Żywa Wiara i Pierwsze Boże Przykazanie

Jakie to szczęście być wolnym od wszystkiego co ziemskie tak, aby nic nie stawało się ubezwłasnowolnieniem woli, ciała i umysłu, uczuć, życia. To uwalnia od pychy, lęku i strachu. Boża radość wnętrza i Boży spokój ducha jako efekt zawierzenia w Miłosierdzie Boże... daje to szczęście bycia wolnym od wszystkiego, co ziemskie, daje uwolnienie od wpływu złego ducha...

Takie szczęście jest właśnie codziennym odczuwaniem własnego istnienia, czyli własnej wolności od wszystkiego... Wtedy łatwo zostawiać za sobą dobra, miłości i mądrości ślady...

Przestrzeganie Pierwszego Bożego Przykazania jest podwaliną wiary!. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" wyznacza dla Chrześcijan drogowskaz postępowania. Żaden inny bożek, żaden człowiek czy przedmiot, żadne talizmany czy amulety, żadne zabobony i wierzenia w los... nie mogą być ponad wiarę w Boga Ojca i również wiarę we współistotność Jego z własnym Synem Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym. A jeżeli nie mogą być ponad tą wiarę, to przykazanie... to czczenie ich i wiara w nie jest jednym z najcięższych grzechów wobec Boga Ojca i Syna Jego i Ducha Świętego.

Apostołowie zostawili wszystko dla Jezusa Chrystusa, nic nie było przed nim ważne. Jest tak, że wszystko to, co staje się dla nas nadrzędne wobec Boga Ojca, przez co można nas zniewolić i ubezwłasnowolnić... jest tym, co powoduje łamanie przez nas Pierwszego Przykazania. Siła przedmiotów a zwłaszcza złotego cielca (pieniądza), które wywołuje w nas pożądanie silniejsze niż do Boga Ojca jest naszą zgubą! Pieniądz, moda, kariera, dobra doczesne stały się dla nas bożkami, które zastąpiwszy prawdziwą wiarę w Stwórcę Jedynego, prowadzą nas ku wiecznemu potępieniu! Korzystajmy z tych rzeczy tak, aby nie przesłaniały nam naszej wolności, szczęścia i jedności z Bogiem w Trójcy Jedynym! Korzystajmy z nowinek techniczno-technologicznych (internet, smartfony) tak, żeby one nas nie uzależniały i aby jednak Bóg był dla nas najważniejszy.

Musimy pamiętać zawsze, że nic nie musimy, ale możemy!  Możemy w każdej chwili swojego życia powrócić do Boga Ojca i Jego Syna a oni z Bożym Miłosierdziem nas przyjmą, bo zawsze nas kochali, kochają i będą kochali do czasów ostatnich i ostatecznych! Nawracajmy się każdego dnia, korzystajmy z sakramentów, bo wtedy dajemy świadectwo naszej wiary.

Pamiętajmy...

Współistotność  Syna Jezusa Chrystusa z Bogiem Ojcem Wszechmogącym i Duchem Świętym to tajemnica, której przyjęcie gwarantuje nam trafny wybór drogi do Królestwa Bożego. Duch Święty jest we wszystkich nas, którzy wierzą. Jest też zrealizowaną już zapowiedzią powtórnego zesłania, powtórnego przyjścia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Uwierzmy w to a będziemy cieszyć się Królestwem Bożym!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [15:59] - Adalbertus | Link:

To jakieś kazanie? Chyba Ksiądz pomylił blogi.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

25-11-2019 [17:19] - Obserwator_3 | Link:

Widzę że nowy jesteś, to Cię uświadomię: żyjemy w wolnym kraju, to jest wolny blog dla wolnych ludzi, pisać można co się komu żywnie podoba (byle w zgodzie z zasadami), jak jest merytoryczna niezgoda na jakieś treści, to jest miejsce na dyskusję (chyba że adwersarze znają się od lat, co nie jest tu rzadkim przypadkiem, wtedy to różnie bywa, aż czasem "Admin" musi interweniować).

Jak Ci się jakiś tekst tylko nie podoba, a merytorycznie to nie Twoja bajka, to po prostu nie czytaj, a tego typu nonsensowne uwagi nie są na tym forum dobrze widziane, bo to czy coś się komu podoba czy nie to kwestia gustu, a "de gustibus non est disputandum ".

Tak więc komentarze lepiej pisać "cum grano salis" i raczej rzeczowo, jeżeli można doradzić...

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [18:14] - Adalbertus | Link:

@Obserwator
Dzięki stokrotne za tak uczony wywód i w ogóle pouczanie mnie co i jak wolno na tym blogu, chociaż to niezupełnie jest  tak,jak mnie strofujący poucza: "to jest wolny blog dla wolnych ludzi, pisać można co się komu żywnie podoba". Najlepiej za bardzo się nie wychylać w stronę nieprawomyślności, bo nie tylko cenzura się kłania, ale i tzw.komentatorzy zjedzą cię z kościami, choć mogliby stosować regułę Obserwatra, że jak się coś komuś nie podoba, to niech nie czyta (ale widać ta reguła zawodzi, bo Obserwator czyta moje komentarze które mu się bardzo nie podobają)). Ostatnio niektórzy domagają się blokowania wszystkich nieprawomyślnych wpisów i komentów, autorów których nazywają od razu trollami, wrogami Polski (czyt.: PiS), płatnymi agentami i t.p.  Ale chyba Obserwator wie o tym doskonale..?
Chciałbym też przyponie,że w internecie są miliony blogów i forów o milionach  profili tematycznych, a  NB na pewno nie jest forum  dla kaznodziei.

Obrazek użytkownika xena2012

25-11-2019 [19:22] - xena2012 | Link:

Ależ nie domagamy się wcale blokowania waszych wpisów i komentów. Wprost przeciwnie .One są takie śmieszne pełne komsomolskiej,rewolucyjnej werwy.W smętne listopadowe wieczory czytanie ich to prawdziwe antidotum na smutki i melancholię.Tak że piszcie ,piszcie jak najwięcej przecież śmiech to zdrowie.

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [20:02] - Adalbertus | Link:

@xenna
To dlaczego zamiast zanosić się śmiechem (poznać...po śmiechu jego) bluzgasz hejtem i wyzwiskami - hę?

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [20:04] - Adalbertus | Link:

Ależ nie domagamy się wcale blokowania waszych wpisów i komentów.

 - odezwały się nożyce.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

25-11-2019 [21:40] - Obserwator_3 | Link:

1. A bardzo Cię proszę, choć korzystać nie musisz

2. O ile wiem, to nikt Ci nie zabrania pisać „nieprawomyślnie” (cokolwiek by to miało znaczyć), ale było by nieźle, żeby z sensem – osobiście nie zauważyłem na NB cenzury, niemniej może w trakcie tych pięciu dni Ty się z tym rzeczywiście zetknąłeś. Co do „zjadających z kościami” komentatorów – no cóż, najwyraźniej nie jesteś jedynym który uważa że jak mu się coś nie podoba, to koniecznie musi dać temu wyraz (a nawet kilka).

3. Przykro mi Cię rozczarować, ale nie wiem skąd czerpiesz przekonanie, że Twoje komentarze mi się podobają czy nie podobają – są jakie są, a za jakiś czas sam się zorientujesz, że warto słuchać dobrych rad, nawet jak są nieproszone.

4. Moim zdaniem jest różnica pomiędzy lekturą wpisu, w trakcie której okazuje się, że niezupełnie się podoba, a jak już nie podoba się za bardzo, no to przerywamy czytanie i z głowy (chyba że się musi ze względu na treść i konieczność jej poznania), a rzutem oka na komentarz z dwóch zdań i siedmiu wyrazów – wyrobienie opinii trwa nieco dłużej niż mgnienie oka, no chyba że ktoś sylabizuje, składając literkę po literce. Ale dziękuję, „praemonitus, praemunitus”, oszczędzasz mi marnowania cennych chwil życia na niepotrzebne lektury.

5. „...Chciałbym też przyponie,że w internecie są miliony blogów i forów o milionach  profili tematycznych, a  NB na pewno nie jest forum  dla kaznodziei...” – no i w ten sposób włazisz w krytykowane przez siebie buty cenzora, o co chyba nie byłeś proszony? Nie bardzo też wiem, jakie jest źródło Twojej PEWNOŚCI że NB nie jest forum dla kaznodziei? To wolny blog wolnych ludzi, każdy pisze jak uważa za stosowne, Ty chyba też, nieprawdaż?
 

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [22:22] - Adalbertus | Link:

ad Obserwator
wybacz, ale trochę przynudzasz z tymi pouczeniami, więc poprzestanę na quousque tandem abutere Obserwator patientia nostra? etc..............

Obrazek użytkownika maxilampus

26-11-2019 [01:48] - maxilampus | Link:

...'Najlepiej za bardzo się nie wychylać w stronę nieprawomyślności, bo nie tylko cenzura się kłania, ale i tzw.komentatorzy zjedzą cię z kościami,".....
Koles...widze ,ze arkana komunistycznej dialektyki sa ci znane...Wsrod Gorali panuje taka zasada..jak bez szacunku drzez na kogos morde to musisz sie liczyc z tym ,ze ktos ci ta morde moze obic..czyli klasyczna Logika..Ty ukrywasz sie w wirtualnej rzeczywistosci aby uniknac takiego zderzenia sie z nieuchronna logika..ale to zla taktyka ..bo predzej czy poznie dostaniesz po ryle od normalnego Polaka,szczegolnie ,ze jestes Teczowy z czerwonym podniebieniem..
A teraz splywaj w podskokach bowiem nie ma tutaj miejsca na teczowe chamstwo i lamanie Konstytucyjnego Prawa do wyrazania wlasnych pogladow religijnych..
Tutaj zwracam uwage Adminowi o przygladanie sie bacznie temu chlystkowi z czerwonym podniebieniem i egzekwowanie swoich cenzorskich proregatywow bez litosci..

Obrazek użytkownika Adalbertus

26-11-2019 [15:03] - Adalbertus | Link:

Racja: Admin powinien choćby od czasu do czasu przyjrzeć się takiemu hejtowi,chamstwu i łamaniu zasad obowiązujących na tym forum,jakie prezentuje tu m.in.Maxilampus, który bezkarnie może obrażać innych użytkowników tego forum, bo brak mu argumentacji merytorycznej i podstawowej kultury bycia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-11-2019 [19:54] - krzysztofjaw | Link:

Nic nikomu nie nakazuję i masz rację: jeżeli się to komuś nie podoba to niech nie czyta a jeżeli przeczytał to niech zapyta i przedstawi merytoryczne argumenty.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

25-11-2019 [19:29] - angela | Link:

BOG JEST WIELKI,  cokolwiek zrobimy bez Boga,  będzie nie takie, jakie mogło by być  obcując z mądrością nieograniczoną. 
Pycha ludzka zamyka drogę do wszystkiego, bo człowiek zamyka się na mądrośc.
Ktoś mądry powiedział, pycha kroczy przed upadkiem. 
Będą zwalczali, będą  zazdroscili,  będą  kradli , zabijali ,    donosili, zdradzali  Polskę,  żeby dojść do czegoś, a skończy się ich upadkiem,   bo czym  czlowiek wojuje, od tego ginie, a WYSTARCZY wierzyć Bogu,  a będzie wszystko.

Obrazek użytkownika Adalbertus

25-11-2019 [22:23] - Adalbertus | Link:

AMEEEN !!!

Obrazek użytkownika maxilampus

26-11-2019 [01:53] - maxilampus | Link:

Nada te turbe..za SW. Teresa z Avili...tyle mozna tylko dodac....https://www.youtube.com/watch?...
Dziekuje za tak wzruszajacy tekst..Lepiej ci wychodzi pisanie o Boskim Absolucie i wyznawanie swojej Wiary w niego..niz wyznawanie wiary w Kaczynskiego i Okraglostolowcow..

Obrazek użytkownika angela

26-11-2019 [08:03] - angela | Link:

Psy szczekają,  karawana jedzie dalej.
Niech rząd robi swoje, a psy, jak szczekaly,  tak będą szczekac. I do przodu
Żeby nie Kaczyński,  to juz po Polsce nie bylo by co zbierac do tej pory.

Obrazek użytkownika xena2012

26-11-2019 [10:00] - xena2012 | Link:

Prawdopodobnie zaraz zbiorę baty,ale myślę,że rzeczywiście zanadto oddalamy się od rzeczywistości i filozofujemy.Wątpię czy patosem i pięknymi słowmi zastąpić mozna bieżące problemy.Bardzo łatwo powiedzieć-,,idź na inny blog,czy portal jak ci sie nie podoba''.Dlaczego na NB omija się bieżące sprawy?

Obrazek użytkownika Adalbertus

26-11-2019 [15:09] - Adalbertus | Link:

No, właśnie: Xena  chyba po raz pierwszy napisała coś rozsądnego i nie obrażającego nikogo - brawo!

Obrazek użytkownika Adalbertus

26-11-2019 [16:20] - Adalbertus | Link:

Przykładów kilka na omijanie bieżących bardzo ważnych wydarzeń: afera wo/kół prezesa NIK, głosowanie w Sejmie nad kandydatami do KRS i TK, kandydatura  tej komunistycznej kanalii,karanie sędziów za wykonywanie wyroku TSUE, umorzenie śledztwa (2-letniego!) w sprawie wieszania portretów na rynku katowickim - mało? A tu jak makiem zasiał, jeno same bzdety i pyskówki.

Obrazek użytkownika xena2012

26-11-2019 [18:45] - xena2012 | Link:

Ja widzę inne przykłady omijania bo te wyszczególnione przez Adalbertusa są dęte i politycznie przez opozycję rozdmuchane.Ale niewiele się mówi o coraz większym nasileniuoskarżeń Polaków o udział w Holocauscie Żydów,wspólpracy Polaków z Niemcami w budowie obozów koncentracyjnych których nikt nie.odpiera.Zbyt malo sie mówi o skandalicznych wyrokach sądów w sprawie łamania przepisów drogowych przedstawicieli tzw,elit uniewinnianych nawet po spowodowaniu wypadków z ciężkim uszkodzeniem ofiar Wujec,Najsztub i ucieczkach z miejsca wypadku jak np.niejaki Cimoszewicz.Dziennikarzom chcacym poruszyć problem pedofilii wśród środowisk artystycznych czy celebrytów zakazuje się pisać,a innym dziennikarzom blokuje się premiery książek.Jak możemy mówić o niezawisłości i niezależności sedziowskiej jesli ich polityczna zalezność jest wręcz skrajna a sędziowie jak Gersdorf wypinają pierś pod niemieckie odznaczenia? 

Obrazek użytkownika Adalbertus

26-11-2019 [19:22] - Adalbertus | Link:

@Xena
znowu powraca na dawne tory odsądzania od czci  wiary wszystkich, którzy nie są za najlepszą ze mian, nazywając podpowiedziane przeze mnie tematy "dętymi i przez opozycję politycznie  rozdmuchanymi". Otóż  należy rozróżnić temat o podstawach naszego państwa demokratycznej praworządności, czy też praworządnej demokracji  (podobno) i próbach  ich podważenia od  incydentalnych zdarzeń, których bohaterami są poszczególni politycy. Nie wiem, bo Xena tego nie podaje, kto i jakim dziennikarzom rzekomo  blokuje czy zakazuje pisania i mówienia  o pedofilii w środowisku artystycznym (dawniej pedofilię ograniczano do tego środowiska), chyba,że jakieś proPiS-owskie media, do których rzadziej zaglądam. A już pisanie o wypinaniu piersi do niemieckich odznaczeń przez tę  "starą ropuchę" czyli I.Prezes SN - znowu, podobne jak te przezwiska, kompromituje poziom intelektualny i kulturalny Xeny. Szkoda...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-11-2019 [11:19] - Roz Sądek | Link:

Uwaga: jeszcze mała chwila i autor będzie się tłumaczył z napisanego tekstu, bo jakiś prowokator (abo dziwak) ma taką a nie inną obsesję. Uff, takie czasy.
 

Obrazek użytkownika Adalbertus

26-11-2019 [15:28] - Adalbertus | Link:

Roz-sąsek
zapewne uważa, że to, co napisze bloger jest ta święte, że nikt nie ma prawa tego komentować,chyba że  wychwalając tezy i przesłanie tekstu jak to się robi w TWA - czy tak?