Wielki sukces Rafała

Chodzi oczywiście o usunięcie awarii oczyszczalni Czajka. Co się na ten sukces składa?

1. Władze miejskie pod osobistym przywództwem prezydenta błyskawicznie - krócej niż 2 tygodnie - poradziły sobie z bardzo poważną awarią miejskiej oczyszczalni.

2. Koszt usunięcia awarii jest minimalny. Nie znamy jeszcze zestawienia kosztów, ale jedno jest pewne: mimo tak poważnego kryzysu kasa miejska nie doznała uszczerbku. Zgodnie z utartą praktyką rynkową spodziewać się więc można solidnych, zasłużonych  premii dla miejskich menadżerów.

3. W W- wie szykują się poważne inwestycje:
- budowa rurociągu zastępczego na moście północnym z wolnej ręki
- odbudowa rurociągu pod Wisłą
- prawdopodobnie budowa nowej oczyszczalni na lewym, bielańskim brzegu Wisły.
Skoro Czajka kosztowała 3,7 mld, w tym budowa tunelu pod Wisłą blisko 1 mld, to ile będzie kosztowała naprawa, plus budowa nowej oczyszczalni (Czajka okazuje się za mała). Ile to będzie razem wynosiło? Myślę, że przy kwalifikacjach warszawskich menadżerów spokojnie ok. 5 mld.  Myślę, że przy tak lukratywnym interesie banki już stoją w kolejkach z ofertami. Gdyby zaś ktoś chciał gardłować o prokuraturze, policji itp. to strachy na lachy. Wiadomo nie od dziś, że przy odpowiedniej ilości zer służby państwa polskiego tracą węch, słuch, wzrok i rozum.

4. Przy okazji korzyść odniesie też ludzkość. Działające w PL organizacje ekologiczne - mam nadzieję wsparte przez naukowców i specjalistów od badania natury - bezwzględnie udowodniły przewagę środowiska wodnego nad życiem na powietrzu. Środowisko wodne bowiem samo znakomicie radzi sobie z zanieczyszczeniami - w tym ściekami przemysłowymi - rzędu 1% i interwencje są tutaj w sumie zbędne. Inne właściwości ma powietrze, tutaj podobnej wielkości zanieczyszczenia w postaci np. dymu z kominów opalanych węglem są śmiertelną trucizną (smog zabija - na śmierć) i należy z nimi bezwzględnie walczyć.

Mam nadzieję, że warszawiacy uznają sprawność swojego prezydenta i całego menedżmentu miasta stołecznego i jakoś im się odwdzięczą. Pomnik? To raczej passe, ale coś dla ludzi? Zagajnik, jezioro, strefa ekologicznego relaksu im. prezydenta Trzaskowskiego wybudowane społecznie? Jakby nie było, najtrwalszy pomnik prezydent Trzaskowski pozostawi sobie w ludzkich sercach, w sercach warszawiaków.

UPD
Jest tutaj jeszcze jeden smaczek. PiS zapowiedział, że zrobi z W-wy 17 województwo, czyli, że wojewoda przejmie funkcje prezydenta W-wy. Co to może oznaczać? Że Rafał weźmie olbrzymi kredyt i wyda, a PiS i państwo polskie będzie go latami spłacać. I jak tu nie lubić Rafała?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2019 [19:12] - xena2012 | Link:

Czy naprawdę sadzi Pan,że polskie organizacje ekologiczne mają w swoich szeregach jakichkolwiek ekspertów i naukowców i czy są nawet przez takowych wspierane? To organizacja czysto polityczna działająca na zlecenie bez żadnych kompetencji czy znajomości przyrody.Cóż więc mozna wymagać od lalusiaTrzaskowskiego który nawet nie jest ekologiem,a o sciekach wie tyle że płyną.Zbliżają się wybory więc od czasu do czasu zejdzie pod kamerę i wygłosi zdawkowe ,,orędzie''w którym więcej się znajdzie polityki niż troski o sprawy miasta.A korzystając z faktu,że szykuje się kilka dni ładnej pogody z pewnością zrobi to co umie-oglosi w W-wie paradę równości.

Obrazek użytkownika foros

10-09-2019 [19:15] - foros | Link:

myślę, że mają czeredę naukowców, głównie tych młodego pokolenia i raczej z Zachodu. W organizacjach w PL bryluje np. jakiś doktor, Polak ze Szwecji o wysokich wskaźnikach w indeksach publikacji naukowych.

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2019 [19:54] - xena2012 | Link:

I co ta czereda naukowców potrafi? Wieszać się na drzewać w malowniczych pozach? Słać paszkwile do UE? Urządzać protesty i ekoblokady?

Obrazek użytkownika foros

10-09-2019 [20:00] - foros | Link:

właśnie to. I robi to bardzo skutecznie. Większość puszczy białowieskiej spokojnie będzie sobie gnić przez kilkadziesiąt lat, chyba, że wielki pożar wspomoże siły natury.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

10-09-2019 [20:28] - AŁTORYDET | Link:

Trafiła Pani w "sedno tarczy". Dowodem na profesjonalizm "ekologów" jest kariera Adama Wajraka, ekologa z maturą, zdaną zresztą w drugim podejściu. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-09-2019 [19:29] - Trotelreiner | Link:

Eeeee....myślałem,że o Nadalu...:-)))

Obrazek użytkownika foros

10-09-2019 [19:45] - foros | Link:

Taki Nadal, czego dokonał? Potrafi przebijać piłeczkę przez siatkę, a nasz Rafał jest liderem 2- milionowej metropolii w sercu Europy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-09-2019 [20:29] - Imć Waszeć | Link:

Bulwar imienia Trzaskowskiego wzdłuż nowej oczyszczalni ścieków? Bulwar po przeciwnej może być nazwany imieniem bufetowej. To się nazywa zarządzanie! Pozwolić ludziom działać, nie przeszkadzać różnym organizacjom oraz wojsku, przymknąć oko na odrobinę poświęcenia jednostek wbrew przepisom i proszę. Stolica się buduje ;)

Obrazek użytkownika foros

10-09-2019 [20:57] - foros | Link:

Brawo. A są tacy, którzy ciągle jeszcze twierdzą, że taktyka "nocnego stróża", "państwa minimum" nie sprawdza się.

Obrazek użytkownika xena2012

10-09-2019 [21:03] - xena2012 | Link:

No i na bulwarze im.Trzaskowskiego koniecznie relaksujace palety,żeby było wiadomo kto jest ich autorem i jakieś miejsce na parady równości.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-09-2019 [21:59] - Imć Waszeć | Link:

Ja bym na tym bulwarze umieścił ścieżki dla żab z pierwszeństwem przejazdu. W końcu one czasami też mają miesiąc lęgowy, prawda? Wszystko ekologicznie, w mchu i kamieniu, i koniecznie w stylu z powieści H.P. Lovecrafta jak po przejściu Cthulhu z szamba.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-09-2019 [20:54] - Pani Anna | Link:

Ponieważ most pontonowy ma  spełniać swoją funkcję jedynie 2-3 miesiące, to ci geniusze z rartusza (ponieważ już wiadomo, że naprawa potrwa latami, a raczej będzie to budowa całkiem nowego rurociągu ) myślą już jak by się tu podczepić z rurami pod Most Pólnocny, co zapowiada wiele następnych atrakcji, bo pewnie im się to wszystko zawali, łącznie z mostem. Wyjście jest proste, ekologiczne i całkiem za darmo, podobno magistrat zatrudnia ok. 8tys ludzi, więc co stoi na przeszkodzie, żeby podzielić towarzycho na 3zmiany, zaopatrzyć ich w wiaderka, ustawić wzdłuż i niech sobie podają te ścieki aż do tej całej "Czajki".

Obrazek użytkownika foros

10-09-2019 [21:34] - foros | Link:

już wiadomo jak postawią rurociąg na moście północnym: będzie leżał na moście, zajmie jeden pas drogowy, jeszcze nie wiadomo w którą stronę, Białołęki czy Bielan. Podczas budowy zajęta będzie całość jednej z tras drogowych ale po zakończeniu jeden pas drogi będzie włączony o ruchu samochodowego a na drugim będzie leżał rurociąg.

Obrazek użytkownika Live free or Die

11-09-2019 [08:35] - Live free or Die | Link:

Czaskowski na prezydenta Polski. To jest wudz  jakiego Polska nie miała, no może drugi po Bolku I OTUA.