Co będzie za cztery lata?

Trzeba spojrzeć na wynik wczorajszych wyborów trochę szerzej i globalnie.

Teza

Platforma Obywatelska się rozpadnie a jej koalicjanci przejdą do Lewicy. Przepołowiony na pół dzisiejszy elektorat PO niemal po równo podzieli się na sympatyków PiS i właśnie Lewicy. Na polskiej scenie politycznej zostanie PiS, PSL oraz Lewica. Konfederacja może się umocnić i stanowić pewną alternatywę dla PiS-u po prawej stronie sceny politycznej podobnie jak Jobbik na Węgrzech. Są jednak pewne warunki: budowa struktur oddolnych tej partii i liberalny kościec ideologiczny oraz odejście od totalnej krytyki PiS-u i wzmacniania w ten sposób strony lewicowej (lewackiej).

Pozostanie więc wstępnie następujący układ sił: PiS, Lewica, PSL i Konfederacja.

Jak jeszcze spoglądać dalej to na polskiej scenie politycznej pozostaną tak naprawdę dwa obozy polityczne: prawicowy (konserwatywny) reprezentowany przez PiS i lewicowy (lewacki) reprezentowany przez Lewicę, przy czym należy odejść już od tego już tradycyjnego podziału.

Uzasadnienie

Żeby w jakikolwiek sposób udowodnić moją tezę należy spojrzeć globalnie na europejską a nawet światową scenę polityczną.

Wyraźnie tam oś sporu staje się ideologiczny. Następuje polaryzacja społeczna polegająca - z jednej strony - na promowaniu marksistowskiej rewolucji kulturowej (m.in. multikulturowość, gender, likwidacja państw narodowych, wolny dostęp do aborcji na żądanie, możliwość eutanazji i zawierania związków homoseksualnych oraz adoptowania przez te pary dzieci, walka o możliwość in vitro dla lesbijek, propagowanie ateizmu i ruchów LGBTQ+, nacisk na powstanie nowego nihilistycznego człowieka przyszłości) a - z drugiej strony - na obronie tradycyjnych wartości etyczno-moralnych wynikającej bezpośrednio z chrześcijaństwa.

Jest to więc wojna dwóch wzajemnie wykluczających się cywilizacji ideologicznych, które promują i akceptują lub nie - marksistowską rewolucję kulturową opartą na ideach Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinelliego i innych komunistów kulturowych.

Wobec powyższego uważam, że i w Polsce będzie podobnie. Widzimy to ostatnio na co dzień... te wszystkie Marsze Równości ideologicznych ruchów LGBTQ+, pomysły na legalizację związków homoseksualnych z możliwością adoptowania dzieci, atak na wiarę chrześcijańską, ale też na każdą inną monoteistyczną, dążenie do rozbijania rodziny, seksualizacja dzieci, itd.

Naprzeciw tego staje obóz konserwatywny chcący zachować tradycyjne wartości i jest przeciwny jakiejkolwiek "czerwonej czy tęczowej zarazie".

Platforma Obywatelska jest partią bezideową, partią władzy bez jakiegokolwiek kośćca wartości, które spajałyby jej członków i zwolenników.  Dotychczas jedynym ich spoiwem i fundamentem było nienawistne kontestowanie PiS-u (polityka antypisu, polityka totalnej opozycji, ulica i zagranica), co już się niemal wyczerpało a na pewno za cztery lata wyczerpie całkowicie. Nie mają żadnego programu i nie będą go w stanie zbudować.

Spór ideologiczny, spór o wartości będzie narastał i wtedy to PiS i Lewica będą stać naprzeciw siebie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

P.S.1
W powyższej krótkiej analizie pominąłem cały obszar związany z NWO (Nowym Porządkiem Świata) i budowy Jednego Państwa Światowego.

P.S.2
Według danych PKW z 72% obwodowych komisji wyborczych ( z godziny 08.15) w wyborach do Sejmu Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 537 844 głosów, co daje mu 45,81 proc. poparcia. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni zdobył 3 077 993 głosy - 25,46 proc. poparcia. Na kandydatów Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej zagłosowało 1 439 256 osób, co daje mu 11,90 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskał 1 083 783 i - tym samym - 8,96 proc. poparcia. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 811 014 i 6,71 proc. poparcia.

http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

14-10-2019 [09:30] - xena2012 | Link:

Może lepiej zadac pytanie jak będą wyglądały te cztery lata przed nami.Bez względu na wynik wyborów, bez względu na wyniki gospodarcze chocby nawet najlepsze wiem że będzie trudno.Uruchomione przez opozycję machina nienawiści będzie działała nadal.Wczorajsze wypowiedzi liderów opozycji już utwierdzają w tym przekonaniu,że Polska dla nich się nie liczy.Zaraz zaczną jazgotać zresztą celebryci,aktorzyny,przechodzone grajki a pani Thun z Lewandowskim już drepta pod gabinetem Timmermansa z prosbą o pomoc.Z powodzi komentarzy opozycji dwa szczegolnie mnie rozbawiły: pani Zawadzkiej-niani telewizyjnej dajacej rady Schetynie,oraz kłamstwo pani Staniszkis która oczekuje ,że PiS przez te cztery lata nie będzie ,,jak dotąd'' rozwiązywał spraw,, siłowo''.Zapomniała tylko dodać kiedy to PiS rozwiązywał sprawy silowo.

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [10:11] - Jabe | Link:

Uruchomione przez opozycję machina nienawiści będzie działała nadal. – Oni też mają taką machinę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [10:38] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście największy jazgot zacznie się od jutra, po ogłoszeniu oficjalnych wyników... bo przed nami wybory prezydenckie. Jeżeli znów A. Duda wygra to jest już definitywny koniec PO i na to się zanosi, bo w opozycji nie ma żadnego lidera godnego zastąpić prezydenta Dudę. Ten rok to będzie ze strony opozycji jak ćwik zarzynanych świń. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

14-10-2019 [09:38] - tricolour | Link:

Zwracam uwagę, że spoiwem PiS jest osobą prezesa i raczej trudno oczekiwać, że bez niego będzie to monolit.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [10:41] - krzysztofjaw | Link:

Kaczyński sobie z tego zdaje sprawę i ma do wyboru B. Szydło i M. Morawieckiego. Na dziś sądzę, że namaści raczej M. Morawieckiego, który cały czas walczy o przychylność wyborców. Pod tym względem lepsza byłaby B. Szydło. Przecież Kaczyński konie zjadł na polityce i pozostawi partię jako monolit i tego bym się po nim spodziewał. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

14-10-2019 [10:47] - tricolour | Link:

Ten monolit to taki, jak monolit Tuska. Obie partie działają na tej samej zasadzie przywódcy-lidera i PiS powtórzy drogę PO. A skorzysta na tym lewica. 

Skoro ktos walczy o przychylność to nie jest liderem (bo lider prowadzi, a nie liże by zaskarbiać).

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [15:07] - krzysztofjaw | Link:

Tzn. ocieplenie wizerunku i tyle. 
Pzdr

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-10-2019 [09:56] - zbieracz śmieci | Link:

Nie grzej tych resztek tego co zostało w czerepie tym co będzie po czterech latach ale myśl tylko co będzie jutro-nie dość,że robisz tu za przodownika to jeszcze zachciało si,ę być lokalnym'prorokiem na bazie NOWO czy LGBT ....puknij się w glacę !

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [10:42] - krzysztofjaw | Link:

Nie odpowiadam na ataki ad personam. 
Pzdr

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-10-2019 [14:17] - zbieracz śmieci | Link:

Gościu ,jeszcze nie ma oficjalnych wyników wyborów a ty już każesz rozmyślać co będzie za cztery lata....? To co tu piszesz to typowa zagrywka śmierdzącego trolla i zadaniowca aby odwrócić uwagą od lania jakie dostaliście ,zamieniać klęskę  aby za kilka dni przedstawić jako sukces i dlatego od rana poszły do takich jak ty sms ....kto wczoraj słyszał schetinę jak ryczał dziękując wszystkim za lańsko ale wyglądało jakby dziękował za wygraną  a dzieło nieuka ortodonty mu wtórowało.
Już kilka razy udowodniłem ci po co tu jesteś i co odgrywasz dla zmyły i zalegendowania i nawet nie kombinuj dalej.
Chcą wioskowe głupki z tobą kontaktu to nic mi do tego ale robisz to publicznie i brednie trollowskie kierujesz do innych to zapamiętaj ,że ja tu jestem !
PS.Na kidawę stoperan ....!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [15:10] - krzysztofjaw | Link:

Nie odpowiadam na ataki ad personam

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [10:09] - Jabe | Link:

Konfederacja miałaby odejść od „totalnej krytyki” PiS-u? Nie po tym, jak zawłaszczone przezeń media wbrew wyrokom zamilczały ją. Nie po okarżeniach o ruską agenturę. PiS wojuje ze wszystkimi totalnie, z Konfederacją zwłaszcza, więc nie może się niczego innego spodziewać, tylko wzajemności.

Co będzie za cztery lata? A kto powiedział, że cztery? Teraz tubylcy będą musieli z nawiązką za prezenty od władzy zapłacić. Budowa państwa dobrobytu też nie będzie za darmo. Kto wie, jak to się potoczy. W każdej chwili sojusznik może przestać PiS-u potrzebować i wtedy klops.

Dla porządku przypominam, że PiS żadną miarą prawicą nie jest.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-10-2019 [10:44] - krzysztofjaw | Link:

Nie ma dziś już tradycyjnych podziałów na lewicę mi prawicę. Teraz na wskazuję jest podział ideologiczny: lewactwo kontra konserwatyzm. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [11:43] - Jabe | Link:

Tylko że ów konserwatyzm objawia się krytyką stanu obecnego vs. złote czasy Gierka. Pan zresztą też do niego sentyment czuje. Oczywiście Edward Gierek lewacki nie był, ale to nie znaczy, że sentyment do niego koreluje z prawicowością, jak by jej nie definiować. Powtarzam, PiS żadną miarą prawicą nie jest.

Obrazek użytkownika Darek65

14-10-2019 [11:03] - Darek65 | Link:

Zwycięstwo PIS pokazuje, że zbili w końcu szklany sufit. Jeśli PIS pójdzie konsekwentnie ustaloną drogą, szczęście i koniunktura będzie sprzyjała, to zmiany, które wprowadzają będą  bezpowrotne. Nie da się już powiedzieć społeczeństwu, że coś się nie da, że nie można.  Nastąpi zmiana na stanowiskach RPO, SN, itp. Każdy następny, który przyjdzie po PIS-ie będzie miał poprzeczkę ustawioną już wysoko. Oczywiście, że jest dużo zagrożeń, do Sejmu dzięki temu matołowi Schetynie wszedł najgorszy sort lewicy. Ataki zza granicy nie ustaną, dochodzi wojna ideologiczna, itp. Nie znamy koniunktury na rynkach światowych. Póki co, PIS jest monolitem, a znając Jarosława Kaczyńskiego jestem przekonany, że następca jest już wybrany. Może się okazać, że w połowie kadencji Jarosław Kaczyński oficjalnie go zapowie, aby do kolejnych wyborów miał czas ugruntować swoją pozycję. Trzeba też pamiętać, że opozycja nie jest monolitem. Sama lewica składa się z 3 odłamów, niekoniecznie muszą się ze sobą zgadza. Dojdzie też do "wojny" pomiędzy lewicą i POKO o elektorat. Przypuszczam, że koalicja Kukiz - PSL rozleci się szybciej niż nam się wydaje. Wczoraj słuchałem wypowiedzi Kukiza i ten człowiek według mnie zeszmacił się na całego. Również w Konfederacji nie brakuje animozji, a Korwin zrobi swoje. On ma dar do rozwalania. Póki co nie ma co siać zamętu, PIS wie, z czym się mierzy, należy życzyć im powodzenia.

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [11:46] - Jabe | Link:

Jakie zmiany będą bezpowrotne?

Obrazek użytkownika tricolour

14-10-2019 [12:28] - tricolour | Link:

Jak to jakie? Będziemy żyć wiecznie.

Obrazek użytkownika Darek65

14-10-2019 [12:55] - Darek65 | Link:

Przede wszystkim zmiany w mentalności, postrzeganiu Polski i otaczającego świata. Nastąpi też zmiana systemu wartości. A przede wszystkim jest nadzieja, że zostaną wyrwane lub bardzo mocno podkopane korzenie tych wszystkich kast, zasiedziałych układzików, z kastą sędziowską na czele.

Obrazek użytkownika krystal

14-10-2019 [13:14] - krystal | Link:

W celu uładzenia myśli i lepszego rozeznania rzeczywistości proponuję lekturę: https://niepoprawni.pl/blog/wa...

Obrazek użytkownika Jabe

14-10-2019 [17:11] - Jabe | Link:

Przecież PiS też jest taką kastą.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-10-2019 [13:59] - maxilampus | Link:

W przedziale wiekowym 18-29 Konfederacja ma lepsze wyniki niz PIS..Poza podzialami Ideologicznymi dochodzi podzial Pokoleniowy  i on w rownym stopniu rowniez bedzie determinowal zycie polityczne w Polsce..PIS jest partia ." schodzaca" ze sceny..Tranzyt sily w kierunku Jedynej Konserwatywno-Narodowej parti jaka jest Konfederacja jest imperatywem.pokolenie..i jest nieunikniony.Jezeli PIS bedzie szukal konfliktow i  konfrontacji z Konfederacja,ci mlodzi wspierajacy do tego czasu PIS przejda do Obozu Konfederacji..i PIS ostatecznie utraci mlode pokolenie..
Dla Konfederacji ,Narodowy Patriotyzm i miedzynarodowe interesy Polski wydaja sie byc priorytetem..Mnie przybliza do nich,negatywny  poglad na EU..
Jeszcze jedno o klasyfikacjach podzialach politycznych w Polsce..ZAWSZE przebiegaly one na lini Oni i MY..czyli Komunisci i ich Agentury..vs Polacy..i Prawdziwy Polak wie i rozumie o czym mowie..Wszystkie te partyjne szyldy sluzyly i sluza do manipulacji i mieszania w mozgach glupich i niedoswiadczonych mlodych..
 Dla mnie przygoda z PIS zakonczyla sie w momencie jak zrozumialem ,ze nie ma u nich woli rozprawienia sie z Agenturami wszelkiej masci..
PIS interpretuje wybory i poparcie jakie otrzymal po swojemu..MY wiemy ,ze nie glosowalismy za PIS-em lecz za Polska..a to nie jest jednoznaczne..Pzdr..

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-10-2019 [16:56] - zbieracz śmieci | Link:

Ja nie napiszę "My Wiemy" ale ,że ja wiem żeś wioskowy przygłup skoro nie rozumiesz dlaczego nie doszło do rozliczeń .
Ta reszta ze stada "My wiemy" to twoje stado baranów nic innego i jako stado daje się wieść nie widząc  nawet kto je i gdzie prowadzi bo widzi przed sobą tylko zad barana. który beczy tak jak inni przed nim -wodzu my za tobą...! Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  i obroku w żłobie ale nie za dużo

Obrazek użytkownika maxilampus

15-10-2019 [00:40] - maxilampus | Link:

.."żeś wioskowy przygłup skoro nie rozumiesz dlaczego nie doszło do rozliczeń ."..
No sa wyborcy ,ktorzy pamietaja niedawne czasy ,kiedy programem partyjnym Kaczynskiego  i PIS z ktorymi startowali do wyborow byly wlasnie "Rozliczenia '"( czytaj Lustracja) :-))
2 razy podchodzili z tym programem do wyborow :-)) czyli bardzo im zalezalo na tym ( mnie i wielu Polakom tez)..Nawet stworzyli Komisje,ktorej Macierewicz przewodniczyl..
Sa teraz niektorzy ,ktorzy twierdza ,ze ta Lustracja i rozliczenie sie z Komunizmem i jego funkcjonariuszami jest w zasadzie niepotrzebna :-)0
I to jest wlasnie caly PIS i Kaczynski..jedno mowi,drugie robi..i jak tu zyc ?? :-))

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-10-2019 [19:36] - zbieracz śmieci | Link:

Jak byś nie kombinował to wyżej własnej żyć nie podskoczysz.Jak żyć to zapytaj Paprykarza co z nim zrobili gdy ośmielił się zapytać słoneczko Peru.
Zapytaj obecnego dozorcy kandelabra dlaczego zawetował dwie ustawy które miał ostatecznie reformę sądownictwa...!?
Marna nadzieja ,że cokolwiek i tak zrozumiesz ale tak jest z jełopami !