PiS: J.Kaczyński wypowiada wojnę państwu postkomunistycznemu

To co zrobił J. Kaczyński w swoim przemówieniu na konwencji programowej PiS posumować można krótko: wypowiedzenie wojny państwu postkomunistycznemu.
Nawet ja obserwator powierzchowności życia politycznego widziałem jeden z fundamentów I czterolatki PiS: symbiozę i konserwację postkomunistycznych układów. Ale inni obserwatorzy, bystrzejsi, bazujący na szerszej bazie źródłowej i z różnych stron politycznych barykad również to widzieli, nawet dawali temu wyraz w publicystyce. Przyznał to dziś nawet J. Kaczyński.
Prawda jest taka, że pomijając już warstwę moralną, a skupiając się wyłącznie na realpolitk nie da się dołączyć do krajów bogatych, poważnych tolerując silne, bezkarne, momentami bezczelne struktury poziome u siebie. Takie państwo jest po prostu słabo sterowalne czego doświadczyliśmy również w tej kadencji PiS.

I wydaje się, że droga, którą Kaczyński wskazał jest najskuteczniejsza: podnoszenie dobrobytu obywateli. Bo Polak zamożny na tyle, by nie skupiać się głównie na walce o byt, Polak nauczony autentycznego krytycznego myślenia, Polak zakotwiczony w Kościele i autentycznej historii własnego narodu, taki Polak nigdy nie poprze żadnego komunizmu pod żadną z jego postaci. Bo komunizm pasuje do Polski jak siodło do krowy.
A postkomuniści silni są przede wszystkim poparciem Polaków. Świadomym czy nieświadomym.

Oczywiście takie podejście ma również skutki ujemne: koszty transformacji ponosić będą głównie zatrudnieni w służbie państwowej, którym państwo wypłaca pensje (może prócz mundurówki?). Sprawność państwa też - miejmy nadzieję przejściowo - obniży się. Ktoś jednak te koszty ponieść musi.

Jeżeli to co powiedział dziś prezes PiS nie jest jednie przedwyborczym wicem ale zapowiedzią realnych działań,to PL ma rzeczywiście szansę na wkroczenie na drogę autentycznego rozwoju i prawdziwą niepodległość - na tyle na ile jest ona dziś możliwa.
Na pewno gra warta jest świeczki. Osobiście mocno taki cel popieram.

Jest jednak jedno małe "ale".  Dlaczego walka z państwem postkomunistycznym jest sztandarem wznoszonym do walki przed wyborami, a nie np. po zwycięstwie? Wszak wydaje się, że wyzywany do walki przeciwnik jest najsilniejszym z istniejących na krajowym podwórku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

07-09-2019 [17:16] - maxilampus | Link:

Hmmmm A moze by on wpierw zaczal wojne z Panstwem Komunistycznym w Polsce ?

Obrazek użytkownika foros

07-09-2019 [17:45] - foros | Link:

jaka różnica? Moim zdaniem to PiS był raczej jednym z elementów ładu postkomunistycznego w PL. A tutaj takie zapowiedzi? Stworzenie w PL świadomego, zamożnego społeczeństwa oznacza koniec ładu postkomunistycznego i poszukiwanie innego modelu ładu. Tylko do tego mocno daleko.

Obrazek użytkownika maxilampus

07-09-2019 [17:55] - maxilampus | Link:

A taka to roznica ,ze Komunizm jest Orginalem a post-komunizm tylko transformacja orginalu..
Cala ta transformacja-postkomunizm to jedna wielka sciema..Przemalowali szyldy,kolory partyjne ,slownictwo i nazewnictwo..tresc pozostala taka sama..czyli Wladza zostaje w ich rekach..Wielu tak jak ty  daje sie nabrac na ten trik PIS rowniez.
PIS ma walczyc z KOMUNIZMEM w Polsce ktory ma sie calkiem dobrze..Arogancja i poczucie bezkarnosci Sadownictwa,Policji,Prokuratorow,administracji i urzednikow  najlepszym tego przykladem..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2019 [17:57] - Imć Waszeć | Link:

Tak, tak, najpierw trzeba było zgnoić miliony Polaków i rozgonić po świecie bez szans powrotu na stołki i urzędy, co najwyżej do czyszczenia chlewa u nowego pana okrągostolarza, a teraz jeszcze dla miejscowej arystokracji poststalinowskiej trzeba urządzić raj na ziemi i wieczne żerowisko. Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie, bo Polacy za granicą nie dadzą się już ogłupić takimi tanimi bzdetami. Dziś cała para idzie w to, żeby zachować zdobycze okrągłego stołu (łupy), inwestuje się w ochronę żydokomuny 2.0, która od dziesiątek lat specjalizuje się tylko w marszu przez instytucje, ulicy i zagranicy, wywalaniu niepoprawnie myślących z pracy i relegowaniu z uczelni zaplutych karłów reakcji. Zanosi się na dalszą stagnację (tego otwarcie zażądał suweren zza mórz i oceanów), a poświęci się co najwyżej parę szmacianych kukiełek dla zbytków.

Jaki jest program Kaczyńskiego dla Polaków, którzy zostali pozbawieni szans na karierę w Polsce? Słucham? Czyżby taki sam jak sześciopak Schetyny?

Obrazek użytkownika maxilampus

07-09-2019 [18:26] - maxilampus | Link:

Right on !!!!!!

Obrazek użytkownika maxilampus

07-09-2019 [18:38] - maxilampus | Link:

Suweren za Morza zyczy sobie konsumentow-klientow ( jak u siebie) a nie niezaleznie myslacych i suwerennych obywateli .Taka to nazwa tej gry...Ogarniasz to pan na 100% +

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2019 [17:39] - Jabe | Link:

Najpierw był komunizm, a później nastał postkomunizm. Z tego drugiego wycofujemy się, bo jest pełen błędów i wypaczeń, wracając na społecznie sprawiedliwy grunt partyjno-państwowego zarządzania gospodarką (jak i wszystkim innym).

Zacznie się od sprawdzonego już administracyjnego podnoszenia dobrobytu obywateli, a co za tym idzie, wpływów z podatków od tego dobrobytu. Dzięki temu budżet będzie syty i zrównoważony.

Przestaną się panoszyć „postkomuniści” (czyli ci, którym nie w smak jest władza ludu), a, co ważniejsze, podwyżkami pensji utrze się nosa „prywaciarzom” dotąd bezkarnie bogacącym się kosztem ludzi pracy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2019 [17:46] - Imć Waszeć | Link:

A ustawowe robienie z domów Polaków sortowni śmieci to co to niby jest? To jest właśnie komuna w najgrubszej postaci, z której pamiętamy dzieci pukające po lekcjach do drzwi sąsiadów z prośbą o podanie makulatury, a potem przynoszenie tego całego chłamu i rodzinnych butelek po wódce do szkoły na zbiórkę harcerską. Obywatel jest zmuszony do odwalania roboty służb komunalnych, no to po co utrzymywać w państwie takie służby? Dla picu? Obywatel musi sam wszystkiego pilnować i sam siebie bronic przed oszustami i złodziejami, a także przed takowymi zaszytymi w struktury państwa - no to po co tym służbom podwyżki i przywileje? Zabrać, zwinąć sparaliżowane niemotą części państwa. Oszczędzać budżet, aż niedobitki zaczną coś wreszcie pożytecznego robić. To będzie znaczyło, że osiągamy twarde dno do odbicia. Sortowania klasowego ciąg dalszy - pan urzędnik i oprych obywatel, którego trzeba łupić - a pana majstra można pocałować tam, gdzie pan majster ma obywatela. Wzorcami wyciągniętymi z komuny nie da się zwalczyć nawet postkomuny. Podobnie z tysiącami niepotrzebnych urzędów. Partia mówi, że nie ma w Polsce bezrobocia. To po kiego grzyba utrzymywać urzędasów w PUP-ach? Wynocha do jakiejś normalnej roboty, której jest ponoć tyle. No ale tego partia nie zrobi, nie odważy się podnieść ręki na lud pracujący biur i sitw. Nawet w zaciętej walce z komunizmem w postkomunizmie. Główkę się ma, to się bredzi ale jej na pieniek nie pokłada.

Obrazek użytkownika mmisiek

07-09-2019 [21:44] - mmisiek | Link:

To jest wąskie spojrzenie, a tu trzeba szerzej - gdyby nie te "tysiące niepotrzebnych urzędów" to gdzie i pod jakim pozorem by Pan ulokował w Polsce trzy miliony Ukraińców? Wówczas z taką operacją byłby spory problem, o ile w ogóle byłaby możliwa. A tak wszystko gra jak trzeba.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2019 [22:24] - Imć Waszeć | Link:

Od początku było widać, że jest to utwór na orkiestrę i osła, gdzie dyrygent z daleka puka batutą w stolik i nakazuje granie we właściwej tonacji. Tylko po co było to całe ganianie raz komucha, raz ruskiego agenta, zupełnie jak koty za zajączkiem z lusterka? Obalyly komunizm, hehe ;)

Obrazek użytkownika maxilampus

07-09-2019 [23:37] - maxilampus | Link:

Czyli wracamy do punktu wyjscia ktorym byla wizyta Jaruzelskiego w NY 25 września 1985 r u Rockeffelera :-)) Jerzy Sokalski tlumacz moglby nam wiecej opowiedziec :-))
Podczas rozmowy obecna byla tylko sekretarka Rockeffelera Patricia Smalley i wspomniany tlumacz..Nastepnie po osiagnieciu Dealu przeszli do sali konferencyjnej gdzie czekali na nich gdzie czekali na nich: były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Zbigniew Brzeziński, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Norman Ernest Borlaug, zastępca sekretarza stanu USA Lawrence Eagleburger i jeden z wiceprezesów Chase Manhattan Bank reprezentujący Fundację Rockefellera, a ze strony polskiej: minister spraw zagranicznych Stefan Olszowski, sekretarz polskiego premiera płk Wiesław Górnicki, członek Biura Politycznego KC PZPR Józef Czyrek oraz chargé d'affaires Zdzisław Ludwiczak.No i oczym tutaj dalej gadac :-)0 Wszystko inne od tego czasu jest teatrem kukielkowym :-))

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-09-2019 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

W zasadzie wszelkie dotychczasowe niemożności zrobienia w Polsce czegokolwiek należałoby przebadać z tej właśnie strony. Zebrałoby się tego sporo przez wszystkie rządy marionetkowe po dziś dzień. Trzeba jednakowoż przyznać, że obecny rząd próbuje co jakiś czas ze sznura się zerwać, ale robi to kulturalnie i delikatnie, żeby tylko czegoś nie zniszczyć. Piłsudski widząc to, ściągnąłby niechybnie szeroki pas i walił po goliźnie ile wlezie, bo jego okazywana niemoc zawsze wku...ała. Ot takie to widzenie świata i sojuszy i co im zrobisz? ;)

Obrazek użytkownika krystal

08-09-2019 [11:21] - krystal | Link:

Otóz to, otóż to, Panie Imć Waszeć.

Obrazek użytkownika angela

08-09-2019 [09:07] - angela | Link:

Co wy tutaj ludzie komentujecie. 
Gdyby PiS i Kaczyński byli prokomunistyczni, to nie byłoby Smoleńska. 
Putin nie zabija swoich poplecznikow.
To właśnie PiS rozpocznie walkę z układami postkomunistycznymi, które liberałowie PO zaakceptowali, a obecnie całe to towarzystwo się już zlało w jedno. W samorządach obsiadlych przez stare kliki rodzinne i biznesowe, hamują wszystkie przedsięwzięcia PiS u. 
Lokalni wyborcy, nie zamieszani w układy, powinni się skonsolidowac, i raz na zawsze wywalić szkodników z urzędów, 
Teraz wybory, i jest szansa, żeby wszyscy na tym skorzystali, bo oni będą bronić się do upadłego. Tam tyle bagna, że nie tylko przed zachowaniem stolków, ale przede wszystkim przed rozliczeniem. 
Zrobili sobie po wsiach prywatne folwarki, reszta pracuje jak wyrobnicy. 

Obrazek użytkownika Jabe

08-09-2019 [10:34] - Jabe | Link:

Gdyby PiS i Kaczyński byli prokomunistyczni, to nie byłoby Smoleńska. Putin nie zabija swoich poplecznikow. – Zakłada Pani, że prezydent Putin jest prokomunistyczny. A w PiS-ie tęsknota za czasami centralnie sterowanej prosperity dekady Gierka jest aż nadto widoczna. Nawet propaganda sukcesu została skopiowana.

To właśnie PiS rozpocznie walkę z układami postkomunistycznymi – Rozpocznie?

które liberałowie PO zaakceptowali – Platforma jest akurat tak liberalna, jak PiS jest prawicowy. Wytarte etykietki.

W samorządach obsiadlych przez stare kliki rodzinne i biznesowe, hamują wszystkie przedsięwzięcia PiS u. – Potrafi Pani podać jakiś przykład?

Zrobili sobie po wsiach prywatne folwarki, reszta pracuje jak wyrobnicy. – Zupełnie jak „spółki” skarbu państwa, czy prywatna telewizja władzy.

Obrazek użytkownika krystal

08-09-2019 [11:23] - krystal | Link:

Pani Angelo, precz z logiką! Tylko magia i odczynianie.

Obrazek użytkownika krystal

08-09-2019 [11:38] - krystal | Link:

"To właśnie PiS rozpocznie walkę z układami postkomunistycznymi," - e, Pani Angelo, sami ze sobą będą walczyć? No, chyba że popiją mamrota.

Obrazek użytkownika angela

08-09-2019 [13:58] - angela | Link:

Krystal, gdzie pan się chowal do tej pory,
ze PiS, to komuna, to niezły żart. 
Jeżeli ktoś uważa, że aby rozkręcić gospodarkę i zatrzymać ludzi w kraju, to komuna, to jego sprawa. 
Tylko, że jak miliardy wpływały z kraju, do obcych państw, to była wg Krystal, demokracja całą gębą.