Kogo strategicznie ma wybrać Polska? Niemców czy USA?

W jednym ze swoich postów napisałem:

Trzeba z Żydami negocjować twardo mając przede wszystkim na względzie dobro naszej Ojczyzny.

Żydzi wiedzą kiedy negocjować a w dyskusji z nimi można opierać się jedynie na obszarze pieniędzy i interesów. Żadna inna płaszczyzna rozmów nie ma sensu, bo nasza łacińska cywilizacja jest skrajnie odmienna niż żydowska.

Teraz przed najbliższymi wyborami najwięcej niestety mogą ugrać na Polakach. Więcej niżby się spodziewali.

Wielu blogerów, komentatorów na różnych propolskich forach internetowych uważa, że PiS w tym obszarze niemal nas już sprzedał Żydom. Może i jest w tym - biorąc np. tylko ustawę 447 - jakieś ziarnko prawdy, ale nie należy demonizować ani "obrażać się na cały świat". PiS bowiem werbalne złożył zapewnienia o tym, że Polska nie zapłaci żadnej złotówki odszkodowań za utracone i bez-spadkowe jakiekolwiek mienie. Taką deklarację złożyli i J. Kaczyński, i M. Morawiecki. Mam nadzieję, że to nie są tylko słowa. Za to mienie winni natomiast ewentualnie płacić jedynie Niemcy, bo to Oni wywołali II WŚ i oni ponoszą całkowitą winę za tą wojnę. A okupowana przez nich Polska nie miała nic do gaworzenia na ten temat. A przecież jedynie w Polsce groziła śmierć za pomaganie Żydom a jednak pomagaliśmy i to gremialnie, i dotąd nie było ze strony żydowskiej żadnych państwowych objawów wdzięczności a wprost przeciwnie.

Ja rozumiem Żydów. Ich "Przedsiębiorstwo Holocaust" musi się kręcić a Niemcy stwierdzili, że już wszystko Żydom zapłacili.  Więc teraz poszukują innych podmiotów, od których można by zdobyć tak przez nich lubianą kasę, ale dlaczego od Polaków, którzy nigdy nie splamili się współpracą z hitlerowskimi Niemcami a dzięki nam wojnę przeżyło tysiące Żydów? Tego to ja już nie jestem w stanie zrozumieć.

Ale czy werbalne deklaracje - wobec zaniechania ustawy IPN o walczeniu z oszczerstwami na temat Polski - przekują się w realne działania? Znów mam nadzieję, że tak, chociaż chciałbym mieć to zagwarantowane ustawowo.

Swego czasu nagłówkami były m.in.: „Atak na polskiego ambasadora w Izraelu”; „Ambasador Azari tonuje sytuację”; „Izraelska delegacja jednak przyjechała do Polski?" Rozmowy bez udziału rządu. Sprawa dotyczy ustawy 447”, "Miecz nad Polską", "Ambasador Mosbacher kokietuje Polaków wizami”…, itd., itp.

Zrobiłem ówcześnie sobie kawę, ale jak natrętna mucha dopadało mnie wspomnienie nieco starszych nagłówków: „Kneset obradował na Wawelu”; „Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447”; „Restytucja mienia ofiar Holocaustu otwarta”; „IPN nabiera wody w usta w sprawie ustawy 447”; „Był Sejm, teraz Pałac Prezydencki. Andrzej Duda zapalił świece chanukowe”, „Tajne negocjacje wokół roszczeń żydowskich. Wyciekła notka MSZ”…, itd.

Włączyłem wtedy telewizor i widziałem, jak w Sejmie poseł Winnicki krzyczy zdesperowany w kierunku ław partii rządzącej: „Sprzedaliście Polskę Żydom!", a marszałek Kuchciński odbiera mu głos wyłączając mikrofon. To nie przystoi marszałkowi, bo parlament jest też od tego,żeby dyskutować i przekazywać swoje poglądy, nawet najgłupsze. 

Sądzę, że wszystko rozstrzygnie się po wyborach jesiennych, ale...

Nie jesteśmy żadnym mocarstwem i musimy oprzeć się na jakichś sojusznikach. Mamy do wyboru albo kondominium niemiecko-rosyjskie (niemiecka UE + Rosja) albo USA-Izrael.  Naprawdę nie wiem co dla nas jest korzystniejsze. Osobiście - m,.in. ze względów historycznych, ale i geopolitycznych  - raczej wolałbym USA, przy czym też z nimi musimy negocjować twardo i to bardzo, bowiem USA też wolą dobry interes niż zapowiedzi jego zrealizowania.  A konkrety dotyczące zakupu od nich militariów bywają dla nich często ważniejsze niż polityka. Ale, jeżeli już się zdecydowaliśmy na strategiczny sojusz z USA, to też coś od nich winniśmy żądać, w imię naszych, polskich interesów: "Kawa na ławę.  Coś za coś" i tyle.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-07-2019 [20:20] - Jabe | Link:

Zakup militariów jest polityką. Rządowe zakupy w USA są polityką. O żadnym twardym negocjowaniu z USA nie może być mowy, bo wszyscy inni – prócz Izraela, co na jedno wychodzi – są źli. Nie mamy zatem wyboru. Oni wiedzą, że jesteśmy na nich skazani, więc się z nami nie liczą – to oczywista konsekwencja. Mogą sobie przepychać wrogie nam ustawy, a nasi (nasi?) politycy będą ich nadal po tyłkach całować.

Rządzące plemię oblało test z polityki międzynarodowej. Po wyborach, gdy nie będzie już trzeba kokietować ludu tubylczego, sytuacja się wyklaruje.

Obrazek użytkownika mmisiek

24-07-2019 [01:16] - mmisiek | Link:

Po pierwsze - zapowiedziami o nie płaceniu ani złotówki nie należy się zbytnio sugerować bo roszczenia można też spłacać w różnej formie w naturze. Zdaje się, że już sukcesywnie oddajemy np. wodociągi.
Po drugie - nie bardzo wiadomo ile jest jeszcze "Ameryki w Ameryce" więc nie wiadomo też z kim właściwie mamy ten "sojusz", a kto jest tylko listkiem figowym. Można tylko próbować się domyślać...
Po trzecie - wygląda na to, że w obu wersjach "sojuszy" jesteśmy daniem na talerzu, a różnica polega głównie na tym kto i w jaki sposób nas zeżre. Można byłoby ewentualnie próbować coś rozgrywać, ale to chyba przekracza z kolei możliwości naszej "warstwy przywódczej".

Obrazek użytkownika mmisiek

24-07-2019 [01:36] - mmisiek | Link:

I jeszcze jedno przy okazji - casus pana Greya (kto nie pamięta niech sobie poszuka) najwyraźniej jak można pokazuje, że nas tam nie odróżniają od Ukrainy i jesteśmy w tym samym koszyku. A akceptacja tego statusu przez nasze władze sprawia, że możemy sobie "negocjować" też tyle co Ukraina.

Obrazek użytkownika angela

24-07-2019 [08:30] - angela | Link:

Przecież żeby   "żądać", trzeba choć trochę obrosnąc w siłę. O czym tutaj mowa, jak może żądać ktoś, kto niewiele ma do powiedzenia, wobec potęg swiatowych
Tusk że swoją udajaca  polityków i fachowców ferajną,  celowo osłabił  rozkradli  i wyniszczyli kraj, i eksportowali młodych Polaków,  żeby Polska miała najmniej do powiedzenia. 
Obecnie następuje odbudawa kraju, niepotrzebnie rządzący tracą siły, na wewnętrzne tarcia, do których zgłaszają się coraz to nowi ochotnicy zamieszania, czego przykładem jest Białystok. 
Po ekologach i nauczycielach, zaczęli jak zwykle na stanowisku destrukcji, panoszyc się wszelkiej maści mniejszości seksualne, chojnie oplacani przez obce wrogie Polsce siły, i paradowac po ulicach naszych miast. 
Wulgaryzmy i wyuzdanie, buta i szkalowanie polskich wartości, jakie zmuszeni jesteśmy oglądać, wywołują słuszny bunt społeczeństwa. 
W końcu ktoś odważny nie wytrzymał. 
Czyż ludzie muszą, wychodząc z małymi dziećmi, przyglądać się na te orgie uliczne zepsucia charakterów, niby kobiet z uwydatnionymi podwiazanymi jajami. 

To są marsze równości, jak chcą równości, to niech sobie rodzą dzieci, wtedy będą równi. 

Z tym musi, MUSI jeszcze raz zawalczyć rzad USTAWĄ , bo TEGO ANTYPOLSKIEGO DRANSTWA, nie będzie końca.

Dopiero  po 4 latach rzadow Zjednoczonej Prawicy, Polska zaczyna mieć coś do powiedzenia. 
Zaczynają się z nami liczyć,  Polacy nareszcie zaczynają mieć coś do powiedzenia. 
USA ma swoje interesy, ale wiemy jak kończyły się układy z Rosją i Niemcami, podpisywai układy, żeby trzymać Polakównna wodzy, a samym się z nich nie wywiazywac, wielkiego wyboru nie mamy. 
A ci, co teraz wymagają od rządu działania z pozycji siły, niech pracują nad tym, żeby ?? Polska w końcu tę siłę odzyskała, i mogła żądac. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2019 [09:30] - Jabe | Link:

Zaczynają się z nami liczyć – Coś o tym świadczy?

Obrazek użytkownika angela

24-07-2019 [16:24] - angela | Link:

Jabe@, nie widzisz, że zaczęli się liczyc z nami, za tej ekipy rządzącej, to znaczy że oglądasz  tvn, szczujnie Polakow na Polakow. 

Obrazek użytkownika Jabe

24-07-2019 [20:07] - Jabe | Link:

Jakiś przykład?

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2019 [09:46] - tricolour | Link:

Naiwność Pani nie ma granic.
USA sprzedadzą nas Rosji jesli tylko będą mogli na tym zarobic chocby dolara. Oczywiscie wczesniej musimy u nich kupic rakiety za miliardy... ktore nie służą naszej obronie. Nie mozemy tez ich samodzielnie używać.

Obrazek użytkownika angela

24-07-2019 [15:34] - angela | Link:

@kolorowy, o naiwności tutaj nie wspomina,j, bo ciemnote wciskasz, i bronisz lewactwoa wszelkimi sposobami, na ile twoja  soviecka wyobraźnia  pozwoli.
Prawda jest taka, że USA, oprócz strategii ekonomicznej maja i polityczna, i nie wierzą ruskiemu, "kieby psu". 
A czy nas sprzedadzą, nie wiadomo, kiedy Rosja i Niemcy, sprzedali nas dziesiątki razy, przez wieki doili ile mogli, a i teraz opasali Europe bauhausami, kauflandami, Lidlami, rurociagami  itd, i nadal doja, i nijak tego gō_wna zrzucić nie można. Dlatego weźmie się za nich ktoś silniejszy, żeby się ten Niemiecki i Ruski wzorzec  "demokracji", za bardzo nie panoszyl.

Obrazek użytkownika tricolour

24-07-2019 [23:05] - tricolour | Link:

Moja normalna wyobraźnia opiera się o twarde dane: przychody Biedronki, to 12 miliardów euro w zeszłym roku, a Lidla to 18 miliardów złotych. To razem z 70 miliardów  złotych wydane nie dlatego, że ktoś opasał Europę tylko dlatego, że leziecie do tych sklepów jak cielaki na rzeź. Dosłownie. I nikt nigdy tego wam nie zrzuci z garba skoro okradacie sie tylko w dwóch sieciach na kwotę wyższą niż cały socjal ostatnich lat. Można więc rzec, że Polacy wywożą za granicę, co dostali od rządu.

A USA tak się weźmie za dzisiejszych "ciemiężycieli", że wciśnie własny towar i będziecie go łykali jak pelikany.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-07-2019 [00:54] - Imć Waszeć | Link:

A widział Pan "polskie" sklepy? Wszystko jest tam 2-3 razy droższe. To nie ludzie sami powinni walczyć z dumpingiem korporacji tylko rząd nierobów wybrany własnie do tego, a nie do ujmowania się za kolegami śmigającymi PO ulicy z piórkami w du...

Obrazek użytkownika tricolour

25-07-2019 [14:12] - tricolour | Link:

@Imc

Ile kosztuje taka hala jak biedra? Milion? Dobra, niech będzie trzy. Czyli za 500+ w pierwotnej wersji mozemy pobudowac 10.000 hal czyli dwa razy tyle co Biedronek i Lidli razem. Za 30 miliardów mozemy miec 70 miliardow przychodu z własnej sieci.

Ale nie mamy i nie będziemy miec ponieważ wazniejsza jest podkomisja, sondazownia i wygrana 1:27.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-07-2019 [17:19] - Imć Waszeć | Link:

Oczywiście, zgadzam się. Ja jedynie wskazuję na to, że inne możliwości, które są skutecznie i celowo ograniczane przez polskie władze, obracają się głównie w sferze pobożnych życzeń. Przykładowo targi rolników w środy w mojej Pipidówie. Każąc płacić wysokie placowe w zasadzie zrównuje się bezpośrednie ceny producenta, z cenami pośrednika wpychającego do nas dużo droższy eksport z Hiszpanii (zdjęcia z dowodem nie zamieszczę, bo oni zamieszczą moje z podpisem "tych klyentów..." i to za aprobatą lokalnych władz). Przykładem niech będą ziemniaki, których cena jest obecnie identyczna (susza), przy czym te w Biedronce są znacznie zdrowsze i ładniejsze (chemia!). Czy tak ma właśnie wyglądać polityka państwa realizowana poprzez samorządy i różne inne ściemniacze łańcuszków decyzyjnych - od sponsorów ośmiorniczek i lobbystów w szejmie, po wójta "z partii" - odnośnie wspierania polskiej produkcji, polskiej przedsiębiorczości i handlu?

PS: U mnie od 4 lat rządzi już sam PIS, przefarbowany masowo z peezelu.

Obrazek użytkownika angela

25-07-2019 [06:04] - angela | Link:

To po co wasz Tusk ich wpuścił bez podatków, a dotacje Niemiec  dla tych sklepów też kosztują . Ekonomia lokalna robi swoje, ludzie idą tam gdzie taniej.
Poczekajmy jeszcze troche, a będziemy mieć i swoje Polonusy, państwo bogate, stać na wszystko, i ludzie pójdą do naszych, a Kaufland, Lidl.... zwinie interes i wyniesie się szybko. 
Przecież te sklepy są też w całej Europie. Powinniśmy, kraje europejskie policzyć siły, i wywalić cichą wojnę ekonomiczna, jaką serwują nam Niemcy, w ramach "demokracji" 
oczywiście. 

Obrazek użytkownika tricolour

25-07-2019 [09:48] - tricolour | Link:

Tusk wpuścił bez podatków, a obecny rząd nie wprowadzi podatków choć już może. Jesteś tak zaślepiona propagandą, że nie widzisz, że nic się nie zmienia.

A spróbuj tylko zlikwidować dwie zagraniczne sieci skoro wielki "patryjota" Andy pisze o tanich maslach z Auchana czyli finansuje Francuza bez mrugnięcia okiem. Te 70 miliardów wydawane są z radością i chęcią, samodzielnie i bez niczyjej nawet zachęty.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-07-2019 [10:44] - Marek1taki | Link:

Nasz sojusz z USA nie jest strategiczny ponieważ mamy inne cele strategiczne. Celem militarnym USA jest sojusz z Rosją przeciw Chinom, cel Rosji jest też z tym zbieżny. Drugim celem - gospodarczym - jest opanowanie Trójmorza i jego eksploatacja.
Oba te amerykańskie cele zbliżają nas do Niemiec, Turcji sprzymierzonej z Iranem oraz samych Chin.

Obrazek użytkownika mmisiek

24-07-2019 [16:13] - mmisiek | Link:

Z kolei celem Niemiec jest demontaż państwa polskiego i odwrócenie skutków IIws, a najlepiej Traktatu Wersalskiego.
Te niemieckie cele zbliżają nas do USA. I tak kółko się zamyka.

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-07-2019 [20:08] - Marek1taki | Link:

Kółko zamyka się w tym, że nie mamy ani jasno określonego celu strategicznego - pewnie popsułby słupki w sondażach, ani sojusznika ze zbieżnym celem. Świat jest zbyt wielopłaszczyznowy. Widzimy wiele porozumień taktycznych. Dla Niemców jesteśmy zbawieniem. Nie muszą się nas bać ani teraz, ani w przyszłości - co im zabierzemy, NRD? Chronimy ich przed konfliktem z Rosją. Stać ich nawet na rozbrojenie. Pytanie ile niemieckiej strategii realizują Niemcy, a ile starej krzyżacko-pruskiej w nowym marksistowskim wydaniu.