"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało"

To powiedzenie wywodzi się z komedii Moliera: "Grzegorz Dyndała albo mąż zmieszany (fr. George Dandin ou le Mari confondu). 

Bogaty chłop Grzegorz Dyndała z próżności swej i snobizmu żeni się z córką ubogiego szlachcica. Po ślubie jest on jednak poniżany przez zdradzającą go żonę; gardzą nim także jego teściowie. Znane dziś powiedzenie: "Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało" wywodzi się z tej właśnie komedii Moliera i dotyczy ludzi łasych na szybki zysk, chciwych i cynicznych, którzy ostatecznie zostają ukarani przez los.

I jeszcze wierszyk J. Tuwima:

"Idzie Grześ przez wieś
Worek piasku niesie
A przez dziurkę...
Piasek ciurkiem...
Sypie się za Grzesiem...
"Piasku mniej, nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek!
Do dom wrócił
Worek zrzucił
...ale gdzie ten piasek?!
Wraca Grześ przez wieś!
Zbiera piasku ziarnka
Pomaluśku...
Powoluśki...
Zebrała się miarka!
Idzie Grześ przez wieś
Worek piasku niesie...
A przez dziurkę...
Piasek ciurkiem...
Sypie się za Grzesiem...
I tak dalej... i tak dalej..."

To wszystko pasuje do naszego Grzesia, Grzegorza Schetyny. Jest naprawdę żądny władzy i tylko mu na niej zależy i na niczym więcej. Jest łasy na szybki zysk, chciwy i cyniczny politycznie (i nie tylko) prostak, do tego mściwy, bo nawet po kilkunastu latach potrafi "udupić" nawet swoich zwolenników, których postrzega jako wrogów , bo kiedyś tam coś mu zrobili i do tego potrafili go krytykować. 

Ten nasz Grześ cały czas ten worek niesie i zawsze na końcu (wybory) ten woreczek ma pusty i trzeba wszystko od nowa z programem, który jest właśnie cyniczny, bo - oprócz gloryfikowania środowisk LGBTQ - nic więcej nie zaoferował Polakom a Grzesia obietnice są kalką działań PiS-u i Zjednoczonej prawicy, który z konsekwencją realizują.  

Ten, kto dzisiaj popiera Grzesia jest dla mnie infantylny jak sam Grześ. 

A ten worek jest coraz lżejszy i Grześ musi znów zbierać piasek w postaci jakiejś wykreowanej przez niego i dziwnej koalicji (PO, SLD, ruchy lewackie). A ja dalej jestem przekonany, że już nigdy nie wypełni swojego worka z dziurą, bo ta dziura jest zbyt wielka a Grzesia nawet nie podejrzewam, że ten worek potrafi załatać. 

No cóż. Przez osiem lat nie zrobili nic dla Polaków. Mało tego, nawet mimo obietnic sławetnego narciarza z Dolomitów, wszystkie obietnice zakończyły się na niczym.

Grzesiu chciał być szefem PO i nim jest, ale jego wynaturzenia są tylko śmiechu warte. On nie potrafi nic oprócz samofinansowania swojej kariery.  

Więc przeczuwam, że ten "Dyndała" zostanie ukarany przez los, los naszej Ojczyzny, los Polaków, Boży los, gdzie nie ma miejsca na pychę, nienawiść i wyjałowienie z myślenia w kategoriach dobra Polski. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.... lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2019 [17:19] - Jabe | Link:

Trochę to na siłę sklecone. Los Dyndały przypomina raczej nasze sojusze, zwłaszcza ostatnio, gdy się okazało, że jesteśmy bogaci i możemy fundować.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-07-2019 [18:11] - RinoCeronte | Link:

Trzeba uważnie obserwować miłościwie nam panujących a o Schetynie nie ma co myśleć i tyle.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-07-2019 [18:26] - Czesław2 | Link:

Oto program Pani Leyen
http://telewizjarepublika.pl/v...
Sami tego chcieliśmy. Nie mówię o wyborze tej Pani, przecież właściciele uni się nie zmienili. Mówię o bycie w eurokołchozie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-07-2019 [20:45] - Imć Waszeć | Link:

Takie rzeczy trzeba wypunktowywać, bo linki często znikają.

1 - Wprowadzenie w UE płacy minimalnej. Chce instrumentu prawnego, który zapewniłby, że każdy pracownik w UE miałby „sprawiedliwą płacę minimalną”. Chodzi jej o takie pieniądze, która pozwalałaby każdemu na godne życie w kraju, gdzie pracuje.
2 - zasiłku dla bezrobotnych
3 - podatku węglowego od emisji CO2 rozszerzonego poza sektory objęte systemem ETS
4 - chce redukcji CO2 o co najmniej 50 proc. do 2030 r., ale zamierza zaproponować cel wynoszący 55 proc. Obecny cel to 40 proc.
5 - Wskazuje też na konieczność poszanowania praworządności przez państwa członkowskie (czytaj: zachowanie ubeckiego sądownictwa). Jest zwolenniczką dodatkowego mechanizmu, który miałby polegać na corocznym raportowaniu o stanie rządów prawa we wszystkich państwach UE. Rządu rządów.

Z innego źródła: https://fakty.interia.pl/rapor...

6 - Nowe otwarcie w sprawie migracji, włącznie z odnowioną reformą rozporządzenia dublińskiego. "Potrzebujemy nowego sposobu dzielenia obciążeń. Potrzebujemy nowego początku"

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-07-2019 [00:33] - Tomaszek | Link:

Bardzo fajna ta tyfusowa zamienniczka dżumy . Ciekawe jak te jej Volkswageny , Ople , Lidle , Kauflandy i inne szturchenpitkeny będą funkcjonowały jak im się przyjdzie płacić ludziom po 10 euro za godzinę ? A jeżeli chce się dzielić z nami magistrami , co ich zaimportowała ich szefowa , to kasa na nich to też podział obciążeń .