeciw własnemu krajowi. Przecież wiele działań uprzedniej władzy i dzisiejszej, wielokolorowej opozycji to działanie na szkodę państwa. I to, że są to akurat posłowie, czy europosłowie, działacze i urzędnicy nie ma znaczenia w stosunku do winy. Natomiast poziom kary dla takiego posła – reprezentanta kraju, powinien być znacznie podwyższony.
Ryszard Kukliński, który w żadnym wypadku nie zdradził Polski i Polaków, tylko narzuconą siłą bolszewizmu niby polską władzę Jaruzelskiego i Kiszczaka, został skazany w maju 1984 przez sąd wojskowy w Warszawie na karę śmierci.
 
Czy taki ciągle uśmiechnięty wesołek Biedroń, lub lipna replika rzymskich cesarzy, Grodzki, mają o tym pojęcie?
 
 
 
.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2020 [14:33] - Jabe | Link:

zmuszono władzę do wycofania się z ustawy zrównującej wiek przechodzenia na emeryturę sędziów z resztą obywateli (65 lat). Tylko po to, by nie dopuścić już dwa lata temu usunięcia ze stanowiska, jak się okazuje kluczowej osoby – Instrumentalne traktowanie prawa, jako oręża w doraźnej walce politycznej jest większym zagrożeniem niż wszystkie kasty i targowice. To demolowanie państwa. A czy nasza patriotyczna władza potrafi coś innego?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2020 [17:33] - jazgdyni | Link:

JAKIEGO PRAWA DEMOLOWANIE???

Tej parodii postkomunistycznej, którą Dżebe może zauważyłeś, można było swobodnie manipulować według staropolskiej zasady - każdy ch... na swój strój.

Lecz dobrze wiedzieć, że prawo III RP podoba ci się bardzo i uważasz, że nie należy nic ruszać.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2020 [18:10] - Jabe | Link:

Tak uważam? Wykaż!

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [06:39] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Całkiem możliwe, że się nie zrozumieliśmy, To dosyć trudno odpowiadać kilkunastu internautom na paru portalach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-01-2020 [18:27] - Imć Waszeć | Link:

Jabe to nie jest żadne demolowanie. Był nacisk na prezesa NIK, że nie chciał odejść i okazał się niemal przestępcą? No to Gersdorf jest też znajomą i protegowaną Kaczyńskiego. Sam nie wiem, czemu się tak upiera, skoro ją prezes odwołuje.

W latach 1980–2005 należała do NSZZ „Solidarność”. Związana ze SKOK-ami. W 2008 otrzymała z rąk Lecha Kaczyńskiego nominację na sędziego Sądu Najwyższego. I pomyśleć, że wszystko dlatego, że środowiska wciąż kłamią o obalaniu komuny w Polsce, a nawet w całej Europie i być może w całym Wszechświecie.

Co się wygrzebie jakiegoś nominata PIS-u, to okazuje się, że to przyszywaniec z "S", a poza tym komuch i łajza. Może by tak zaprzestać w końcu wybierania kandydatur z tego worka, skoro nic nie wychodzi?

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2020 [18:40] - Jabe | Link:

Nie mogę się połapać, do jakiego stopnia Pan ironizuje. Powiem więc tylko, że mam wrażenie, że kandydaci mają być z tego właśnie worka, a w miarę postępów postępu media pisowskie dla niepoznaki coraz głośniej mają krzyczeć w niebogłosy o suwerenności i antykomunizmie. Wojna na górze też temu ma służyć. Pic i fotomontaż. Aż strach, co będzie, gdy państwo dobrobytu na dobre zaczną budować.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-01-2020 [20:33] - Tomaszek | Link:

@Imć
Znów traktujesz poważnie jakieś otoczki Jabego skonstruowane tylko po to żeby użyć haseł kluczy wytłuszczonych z posta . Taki konspekt , taki chleb . To jak w kawale z Jasiem , co mu pani w szkole zadała kawał ze zwrotem "matka tylko jedna jest "
Jasio pisze 
Przychodzę do domu a matka pije wódkę z sąsiadem . 
Mówi do mnie , Jasiu . tam w kredensie  są dwie flaszki , przynieś mi proszę jedną . 
Idę do kredenasu , patrzę że jest tylko jedna .
Krzyczę więc .
Matka ! Tylko jedna jest !
Czyli państwo zdemolowane według Jabego .
Na inne posty Jabego też się kawał o Jasiu znajdzie , poczytamy dobierzemy .

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [14:57] - Mildred | Link:

Ale ci dowcipniś z tego naszego małego Tomaszka - no,no. Co też jeszcze  wymyśli; może jakieś dowcipasy o tych małych, głupiutkich bobaskach?Jego rozumek Misia Puchatka już nad tym pracuje, jak zapowiedział! Żeby się tylko nie przemęczył.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-01-2020 [19:45] - Tomaszek | Link:

Idzie Mildred po ulicy z psem
Dokąd idziesz  tą małpą , pyta milicjant.
To nie małpa , to pies , odpowiada Mildred .
Nie ciebie pytałem , tylko psa ., mówi milicjant .
Ja też nie z tobą dyskutję .

 

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [20:05] - Mildred | Link:

A nie mówiłam? Wymyślił,raczej odnalazł jakieś stare kawały z taaaką brodą i teraz ma zajęcie, żeby je wklejać. Tylko, żeby się nie przemęczył, bo przecież jest takim Puchatkiem czyli misiem o bardzo małym rozumku.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-01-2020 [19:52] - Tomaszek | Link:

P.S.
Puchatek to był Kubuś a Miś to był Uszatek , tłuku . W waszym kałmuckim radiu Erewań ich nie było . Poproś mentora o lekcje obycia .

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [21:30] - Mildred | Link:

@Tomaszek Puchatek
Nawet słynnej książki o misiu (nie o Kubusiu) o bardzo małym rozumku nie możesz zrozumieć,biedaku? I mieszają ci się te bajeczki, bo widocznie jeszcze o nich nie dorosłeś.

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [23:44] - Mildred | Link:

A nie mówiłam? Wymyślił,raczej odnalazł jakieś stare kawały z taaaką brodą i teraz ma zajęcie, żeby je wklejać. Tylko, żeby się nie przemęczył, bo przecież jest takim Puchatkiem czyli misiem o bardzo małym rozumku.
Nawet słynnej książki o misiu (nie o Kubusiu) o bardzo małym rozumku nie możesz zrozumieć,biedaku? I mieszają ci się te bajeczki, bo widocznie jeszcze do nich nie dorosłeś.

Obrazek użytkownika kaliszanin

19-01-2020 [14:34] - kaliszanin | Link:

powtórzę się bo już to dzisiaj pisałem. nami to już nie ogon merda a pchły grają w squasha. czy ktoś wie jaki jest wynik meczu? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2020 [17:36] - jazgdyni | Link:

No więc trzeba wreszcie znaleźć tę "maść na mendy, co gryzą nas wszędy".

Najwyższa pora do ataku. Chyba to już nawet słychać u Dudy.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2020 [15:04] - angela | Link:

@Znalezione w sieci.

Spotkali się w święto o piątej przed kinem Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem. Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy - Czy pragniesz pójść ze mną, na marsz nasz KOD-owy? Miejscowa kretynka odrzekła - z ochotą, Albowiem cię kocham, tutejszy idioto. Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko I poszedł poskakać z tutejsza idiotką. Na śmiesznym skakaniu spłynęła godzinka I była szczęśliwa miejscowa kretynka. Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy! Ten marsz KOD-owy, jest coraz nudniejszy. Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko, Miejscowy idiota z tutejszą kretynką. Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym. W ten sposób dorobią się córki lub syna: Idioty, idiotki, kretynki, kretyna. By znowu się mogli spotykać przed kinem Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2020 [17:38] - jazgdyni | Link:

To napisał mój najbardziej ulubiony polski Żyd.
Dobrze uaktualnione.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

19-01-2020 [21:49] - angela | Link:

Wiem, Grzegorz. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [06:41] - jazgdyni | Link:

Fajnie, że lubimy. Janusz. Też pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2020 [15:33] - Marek1taki | Link:

Przecież Gersdorf już nie było. Dobra zmiana kica przed wydającymi nam polecenia w obcych językach, a odwołania praw bezprawnych, praw okupacyjnych wobec suwerena nie chce przeprowadzić. To oznacza niesuwerenność. Mamy nielegalną poststalinowską konstytucję, prezydenta i premiera, którzy pod pozorami jej przestrzegania łamią i jej zasady przyjmując Gersdorf przywiezioną na niemieckich taczkach. W tej sytuacji trudno mieć pretensje do policji np. która nie potrafi wymandacić ekologistów zakłócających polowania na dziki nakazane administracyjnie, bo policja jest świetnie zorientowana, że wrogiem klasowym jest kierowca, w czym premier jeszcze utwierdza. W tej sytuacji Gersdorf skarze Dudę i Morawieckiego czy mogą się czuć bezkarni jak ekologiści w lesie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2020 [17:47] - jazgdyni | Link:

Przykre jest to, że wielu z nasz tworzy sobie fałszywy obraz sytuacji. Bo młodziutki  jest ciągle nasz naród w demokracji i republice. Cztery lata tylko, a żądania i wymagania, jakby suwerenna Polska była już od pół wieku i jeszcze na dodatek toczy się brutalna wojna o nasze umysły i dusze.
Taką już mamy pewność, że czołgi okupantów nie najadą Polski i będziemy mieli znowu figę z makiem na kolejne 123 lata?

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2020 [18:03] - Marek1taki | Link:

Czołgi niepotrzebne jak u władzy ustawka. Nie pomyślałem dotąd, że Duda i Morawiecki mają dylemat jak Jaruzelski: samemu zrobić stan wojenny czy pozwolić żeby ludzie radzieccy go zrobili. Taka jest powyższa argumentacja. Może Jaruzelski to faktycznie zasługuje na Powązki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-01-2020 [20:55] - Tomaszek | Link:

@Jazgdyni
A taką że Niemcy potrafią liczyć pieniądze . Za cenę dziesięciu używanych Leopardów kupią sobie totalsów w Sejmie i Senacie . A za miesięczną wypłatę dywizji Bundeswehry całą resztę obszczymurów . Na malutką nawet wojenkę trzeba Leopardów pięćset i dywizji z pięćdziesiąt , przez min pół roku . Potem jeszcze okupacja , gdzie zdradzieccy Polacy będą Uebermmeschom psikusy robili a nawet moga zranić lub zabić . Poza tym mogą się dogadać z Turkami jako trzonem Bundeswehry , bo swoich na wojnę nie wyślą . Trochę tak jak na "Złocie dezerterów " Może oni są be ale nie durni . A nasze szmaty są im potrzebne w Polsce , bo w Niemczech trzeba pracować . Już pisałem Szmaty sprzedajne w Polsce , szmaty kupione dla Niemców , tylko też w Polsce .Bo w Niemczech jak wyżej .

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [06:49] - jazgdyni | Link:

Dzisiejsza pani komisarz Urszula, jako minister obrony RFN, rozłożyła Bundeswehrę dokumentnie, tak, że chyba nasza siła bojowa jest jakieś pięć razy większa. To jedno. Drugie to, że liczyć potrafią to fakt. Ale daleko im do Żydów. A po trzecie: Turki nigdy nie pójdą na Polskę. Od Wiednia jesteśmy przyjaciółmi. Chyba po Węgrach drugimi w Europie (trzeci są Chorwaci).
I faktycznie - dla wszystkich anty-pol optymalne jest użycie brudnych szmat, co za judaszowe talary (wystarczy niewiele) zrobią wszystko, by móc Panu założyć marynarkę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-01-2020 [20:26] - Tomaszek | Link:

Czyli wszystko po mojemu , tylko Leopardy będą tańsze bo z demobilu . A Turki bardzo chętnie pojadą do Polski ale nie na Polskę , jak Benedek z Szatoroloujhey . Tylko nie wiem oco chodzi z tą marynarką , bo ja tylko motorówkę  , ale się waham . Ale ładniutka i tania jak barszcz ..https://www.boatsandoutboards....

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-01-2020 [03:13] - jazgdyni | Link:

Z tą marynarką chodzi o Tuska, jak go zaangażowali za lokaja.

Pzdr

Ps. Za te pieniądze łódka niezła. Brać.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-01-2020 [20:55] - Tomaszek | Link:

A mi się zdawało że Tusek chciał oprócz tego uniknąć blamażu Junckera i włożenia nogi do rękawa . 
A z łódką muszę poczekać miesiąc , półtora , ale jak mi nikt nie sprzątnie to na otwarcie przekopu będzie jak znalazł , kozacka co ? Kosztów będzie drugie tyle , ale co mi tam . Pierwszy raz coś dla siebie .

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-01-2020 [04:28] - jazgdyni | Link:

To zależy gdzie będziesz pływał. Nasze wybrzeże nie jest specjalnie ciekawe i przy kejach stoją głównie szpanerskie łódki. Ale GB, Skandynawia to taka łódka jest obowiązkowa.
Czy drugie tyle wydasz na silniczek i instalację? Chyba nie będziesz pływał na pagajach 8-).

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-01-2020 [20:41] - Tomaszek | Link:

Tam są dwie oryginalne stacjonarne Penty na bazie silnika z Amazona kompletne i palą ale do remontu bo zastane . Dwie zetki chyba też do poprawek . oryginlnie to było ok 180 KM . Cztery dwuportowe Del Orto , porting głowic  i zapłon elektroniczny zrobią 230 + bez żyłowania kompresji  . Chłopców w pierdzących mydelniczkach można trochę podłamać .To trzeba zachować , to taniej i bez pierdziela na pantografie , bo to obciach . A tylko oryginał się liczy .Przyczepa , certyfikacja , dopuszczenia , Kadłub wygląda ładnie ale też do poprawek i wstępne w marinie , składki , mooringowe . najciekawszy jest ten kibel , oryginał , prawie nie używany , to jedyny pewny punkt . Tylko taka wersja mnie interesuje koszt dodatkowy ok 6 tys funtów , zima w marinie rok weekendów i stąd moje wahania .

Obrazek użytkownika tricolour

23-01-2020 [08:23] - tricolour | Link:

Tomaszu, gdy będziesz płynął przez przekop, to daj znać. Przyjadę ze swoją, serio, zapakuję żonę, syna, może wypijemy szklankę czegoś... jeśli będziesz chciał.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-01-2020 [23:48] - Tomaszek | Link:

Nie ta czy ta to jeszcze czas . Decyzji jeszcze nie ma , bo kupic to nie sztuka , ale idea była ,  jest. i .będzie . I łódka na bank . Jeszcze dwa lata zostały .I pamiętajcie  "ORP Crosscut" albo " Skinny Bull ". 
Jeszcze Icek w d...pie a już mu jarmułkę szyją . Ale to sympatycznie jakoś oderwać się od ...
Na pohybel Bolszewikom 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-01-2020 [00:15] - Tomaszek | Link:

P.S.
Od różnych rzeczy zdarzało mi sie wymigać , ale ze szklaneczką w towarzystwie to mi zdecydowanie kiepsko szło . Tak że ...

Obrazek użytkownika angela

19-01-2020 [17:36] - angela | Link:

No, bez poparcia tych patriotycznych, z najpatriotyczniejszych, spoglądajacych na wschód, to pan koperta by nie skakał, nie istniał !!!,  a i pani Gersdorf z resztą sprzedajnego warcholstwa, takiej buty by nie miała.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [06:53] - jazgdyni | Link:

Tak jest. Ich poczucie siły płynie z zewnątrz. Jak od polizania papierka z kwasem (LSD). W domu (RP) już zaczynają się bać. Marszałkissimus Grodzki już zażądał ochrony sześciu profesjonalnych najemników z zewnątrz, opłacanych z kasy senatu.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-01-2020 [17:50] - paparazzi | Link:

Czyli dalej lecą im głupszy, cwańszy tym lepszy. Ta bolszewicka moralność ciągnie się za nami jak wrzód na czym tam. A nie można by tak jak pan napisał na przykładzie SP Kuklińskiego ruszyć z sadownictwem tak jak oni to robili. Oczywiście opierać się o te same artykuły KK.  Mamy przykłady tylko sędziów ni ma. Jestem po prostu zniesmaczony i niecierpliwy a czas plynie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-01-2020 [18:31] - Imć Waszeć | Link:

Ja też to proponuję. Trzeba rozpocząć tworzenie państwa równoległego, skoro tego komunistycznego nie da się naprawić. Trzeba powołać nowe sądownictwo, administrację, naukę i wojsko. A dywersantów wsadzić dożywotnio do pierdla za próbę likwidacji naszej państwowości, o ile sami nie zechcą wyjechać do siebie i zamknąć japę na zawsze. Erdogan mógł, to i my też możemy. Jakby co, to linkuję za Markiem:
https://www.pch24.pl/prof--and...

Obrazek użytkownika kaliszanin

19-01-2020 [18:46] - kaliszanin | Link:

Szanowny @Imć 

wariant turecki nie do końca nam pisany. po pierwsze najważniejsze nie mamy erdogana. po drugie nie mamy równoległego budżetu na "rozruch" równoległej rzeczywistości. po trzecie nie mniej ważne nasz naród nie gotowy jest na jakikolwiek pucz, obecnie nie jesteśmy tak zaprawieni, obyci i charakterni jak wojujący z kurdami. 

to tak tylko tytułem wstępu. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [06:59] - jazgdyni | Link:

Mam parę chyba dobrych rozwiązań, które opiszę, a które z dnia na dzień poprawiłyby sytuację w prowadzeniu rozpraw.

Lecz też przypomina mi się sytuacja po II WŚ, jak bolszewicy także nie mieli zaufania do sędziów, więc wprowadzili, choć nieprofesjonalne to z mocą sprawczą, trójki robotniczo - chłopskie. Wcale nie żartuję, ale z rozkoszą bym takie trójki wysłał do Gersdorf, czy Grodzkiego. Pewnie by się zsikali.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-01-2020 [19:42] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Wcale tu nie chodzi o sądy,Gersdorf...i inne pierdoły!
TU JEST WALKA...A  WŁAŚCIWIE JUŻ WOJNA...z prezydentem,premierem,rządem....TRZEBA TĘ ZP I DOBRĄ ZMIANE...usunąć...i przywrócić status sprzed 2015.
Aby było tak .jak było.
Stąd atak Putina,Brukseli i Berlina...
I jest tylko pytanie...CZY DUDA I KACZYŃSKI maja sposób,aby ten atak powstrzymać.

Obawiam się...że wątpie...

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2020 [21:13] - xena2012 | Link:

Żeby taki atak powstrzymać trzeba mieć sojuszników a przynajmniej zwolenników którzy rozumieją jak trudno jest cokolwiek prowadzić w atmosferze nagonki.Niewielu jest takich co przyznają się do tego że ochoczo w ten rząd rzucali kamieniami,choć nie uważają się za opozycję?Przecież na NB jest ich sporo choc wcale nie myslę o plujących nienawiścią trollach tu działających.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2020 [21:33] - Marek1taki | Link:

Żeby mieć sojuszników w narodzie nie trzeba lekceważyć przynajmniej żelaznego elektoratu, a "skrajnej prawicy" od 2% poparcia nie udowadniać przez 4 lata ze 100%konsekwencją, że jest się ideologicznym spadkobiercą Unii Wolności i kontynuuje się jej ideały pod patronatem Gersdorf i Romaszewskiej. Zresztą one nie są żadnymi wyjątkami. Reszta doradców prezydenta i premiera, ich współpracownicy są z korca wybrani i ziarnka maku nie uświadczysz. Oni się nie wyparli ani razu związków z lewicą, a z prawicą codziennie. 4 lata, przez pomyłkę nawet im się nie udało. Na prawdę nie ma na kogo głosować. Jak zwykle ich prezydent, ich premier. To permanentna ustawka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [07:08] - jazgdyni | Link:

Panie Marku, są już młodzi i przede wszystkim INNI następcy. I co ważne - lepsi. Oto kilka z "Nowego PISu": Wasserman, Płażyński, Schreiber, Muller, Horała, Bochenek, Fogel, Szefernaker, Woś, Kanthak, Ozdoba, Kaleta, Jaki, Wystarczy? A jest dużo więcej. I to oni, a nie Kukiz, Biedroń, albo Mucha&Budka, zbudują nową prawicową Polskę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-01-2020 [08:32] - Marek1taki | Link:

Nie widzę ich w otoczeniu premiera i prezydenta, którzy są otoczeni i formatowani na co dzień przez ludzi innych. Zresztą czy mamy oczekiwać, że Duda wyśle żonę do klasztoru? Nie wiadomo jaką by mu podstawili nałożnicę. Jeszcze z tego by Kurski sagę zrobił.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [11:16] - jazgdyni | Link:

No nie widać ich w otoczeniu. I się nie dziwię. To tylko w otoczeniu satrapów i dyktatorów widać panny i młodzieńców. Wartościowy młody człowiek w rządzie i około, musi dużo się wysilać w pnięciu się do góry i w budowaniu prestiżu i pozycji. Tak jest wszędzie. Dla mnie istotne jest, że oni już są w ekipie. I według mnie są autentycznie dużo warci. I Prezes widzi ich. Jaki dostał komisję i europoselstwo. A Horała też komisję i praktycznie wiceministerstwo, jako szef CPK - Centralnego Portu Komunikiacyjnego - inwestycji na miarę budowy Gdyni w II RP.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2020 [10:35] - Jabe | Link:

Kryterium doboru: b.m.w. (ewentualnie koligacje)

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2020 [19:54] - xena2012 | Link:

Nie jestem wprawdzie sędzią ale nie wiem czy w sytuacji kompletnego przyzwolenia na harce,awantury i rozprzężenie nie zachowałabym sie tak samo.Przecież buta,arogancja i chamstwo tego rozwydrzonego ,,towarzycha'' rośnie lawinowo.Jak można bylo dopuścić by urzadzano żenujące protesty w rzekomej obronie Konstytucji poprzez tej Konstytucji łamanie.Dlaczego nie uwypuklano wypowiedzi sędzi Kamińskiej o zemście na Polsce której ona tak nienawidzi. Dlaczego przechodzono w milczeniu obok skandalicznych wypowiedzi i działań kasty? O niemieckich wyjazdach starej ropuchy Gersdorf po niemieckie odznaczenia?Teraz zaczynamy mówić a i to półgębkiem? To całe trzy lata za późno.Co dzisiaj mamy.Byle sedzia jak ten Ochocki publicznie,na Twitterze znieważa prezydenta RP a tym samym majestat Rzeczpospolitej? A gdzie poszanowanie Konstytucji mówiącej ,że sędzia ma być apolityczny?Przecież przykładowo w każdej pracy pracownik nie wypełniający lub łamiący obowiązki na niego nalożone poleci na zbity pysk.Niestety tolerowanie sędziowskiego chamstwa doprowadziło do sytuacji ,że nie da się tego ukrócić,bo ci ludzie nie mają w sobie zadnej moralności,etyki a nawet znajomości prawa.Co Pan wytłumaczy takiemu Juszczyczynowi który doprowadził do nedzy i smierci człowieka i nie ma w sobie odrobiny poczucia winy?Jaką moralnośc ma sędzia Górny paradujący na proteście pod rekę z Piniorem,którego sprawę o korupcje ma prowadzić?,Film ,,Kasta''powstał o wiele za późno. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [08:13] - jazgdyni | Link:

Podejrzewam, że tutaj duży wpływ ma to żoliborskie wychowanie i śp. Mama bliźniaków. Bracia mieli duży problem z reakcjami na chamstwo, kłamstwo i ogólnie - zbydlęcenie.
Rabin Schudrich mógł oszukać Lecha Kaczyńskiego, wówczas ministra sprawiedliwości, w sprawie ekshumacji w Jedwabnem, Bo dobrze wychowanemu LK nie mieściło się w głowie, że tak ważny i poważny człowiek, głowa wszystkich Żydów w Polsce, może zastosować świńskie zagrywki. A Jarosław też dawał się oszukiwać, bo ufał i darzył szacunkiem, tak, jak go wychowano, takich ludzi, jak Marcinkiewicz, czy Giertych. Co trzecie małżeństwo w Polsce się rozwodzi, co oznacza, że my Polacy mamy problem z prawidłową oceną drugiego człowieka i niestety często dajemy się robić w konia.

Obrazek użytkownika Jabe

20-01-2020 [10:29] - Jabe | Link:

A może jednak nie są to aż takie ciapy?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-01-2020 [20:10] - RinoCeronte | Link:

Ach te Światy równoległe...tylko jak się tam dostać?  Póki nie mam rozwiązania to tylko nucę "przesyłaj choć puste koperty..."

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2020 [23:21] - xena2012 | Link:

I znowu te koperty w myślach ,słowach i uczynkach?

Obrazek użytkownika Mildred

19-01-2020 [23:48] - Mildred | Link:

Oto pokłosie wzmożonych,bezprzykładnych w państwie cywilizowanym ataków  prezydenta na UE,a zwłaszcza na polskich sędziów,mające mu zapewnić poparcie PiS w wyborach majowych (na prezydenta wszystkich Polaków!): najpierw autor tego testu, a potem wielu komentatorów rzuca na lewo i prawo ciężkimi oskarżeniami, m.in. o zdradę i nienawiść do własnego kraju,a to na I,.Prezes SN,która rzekomo działa przeciwko Polsce przy pomocy Niemiec za jakieś ordery, czy to na wszystkich sędziów. Te bezsensowne, hejterskie kalumnie padają na podatny, z premedytacją przygotowany grunt: od kilku lat prowadzi się oszczerczą kampanię przeciwko sędziom od tej haniebnej "billboardowej" począwszy, na mediach narodowo-patriotycznych skończywszy,a także w wystąpieniach wielu prawicowych polityków. To odarcie polskiego sądownictwa z autorytetu i wiarygodności pokutować będzie w naszym państwie jeszcze przez wiele lat, może nawet przez pokolenia - to jest oczywiste psucie państwa, gdy niszczy się nie trzecią, ale jedną z trzech władz-filarów każdego demokratycznego państwa.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2020 [08:17] - jazgdyni | Link:

Dużo wysiłku widzę. Pewnie 10 godzin pracy. A zapłacili podejrzewam, 50 zł. A jako, że minimalna stawka godzinowa jest 17 zł, to powinni zapłacić 170 zł.
Dajesz się Jaro wykorzystywać. No, ale rozumiem. Flachę trzeba za coś kupić.

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [15:04] - Mildred | Link:

A kto to jest ten Jaro? Może ci się coś w tej biednej głowinie pokićkało, bo jeśli to miało być do mnie to informuję,że dobrze mi płacą w ojro, w euro i w rublach jednocześnie. Namawiam cię więc do skorzystania z takiej płatnej oferty zadaniowego agenta -  można się na tym dobrze obłowić!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

20-01-2020 [17:25] - RinoCeronte | Link:

Jaro to taki co jara, ale póki nie ma ustawy to lepiej pssyt!

Obrazek użytkownika angela

20-01-2020 [05:52] - angela | Link:

Defetyzm prowadzi do zdrady.
Trolli i defetystów namnożyło się  na NB.
Najlepiej idzie doradzanie, kiedy się za nic nie  odpowiada. 
Mądrych inaczej, ci tutaj pod dostatkiem.
Dajcie rządowi rządzić,  a jak się  nie podoba, to utworzyć wlasną partię,  czy zgłosić kandydatury na prezydenta, i rządzić, a nie z podkulonymi ogonami ujadać zza płota . 

 

Obrazek użytkownika Mildred

20-01-2020 [14:51] - Mildred | Link:

Angelo!
przypominam,że znowu miałaś okazję się nie wygłupić.

Obrazek użytkownika maxilampus

20-01-2020 [15:34] - maxilampus | Link:

.." Defetyzm prowadzi do zdrady"..a naiwnosc,glupota i ignorancja do zapalenia pluc ! https://demotywatory.pl/491716.....
"Najlepiej idzie doradzanie, kiedy się za nic nie  odpowiada." no wlasnie..za co ty " odpowiadasz" ?

Obrazek użytkownika angela

20-01-2020 [22:33] - angela | Link:

@lampus ,  nie twoja sprawa.

https://www.polskieradio.pl/8/...

Obrazek użytkownika tricolour

20-01-2020 [16:03] - tricolour | Link:

Wielki Brat kręci nosem na zmiany w systemie sądownictwa. Zmień nie będzie.

Stawiam $5

Obrazek użytkownika kaliszanin

20-01-2020 [17:28] - kaliszanin | Link:

@tricolor, 

brak zmian wobec takiej ich zapowiadanej mnogości to tak jakby jakaś zmiana jednak - przynajmniej narracji jaką trzeba będzie dopracować i co gorsza wychwalac i się jej trzymać.