Reforma sądownictwa. O co tu chodzi?

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obecnie rządzący są w stanie pewnego rodzaju zadyszki, co chyba jest naturalne po 4 latach rządzenia w tak nieprzychylnych dla nich warunkach. Opozycja uruchomiła wszystkich: z wewnątrz i z zewnątrz, aby obalić rządy prawicy, ale to im się nie udało i wielkie dzięki  Najwyższemu, że to się nie stało... bo kto miałby dziś rządzić Polską? KO (PO)? To żart oczywiście, ale taką mieliśmy alternatywę.

Tym niemniej nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego PiS (ZP) przed wyborami prezydenckimi rozpoczął reformę sądów. Ma na to przecież aż cztery lata a bez sprzyjającego Prezydenta RP z tej reformy nic nie pozostanie.

Oczywiście na dzisiaj prezydent A. Duda ma największe poparcie wśród wyborców i raczej nie winniśmy spodziewać się jego przegranej, ale największym błędem byłoby teraz lekceważenie wrogów, bowiem zintegrowana cała opozycja stanowi - jakkolwiek byśmy się zżymali - poważne zagrożenie w wyborach prezydenckich.

Gra więc toczy się dziś o dużą stawkę, w której albo wygrają zdrajcy albo my. Ich wygrana byłaby początkiem końca naszej - choć jeszcze ułomnej - wolności. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną  po senacie przegraną w wyborach prezydenckich, wobec czego kampania wyborcza winna być krótka i merytoryczna, przy czym dziś nie można dawać za darmo kul do pistoletów targowiczan.

Totalna opozycja chciałaby rozlewu krwi wśród tych, co niby bronią niezawisłości sądów, ale nikt z nich nie potrafi powiedzieć o co tak naprawdę walczy. Przecież nowe regulacje są niemalże kopią tychże występującą w wielu państwach UE, wobec których nie są przedsięwzięte żadne kroki i to zarówno przez wewnętrzną opozycję danych rządów, jak i przez KE UE. Nawet obecne propozycje rządu ZP (PiS) są łagodniejsze niż np. prawo obowiązujące w Niemczech, a ten kraj chyba jest najbardziej opiniotwórczy w UE a ja zawsze używam stwierdzenia: zniemczonej UE.

Zważywszy jednak jak totalna opozycja reagowała na poprzednią reformę sądów w Polsce, to uważam, że obecne projekty ZP (PiS) są przedwczesne, bo uruchamiają możliwość "odbicia się" totalnej opozycji i mogą zdominować kampanię prezydencką a to jest zupełnie PiS-owi niepotrzebne. Czyżby nie mogli poczekać - zdając sobie sprawę z konsekwencji - jeszcze kilku miesięcy? Mogli, ale "mleko się rozlało" i będzie wielki kwik totalsów i lewackich europejczyków oskarżających nas o łamanie w Polsce praworządności.

Zrozumiałbym wszystko, gdyby stanowisko obecnie rządzących w sprawie sądów było poprzedzone wcześniejszą polityką międzynarodową wyjaśniającą co tak naprawdę dzieje się w Polsce. Takich działań nie ma i nie było a za to obwiniam MSZ. Kiedyś pisałem, że minister W. Waszczykowski był złym ministrem MSZ, ale nawet on był lepszym niż obecnie władający tym ministerstwem J. Czaputowicz.

Oczywiście, że "ulica" nie pomoże totalsom, bo Polacy doskonale wiedzą jak działają sądy w Polsce  i nikt zdroworozsądkowy nie wyjdzie na ulicę demonstrować swoje dla nich poparcie, nawet gdyby rozrabiacze zaczęli używać jeszcze gorszych inwektyw niż te, jakie zaserwował nam W. Frasyniuk artykułując swoje prymitywne przesłanie: "jebać PiS". Ale zagranica wsparta polskimi targowiczanami może nam napsuć krwi i teraz ta walka jest nam zupełnie niepotrzebna.

Reforma sądownictwa w Polsce jest niezbędna, co wiedzą wszyscy, ale PiS miał cztery lata by to "coś" zreformować i nie dokończył dzieła. Szkoda, ale takie były realia i nic pozytywnego nie dało to, że prezydent A. Duda zawetował ustawy, bo środowisko sędziów uznało to za słabość obozu "dobrej zmiany" a teraz już szaleją w "himalajach hipokryzji" (cytując klasyka). Inną sprawą jest to, że tak jak dzisiaj tę reformę PiS w poprzedniej kadencji winien przeprowadzić przez pierwsze trzy miesiące rządzenia, bowiem był to okres szoku opozycji po przegranych wyborach i można to było wykorzystać...

Powtórzę więc. Gra toczy się dziś o dużą stawkę a tą stawką ze strony totalsów jest wygrana ich przedstawiciela w wyborach prezydenckich a wtedy PiS-owi byłoby bardzo trudno przeprowadzać reformy naszego państwa. Mało tego! Uważam, że wtedy rządzenie byłoby tylko jego atrapą i być może konieczne byłyby przedterminowe wybory parlamentarne i o to też strategicznie chodzi zdrajcom z opozycji.

A reforma sądów? Dla opozycji to tylko środek do odzyskania przez nich konfitur z rządzenia naszą Polską i dlatego też będą robili wszystko, by rozchwiać emocje społeczne ludzi na ulicach. Na razie nie ma odzewu do obrony przez Plaków obecnego stanu rzeczy w sądownictwie, ale sądzę, że wymyślą coś jeszcze a wtedy mogą faktycznie zmienić bieg naszej historii. Wierzę, że tak się nie stanie. Oby!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

22-12-2019 [12:53] - Jabe | Link:

No i napisał Pan, co się dzieje przy okazji tej reformy – co wyrabiają wrogowie, czyli opozycja – i że reforma jest potrzebna, ale o samej reformie – ani słowa. Już dawno zauważyłem, że to wstydliwy temat. Dlatego właśnie należy być przeciw.

Obrazek użytkownika maxilampus

22-12-2019 [14:49] - maxilampus | Link:

..."że reforma jest potrzebna, ale o samej reformie – ani słowa."...
Przeginasz Jabe..Projekt reformy jest znany jak i cel oraz dlaczego jest potrzebna..informacji az zanadto..
Zgodze sie z tymi ktorzy twierdza ,ze wprowadzona Reforma wiele nie zmieni..bedzie tylko kosmetycznym zabiegiem..Triada Mafijna Sady-Prokuratura-Milicja ma 75 lat doswiadczen praktycznych jak dzialac aby sie nic kryminalistom nie stalo..Caly ten "system prawny" w Polsce przypomina mi warunki krajow Latynowskich,gdzie synekury Sedziowsko-prokuratorsko-milicyjne sluza do zarabiania pieniedzy na wygodne zycie a nie sluzbie obywatelom..Polska potrzebuje zmian strukturalnych a nie zabiegow kosmetycznych w instytucjach panstwowych..czego PIS i Dudaczewski nie chca zrobic..teraz to widac golym okiem i tylko glupiec moze miec zludzenia..stwarzanie pozorow to glowny akt polityczno-teatralny Dudy i Kaczynskiego..
Radosnych i spokojnych Swiat Bozego Narodzenia zycze,,

Obrazek użytkownika Jabe

22-12-2019 [16:29] - Jabe | Link:

Sam Pan widzi, że potrafi mówić tylko o tym, jak jest, zamiast jak powinno być i jak to osiągnąć.

Wesołych Świąt wzajemnie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-12-2019 [13:53] - NASZ_HENRY | Link:

Bajzel sędziowski, PiS zawdzięcza mężowi pani Kornhauser i starszej pani Romaszewskiej, którzy 18 miesięcy temu zawetowali bardzo dobre ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym, a których to ustaw jedyną wadą było to, że ich autorem był minister Ziobro ☺

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-12-2019 [14:20] - Trotelreiner | Link:

A kto był taki uprzejmy i pierwszą próbę reformy sądownictwa...zawetował?
Ustawę o IPN w piżamie też zlikwidował,ANEKSU nie pokazał [OBIETNICA WYBORCZA].

Jak to u nas w górach siem godo: Teroz panocku,to do rzyci!

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-12-2019 [16:09] - Marek1taki | Link:

Stanowisko WEI i ZPP przedstawił Robert Gwiazdowski:
'Powtarzamy więc naszą propozycję: jeśli rządzący chcą – jak deklarują – przywrócić sądy społeczeństwu, dokonajmy takich zmian w prawie by przeprowadzić powszechne wybory do Krajowej Rady Sądownictwa. Albo przeprowadźmy referendum, w którym, tak często przywoływany „suweren”, będzie mógł się wypowiedzieć, czy chce podporządkowania sądów ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu."
Dokonajmy. Od lipca 2017 było sporo czasu. I co? I jest projekt? Czy środowiska prawnicze zrobiły coś w tej sprawie czy czekały na rozwój wydarzeń politycznych a teraz zgłaszają swoje weta. To dobre rozwiązanie i daleki jestem aby PiS umaczany w kolaborację z Unią, USA i Izraelem ręcznie sterował sądownictwem. Do jego przeprowadzenia potrzeba nie tylko dopuszczenia suwerena do decydowania, trzeba też go odciąć od propagandy - przynajmniej mediów. W komplecie musiałaby być dekomunizacja i polonizacja głównych mediów. Na dobrą sprawę nie widzę możliwości by większość dziennikarzy i kierownictwo TVP, TVN i Polsat mogła nadal prać mózgi Polakom skoro z takim przekonaniem to robią obecnie. Do napisania ustaw środowisku prawniczemu też brakuje swobody przekonań. Widać jaki jest przekaz medialny i domyślam się jaka jest presja ze strony umocowanych na stanowiskach. Niby mniejsza niż w kwestiach energetycznych? Nawiasem mówiąc ostatnio prof.Robert Gwiazdowski (i tak mój autorytet) wypowiedział się, że w kwestii szczepień i klimatyzmu zdaje się na ekspertów. Nic bardziej błędnego niż zdać się na ekspertów wykreowanych albo przekupnych. Właśnie eksperci noblowscy nagrodzili Tokarczuk. Dlatego najpierw w sądownictwie potrzebna jest czystka w środowiskach, które wykazały się już niezdolnością do autoreformy a za to eksperckimi zdolnościami do betonowania układu, którego fundamenty położono w latach czterdziestych.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-12-2019 [09:48] - Czesław2 | Link:

Problem w tym, że jeśli suweren ma się wypowiadać, to przynajmniej połowa w obrębie czaszki musiałaby mieć mózg. Niedawno tłumaczyłem znajomemu, nota bene inżynierowi, przeciwnikowi węgla, zwolennikowi uni, że przy spalaniu gazu ziemnego wydziela się CO2. Nie wiem, czy mi uwierzył.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-12-2019 [10:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z tego amerykańskiego też? Kto by pomyślał, a taki drogi.  W sumie strach myśleć bo Tramp się dowie i wycofa się z wiz.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

23-12-2019 [10:56] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Czesław2
jeszcze jeden mędrek mądrzejszy od co najmniej połowy,suwerena - chłe,chłe,chłe...

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-12-2019 [15:56] - Marek1taki | Link:

:-) Czerwone wrony czerwono kraczą. Znajomy jest w szczęśliwym położeniu, że nie odczuwa dyskomfortu z tego powodu a my i owszem.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

23-12-2019 [10:48] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Marek1taki
w swoim wywodzie ośmieszył się przynajmniej 2  razy: tylko megalomani,i to raczej tępy megaloman, może obrażać społeczeństwo, swoich rodaków,że mają wyprane mózgi przez media, bo sami już nie potrafią myśleć (poza megalomanem,of course). Przekupni eksperci(?) nagrodzili Noblem Olgę Tokarczuk - ile za to wzięli, że jeszcze wystarczyło dla nagrodzonej  na kasę z Fundacji Nobla? Skąd przemądry megaloman o tym się dowiedział, jakieś źródła?

Obrazek użytkownika Czesław2

23-12-2019 [14:23] - Czesław2 | Link:

Jabe, zlituj się, zastąp go.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

22-12-2019 [16:47] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Panie Autorze!
Czystka kadrowa czyli wymiana ich na naszych to jeszcze ne reforma- nie wie Pan o tym?

Obrazek użytkownika Warmia

22-12-2019 [16:58] - Warmia | Link:

Będzie taki odzew jak pod Pana relacją. Powoli powinno już dochodzić nawet do najoporniej myślących -" Pane Havranek to se ne wrati".
Najlepszy moment na reformę. 
Dobry prezent pod choinkę dla Polaków, aż sernik radośnie rośnie w piekarniku. 
Wspaniałych Świąt Bożego Narodzeni.
Kolędujmy przy stole rodzinnym - cicho zanucę...Bóg się rodzi, moc truchleje....

Obrazek użytkownika xena2012

22-12-2019 [23:00] - xena2012 | Link:

No tak ,ale nie uwzględnił Pan ,,siły'' i potrzeby pogadanek niejakiego Grodzkiego zwanych przez niego ,,oredziami''.Jego ego jest juz tak wielkie,że chyba trzeba jakoś przerobić salę senatu na większą,aby to ego jakoś pomieścić.To on chyba już podyrdał do Brukseli ze skargą i błaganiem o pomoc panią komisarz Vierę Jurovą skłonną jak widać do wypychania się przed orkiestrę.