Co się dzieje z prawicowymi portalami?

Niestety od jakiegoś czasu zauważam, że prawicowe i niezależne portale, które już wielokrotnie chociaż po części przyczyniały się do zwycięstwa naszej strony politycznej, jakoś coraz mniej są aktywne. I nie chodzi tu o to, że ich administratorzy coraz rzadziej je obserwują, ale przede wszystkim o to, że prawdopodobnie pojawiło się już zmęczenie i znużenie tą, jakże ważną stroną prawicowej blogosfery.

Jestem w stanie to zrozumieć, bo naprawdę niektóre portale powstały lata temu i nieraz prowadzą je dwie lub trzy osoby a przecież jeszcze jest życie prywatne i zawodowe, jest potrzebny letni czy zimowy wypoczynek, itd.  Fizycznie po prostu nie można spędzać przy komputerze całych dni. Poza tym prowadzenie każdego z nich kosztuje a wpłaty na niezależne portale wpływają niezwykle rzadko, co powoduje, że je prowadzący finansują ich funkcjonowanie z własnych pieniędzy.

Innym zaś elementem, mam nadzieję, "czasowej" bierności jest też - o czym piszę poniżej - malejące czytelnictwo na forach oraz coraz mniej wartościowych tekstów blogerów i komentatorów, którzy też jakoś powoli zaczynają być znużeni pisaniem np. od 8 czy 10 lat. Czas biegnie nieubłaganie i Ci wartościowi blogerzy też powoli się wykruszają a w ich miejsce często pojawia się - kolokwialnie mówiąc - miernota, która potrafi napisać i przeczytać ze zrozumieniem tylko kilka akapitów a dłuższe teksty są dla niej nie do opanowania.

Poza tym pojawiło się wiele konkurencyjnych i w miarę nowo powstałych portali a także nawet telewizje internetowe, co też zmniejsza poczytność określonych treści na portalach, które stają się powoli już trochę skostniałe i "trącące myszką". Wiele też do niedawna portali kojarzonych z prawicą przeistoczyło się w portale ogólnotematyczne o różnym zabarwieniu ideologicznym i różnej - nie tylko politycznej czy gospodarczej - zawartości.

Ale, ale... prawicowe telewizje jak wRealu24 czy wSensie powoli zostają ocenzurowane i wyrzucane np. z YouTuba (za "mowę nienawiści") lub zawieszane tak jak kanał  Kai Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina, najprawdopodobniej za to, iż publikowano tam „prawdę o aborcji i homolobby”. Sądzę, że tych "zniknięć" będzie dużo więcej a wtedy trzeba by założyć jakąś oddzielną platformę, która publikowałaby treści patriotyczne, prawicowe.

Tak więc słowo pisane pozostanie bardzo ważne, przy czym będzie tak do czasu gdy wielkie koncerny informatyczne już doszczętnie nas ocenzurują. A wszystko do tego zmierza, bo już tak się dzieje jak wycięcie z Facebooka tekstu: "LGBT - zatrzymajmy to świństwo" opublikowanego na stronie portalu "prawy.pl". Gdzie te czasy, kiedy internet był naprawdę wolny i anonimowy? Już dawno minęły... a cenzura liberalno-lewako-marksistów - biorąc pod uwagę dzisiejsze uwarunkowania - powraca ze zdwojoną siłą w stosunku do tej komunistycznej. Dlatego też staram się kopiować różne ciekawe filmy z YouTube, czy też ciekawe treści w internecie, bo często się zdarza, że nagle jakieś określone filmy czy treści znikają z internetu - ale to tak na marginesie...

Zdaję sobie sprawę, że np. nowa szata graficzna jakiegoś portalu czy też zmiana technicznej strony ich funkcjonowania wymaga nakładu pracy i odpowiednich środków finansowych, ale nawet w dotychczasowym kształcie owe fora mogą dalej spełniać swoją rolę. Tym bardziej, że czekają nas jedne z najważniejszych o ile nie najważniejsze od 1989 roku wybory parlamentarne. Ich wynik określi na lata przyszłość Polski i możemy się spodziewać totalnego ataku opozycji na rządzących. I to trzeba powstrzymać. A to można powstrzymać także w internecie.

Niektóre portale przez lata zyskały wielu blogerów, komentujących i czytelników. Warto tego nie zmarnować, bo łatwo jest coś stracić, ale odbudować bardzo trudno.

Dlatego też mam nadzieję, że chwilowa zadyszka jest tylko "ciszą przed burzą" a ta burza nadejdzie od września. Wtedy musimy się zmobilizować wszyscy, bo wybory mogą być już 13 października a kampania wyborcza ze strony totalnych będzie też totalna...

Życzę wszystkim, którzy prowadzą portale prawicowe, aby trwali i dalej zagrzewali do walki o lepszą przyszłość naszej Polski!

-------

Tagi: Tagi: blog-n-roll, blogmedia24, blogpress, inne, konserwatyzm, nacjonalista, naszeblogi, neon24, niepodległy, niepoprawni, prawicowyinternet, prawy, salon24, wolna-polska, 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-08-2019 [08:03] - Jabe | Link:

Nie sądzę żeby prawicowe portale przyczyniały się do zwycięstw socjalistów. Dopiero co apelował Pan o precyzyjne używanie słów.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-08-2019 [10:18] - krzysztofjaw | Link:

Dziś trudno o jednoznaczne określenie kto jest prawicą a kto lewicą. To wszystko się zatarło i już nie jest tak jak kiedyś. W Polsce są dziś dwie partie i zawsze tak było: partia polska i partia antypolska. "„W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie” – niekoronowany król Polski, książę Adam Jerzy Czartoryski (†14.01.1770 – †15.07.1861). Zobacz: http://krzysztofjaw.blogspot.c...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

06-08-2019 [11:57] - Jabe | Link:

To czemu posługuje się Pan terminami, które uważa Pan za rozmyte? Nie posłuchał Pan własnego wezwania.

Ja oczywiście sądzę, że tu nie ma miejsca na wątpliwości, bo uważam, że socjalizm nie jest do pogodzenia z nawet ogólnie pojmowaną prawicowością, a że rządzą socjaliści, wywnioskować można zarówno z autopsji, jak i ich własnych deklaracji.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-08-2019 [08:39] - Trotelreiner | Link:

Co ty wiesz o portalach,blogach,blogowaniu...psychologii przeciętnego użytkownika portalu i "gościa",który wpada na chwilę?
Co robi 80% czytelników z elaboratem na godzine czytania? Przeczyta tytuł notki,najwyżej dwa zdania i jedzie myszą ---dalej.
To jest już aksjomat...badania były przeprowadzane na całym świecie...może tylko pingwiny nie były badane.

Im dłuższy tekst...tym mniej czytelników do niego zaglądało!!!
A już na portalach...są tacy blogerzy,których sam awatar/zdjęcie odrzuca...blogerzy,którzy obiecuja,że ida sie leczyć i nie będą wklejać swoich bełkotliwych i grafomańskich
tekstów...totalnie się spuszcza po poręczy.

Jak gender,to gender!! OFELIO IDŹ DO KLASZTORU!
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

06-08-2019 [10:13] - krzysztofjaw | Link:

Jeżeli mam okazję to piszę a moje leczenie zostaw w spokoju, trwa w najlepsze i jest lepiej niż się spodziewałem (może i operacja nie będzie potrzebna). Pisałem już Panu, że jeśli Pan nie może mnie znieść to niech Pan pomija te teksty. Nikt Panu nie nakazuje ich czytać. Ma Pan prawo wyboru, więc po co Pan je pochłania i wypisuje bzdurne komentarze?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-08-2019 [10:09] - kaliszanin | Link:

po pierwsze – prawicowe znaczy się nudne dla tych co najczęściej w sieci siedzą czyli młodych, pięknych i zdolnych zajętych raczej sobą, no chyba żeby powstał jakiś prawicowy blog obrazkowy na kształt komiksu lub chociażby memów zakotwiczanych wirtualnie w jakimś ciągu logicznym, ładzie i składzie, prześmiewczo traktujących lewacką masę deliberującą debilnie w trakcie permanentnego delirium o swojej supremacji nad wszystkim co ów masą nie jest.

po drugie panie Krzysztofie, prawica byłaby prawicą lub szerzej, choć ja się z tym nie do końca zgadzam, chrześcijanie byliby chrześcijanami gdyby obowiązkowo zamiast chrztu odbębnianego z reguły w czasie, w którym chrzczony nazwijmy to delikatnie intelektualnie udziału w tym zajściu nie bierze, musieli nieco później własnoocznie i z pasją biblię studiować i to od maleńkości. nie chodzi tu o wykuwanie na blachę wersów by przy byle okazji zabłysnąć i rzucać cytatami na każdą okazję, ale o poznanie praprzyczyny wszystkiego i wysnuwających się z owego jądra doskonałości całej reszty. zbyt łatwo chrześcijaństwo zezwala na zejście na złą stronę, na stronę grzechu umożliwiając później bezkolizyjny powrót w oparciu o częstokroć fikcyjny dla obu stron proceder zwany rozgrzeszeniem.

po trzecie i obym się mylił ale już niedługo (patrząc na postęp to góra jedno pokolenie) czeka nas wielkie objawienie, nowa religijna apka, ogólnoświatowa papka dla wszystkich, nikim nie gardząca wszystkich jednocząca i wszystkich szanująca do centa ostatniego, udzielająca ślubu i to online nawet jawnemu posuwaczowi biednych owieczek na łonie górskich hal przepastnych z pierwszym lepszym burkiem tychże owieczek nocą strzegących tak by cały oscypkowy biznes się w wąskim gronie domknął - hej. coś co zastąpi fejsbuka, a że coś zastąpi jest więcej niż pewne, da masom wszelakim nową funkcjonalność dostępną pod każdą szerokością geograficzną i to 24 godziny na dobę, i to 7 dni w tygodniu umożliwiającą użytkownikom uzyskania wszelkich duchowych sakramentów i bonusów bez tej całej nikomu niepotrzebnej gadki i konieczności obcowania z tym no z tą - istotą wyższą.

jak znam życie zarząd tejże apki będą stanowili wyłącznie beznapletkowcy ale to już zupełnie inna bajka.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

06-08-2019 [13:19] - maxilampus | Link:

...."już niedługo (patrząc na postęp to góra jedno pokolenie) czeka nas wielkie objawienie, nowa religijna apka, ogólnoświatowa papka dla wszystkich"...
Kolego ona dawno powstala..Teraz sie ja wprowadza otwarcie..ogladnij tego zwiastuny... ,https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika maxilampus

06-08-2019 [13:09] - maxilampus | Link:

Odpowiedz na twoje pytanie jest prosta.."Prawicowi" blogierzy nie mieszcza sie w kategoriach politycznej poprawnosci wyznaczanej im przez wlascicieli " prawicowych" portali..Jak np. NB..
Zniechecenii zmeczeni  cenzura , autocenzura,....rozczarowani brakiem szacunku do wlasnych opini i wolnego slowa  odchodza .."prawicowe portale" staly sie narzedziem propagandy i jedynie slusznej lini..Dotyczy to rowniez komentatorow..
A bylo inaczej..Na NB przychodzil i uczestniczyl "kwiat" mysli niezaleznej..Wielu z nich zostalo wyrzuconych..
Wiekszosc z nas przyszla na NB z "Rzeczypospolitej" po zlikwidowaniu jej przez Tuska i jego mafijno-germanska bande..
Zostalo nas okolo ze stanu poczatkowego 5-7 % jak policzylem..
Te blogerskie" represje i bycie propagandowym outlet maja swoje konsekwencje..jak chociazby utrata zaufania do polityki kregow krypto-socjalistycznych  ,ktore zawlaszczyly " patriotyzm" i prawa strone uprawiania polityki..Wiesz kogo mam na mysli..Pzdr.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2019 [13:59] - Imć Waszeć | Link:

O potrzebie wspólnej platformy pisałem już kilka lat temu. Tyle tylko, że nie ograniczyłem pomysłu do portali polskojęzycznych. Idea ta dopiero wtedy chwyci i pomysł okaże się skuteczny, gdy zostaną w nim uwzględnione inne formacje prawicowe z całej Europy. Także te o "charakterze lewackim" jak partia Le Pen. Chodzi oczywiście o finansowanie i "zasięgi". Dopiero taki projekt zaczyna mieć sens w przypadku walki ze światowym lewactwem, koordynowanym przez żydowskie fortuny z USA. Oczywiście w tym celu trzeba by nieco przykrócić masową, miałką, denerwującą płaskością Ziemi retorykę chrześcijańsko-katolicką, dowodzenie per Biblia oraz argumenty ad Satanas, bo nie wszyscy prawicowcy na świecie są chociażby chrześcijanami. Są o dziwo nawet prawicowi żydzi albo shintoiści. Ale myślę, że cel, który chcemy osiągnąć, jest wart takiego poświęcenia. W Polsce też następuje już zmęczenie materiału. Bowiem - powiedzmy sobie szczerze - ile czasu można zachwycać się książką matematyczną, w której w dowodach kluczowych twierdzeń znajdują się głównie cytaty z jakiegoś Koranu lub Talmudu? Ma Pan zapewne odmienne zdanie w tym temacie, ale to już szczegóły techniczne i wystarczy spojrzeć tylko na naszą scenę polityczną, gdzie nawet Braun z Gietrzwałdu dogaduje się jakoś z Korwinem z Kosmosu.

Obrazek użytkownika xena2012

06-08-2019 [16:01] - xena2012 | Link:

To nie znużenie,ani bardziej czy mniej mierne teksty ale rzeczywistość atakująca nas dzień po dniu.Powiedziałabym raczej zniechęcenie faktami, coraz to nowymi rodzacymi się problemami i wątpliwosciami.Zalewani LGBT i przelotami marszałka przestalismy zwracać uwagę na najgroźniejsze dla Polski zjawisko powrotu ustawy 447.Ta pespektywa wydaje się jeszcze gorsza niż prawdopodobieństwo  uderzenia w Ziemię asteroidy Bennu.Nawet nasza ryża ,,przyjaciołka '' Polski Mosbacher zamilkła i już nie pieprzy o swojej walce o wizy ale wywiesiła teczową flagę.

Obrazek użytkownika maxilampus

06-08-2019 [18:07] - maxilampus | Link:

Wypuscli po razolejny "balon probny" i obserwuja jak sie ciamcioki zachowaja !..a ciamcioki jak to ciamcioki..chca dociagnac do wyboro za "wszelkja cene"..a potem to tylko slynne " ch..j,d...a i kamieni kupa'..poparta gestem Kozakiewicza..szkoda Polski i prawdziwych Polakow..
 

Obrazek użytkownika xena2012

06-08-2019 [21:04] - xena2012 | Link:

Cóż to za wyraz ciamcioki?Czyzby kolejny przykład mowy milości tak ,,propagowany'' przez opozycję i nakazany trollom?

Obrazek użytkownika maxilampus

06-08-2019 [18:17] - maxilampus | Link:

Ciamcioki zbieraja plon wlasnego ciamcianstwa...to bylo przewidywalne...oni nie potrafia rzadzic ...potrafia tylko tylko ciamciaczyc..

Obrazek użytkownika angela

06-08-2019 [19:17] - angela | Link:

Maxilampus-ciamciakiewicz,  wyciamciales się, to daj przyzwoitym ludziom rządzić. 

Obrazek użytkownika xena2012

06-08-2019 [21:06] - xena2012 | Link:

A ty potrafisz tylko pieprzyć od rzeczy byle tylko rynsztokowo.Nie stac cię na dwa zdania dyskusji?

Obrazek użytkownika angela

06-08-2019 [17:18] - angela | Link:

@kaliszanin, największa tragedia/nie dla chrześcijan /, jak człowiek, nie mający zielonego pojęcia o chrześcijaństwie,  a wręcz wrogo nastawiony do wszystkiego co się z chrześcijaństwem łączy, wypowiada się na ten temat. Mało tego, ci niewiercy, cały czas intensywnie chcą chrześcijanstwo "" reformowac"".
Wy lewacy, kolorowi i inni, dla których wasza religia,, tu i teraz,, byle użyć i nadużyć, zajmijcie się swoimi problemami, 
Uczucie swoje dzieci, mówić, jak będą tego świadome, posylajcie do szkoły, jak same zadecydują czy chcą się uczyć, i proszę nie drwić z ludzi wierzących, bo obrazkami, to poslugujecie się wy, coscie naprodukowali debili, w waszych komunistycznych uczelniach, jak po linii partii, to profesor, a i Nobel w grobie się przewraca od waszych mędrców, których gloryfikujecie. 
Lewactwo opanowalo Unię, a teraz szczególnie nasilily się ataki na Rząd polski, który się tej dewiacji i bezboznictwu  przeciwstawia. 
 

Obrazek użytkownika xena2012

06-08-2019 [21:01] - xena2012 | Link:

Co się dzieje z prawicowymi portalami? Ano to,że maja wiecej trolli niż komentatorów.

Obrazek użytkownika stachu

07-08-2019 [16:29] - stachu | Link:

No jeszcze np portal  w  ,,Polityce ,,blokuje wpisy i to prawicowe ,a wulgaryzmy i hejt przechodzi to ludziom już się nie chce nawet tam zaglądać bo i po co ?