Udał nam się Duda, a z Dudą i Polska się uda

Znamy wyniki wyborów parlamentarnych:

Prawo i Sprawiedliwość  8 051 935 głosów,
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni  5 060 355 głosów,
Sojusz Lewicy Demokratycznej  2 319 946 głosów,
Polskie Stronnictwo Ludowe  1 578 523 głosów,
Konfederacja Wolność i Niepodległość 1 256 953 głosów

Jakie stąd wnioski?
1. Za czerwono-różowo-zielonym Salonem (PO-SLD-PSL) padło  8 958 824 głosów, za zmianami w kierunku ogólnie antykomunistyczno - chadeckim (PiS + Konfederacja) 9 308 888 czyli de facto remis po 9 mln.
2. Jeżeli Salon znajdzie kandydata łączącego PO, SLD i PSL to bez wyborców Konfederacji szanse Andrzeja Dudy na reelekcję wyraźnie słabną.

Kto takim kandydatem może być? Na razie rysują się dwie poważne kandydatury: Donald Tusk i Kosiniak - Kamysz.

1. Donald Tusk: tutaj kluczowym wydaje się (prócz Konfederacji ) elektorat PSL.  Jeżeli PiS uda się powtórzyć manewr z eurowyborów to powinien wygrać. Manewrem tym był atak z pozycji obyczajowych: zagranie kartą LGBT co mocno uderzyło w PSL i doprowadziło do rozpadu KE. Czy jednak elektorat PSL z października jest tym samym elektoratem co w maju?
2.  Kosiniak - Kamysz. Jeżeli KE odbuduje się i wystawi Kamysza, to jego piętą achillesową będą kwestie obyczajowe (szaleństwa LGBT i antyaborcyjne). Bo LGBT-owcom, razemowcom (przypomnijmy, że fundamentem tej partii był również bunt przeciw Salonowi i dziedzictwu PZPR) i ogólnie progresywistom może być wszystko jedno czy poprą konserwatywnego Dudę czy takiegoż Kamysza.

Mamy więc 3 kluczowe elektoraty, które, skoro poszły do wyborów jesienią to pewnie pójdą też i wiosną: Konfederację, PSL i LGBT-owców (progresywistów - ogólnie SLD-owców). To o ich poparcie powinna rozegrać się kluczowa batalia w wyborach prezydenckich. Jeżeli na scenę polityczną popatrzymy w ten sposób to łatwiejsze do zrozumienia wydają się wydarzenia ostatnich dni:

a. prokuratura uznaje, że Matka Boska w tęczy LGBT to nie profanacja: no jakżeż mogłaby być inaczej? To oznaczałoby zakaz profanacji na marszach LGBT, a profanacja świętości religii katolickiej, sprzeciw wobec kościoła to główna atrakcja tych marszy, + sprawy sądowe + kurator dla nieletnich + to, że karani nie mogą być np. na studiach prawniczych itd.itp., Zmiana interpretacji prawa przez prokuraturę mogłaby być poważnym ciosem w ruch LGBT, który, póki co, kwitnie jak pączek w maśle, ale jest - organizacyjnie - rachityczny. Dopóki ruch ten będzie głośny, wulgarny, bezczelny i bezkarny to jedynie w partii Prawo i Sprawiedliwość jest nadzieja, że miliony polskich katolików zachowają swój sposób życia, wiarę i konserwatywne wartości. Wszystko jasne? To samo ze szkołami, z wnioskami policji o kuratorów sądowych dla dzieciaków, które brzydko mówiły na uczestników marszy LGBT,  twitterowe spory z Rabiejem i Śmiszkiem itd. itp.

b. Konfederacja: naszym pierwszym projektem będzie ustawa anty-LGBT. Gazeta Polska ponownie atakuje Konfederację za prorosyjskość. Wiadomo dlaczego? Wiadomo. Andrzej Duda potrzebuje elektoratu Konfederacji jak tlenu. Trwają więc targi. Na razie PiS usiłuje wyrwać z elektoratu Konfederacji ile się da aby osłabić partnera przed rozmowami. A Konfederacja rozerwać cichy sojusz/umowę PiS z LGBT. Po prostu przed kluczowymi negocjacjami partnerzy próbują osłabić swoje pozycje negocjacyjne. To samo z aktualną promocją prolife. To samo ze wzmożeniem białostocko - żyrardowskim (łupaszkowo - nilowym) w mediach PiS, ba nawet CBA udało się aresztować łapówkarza z PO wbrew konstytucyjnej zasadzie: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych (w sumie to pogratulować odwagi, bo wiadomo czym w PL kończą się takie hece: areszt/koniec kariery dla tych którzy łapówkarza złapali. Miejmy nadzieję, że niski szczebel schwytanego nie uruchomi tej procedury). W ten sposób PiS pokazuje, że potrafi, że jest skuteczne.

c. Adrian Zandberg dostał propozycję kandydowania na prezydenta z ramienia SLD. Dlaczego? To proste. Niewielki elektorat partii Razem należy do elektoratu wahającego się. Od jego poparcia może zależeć prezydentura.

d, Kolejny strajk nauczycieli. Jest taki skecz KMN o polskich piłkarzach, którzy sromotnie przegrywają kolejny mecz, a na koniec Górski mówi: ale przypomnijmy sobie ten wspaniały, cudowny mecz na Wembley i nastroje szybują. Myślę, że podobny syndrom Wembley ma teraz twardy, antykomunistyczny elektorat PiS. Bo w tej dziedzinie PiS przegrał wszystko: z sędziami, z Izraelem, Trybunał osądzający komunizm, degradację zbrodniarzy i czerwonych generałów, oczyszczenie Powązek, dekomunizację ulic, zepchnięcie SLD pod próg, itd.itp.,  wszystko prócz jednego: udało się pogonić kota nauczycielkom, czyli wygrać historyczny bój ze straszliwym, złowrogim czerwonym Broniarzem. I ostatnimi czasy jeśli dzieje się coś nie ok i nastroje twardego elektoratu siadają, jak Filip z konopi wyskakuje raz Broniarz, raz Rabiej czy inny LGBT-owiec i wraca karma, wraca Wembley: wspaniałe, cudowne zwycięstwo nad nauczycielkami czyli straszliwym komunistą Broniarzem. Wraca poczucie triumfu. Wystarczy spojrzeć na dowolne forum zwolenników PiS pod notką o LGBT czy nauczycielach. Bardzo to miło ze strony pana Sławka, że protest nauczycieli organizuje akurat 8 listopada, w czasie kiedy PiS prowadzi akcję wzmożenia patriotycznego swojego elektoratu.

Kończąc:
Wybory parlamentarne z października 2019 potwierdziły mandat PiS do tworzenia rządu nie odpowiedziały jednak na pytanie zasadnicze: kto będzie rządził w nadchodzącej kadencji. Na to pytanie odpowiedzą wybory prezydenckie, które są wielką niewiadomą. Bowiem w wyborach parlamentarnych za obroną dotychczasowego państwa salonowych elit i za zmianami w kierunku antysalonowego chadeckiego państwa opiekuńczego opowiedziało się po 9 mln wyborców. W decydujących wyborach prezydenckich kluczowe zdają się być elektoraty trzech niewielkich partii: dwóch skrajnych Razem (wraz z Wiosną) i Konfederacji oraz centrowo-konserwatywnego PSL. Stąd zbliżająca się kampania prezydencka będzie przede wszystkim popisem kunsztu i wywijania politycznych hołubców przez liderów Zjednoczonej Opozycji i Zjednoczonej Prawicy, które utrzymując poparcie centrum będą musiały zdobyć poparcie dwóch nurtów skrajnych jednocześnie: konfederackiego (skrajny konserwatyzm+ skrajny liberalizm) i progresywnego (LGBT+państwo opiekuńcze). Wygląda więc, że będzie się działo.

Last but not least. Gdyby poważnie brać pod uwagę dotychczasową retorykę Prawa i Sprawiedliwości to kto zdecyduje o prezydenturze?
a. partia ruska (to Michalkiewicz) czy prorosyjska (za PiS) czyli PSL
b. ruscy agenci (Konfederacja)
c. neomarksiści Zandberga. 
Jak wytłumaczyć elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości, że wkrótce i a, i b, i c, to będą patrioci? Wierzę tutaj w zdolności i umiejętności zarządu Prawa i Sprawiedliwości, sądzę, że uda się to zrobić skutecznie, bo przecież: Udał nam się Duda, a z Dudą i Polska się uda. Zaś przejęcie przez Salon prezydentury oznaczałoby jedno: bałagan i regres. 

*****************************************************
APPENDIX 1
Z twittera Marcina Palade:
Na kogo na pewno nie zagłosują w II turze wyborcy:
@KONFEDERACJA_
@eucopresident 60% @RobertBiedron 59% @M_K_Blonska 55% @KosiniakKamysz 39% @AndrzejDuda 17%

@nowePSL
@AndrzejDuda 54% @RobertBiedron 30% @eucopresident 26 % @M_K_Blonska 18% @KosiniakKamysz 6%
********************************************************************
APPENDIX 2

Są też w mediach dobre wiadomości: częstochowska prokuratura wznawia śledztwo w sprawie profanacji Matki Bożej. Będą dodatkowe ekspertyzy, przesłuchania poszkodowanych czy wizerunek tzw "tęczowej Matki Boskiej" stanowi obrazę uczuć religijnych.
https://dorzeczy.pl/kraj/11940...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-11-2019 [15:47] - NASZ_HENRY | Link:

Ale żeś się pan napisał. Ale trzech komentarzy nie będzie. Należy się tylko jeden - o PSL-u.
Klub PSL w Sejmie, w poprzedniej kadencji,   wsparli kosmopolici z  PO wysyłając Libickiego, Niesiołowskiego i Kamińskiego. Wsparli też Lichwiarze z Banku Morgana wysyłając Bartoszewskiego. Na koniec wsparły onuce z WSI wysyłając Kukiza. W efekcie w PSL-u nie ma już żadnego chłopa!

Jako dowód lista zawodów kandydatów na posłów z PSL (cytuję za PKW)  z jednego okręgu wyborczego nr 20:
 architekt
politolog
dziennikarz
ekonomista
przedstawiciel władzy samorządowej
dyrektor departamentu
wyższy urzędnik samorządowy
prezes
przedstawiciel władzy samorządowej
doradca zawodowy
wyższy urzędnik samorządowy
dyrektor szkoły
wyższy urzędnik samorządowy
rolnik upraw polowych
Prezes
Ekonomista
Prawnik
technik leśnik
animator kultury
dyrektor szkoły
Architekt
trener sportu
nauczyciel wychowania fizycznego
dyrektor szkoły

Ani jednego chłopa bo ten rolnik "upraw polowych" to była baba ☺

 

Obrazek użytkownika foros

03-11-2019 [16:45] - foros | Link:

A istota rzeczy wynika z liczb: elektorat PSL jest jednym z kluczowych w wyborach prezydenckich, bo może zagłosować albo na Salon albo na PiS. A po odcięciu się PSL od LGBT i KE tego elektoratu przybyło.

Obrazek użytkownika Jabe

03-11-2019 [17:18] - Jabe | Link:

Tłumaczyć elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości niczego nie trzeba. Zagłosuje z czystej wiary lub dlatego, że nie będzie miał wyboru.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [18:26] - Marek1taki | Link:

Grupa trzymająca Dudę już się wypowiedziała, że źle z polskim sejmem bo się do niego dostała Konfederacja.
I bez tego jest jasne, że wobec alternatywnych nurtów "konfederackiego (skrajny konserwatyzm+ skrajny liberalizm) i progresywnego (LGBT+państwo opiekuńcze) wybrany zostanie manewr w lewo.
Prawe skrzydło ma do prezydenta niewiele spraw ale zbyt konkretnych: anty-LGBT i anty-447.
Dla mnie istotne są też anty-antyCO2 i anty-przymus ZUS.
 

Obrazek użytkownika foros

03-11-2019 [21:39] - foros | Link:

Mam nadzieję, że Pan się myli, bo wbrew prawicowemu elektoratowi, a jeszcze z poparciem korwinistów dla Tuska czy Kamysza (a to im się opłaca, bo wtedy PiS będzie potrzebował głosów do przełamywania weta) szanse na reelekcję Dudy radykalnie maleją. Trudno będzie zdobyć poparcie progresywistów, już szybciej to by zbyt licznie nie poszli do wyborów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-11-2019 [23:09] - Marek1taki | Link:

Nie wiem jak zagłosuje elektorat Konfederacji. Wiem tyle, że nie będę głosował na Tuska ani na dr Kamysza. Chyba, że ktoś za mnie to zrobi.

Obrazek użytkownika xena2012

03-11-2019 [19:26] - xena2012 | Link:

Podejrzewam,że już niedługo w opozycji zaczną sie targi i przedstawianie najróżniejszych kandydatów.Z chwilą gdy powstanie impas wkroczy Tusk,no może nie na białym koniu ale z miną marsową i jako zbawca skłóconego narodu.Głosem wielkim oznajmi ,,nie chcem ale muszem'' ściagnąwszy frazę z medrca Europy.i wystartuje.Na razie popiera Kosiniaka ale to tak na niby.Póki co scenariusz wygląda następujaco: Rozmowy Kosiniaka z Tuskiem w Brukseli,oklaskiwanie przez Kamysza pupilka Tuska Jażdżewskiego i sciskanie raczek w Gdańsku.wzmożona aktywność senatora Libickiego (obecniePSL) w forsowaniu Kosiniaka,i nachalne reklamowanie go przez niejakiego Echo24 na S24 ,namaszczenie przez kryształowego przedstawiciela PSL Sawickiego ,no i wygrana w kieszeni.Czy scenariusz się spełni ,czy jednak misja ratowania nienormalności zwanej Polską przypadnie Tuskowi zobaczymy.

Obrazek użytkownika foros

03-11-2019 [21:41] - foros | Link:

ktoby nie startował i tak kluczowe będą elektoraty tych trzech małych partyjek. 

Obrazek użytkownika maxilampus

03-11-2019 [20:00] - maxilampus | Link:

Najbardziej logiczne wywody czy racjonalna arhumentacja nie ma najmniejszego sensu..

Problem sceny politycznej w Polsce jest strukturalny..Tak jak i strukturalat jest degrengolada i deprawcja spolecznstwa....
Nic sie jyz nie zmieni..a bedzie gorzej..bowiem plasykowe pokolenie dochodzi do glosu..
Wymyslilem kiedys translacje skrotu PIS na Powsciagliwi I Spolegliwi..
Obena formacja PIS to Polamani I Slizgacze..

Obrazek użytkownika angela

04-11-2019 [04:09] - angela | Link:

Pan Kosiniak, czy czerwony może być zielony, a tym bardziej, bialo-czerwony. 
 Jedyna nadzieja, to chlopski  rozum, a wies patrzy i widzi, i bez wyborczego oszukanstwa elastyczny doktorek rolnik  jest skonczony.
Taki przedstawiciel rolników,  to szyderstwo PSL  z polskich rolników. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-11-2019 [22:38] - Tomaszek | Link:

Gratulacje Forosu 
Pierwsy raz od dawien dawna nie narzekałeś na nauczycielskie pensje . Pozatym wszystko prawie O.K.