Apel do narodowców. Odklejcie się od JKM!

Uważam, że w Polsce autentyczny ruch narodowy ma rację bytu. Powinien rosnąć w siłę a po wyborach jest to tym bardziej możliwe. Młodzi przedstawiciele narodowców w Sejmie, kiedy to mają w końcu subwencje dla partii politycznych, jest czasem, aby ten ruch zbudować oddolnie i nie opierać go li tylko na krytyce ustawy 447 Just. Oczywiście to ważne, ale jeszcze bardziej ważne jest zbudowanie własnego programu dla Polski i to bez... JKM i jego przybocznych.

Niestety - o czym już pisałem - ruch narodowy wszedł w koalicję z tzw. wolnościowcami od JKM a przecież są to skrajne bieguny wartości i idei reprezentowanych przez te dwie formacje.

Żałuję, że tak się stało, ale cieszę się, że narodowcy uzyskali aż 5 mandatów z 11, które wzięła tzw. Konfederacja, bo to w ogóle jest twór bardziej egzotyczny niż Kukiz z PSL-em.

Nie wiem, co zamierzają narodowcy w Sejmie i nie wiem do końca jakby miał wyglądać podział subwencji rządowych pomiędzy te dwie frakcje, ale jestem pewien, iż  wykreowanie jakiegokolwiek programu uwzględniającego ich postulaty jest niemożliwe.

Stąd też zwracam się do narodowców! Odklejcie się od JKM i jego przybocznych! I to jak najszybciej.

Dla mnie JKM jest największym szkodnikiem od 30 lat, jeżeli chodzi o tzw. prawą stronę polskiej sceny politycznej. Za cokolwiek się wziął to owo ginęło śmiercią zadaną właśnie przez niego samego. I uważam, że to było zawsze celowe działanie i wypełniał idealnie określone mu przez innych zadania. Nie mam do niego za grosz zaufania.

Pragnę przypomnieć jego rolę w obaleniu w Polsce idei lustracji i dekomunizacji. Otóż w 1992 roku dla niemal wszystkich ówcześnie zaskoczeniem było zaprezentowanie ustawy lustracyjnej przez J. Korwin-Mikkego. Doprawdy przedziwny był to ruch i zastanawiające jest to, że i tak w roku 1991 powstała przecież lista Milczanowskiego, o której wszyscy wiedzieli, nie było na niej jednak L. Wałęsy - Bolka. Jest niemożliwe, żeby ustawa JKM powstała ad hoc w ciągu jednego czy dwóch dni (a taka była narracja: "powstanie na kolanie"). Musiała być przygotowana wcześniej a jej zapisy były w wielu częściach, chyba celowo, nieprecyzyjne, które można było prawnie i konstytucyjnie podważyć. Całe krytyczne wtedy larum UD, GW i KLD wspierane mediami po wprowadzeniu tej ustawy w dniu 28 maja wydaje się też przygotowane o wiele wcześniej. Ową krytyką felernego projektu ustawy zdyskredytowano w ogóle ideę oczyszczenia Polski z komunistycznej bezpieki. Późniejsze losy lustracji i dekomunizacji tylko potwierdzają ową tezę. Istotnym jest też fakt, że ustawa nie obejmowała ujawnienia najważniejszych agentów w PRL, czyli agentów wojskowych służb informacyjnych (WSW/WSI) a niemal wykluczała agentów w środowiskach kościoła i nauki.

J.K. Mikke przez lata swej działalności nie pozwolił też, aby po liberalnej czy narodowej części sceny politycznej zaistniała żadna partia negująca "Okrągły Stół" z pozycji liberalno-konserwatywnej lub narodowej czy chrześcijańskiej. Robił to - wedle mnie i powtarzam - celowo, poprzez po prostu ich ośmieszanie dzięki swoim absurdalnym teoriom i wypowiedziom oraz przygarnianiem swoim buntem młodych ludzi, którzy po czasie już byli ze swojego zapału odarci. 

Czyż Wy, młodzi w większości narodowcy nie widzicie, że  JKM jest "koniem trojańskim", który rozsadzi Was od środka i zniszczy zalążek odbudowy ruchu narodowego w Polsce?

Warto też przypomnieć, że JKM w czasach komuny należał do Stronnictwa Demokratycznego, które było tolerowane przez ówczesnych komuno-bolszewików a które ponoć od początku jego powstania kojarzone było z masonerią. Czy to jest prawda? Historia oceni.

Dodatkowo też daleko mu do wartości chrześcijańskich, które są tak cenne dla Polaków. Do nich  chyba nigdy się nie odniósł, co ma swoje etyczno-moralne uzasadnienie widoczne w jego życiorysie.  A ponadto z pogardą odnosi się do wyborców PiS-u i często bywa prosowiecki.

Tak więc ponownie apeluję do narodowców! Rozwijajcie się, ale bez JKM i jego przybocznych 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [21:06] - Jabe | Link:

Ho! Autor zabrał się za reformowanie narodowców.

1. Teza: Narodowcy i wolnościowcy to skrajne bieguny wartości. Argumenty: Brak.
2. Teza: Jest niemożliwe, żeby ustawa JKM powstała ad hoc. Argumenty: Brak.
3. Teza: Krytyka uchwały lustracyjnej była sfingowana. Argumenty: Brak.
4. Teza: JKM nie pozwolił, żeby powstała nieokrągłostołowa opozycja. Argumenty: Brak. Korwin często zatapiał siebie i swoją formację, ale czy ktoś inny podjął się tego zadania?
5. Teza: JKM często jest prosowiecki. Argumenty: Brak.

Prawda jest taka, że tylko dzięki uchwale zgłoszonej przez Janusza Korwin-Mikkego ogół się dowiedział o problemie agentów. Bez niej nie powstałaby Nocna Zmiana, która wielu otworzyła oczy. Wszyscy może i wiedzieli o liście Milczanowskiego, ale po fakcie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... – i uczciwości, uczciwości, Drogi Panie!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-10-2019 [22:33] - krzysztofjaw | Link:

Jabe

Odwrócę Pana pytanie. Niech Pan odpowie jakie argumenty są przeciw w Pańskiej liście zastrzeżeń, tzn. np. Narodowcy i wolnościowcy nie są skrajnymi biegunami wartości. Argumenty albo JKM nie jest często prosowiecki. Argumenty... itd...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [22:57] - Jabe | Link:

Gdyby przedstawił Pan jedynie swoje opinie, nazwałbym to obsrywaniem konkurencji. Jednak Pan twierdzi kategorycznie. Wobec tego wyczekuję Pańskich arguementów. Proszę zacząć od zarzutów dotyczących uchwały lustracyjnej, bo one wydają mi się szczególnie nikczemne.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-10-2019 [22:34] - krzysztofjaw | Link:

To w ramach tzw. hipotezy zerowej i alternatywnej. Jedną trzeba odrzucić. Ja przedstawiłem swoją hipoteże a Pan powinien argumentami ją odrzucić. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-10-2019 [21:23] - Marek1taki | Link:

Wprowadźmy zasadę, że nikt kto kiedykolwiek sprawował funkcje partyjne, polityczne, samorządowe i państwowe nie może ich pełnić. To byłoby ożywcze. Myślę, że JKM pierwszy wówczas złoży mandat jako były członek SD. Czy nie byłaby to przy okazji najlepsza dekomunizacja i deagenturyzacja? Do władzy doszliby zupełnie inni ludzie a wśród nich przyszłe elity. Utopia, że ryje się puszczą koryta? Nawet jeśliby przekupić jawnie parlament i prezydenta kwotą 5mln PLN plus becikowe? Tak. Utopia. 
Chęć przejęcia Narodowców jest równie naturalna jak wcześniejsze zamilczanie Konfederacji w TVP. Rzecz w tym, że PiS chce ich równać w lewo, a Polska potrzebuje prawicy.

Obrazek użytkownika xena2012

15-10-2019 [22:21] - xena2012 | Link:

Narodowcy nie odkleja sie od swojego guru ,bo ten jest typowany na Marszałka Sejmu seniora.Procenty wyborcze tak im uderzyły do glowy że żądają uniewaznienia wyborów i rozpisania kolejnych,myślę ż to zresztą kolejny pomysł Palikota w Muszce.Nasi narodowcy tak pieknie operujacy słowem naród pozwalają by ich mentor obrażał Polaków?Dopiero co Korwin-Mikke nazwał elektorat PiS-u idiotami,czyli naród dzieli na madrzejszch i głupszych?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-10-2019 [22:29] - krzysztofjaw | Link:

xena2012
Cały JKM... i tyle.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

15-10-2019 [22:32] - tricolour | Link:

@xena

No to zaczyna być sprawiedliwie czyli drugi sort kontra idioci.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2019 [10:44] - xena2012 | Link:

Niektórzy zostali obdarowani sprawiedliwością podwójnie bo są drugim sortem i idiotą jednocześnie.

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [23:02] - Jabe | Link:

@xena  Pisowska telewizja nie wykonała wyroku sądu. Nic dziwnego, że po tym, gdy część elektoratu ze zdumieniem się dowiedziała, że jest jeszcze piąta siła, chcą powtórzenia wyborów. Część wyborców przejrzałaby na oczy i wynik mógłby być z goła inny. Niestety sądy w tym kraju zwykły przyklepywać wszystko, co im się podsunie.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-10-2019 [00:51] - mmisiek | Link:

Obiektywnie patrząc to Konfederacja dostała szansę i gdyby zdołała się zaprezentować jako poważna i odpowiedzialna siła polityczna to mogłaby zając poważne miejsce na scenie politycznej bo prawicowej formacji dramatycznie wielu wyborcom brakuje.
Po bieganiu do Gersdorf na skargę widać jednak, że chyba nic z tego nie będzie, a głupota i szczeniactwo już bierze tam górę.

Obrazek użytkownika Jabe

16-10-2019 [08:01] - Jabe | Link:

O co chodzi z tym bieganiem do Gersdorf?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-10-2019 [09:41] - NASZ_HENRY | Link:

Konfederacja podziel się na dwa koła bo na klub ma za mało posłów. Pański apel odniesie skutek ☺