Znów J. Kaczyński przechytrzył totalsów z opozycji

Jestem pełny podziwu dla J. Kaczyńskiego za jego przebiegłość w rozgrywaniu opozycji, która przez ostatnie dwa tygodnia "grzała" temat Marszałka M. Kuchcińskiego za jego loty, które mogły wydawać się kontrowersyjne. "Grzała" niesamowicie do granic jakiejś emocjonalnej paranoi.

Media opozycyjne każdy dzień rozpoczynały od krytyki M. Kuchcińskiego a w ich telewizyjnych Faktach temat ten był najważniejszy.

Tymczasem M. Kuchciński przeprosił i przekazał pieniądze za loty swojej rodziny organizacjom charytatywnym, ale wszystko wskazywało na to, iż PiS będzie go cały czas bronił oraz będzie chciał utrzymać go na stanowisku. Takie było ogólne wrażenie i taki przekaz płynął z Nowogrodzkiej i od samego M. Kuchcińskiego.

Jednocześnie PiS będzie chciał wyjaśnić loty opozycji wtedy, gdy ona rządziła i cała afera M. Kuchcińskiego w konsekwencji może okazać się dla totalsów przeciwskuteczna.

PO-KO i cała opozycja nie ma żadnego merytorycznego programu dla Polski i Polaków więc cały czas będzie próbowała wzniecać emocje i to emocje negatywne, żeby podział Polski był jeszcze większy niż jest.

Tak też było z Marszałkiem M. Kuchcińskim.

Opozycja - sądząc, że PiS będzie starał się bronić marszałka - złożyła wniosek o jego odwołanie podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu i niemal od tygodnia przygotowywała się do tej debaty. Były już gotowe karteczki z krytyką M. Kuchcińskiego i oczywiście J. Kaczyńskiego.  Były gotowe już emocjonalne przemówienia PO krytykujące cały polski rząd i oczernianie go o najgorsze polityczne zachowania. A może też przewidziano jakieś inne działania w stylu puczu z 2016 roku. Któż to wie.

Na czym ta debata miała polegać pokazał S. Nitras, który tak naprawdę miał przygotowane przemówienie atakujące PiS i nie potrafił wyjść z tej roli nawet, gdy przedmiotu sporu już nie było, bo marszałek złożył wcześniej dymisję.

Na czym - wedle mnie - polegał kunszt J. Kaczyńskiego? No właśnie na tym, że sprawiał wrażenie, iż PiS będzie jednak starał się obronić M. Kuchcińskiego i pozwolił opozycji na przygotowywanie się do debaty na ten temat.

Tymczasem w przeddzień posiedzenia Sejmu okazało się, że M. Kuchciński na drugi dzień złoży dymisję, przez co cały misternie przygotowywany przez PO-KO cały plan debaty runął w gruzach i opozycja już nie miała czasu na wypracowanie jakichś innych scenariuszy postępowania. Pozostała na lodzie i dzisiejsze "wygibasy" posła Nitrasa były tylko agresywne, śmieszne i żenujące, bo cały czas mówił o debacie a po dymisji Marszałka miało być tylko przedstawienie kandydatów na nowego. Warto sobie wyobrazić, co to by się działo jakby PiS bronił M. Kuchcińskiego. Afera całodzienna i rozgrzewanie emocji - o to chodziło totalsom i na to tylko byli przygotowani. Nie udało się.

Inną dobrą decyzją było zaskakujące zgłoszenie E. Witek na nowego Marszałka Sejmu, bo jej tak naprawdę nie można nic zarzucić i będzie dobrym Marszałkiem w ewentualnej następnej kadencji.  Opozycja była przygotowana na wybór wicemarszałka R. Terleckiego i też miała przygotowane wobec niego ostre przemówienia.

Tak więc nie uważam, że decyzja o odwołaniu Marszałka była zbyt późna.

Można się ze mną nie zgadzać, ale ja tak to postrzegam.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [19:32] - tricolour | Link:

Genialny strateg usunął tchórza i kłamcę aż opozycji w pięty poszło.

Zostaw za sobą krótki ślad...

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-08-2019 [14:42] - Tomaszek | Link:

I znów totalsi wygrali , tym razem na loty czyli coś koło 500 do 23 . Gratulacje . Ty zawsze miałes problemy z liczbami , o matematyce pomilczę póki co . A ten brązowy i śmierdzący ślad to wiedzie do ciebie .Przez internet widać i nawet czuć . Sprawdz w Google Maps .

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2019 [19:32] - Jabe | Link:

To już loty marszałka nie były kontrowersyjne, a jedynie mogły się takimi wydawać?

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [20:08] - tricolour | Link:

Za Gierka było dobrze, wszytko było, co chciałeś. Można nawet było handlować. Ruskimi, a teraz nie do pomyślenia...

Zostaw za sobą esencji ślad..
 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [20:50] - maks jamnicki | Link:

krzysztofjaw : Ha, znowu tricolour pierwszy, Jabe nie zdążył :) A tak czuwa. No to teraz czuwa duet. Pięknie. Służba to służba. Co to się narobiło :). 
                      ZP dała się trochę zaskoczyć bo taka bezczelność, pójście na bezczelniaka gdy się ma tyle na sumieniu, rodaków  się traktowało jak szmatę a czasami jak bankomat, a teraz psie krwie szczekają, nikomu nie przyszła na myśl że będą tak bezczelni, skoro używali samolotów na wycieczki i by zdążyć wyprowadzić psa. Przecież marszałek to przy nich jak święty?. No to teraz codziennie w progr info powinna iść kwerenda ich "przelotów" . Tak, mogli szykować coś większego, jakiś większy plan, jakiś przedwyborczy pucz /?/, to wyglądało dziwnie,  ale PiS w porę wczoraj zareagował. Nitras dzisiaj był trzeźwy? Może jakaś choroba "filipińska"?.  Ale się zakręcił, chyba rzeczywiście miał to przygotowane i nie mógł sobie darować. A może to poważniejszy problem chorobowy? Toż marszałek za trzy lata z nim powinien dostać jakiś dodatek "szkodliwy"? Przecież kontakt z nim w takim stanie, to dla umysłu drugiego człowieka  jak wdychanie siarki dla płuc ?.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

09-08-2019 [21:27] - tricolour | Link:

@maks

Ciesze się, ze jednym wpisem daję tyle radości. Ale prawda jest taka: jakie ambicje, takie i radości wiec na Pana miejscu raczej bym ich nie okazywal.

Co do zaś insynuacji mojej służby, to racje mają Rosjanie, ze nie jestesmy narodem tylko przestrzenią.

I jeśli nawet jest Pan w stanie to zrozumieć, to i tak Pan to zrozumienie wyprze.

Obrazek użytkownika angela

09-08-2019 [22:40] - angela | Link:

@Kolor. Nnoo, rację  to Rosjanie maja absolutnie, szczególnie w przestrzeni krymskiej, ukraińskiej, a i naszej polskiej, przy pomocy Jabe, Kolorowego, Kalisza ina, Zdzicha, i innych, co bronią łopozycji, jak niepodległości.
Dziwię się tylko, że nie przeniosą się w ten dobrobyt, tylko utyskuja wiecznie na Polaków. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-08-2019 [14:34] - Tomaszek | Link:

NiIe bronią , tylko szczekają za ochłapy . I znów przepraszam wszystkie psy , jako istoty rozumne i dobre  . Żeby ich nikt z psami nie porównywał .

Obrazek użytkownika maks jamnicki

09-08-2019 [22:59] - maks jamnicki | Link:

Ależ ja nie twierdzę, że razem z Jabe macie wspólną służbę. Każdy służy swojej sprawie. Ale łączy was jedno :) Nie życzycie dobrze temu rządowi :) A szkoda, warto dla Polski to zrobić:) . Taki np. Winnicki z Konfederacji miał dziś na ten rząd bardzo brzydki atak w Sejmie. Ciągle chce być  politycznym chłopcem  w krótkich spodniach. Kiedyś trzeba przejść tą  polityczną mutację, dojrzeć i stać się politykiem który ma na cokolwiek wpływ, a nie tylko gromko krytykować, bo to i dziecinada i  ślepa uliczka. 

Obrazek użytkownika Jabe

09-08-2019 [23:28] - Jabe | Link:

Na tej zasadzie każdy tu ma służbę, bo mu się chce pisać. Dyżurne wpisy wychwalające marszałka Kuchcińskiego pokazują, że autorzy rozumieją swoją twórczość jako służbę partii. Tymczasem trzeba się zdecydować, czy ważniejsza jest Polska, czy interes politycznego plemienia. Nie zawsze „nasi” są po dobrej stronie.

Od czasu, gdy wypłynęła sprawa roszczeń jest jasne, że teraz nie chodzi tylko o PRL-owskie ciągotki, ale wręcz o byt państwowy. Zaczadzeni emocjonalną propagandą są na to głusi. Liczy się tylko obsobaczanie konkurencji do żłoba.

Obrazek użytkownika angela

10-08-2019 [08:14] - angela | Link:

Do zloba, to ciągną oni, ta beszczelna "opozycja" z programem, "do zloba",
PiS  żłob napelnil,  i aż goleniami przebieraja, bo znów będzie co kraść i sprzedawać. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2019 [10:32] - Jabe | Link:

Nie wiem, czy napełnił, ale z pewnością powiększył.

Obrazek użytkownika xena2012

10-08-2019 [15:09] - xena2012 | Link:

Sądzę,że na dłuższą metę nie da sie tak rządzić,tu przechytrzyć ,tam polawirować i jeszcze się chcąc nie chcąc usmiechać.Żeby efektywnie rządzić trzeba mieć spokój i warunki.Opozycja sama nie mając nic do zaoferowania nie daje rzadowi żadnych możliwości racjonalnego gospodarowania ,podnoszenia dobrobytu.Z przerażeniem wysłuchałam kiedyś senatora Libickiego postulujacego więcej władzy w rece samorzadów.Patrząc na przykład Gdańska a i Szczecina wyobrażam sobie sobiepaństwo samorzadów.Może nawet odetną Polsce dostęp do morza?Śmieszy mnie stwierdzenie tak często powtarzane w debatach i na różnych obchodach-,,jestesmy krajem dumnych Polaków''.Patrząc na takie Róże Thun,Tuski,Schetyny i ich merdanie ogonami przed byle Niemcem czy unijną swołoczą w rodzaju Verhofstadta czy Timmermansa zastanawiam się ilu tych dumnych Polaków naprawdę jest.. 

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2019 [16:36] - Jabe | Link:

Żeby efektywnie rządzić trzeba mieć spokój i warunki. – Złej baletnicy...

Obrazek użytkownika xena2012

10-08-2019 [18:44] - xena2012 | Link:

Tylko u was były dobre baletnice, prawda? A Kopacz to prawie primabalerina.

Obrazek użytkownika tricolour

10-08-2019 [20:32] - tricolour | Link:

Przy "pani profesor" to mistrzyni wdzięku i taktu, o urodzie nawet nie wspomnę
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-08-2019 [21:29] - Tomaszek | Link:

@dreifahrben
Rzeczywiście tylko mam rozterkę czy tak  https://www.youtube.com/watch?... jest bardziej , czy tak  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika mmisiek

10-08-2019 [18:20] - mmisiek | Link:

To niewątpliwie pięknie, że PiS jest taki sprytny.
Niemniej nie da się ukryć, że sytuacja gdy najwyższe władze w państwie są odwoływane w takt Wyborczej i totalnej bandy jest z gruntu chora.
Więc bardzo szkoda, że ten spryt nie jest wykorzystywany w lepszy dla Polski sposób.