Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania

Obecny program PiS-u to dość gruba książka licząca sobie 229 stron, ale tak naprawdę wszystkie zdania w niej są godne uwagi, przeczytania i zrozumienia.

Niestety wiem, że w obecnych czasach z czytelnictwem jest krucho a już przeczytanie jednym tchem takiej "kobyły" może być męczarnią a tylko właśnie od razu przeczytanie całości daje nam pełen obraz tego, co PiS zamierza i jak chce to zrealizować.

Warto tedy wyłączyć telewizor i w zaciszu pokoju poświęcić te dwie czy trzy godziny na przeczytanie owego programu. Naprawdę warto, tym bardziej, że jest on zaprezentowany bardzo skondensowanie w treści i jest łatwo przystępny dla każdego. Cały program w formacie *.pdf znajduje się na stronie PiS-u: http://pis.org.pl/dokumenty .

Każdy z nas przecież chciałby wiedzieć dlaczego ma głosować na określone ugrupowanie, więc można się jeszcze poświęcić i przeczytać sklecony naprędce program PO-KO znajdujący się na stronie PO: https://koalicjaobywatelska.pl....

Przeczytałem oba programy i różnica między nimi jest kolosalna. Program PiS-u to szczegółowy obszarowo i obejmujący całościową wizję przyszłości rozwoju Polski w perspektywie nawet kilkunastu lat, program PO  składa się z samych ogólników i tak naprawdę nic z niego nie wynika a przede wszystkim nie wynika, co chcieliby zrobić, gdyby objęli władzę.  Ten program to taki, jak ten „Miś” w filmie Barei.

Oglądając każdą konwencję wyborczą partii rządzącej można było zauważyć ogromną multimedialną „ścianę” prezentującą najważniejsze dokonania PiS-u. Co tam jest? Ano są wyszczególnione zakresowo  działania PiS-u, które udało się zrealizować lub ich realizacja jest w toku. należą do nich: 500+, 300+, modernizacja armii, podniesienie płacy minimalnej, zerowy pit dla młodych, dobry start, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżki najniższych emerytur, drogi lokalne, podwyżki najniższych rent, obniżka cit, mała firma- mały ZUS, 13 emerytura, bezrobocie najniższe od 26 lat, obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki senior 75+, podwyżki najniższych emerytur, podwyżki najniższych rent, podwyższenie maksymalnej stawki godzinowej, obniżenie podatków, szczelny system podatkowy.

Program PiS-u 2019 przedstawia natomiast to, co PiS zamierza i jak to zrobi. Cały program PiS-u jest podzielony na konkretne rozdziały:

I. Wartości I Zasady / 6
II. Diagnoza. Od Postkomunizmu Do Polskiego
Modelu Nowoczesnego Państwa Dobrobytu / 22
III. Dokonania i Plany / 44
1. Państwo / 44
2. Polityka Społeczna I Ochrona Zdrowia – Wyższy Poziom
I Jakość Życia / 54
2.1. Polityka Społeczna / 54
2.2. Polityka Demograficzna / 65
2.3. Zdrowie / 67
3. Rozwój – Zrównoważony i Autonomiczny z Aktywną
Rolą Państwa / 80
3.1. Wielkie Inwestycje Rozwojowe / 83
3.2. Finansowanie Rozwoju / 101
3.3. Ułatwienia Dla Biznesu / 107
3.4. Otwarcie Na Nowoczesność
(Innowacje, Cyfryzacja, Nauka, Przemysły Kreatywne) / 112
3.5. Współpraca Międzynarodowa / 125
4. Przyszłość edukacji i sportu / 127
4.1. Edukacja / 127
4.2. Sport i turystyka / 136
5. Troska o wieś i rolnictwo / 141
6. Ochrona środowiska / 161
7. Polityka zagraniczna i obronna / 171
Iv. Wyzwania / 193
5. Wolność / 194
6. Solidarność i godność / 208
7. Tożsamość / 214

Pragnę serdecznie przeprosić Szanownych Czytelników za brak streszczenia Programu PiS-u 2019, ale próbowałem i wyszedłby mi elaborat na 30 stron, co nie mieści się w konwencji blogerskiej i zapewne mój tekst po kilku stronach zostałby odłożony „ad acta” a na podzieleniu go na części nie może być mowy bo wybory już w niedzielę. 

Zwracam się jednak, aby dokonać świadomych wyborów w niedzielę a naprawdę program partii rządzącej jest spójny i treściwy, i możemy mieć pewność, że zostanie zrealizowany, co PiS udowodnił przez cztery lata. Kiedyś D. Tusk w swoim wystąpieniu obiecał niemal wszystko i niemal wszystkiego nie spełnił. Czy można teraz zaufać PO-KO?

Zachęcam do przeczytania owego programu PiS-u przede wszystkim osoby, które jeszcze się wahają na kogo mają zagłosować lub też takich, którzy nie głosowali od lat lub też nigdy.

No i oczywiście po raz kolejny zwracam się do wszystkich, aby jednak na wybory poszli i zagłosowali. To naprawdę ważne, bo uczestniczymy w czymś, co dotyczy nas wszystkich.  I każdy nasz głos jest bardzo ważny, bo w taki dzień jesteśmy naprawdę suwerenami naszego państwa i mamy na niego wpływ, a władza nie zawsze musi być taka jak w czasie rządów w III RP, co udowodnił PiS w ostatnim czteroleciu. Mówiąc wprost: wybierając określonych kandydatów, wybieramy naszą przyszłość, ale nie tylko naszą, ale naszej rodziny i nas wszystkich. Stańmy się 13 października suwerenem naszej Ojczyzny! Świadomym suwerenem a nie takim jak go widzą ustami Neumanna przedstawiciele  PO-KO 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-10-2019 [12:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zamiast czytania kobył programowych lepiej posłuchać tez Przewodniczącego Partii. Jakże łatwo wpadają w ucho. Prawi JK jak Cyrankiewicz w 1956.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-10-2019 [14:54] - Imć Waszeć | Link:

A jest tam coś o tym, że "przywracamy do funkcjonowania w społeczeństwie w kraju wszystkich przymusowych emigrantów z lat 1980-2019", których okrągłostołowa swołocz wywaliła za granicę bez środków, ekwiwalentów za zrabowany urzędowo majątek (np. przez duszenie podatkami od nieruchomości) i perspektyw we własnym kraju? Nawet żydzi w 1968 roku wyjeżdżali jak szejkowie na ciężarówkach z meblami, książkami, garnkami i sejfami. Czy PIS pomyślał o tym?  Jeśli nie, to znaczy, że małym druczkiem tam w programie stoi, iż "zachowujemy status quo w sprawie polskiego majątku zagrabionego przez uboli, komuchów i sowieciarzy, żeby 'wszystkim' żyło się lepiej i żeby było tak jak było". Suweren nadal się kisi na zmywaku, a w kraju wre gorączkowa praca, żeby ideę oddawalnictwa, będąca naturalnym przedłużeniem polityki przepraszalstwa, przejęły i zrealizowały masy "ludowe".

PS: Taki mi się wymyślił jedyny akapit do punktu programu, odnoszącego się do polskiej emigracji: "Spadajcie frajerzy na szczaw i mirabelki. Zostaliście znów wydutkani." ;)

Obrazek użytkownika maxilampus

10-10-2019 [15:53] - maxilampus | Link:

Dziekuje za przypomnienie,umknelo mi to,a dla mnie to wazny temat bo mnie bezposrednio dotyczy..Bowiem obecny stosunek do Poloni jest BARDZO ambwiwalentny..Na takich jak ja ktorzy wracaja czeka Slaski Milicyjny,komitet POwitalny i na dzien dobry wali mnie po mordzie w bialy dzien jak mi sie zdarzylo przed Mc Donaldem przed Parkiem Chorzowskim  przed 2-ma laty..Czyz to nie bylo za czasow kiedy rzadzil PIS ??
A oni nie maja zadnych propozycji dla takich jak ja i naszych wyautowanych dzieci..Zeby chociaz PIS zabronil Slskim POlicjantom bicia starszych panow bez powodu bowiem ich dzialanie przypomina im  komunistyczne represje .a moze o to chodzi ? polityczny zamordyzm ?

Obrazek użytkownika maxilampus

10-10-2019 [15:31] - maxilampus | Link:

za 3 dni caly naklad pojdzie na przemial i pies z kulawa noga nie bedzie pamietal..PIS pierwszy zapomni..Mam jeszcze ten z 2014..Pragnie pan tutaj rozpoczac dyskusje co zostalo z niego zrealizowane ?? :-)0
Wiec morda na klodke i cisza wyborcza ..bo niektorzy zdecydowani moga sie nieco wk...c i nie pojsc na te wybory..Po co wiec pisac i prowokowac takimi glupawymi refleksjami ?
Niech sie wam nie wydaje,ze pojdziemy glosowac za PIS..Idziemy glosowac za Polska i przecieko kanaliom z PO/SLD/PSL..

Obrazek użytkownika xena2012

10-10-2019 [16:50] - xena2012 | Link:

Idziemy glosować za Polską tzn.za którą partią konkretnie ? Bo wzniośle ogłosić że za Polską to jeszcze nie wszystko,trzeba postawić krzyżyk na kartce wyborczej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-10-2019 [19:10] - Imć Waszeć | Link:

Przecież powiedział. Za PIS-em, choć z zaciśniętymi zębami.

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2019 [17:43] - Jabe | Link:

Suweren nie przeczyta, nie po to jest to taka kobyła, którą nie sposób streścić.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2019 [19:12] - NASZ_HENRY | Link:

Ja Panu po znajomości streszczę:
Jest dobrze, będzie lepiej ;-)

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2019 [19:46] - Jabe | Link:

Będzie dobrobyt.

Obrazek użytkownika maxilampus

10-10-2019 [21:51] - maxilampus | Link:

Dla mnie nie jest "lepiej"..Komunistyczna Slaska Milicja bije mnie po mordzie na dzien dobry w bialy dzien jak 38 lat temu..Wymienili im mundury,palki,samochody..ale zapomnieli im wymienic mentalnosc w glowach..Dziwne przeoczenie..Bandyta zostanie Bandyta..Zrobi cos z tym PIS ?? Jest to w tych obietnicach wyborczych ktore Krzysztof tak tutaj lansuje ?
Krzysztof !!!..Wezmie sie PIS za Milicjantow Bandytow ?? bo mnie jeszcze plecy i nogi bola po palowaniu i kopniakach podczas celebracji Dnia Niepodleglosci w 2013 i 2014..
Jest to w tych obietnicach ?? cos o szacunku dla Obywateli ??

Obrazek użytkownika Zunrin

10-10-2019 [21:44] - Zunrin | Link:

Podłączam się pod zdanie innych - nie ma sensu tego za bardzo studiować, bo za jakiś czas wyjdzie kolejne wydanie. Ja stawiam że za rok przy okazji wyborów prezydenckich. Jakkolwiek należy docenić, że w zasadzie PiS jest jedyną partią regularnie przedstawiającą swój bieżący program w poważniejszej formie niż kilka haseł.

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2019 [12:15] - tricolour | Link:

Modernizacja armii polega na tym, że upada największą akademia wojskowa w Polsce, ta wrocławska.

Kolego, wez sie troszke ogarnij w tej agitce.