Marsz Tysiąca Tóg

Sam marsz oceniam pozytywnie. 
Sprzeciw szerokich rzesz społecznych wobec sędziów wynika z tego, że wydają oni wyroki, które są niesprawiedliwe w społecznym odczuciu. I wyroków takich jest wiele. Ostatnio np. w sprawie Najsztuba. W dodatku część sędziów zachowuje się bezczelnie, wprost kpiąc ze zwykłych ludzi - np. sprawa sędziego na telefon z Gdańska (przypomnę, że chodzi tu również o kwestię odpowiedniego wyroku, a nie tylko terminu rozprawy), który nadal orzeka. 
Z czego wynika taka postawa sędziów? Moim zdaniem z tego, że w ich odczuciu nie są oni sługami społeczeństwa ale jego nadzorcami, edukatorami, jak zwał tak zwał. Ogólnie nie przyjmują oni logiki demokratycznej ale autorytarną. A ich autorytetem są podmioty zewnętrzne. Kiedyś partia, dziś Bruksela. Widać to bardzo wyraźnie w chwilach kryzysu: pierwsze, najważniejsze działanie sędziów to galop do Bwana Kubwa z Brukseli by bronił ich przed działaniami tubylców. Widać to też w hasłach: jesteśmy sędziami europejskimi.
Patrząc z tej perspektywy Marsz Tysiąca Tóg jest zdarzeniem pozytywnym, bo to próba - mam nadzieję - odwoływania się właśnie do tubylców. Niestety jest to nadzieja wątła. Bo sądzę, że marsz wynika głównie z tego, że Bwana Kubwa z Brukseli pokazał sędziom nic, podobnie jak kiedyś Jaruzelski Wałęsie, gdy ten przed kamerami błagał go o słowo, że nie był agentem komunistycznej bezpieki. 
Nie wiem jak skończą się dzisiejsze awantury sędziowskie, ale zawsze będzie problem z sędziami i sądownictwem dopóki sędziowie nie uznają, że brzydkie, śmierdzące, buraki i cebulaki, jedzące kanapki z jajkiem  i kiszoną kapustę to ich rodacy i bracia, których dobro jest priorytetem. 

przy okazji. To co robi TVP J. Kurskiego przy okazji tego Marszu po prostu zasługuje na proces z powodu bezczelnego łamania misji mediów publicznych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-01-2020 [18:34] - Imć Waszeć | Link:

A czy przypadkiem w Warszawie nie było już jakiegoś Marszu Szmat?

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-01-2020 [19:20] - Trotelreiner | Link:

Gratuluję JEDYNKI na SG salonu 24...tuż obok "redakcyjniaka" pana Janke....
DWOJKĘ na SG tuż pod panem Janke...kto? No kto?! TAK! Nasz były echo24...czyli Pasierbiewicz.
 

Obrazek użytkownika xena2012

11-01-2020 [20:53] - xena2012 | Link:

Togi walczą o ,,prawo do Europy''.A kto im tej Europy zabrania?Niech pojadą naturalnie w togach ,pobrzękując łańcuchami do Francji.Tam Europejczyk i demokrata całą gebą Macron porozmawia z nimi ochoczo jak na Europę przystało przy pomocy sił porzadkowych.Tu urzadzają durny protest pokazując swą ,,siłę'' obecnością takiej kreatury jak Najsztub.Może Cimoszewicz i Wujec też w tym tłumie byli i też walczyli o praworządność,Czy można bardziej zakpić z Polaków?

Obrazek użytkownika Mildred

11-01-2020 [22:49] - Mildred | Link:

I znowu się rozczarowałam,chociaż już nie powinnam po przeglądnięciu kilkunastu tekstów i więcej jeszcze komentarzy, bowiem ich autory hołdują pewnej,jakby umówionej metodzie: autorytatywnych sądów,opinii, nie podlegających dyskusji wygłaszaniu  dziwacznych nieraz tez nie popartych potem żadnymi dowodami. Jeśli zaś ktoś ośmieli się mieć inne zdanie albo - broń Boże - skrytykować takie opinie czy sądy, reagują niezwykle ostro,czasami wręcz niegrzecznie. Oto przykłady z tego tekstu:
Sprzeciw szerokich rzesz społecznych wobec sędziów wynika z tego, że wydają oni wyroki, które są niesprawiedliwe w społecznym odczuciu.
Zwykłe uogólnienie: jako niesprawiedliwe wyroki uznają jer ci, którzy przegrali spawy cywilne, rodzinne lub zostali skazani w procesie karnym, czyli co najwyżej połowa "społeczności sądowej", a nie całe społeczeństwo.
W dodatku część sędziów zachowuje się bezczelnie, wprost kpiąc ze zwykłych ludzi - np. sprawa sędziego na telefon z Gdańska.
Część sędziów czyli przywołany przez Autora przypadek jednostkowy, przy czym naprawdę chodziło w tej prowokacji dziennikarskiej o przesunięcie terminu,a nie o treść wyroku,jak Autor kłamliwie utrzymuje, toteż brak było podstaw do wydalenia sędziego z zawodu.
ich (sędziów) autorytetem są podmioty zewnętrzne. Kiedyś partia, dziś Bruksela.
Bzdura: jak można porównywać  sędziów  w PRL, którym, zwłaszcza tym partyjnym (bo nie wszyscy sędziowie należeli do PZPR ,a przede wszystkim funkcyjni,jak
prezes,vice,czy przewodniczący wydziału) mogła rozkazywać partia,i to w procesach o charakterze politycznym. I jak się to ma obecnie do Brukseli? Znowu te brednie o skarżeniu za granicą na Polskę? W Brukseli,jako stolicy naszej unijnej wspólnoty,w której dobrowolnie przyjęliśmy zasady wspólnie obowiązujące w prawodawstwach krajowych, zwłaszcza w zakresie praworządności, każde państwo członkowskie ma prawo,a czasem i obowiązek ustalać pewne wspólne sprawy, np. z zakresu sądownictwa, jako że polscy sędziowie na równi z ich kolegami z państw unijnych są także sędziami unijnymi, europejskimi.Tak więc cała UE wraz z jej organami np. TSUE nie jest dla nas jakimś podmiotem zewnętrznym,zwłaszcza że nasi przedstawiciele zasiadają we wszystkich organach unijnych, a w TSUE polscy sędziowie. Tu warto przypomnieć, że w organie doradczo-opiniodawczym Ray Europy, której Polska jest członkiem,a którą tak obcesowo (oględnie mówiąc) potraktował dzisiaj rząd polski, zasiada 2 sędziów polskich: Muszyński wiceprezes TK i Warchoł wiceminister sprawiedliwości - dobre, co?
Marsz Tysiąca Tóg jest zdarzeniem pozytywnym
Nie wiem jak skończą się dzisiejsze awantury sędziowskie,  
tych wzajemnie wykluczających się tez czy opinii nie ma potrzeby komentować.

 

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2020 [13:07] - xena2012 | Link:

Proszę być choc trochę precyzyjną.Pisze Pani o przypadkach jednostkowych w których wykazane są nieprawidlowości w działaniach sądu,opieszaloć bądź absurdalne wyroki.Czy rzeczywiscie są to przypadki jednostkowe? Niestety, takie sprawy wcale nie są nie są przypadkowe,rzadkie i małej wagi.Wielu tych pokrzywdzonych bowiem nie ma możliwości ,pieniedzy,ani zdrowia do naglosnienia swojej krzywdy która nie oglada światła dziennego..Ja nigdy nie miałam do czynienia z sądami i nie jestem w ułamku tych co są przez sądy skrzywdzeni ale też sprzeciwiam się niewiarygodnej bucie,sobiepaństwie wrecz chamstwie środowisk prawniczych Obrazki z protestów-,pan Pinior oskarżany o korupcję pod rekę z sedzią który ma orzekać w jego sprawie,pan Najsztub uniewinniony po cięzkim potraceniu pieszego na pasach.śmieje się w twarz społeczeństwu bo sad oskarżył osiemdziesięcioletnią starszą pania o ,,żwawość''i ramię w ramię maszeruje z sedziami którzy go uniewinnili.Stara ropucha Gersdorf mówi o niepodważalności wyroków sedziów stawiając je na równi z boskimi nawet w świetle haniebnego wyroku sedziego Juszczyczyna który doprowadził do smierci czlowieka?W ten sposób społeczeństwo nie ma siły do obrony.Każdy sędzia uwolni nawet mordercę który będzie z ,,elity'' badź kasty ale zniszczy kazdego kto w tej elicie nie ma miejsca.Gwarantuje,że pan Stonoga z 200 zarzutami wtym groźbami odebrania życia pod adresem rodziny ministra Ziobry zostanie uniewinniony,pewno jeszcze dostanie odszkodowanie. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-01-2020 [23:37] - RinoCeronte | Link:

Dudni już krok miliona tóg... brzmi partyzancki śpiew. A co, jak się ma taką pozycję to wszystko jest możliwe.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2020 [20:07] - xena2012 | Link:

Nad nogami Kidawy,Kopacz,PIhowicz,Najsztuba i licznych celebrytów też szeleściły togi? Nawet nie wiedziałam,że są sędziami.Czyli ich odnóża były dla podreperowania frekwencji i dla wspolnego spacerku? 

Obrazek użytkownika Mildred

12-01-2020 [14:06] - Mildred | Link:

Pani Xeno! Wybaczy Pani,ale na stek niczym nie udokumentowanych oszczerstw i kalumnii oraz niewybrednych wyzwisk (stary Pani repertuar, który przeglądnęłam) nie odpowiadam. Tu zrobiłam wyjątek,żeby uświadomić Pani,że taki poziom "dyskusji" nie tylko obniża poziom całego portalu, ale dla mnie jest nie do przyjęcia i nie mam zamiaru zniżać się o takiego poziomu. Bez odbioru.