Dlaczego zagłosuję na PiS a nigdy na PO-KO...

Przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi w 2015 roku napisałem teksty [1] [2], w których wyszczególniłem dlaczego nie zagłosuję na B. Komorowskiego i PO. Spotkały się wówczas z dużym odzewem czytelników za co kiedyś serdecznie dziękowałem. Przypomnę, że gdy jeszcze istniała interia360 przeczytało te teksty kilkadziesiąt tysięcy osób i skomentowało przeszło 2000.

Na szczęście ówcześnie B. Komorowski przegrał z A. Dudą  a PO przegrało z PiS-em na tyle, żeby PiS mógł utworzyć samodzielny rząd. Takie wyniki tamtych wyborów pozwoliły wreszcie PiS-owi przeprowadzać reformy, które przez lata przygotowywali. Przez osiem lat w opozycji nie próżnowali. A realizując zapowiedzi przedwyborcze okazali się pierwszą partią po 1989 roku, która spełniała w większości dane Polsce i Polakom obietnice.

I ta wiarygodność jest pierwszym argumentem, który decyduje o moim głosie wspierającym obecnie rządzących. 

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko udało się zrealizować, ale najważniejsze postulaty owszem. Szczerze powiedziawszy reformy państwa polskiego wymagają takich rządów jeszcze przynajmniej przez osiem lat. Cztery lata to za mało i chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Nawet gdyby - w co wierzę - PiS (ZP) osiągnęły znowu większość to i tak będzie zbyt mało czasu na przeprowadzenie gruntownych reform, bowiem 30 lat niby "wolnej Polski" były latami - w kategorii utraconych możliwości - straconymi.

Tym bardziej jestem pełny podziwu za dokonania rządu przez ostatnie cztery lata i to też jest ważny argument za tym, aby dać glejt PiS-owi na rządzenie przez minimum jeszcze przez cztery lata. I te działania były realizowane mimo ciągłych wewnętrznych i zewnętrznych ataków na PiS, co wymagało naprawdę ciężkiej pracy i determinacji. Totalni przecież myśleli, że wystarczy jeden czy dwa lata a obalą ten rząd. Nie udało im się, bo Polacy poczuli się wreszcie podmiotowo a nie przedmiotowo.

Przywrócenie podmiotowości Polaków na ich własnej ziemi to kolejny argument, żeby oddać głos na PiS (ZP). Wszystkie programy socjalno-inwestycyjne i w polityce międzynarodowej przywracają powoli godność nam wszystkim, także naszym przeciwnikom. Jeżeli tego nie widzą, to żal mi ich jest.

Wiarygodność, realizacja obietnic, jasny i merytoryczny teraźniejszy i przyszłościowy program dla Polski i Polaków to najważniejsze elementy, które przekonują mnie do głosowania na PiS (ZP).

Są jeszcze dwa ważne argumenty oprócz powyższych - patriotyzm, przyzwoitość i honor oraz dbanie o nasze odwieczne wartości kształtujące naszą polskość.

A co i kogo mamy po drugiej stronie?

Kłamców i aferzystów nie mających nic wspólnego z patriotyczną, narodową polskością i tą polskość często zwalczających.

Pozwalających na międzynarodowe obrażanie nas samych i przypisywanie nam żydowskiego holocaustu podczas II WŚ.

Usłużnych wobec Niemiec i UE chłystków w "krótkich spodenkach" (dosłownie: vide Budka), którzy doprowadzili Polskę niemal do kolejnego landu niemieckiego.

Chcących sprowadzać do Polski imigrantów islamskich.

Zabierających Polsce możliwości rozwoju i zapowiadających mgliście o tym, czy zostaną utrzymane przywileje uzyskane dla Polaków przez PiS (moim zdaniem niestety te przywileje zostaną drastycznie ograniczone),

Doprowadzających Polskę do skraju ubóstwa.

Podnoszących wiek emerytalny i grabiących nasze oszczędności (vide: OFE).

Podnoszących podatki i tworzących nowe (VAT, paliwo),

Uważających nasze państwo za takie, w którym jest "ch.j, dupa i kamieni kupa".

Których rządzenie polegało na mafijnych układach i lekceważeniu Polaków (vide: taśmy Neumanna).

Takich argumentów przeciw jest znacznie więcej, o których pisałem w postach wskazanych poniżej.

Za tydzień w niedzielę wybieramy naszą i kolejnych pokoleń przyszłość, wybieramy pomiędzy powolnym zanikaniem Polski z mapy świata a szansą na jej przetrwanie i rozwój. Wzywam więc wszystkich Polaków do otrzeźwienia społeczno-politycznego i pójścia na wybory i będę zachęcał do ostatniego dnia przed wyborami.

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.c...
[2] https://www.salon24.pl/u/krzys...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-10-2019 [21:53] - Jabe | Link:

Zastanawiam się, czy jest w PiS-ie coś prawdziwego, cokolwiek. No ale, widzę, zwolennicy wierzą w nawet oczywiste kłamstwa, jak to o „przywróceniu podmiotowości Polaków na ich własnej ziemi”. Nie ważne, czy owa podmiotowość dotyczyć ma jednostek, czy mowa o Polsce. Ani Polacy nie są bardziej wolni pod rządami nieufnej i podejrzliwej władzy, ani ta władza sama nie ma zbyt wielkiego pola manewru, bo sojusznik ze szpicrutą pilnuje. Właściwie upodmiotowiony został tylko aparat partyjno-państwowy, który w czasie III RP miał złą prasę, a teraz stał się podporą państwa, motorem gospodarki i esencją polskości. Może więc to są ci „Polacy”, co to odzyskali podmiotowość.

Zauważmy, jaka cienka zupka wyszła Autorowi z tego opisu zasług socjalistycznej prawicy: ogólniki, frazesy.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

06-10-2019 [05:40] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jabe, od dłuższego czasu starasz się przekonywać, że PIS to takie samo zło jak PO, więc nie ma sensu ich popierać. Mam wrażenie, że kiedyś byłeś bardziej otwarcie antypisowski i pro platformerski. Zacząłeś stawiać na subtelniejsze (choć nadal mało subtelne) metody obrzydzania PISu? Natomiast zgoda co do "zupki". Pan Krzysztof zwykle pisze ogólnikowo i w sposób pełen frazesów o rzeczach oczywistych, przedstawiając je jako odkrywcze wyniki głębokich przemyśleń . Dla mnie jest to żenujące i niestrawne.

Obrazek użytkownika Jabe

06-10-2019 [11:49] - Jabe | Link:

Nigdy nie byłem proplatformerski, a wobec PiS-u miałem oczekiwania, rozumiejąc, że jest trochę z innej bajki. Teraz wiadomo już, że to zło gorsze od Platformy – czyste kłamstwo.

Obrazek użytkownika maxilampus

06-10-2019 [13:28] - maxilampus | Link:

Ja tu widze inny punkt widzenia na Polske..Jest w njim widoczna troska..Wielu popelnia blad utozsamiajac Interes Polski z interesami partyjnymi PIS vs PO,SLD,PSL  ( i inne badziewie)..
Tak " Ja B" nie jest przyjacielem PIS i jego programow..no i z tego ? ma do tego prawo..Wole polemizowac z nim i widziec w nim politycznego oponenta ,niz np. Niesiolowskiego czy Budka like..Artykuluje swje opinie z szacunkiem do inaczej niz on myslacych..Nie mozna mu odmowic rzetelnosci argumentacji..Warto sie zastonowic nad jego komentarzami i punktem widzenia Polskich spraw..i wtedy mozna dostrzec ,ze tak naprawde nie ma zbyt wielkiej roznicy w tym o czym Oboz Patriotyczny mowi..
Wystarczy wyjsc za granice wlasnych uprzedzen i uwarunkowan propagandowych , ktore nam wmontowaly czy tego lubimy czy nie OBIE strony konfliktu politycznego..Trzeba i warto umiec to dojrzec..
Przyznam ,ze niejednokrotnie atakowalem go bezpardonowo..i nie przynioslo mi to chluby..
Istnieja i beda istniec w Polsce roznice interesow i trzeba sie nauczyc koegzystencji w ramach JASNO okreslonych imperatywow Polskiej Racji Stanu i personalnego,indywidualnego interesu..
Wiemy ,ze PO,SLD,PSL i ich mutacje nie powinny miec miejsca na politycznej mapie Polski..W mojej opini powinny byc rozwiazane..
PIS tylko w pewnych obszarach spelnia zapotzebowanie Polakow na reformy kraju. Szczerze wyznam ,ze mozna uznac go za partie pro-Polska..Ale reprezentuje on koncepcje polityczna podobna do przedwojennej "Sanacji' a tego nie moge zakceptowac..
Warto sie zastanowic nad tym stwierdzeniem "Właściwie upodmiotowiony został tylko aparat partyjno-państwowy, który w czasie III RP miał złą prasę, a teraz stał się podporą państwa, motorem gospodarki i esencją polskości."..Toz to czysta Sanacja..
Ja po powrocie do Polski mialem tego empiryczne dowody..Dwukrotnie zostalem pobity w "bialy dzien"  przez Slaska Policje nie mowiac o okradzeniu na okolo 1.5 mln PLZ w ktorym Slaska Policja miala swoj udzial..I jak tu nie mozna przyznac racji Jabe ?
Na dzien dzisiejszy nie ma alternatywy i ze zgrzytem zebow glosowac na " mniejsze zlo" ale nie sprawia mi to satysfakcji..I nie tylko ja mam takie odczucia..

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [06:35] - xena2012 | Link:

Za to w POKO wszystko jest prawdziwe zwłaszcza afery i przekręty.,,Tych nie oddamy nikomu ,to nasza siła i wielkość'' mówią kłapiąc ceramicznymi zębiskami Schetyna i jego wydmuszka,zresztą Sławcio Neumann czuwa.

Obrazek użytkownika maxilampus

06-10-2019 [12:43] - maxilampus | Link:

Wicemarszalek Parlamentu M.Gosiewska zostala uznana przez USSR za persone " non grata" w Sowietskiej Rosji..i nie wpuszczona ja na teren...Bialorusi :-))
Polska zostala po raz kolejny osmieszona..pewnie w ramach " wstawania z kolan"..
Reakcji i zastosowania " similar measure" nie ma ..Ciapciakiewicz i jego resort w ramach " wstawania z kolan" nabral "wody w usta"..
No jak mozna antagonizowac tak strategicznego partnera jak Lukaszenko i Putin..:-)) To jest po prostu smieszne..I ja mam wspierac takich ,ktorzy pozwalaja z palcem w 4 literach ponizac Polske i moja godnosc jako Polaka ..