Wybory do PE. Szkoda, że Konfederacja pod kreską

Dobrze, e PiS wygrał, źle że zatopił Konfederację. Tak zdecydowana wygrana PiS w najtrudniejszych dla tej partii wyborach oznacza, że nie będzie zmiany dotychczasowej linii partii, ale, że zostanie ona pogłębiona. Oznacza to utrzymanie państwa postkomunistycznego, głównie w sferze systemu politycznego i kultury. Po prostu PiS dołoży swoich ludzi do istniejących układów. Może nawet czasowo układ pisowski będzie najsilniejszy dopóki nie zmieni go inny triumfator wyborów. Zgodnie zresztą z zapowiedzianą przez J. Kaczyńskiego strategią, że nie da się zrobić IV RP, trzeba ulepszać III - ą.
Czyli np. nie będzie żadnej poważnej, systemowej reformy np. sądów czy edukacji bo jedną "zatrzyma" jakaś pani Zosia (pojawiającą się w polityce tylko w czasie tej reformy), a drugą "zawali" pani Ania,
Czy trwałe zahaczenie się Konfederacji na scenie politycznej coś zmieniłoby tutaj? Być może. Dziś PiS ma monopol na tzw. elektorat niepodległościowy, patriotyczny, a to oznacza, że sprawy ważne dla tego elektoratu spadają na koniec kolejki. Pojawienie się konkurencji oznaczałoby konieczność poważnego traktowania spraw ważnych dla tych ludzi. Zniknąłby też syndrom adwokata, który tak załatwia sprawę, by była ona ciągle w załatwianiu. A tak okazało się, że wystarczy mocniej zadąć w trąby propagandy i szafa gra - nic nie trzeba zmieniać.  
A co z "rosyjskością" Konfederacji? Moim zdaniem to humbug wymyślony przez pisowski aparat propagandy, i od lat działający (PiS każde ugrupowanie na prawo od siebie nazywa ruską agenturą). Chętnie uwierzę, że na usługach Rosji jest Korwin, bo sam go za takiego uważam, tyle, że cóż, ten zawodowy celebryta, znany z tego, że jest znany, zasłynął głównie z tego, że nie jest w stanie zrobić nic poważnego, nawet nie dał rady być europosłem, Jaki więc byłby z niego za szpieg, czy agent? Braun? Może sobie z Rosją pogrywać, dawać wywiady itp. ale trudno mi uwierzyć, by człowiek, który nakręcił Towarzysza Generała i Eugenikę chciał w PL na poważnie realizować rosyjskie interesy. A narodowcy? Chętnie uwierzę, że kręci się tam wiele służb, również rosyjskie, ale IMO, żadna polska partia nie jest w stanie osiągnąć statusu parlamentarnej bez kroplówki dostarczanej przez ludzi SB czy WSI albo bezpośrednio z zagranicy. 
A Prawu i Sprawiedliwości należą się oczywiście gratulacje, za zwycięskie wybory, waz z prośbą, by nas trochę mniej oszukiwali i okłamywali, bo wiadomo, że w państwie postkomunistycznym tak całkiem bez kłamstwa i oszustw to się nie da.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

27-05-2019 [19:45] - angela | Link:

Otototo, jak PiS komunistyczny, to tzw konfederacja, to co??? Trolle sprzyjające putinowi, na czele z JKM. A pan Braun, to może zrobi film o  wywozce na Polaków syberie, a podobnie drastycznt nie klin pomiędzy Ukrainę i Polskę, putinowi a rękę. 
 

Obrazek użytkownika foros

27-05-2019 [20:09] - foros | Link:

postkomunistyczny, czyli w skrócie honoruje dzieła Kiszczaka i Jaruzelskiego, o czym przekonał sie np. minister obrony w rządzie Beaty Szydło.
Monopole zawsze rozzuchwalają.

Obrazek użytkownika HenrykInny

27-05-2019 [20:35] - HenrykInny | Link:

Szkda ?! ... k...a mac szkoda ?! ...Polacy sa madrzy . Jakie to szczescie ze ten sowiecki projekt zostal przez ludzi nalezycie zrozumianz.

Obrazek użytkownika foros

27-05-2019 [22:42] - foros | Link:

a "złot zaciąg" Jaruzelskiego nadal przy władzy

Obrazek użytkownika angela

28-05-2019 [15:52] - angela | Link:

Dziwne, że ten,, zlot,, nie był u Jaruzelskiego na pogrzebie, tylko ci,,, prawicowi, z Wałęsa na czele. Obalacze komunizmu, pielegnowali najgorszego komucha. Nie PiS 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2019 [21:54] - zbieracz śmieci | Link:

Z czystej empatii ci radzę ,zmień ordynatora...!

Obrazek użytkownika foros

27-05-2019 [22:39] - foros | Link:

pzdr
witam i pozdrawiam fana

Obrazek użytkownika paparazzi

28-05-2019 [02:30] - paparazzi | Link:

Nie da rady, upił się.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-05-2019 [00:12] - Zygmunt Korus | Link:

A nie wydaje się niektórym, że to była kolejna noc cudów nad urną? Bo mnie tak. Z 6,1% na 4,55%. To śmierdzi na kilometr. Zresztą nie tylko mnie. Oto link: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika foros

28-05-2019 [01:12] - foros | Link:

1,5% to raczej blisko błędu. Już bardziej niezwykły jest wzrost PiS. Z drugiej strony swego czasu p. Schetyna mówił, że trudno liczyć tak by zmienić 5%, ale jakieś 2%?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-05-2019 [01:46] - Imć Waszeć | Link:

Mówi się, że PIS w tych wyborach przejął wyborców PSL. Ciekawi mnie czy przejął też struktury lokalne oraz wieloletnich niezastąpionych specjalistów z komisji do głosowania? Zresztą już wielu ludzi w necie wskazuje na to, że co prawda jakieś tam "nieprawidłowości" zdarzały się, lecz ruchy kontroli wyborów interesowały się tym jeszcze sporadyczniej niż w tamtych "mniej ważnych wyborach" (J.K.). Może już się dogadali w podziale Polski na pół i na dwa plemiona Hutu i Tutsi i dali typowy POpis arogancji, a my dalej nic nie wiemy, bo nie ma wolności słowa?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-05-2019 [08:49] - Zygmunt Korus | Link:

Wcześniej miałem sygnały z zagranicy, że nie zezwolono tam mężowi zaufania sfotografować podpisanych protokołów. A przewodnicząca komisji wyborczej była żoną polskiego dyplomaty z placówki. Na pytanie, dlaczego nie pozwala, odpowiedziała: "- No bo nie...!!!" Generalnie Ruchu Kontroli Wyborów nie było, a Konfederaci byli za słabi, żeby te sprawy przypilnować. Zresztą jak to zrobić, gdy wszystko zostało uszczelnione na najwyższym szczeblu (chodzi o tzw. stalinowski wynik przy końcówce zliczania cyferek i korygowania procentów).
Po drugie ten wspomniany przeze mnie wyżej pan Zagórski [drugi link o tym samym jeszcze sprzed wyborów: https://www.youtube.com/watch?... ma sporo ważkich obserwacji, które ja podzielam. To odwołanie izraelskiej oficjalnej delegacji było ewidentną ściemą, żeby spece od "przeszeregowywania cyferek" w konspiracji z ABW (w jej siedzibie) zabezpieczyli sobie przyszłą ścieżkę dojścia do efektu 447. Nawet jeden głos o tym teraz nie piśnie na forum Unii. A z nami zrobią co chcą, bo teraz nie będzie już żadnego bezpiecznika, żeby zaprotestować. Mam na myśli jesienne wybory, jak to dalej tak pójdzie. Tu nie chodzi nawet o ruską agenturę, bo Skurwin zrobił swoje (dezawuując swoich koalicjantów z Konfederacji wpisanie Rosjanki na listę wyborczą; a Braun, dając gębę do TV "Sputnik"? Pewnie przez głupotę, czyli nadmierne reżyserskie ego). Mam w tym wypadku na myśli masy zwykłych patriotów, którzy zaufali organizatorom Marszu Niepodległości, szczególnie że ostatnia manifestacja w Warszawie przeciwko raketerskim roszczeniom USRaelskim odbiła się takim echem i zrobiła faktyczną kampanię wyborczą narodowcom.
Moje wątpliwości w uczciwość tych wyborów opieram na kilku znamiennych przesłankach oraz wątpliwościach intuicyjnych – bo chodzi tutaj o ogromne pieniądze, żeby w efekcie znów na lata/wieki? zrobić z Polaków rabów.
Ot, nawet jeśli wyjdę na oszołoma, to zwyczajnie boję się takiej przyszłości, jaka nam zdaje się nieuchronnie kroi.
Pytanie, co zrobić teraz do jesieni? Jak zabezpieczyć się przed szczurołapami, jeśli to wzmacnianie jedynowładczości PiS-u ma na celu legalne wyprowadzenie nas na manowce? Strach pomyśleć. Ino się modlić. Bo zdaje się kneSejm zostanie wkrótce za zgodą "nieczujnego" ludu zaklepany na długo. Do kolejnego, bo Żydów cechuje podstawowa cecha, że nie mają umiaru, pogromu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-05-2019 [07:57] - Marek1taki | Link:

Agentury są w partiach. To oczywiste. I czy akurat rosyjska upatrzyła sobie prawicę z powodu zupełnego braku konkurencji? Nie do końca. Nie sądzę aby wśród Konfederatów nie było innych agentur. To oczywiście dotyczy  PiS, a PO i koalicjantów tym bardziej, bo ich "drzewa genealogiczne" mają widoczne korzenie.
Poza tym agenturalność nie jest ograniczona do współpracy ze służbami wywiadowczymi państw, a dotyczy też przynależności do organizacji spiskowych, międzynarodowych. Te wybory były właśnie do fasady takiego typu organizacji. Daliśmy silną reprezentację pod tym względem, że stanowią ją byli premierzy i ministrowie.
Nie podzielam chęci bycia trochę mniej oszukiwanym. To na tym polega problem, że trwa licytacja kto będzie bardziej kłamał z przekonaniem. I oni faktycznie kłamią w sprawach ważnych, ale pod względem ideologicznym wierzą w to co mówią. W ten sposób mogą śmiało prowadzić politykę w Polsce, bo jest to gwarancją, że prowadzą nas donikąd. Oczywiście okłamują Polaków, a nie tajne struktury, których są zakładnikami. Dlatego na polskich polityków patrzę jako na agentury walczące ze sobą, które - mam nadzieję - mają nadzieje, że powtórzą wyczyn Piłsudskiego.
Te wybory mają jednak wartość jako plebiscyt nastrojów społecznych po zadaniu bodźców propagandowych. Jest bodziec w postaci roszczeń z opluwaniem ze strony przemysłu holokaust ze służalczą postawą PiS i przy aktywnej współpracy PO, jest bodziec propagandy pederastii z piętnowaniem pedofili w ograniczeniu do księży, bez nagłaśniania ich  agenturalności (nie tylko SB). Czyż nie są to wycyzelowane działania mediów? Zapomniałbym o skuteczności cenzury w mediach, bez której to wszystko by się nie udało.

Obrazek użytkownika foros

28-05-2019 [18:19] - foros | Link:

Problemem jest w PL to, że nie ma watchdogów patrzących na ręce władzy, każdej władzy. Wynika to z faktu, że ludzie są zbyt ubodzy by za to płacić. i ogólnie uważać, za coś ważnego. Próbował tę rolę pełnić RKW, ale został przez PiS czy to rozwalony, czy wzięty na smycz.
Jedyny potencjał do takich działań ma kościół katolicki i pewnie dlatego jest tak mocno atakowany i kliszowany, aby ten potencjał ograniczać i to mimo faktu, ze kościół niespecjalnie garnie się do takiej roli.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2019 [07:15] - Marek1taki | Link:

To fakt. W kościele jest ciągle potencjał.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-05-2019 [08:32] - gorylisko | Link:

konfederacja sama się zaorała... zwykła zbieranina przypadkowych ludzi... bo co może mieć wspólnego taki liroy z Braunem ? jeśli chozi o jkm to on przypadkowy nie jest... dla mnie jest duuużym rozczarowaniem osobistym zważywszy na jego "zasługi" w destrukcji autentycznych prawicowych oddolnych inicjatyw...  po prostu dyspozycyjny agent do kanalizowania niewygodnych trendów i marginalizowania ich... znowu można zadać pytanie co maja wspólnego ze sobą Grzegorz Braun autentyczny katolik z manipulatorem religijnym jakim jest jkm... działałem wiele lat temu w strukturach upr w Gdańsku... już wtedy zauważyłem pewną utylitarność jkm-a w aspekcie religijnym... dla mnie katola, nie było to tak rażące.... szkoda bo powinna mi się zapalić lampka alarmowa już wtedy... katolicyzm jest solą polskości... wszystko inne to jest po prostu hucpa i chodzenie na pasku obcych dworów które traktują katolicyzm jak wroga nr 1 w Polsce... dlatego nie zdziwię się wcale kiedy jkm zacznie tworzyć janczarów wedle gadki o skutecznym zwlaczaniu pedalstwa i odmieńców z punktu widzenia islamskich pryncypiów... śmieszne ?? na początku może tak... ale potem będzie już tylko straszno... życie samego jkm jest wskazówką... ząs to można skwitować... słowami samego Mistrza... "po owocach ich poznacie""" jakie owoce wydaje jkm ? cp ciekawe, redaktorowi Michalkiewiczowi katolikowi, dość swobodna interpretacja życia wedle dekalogu jkma specjalnie nie przeszkadza... z tego co wiem, katolicyzm nie dopuszcza trzech żon... odmiennie w koranie...można mieć cztery a nawet więcej...  moim zdaniem islamizacja jkma to już kwestia czasu.... a także budżetu i postawionych przed nim zadań...

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2019 [11:04] - Jabe | Link:

Może red. Michalkiewicza zajmują ważniejsze sprawy, niż sekrety alkowy JKM? Great minds discuss ideas, average minds discuss events, and little minds discuss people.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2019 [07:22] - Marek1taki | Link:

Wartość Konfederacji jest w tym, że z programów jej uczestników wyciągnięto hasła prawicowe, czyli idee cywilizacji łacińskiej. Pozostaje krytykować, że jeden łysy, drugiemu z gęby śmierdzi, ale przejęcia idei nie ma. Jest jej zwalczanie.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-05-2019 [08:38] - gorylisko | Link:

zapomniałem... konfederacja miała mieć dwucyfrowy wynik... Janecki nawet zaryzykował odszczekanie w takim przypadku... jeszcze w czasach upr też się wydawało, że już za chwileczkę, już za momencik...piątek z Pankracym...  kiedy wszystko szło jak trzeba jkm musiał wyskoczyć z czymś co totalnie wywracało spokojny marsz po mandaty poselskie... przypadek ??...  teraz dodatkowo Braun wyskoczył z batożeniem... moim zdaniem lepiej nie odzywać się wcale i wydawać się durniem zamiast otworzyć gębę i rozwiać wszelkie wątpliwości...

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2019 [11:02] - xena2012 | Link:

Niestety ale wydaje się,że ta pospiesznie zmontowana zbieranina nie miała większych szans.A już na pewno nie pomógł Konfederacji Korwin-Mikke i jego dziwaczne zachowanie.

Obrazek użytkownika foros

28-05-2019 [18:34] - foros | Link:

no niestety, ale bez miecza Damoklesa z prawej strony PiS dalej będzie "grundolić", bo tak po kupiecku bardziej mu się to opłaca niż zrobić coś do końca. Znalezienie kolejnego nośnego tematu, który będzie ciągle w załatwianiu, ale załatwić sie nie da, tak by elektorat był zmobilizowany, ale nie domagał się finalizacji, dając pożądane efekty przy urnach nie jest ani łatwe ani tanie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2019 [11:24] - Marek1taki | Link:

Co będzie jak umrze Janusz Korwin-Mikke? Na kogo zwali się winę za rugowanie wartości prawicowych w polityce? Jakoś w krajach bez Korwina nawet nie ma kto startować do wyborów. Proszę wskazać kraj, w którym prawica jest u władzy, albo przynajmniej w opozycji. Najczęściej po prawej stronie jest próżnia. Wina Korwina, to wskazanie alternatywy politycznej, a to uwiera jak ktoś ma mały potencjał cynizmu i hipokryzji. I to jest powód odcinania się od własnych normalnych poglądów, szukania winowajcy i alibi.