Kochani młodzi! Co będzie z internetem i Waszą wolnością?

Pamiętam te ogromne demonstracje nie tylko młodych ludzi, gdy Donald Tusk chciał przyjąć w Polsce na rozkaz UE ustawę zwaną ACTA.

I stała się rzecz niezwykła, bo nasz kochany i umiłowany przywódca Donaldino [1] wycofał się z owego pomysłu.

I stała się rzecz już zwykła w liderowo lewackim Parlamencie Europejskim. Po kilku latach zaproponowano i przyjęto rozwiązania o wiele bardziej restrykcyjne i ograniczające wolność w Inernecie. I nawet Donalino jest zadowolony i większość jego ferajny z PO, która również głosowała na tę ustawę mimo, że wcześniej deklarowali stanowisko zupełnie odmienne. I to też rzecz jest zwykła dla PO, czy ogólnie KO – teoretycznie i werbalnie coś obiecują a później realnie i hipokrytycznie działają wbrew swoim deklaracjom i zapowiedziom.

Można nawet powiedzieć, że te kilka głosów PO przechyliło negatywnie los tej ustawy i jej przyjęcie.

Nasuwa się więc pytanie:  Czy można ufać tym hipokrytom, szczególnie w okresach kampanii wyborczych? Chyba odpowiedź jest oczywista!

Przechodząc do właściwego tematu.

UE zaczyna ograniczać wolność internetu a tym samym wolność nas wszystkich, wolność i prawo do swojej oraz swobodnej wypowiedzi a dotychczasowy internet na to pozwalał, oczywiście w granicach prawa stanowionego, które już istnieje i nie trzeba go rozszerzać. Prawie wyrosło już drugie pokolenie wychowane w duchu korzystania z wolnego internetu. Większość ludzi młodych nie wyobraża sobie życia bez tego medium, ale też nie do końca zdaje sobie sprawę czym jest ograniczenie wolności słowa poprzez cenzurę prewencyjną - coś takiego już jest w Chinach a tam też rządzą przecież współcześni komuniści.

Powiem tylko jedno... za ewentualną wolność w publikowania tekstu w internetu z wykorzystaniem treści innych trzeba będzie (nawet przy wskazaniu źródła publikacji, odnosika/linka do tekstu)  mieć coś, co będzie a'la certyfikatem a treści w internecie będą podlegały przefiltrowaniu przez jakąś tam niezależną instytucję czy koło naukowo-dziennikarskie (vide: cenzorskie). Oczywiście takie rozwiązanie jest fizycznie możliwe poprzez filtrowe zabezpieczenia określonych firm takich jak Google, Facebook, Twitter oraz wielkie koncerny medialne. Będzie to koniec współczesnego internetu, koniec wolności a frazesy o ochronie praw własności i praw autorskich to tylko manipulacyjny frazes na użytek wytłumaczenia wprowadzania cenzury internetowej.  Kiedyś śmialiśmy się z wszystko widzącego i słyszącego Wielkiego Brata w programie Big Brother. Jego edycja w 2019 roku już jest realnością w życiu codziennym a ACTA2 są tylko preludium powolnego zniewalania ludzi i pozbawiania ich wolności.

Przepisy unijne, w tym dyrektywy są pisane językiem bardzo skomplikowanym o jakże rozbudowanej treści dającej możliwość szerokiej realnej interpretacji. Tzw.  "DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym" wraz z analizą wniosku liczy sobie niemal 36 stron, przy czym treść właściwa tej dyrektywy zaczyna się od strony 25.

Polecam przeczytanie tej dyrektywy od strony 25:
https://interaktywnie.com/bizn...

UWAGA! Dzięki blogerowi/komentatorowi "jjj" przedkładam najnowszą wersję dyrektywy przyjętą kilka dni temu oraz artykuły o niej:

a) tu kluczowe artykuły, ze wskazaniem tych wprowadzających cenzurę:
https://www.salon24.pl/u/jjjbl...
b) tu cała treść:
http://www.europarl.europa.eu/...

Pamiętam podobną taką cenzurę prewencyjną (ingerencja w tekst cenzora i zezwolenie na publikację po jego zgodzie) za czasów PRL-u. Teraz ta nowa dyrektywa unijna zwana ACTA2 tak naprawdę jest tym samym, co nie jest dziwne skoro tak naprawdę elity europejskie to komuna w czystej postaci – tyle tylko, że walczą nie bronią, ale kulturą, wychowaniem czy manipulacją oraz szturmem po instytucjach (zalecenia komunisty Antonio Gramsciego).

Ale przecież ogólnie komunizm nie znosi wolności w żadnej postaci a już wolności słowa w szczególności, jest jednym wielkim totalitaryzmem.

Przyznam się, że dopiero dzisiaj zacząłem w szczegółach zapoznawać się z treścią tej dyrektywy i nie do końca ich "nie przetrawiłem więc cieszę si, że prawnicy PiS pracują nad tym tekstem i prawdopodobnie na wniosek PiS-u jakoś się uda odwlec wprowadzenie jej dopiero w nowej kadencji PE, czyli do dnia 26.05.219 roku. Trzymam kciuki.

Kochane młode pokolenie! Nie pozwólcie robić z siebie niewolników! Oczywiście dotyczy to też ludzi starszych, tyle tylko, że oni znają czas bez internetu a Wy już nie... bo to już jest Wasz świat i nie dajcie sobie go zburzyć!

[1] Mój neologizm imienia Donald związany z pasją Donalda Tuska serwowania po stokach za granicą Polski i to wtedy gdy był premierem, i gdy były podejmowane decyzji dotyczące naszego kraju w polskim czy europejskim  parlamencie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cyborg59

31-03-2019 [23:22] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Przekopałem się przez ten bełkot nazywany dyrektywą. Praw rzeczywistych autorów - ten akt zupełnie nie chroni. Mało tego, przewidywane są "wyjątki" (!) dla zapewnienia celów polityki społecznej (chyba Unii ?). Wiele miejsca poświęcono "transgraniczności" - w mojej ocenie - agresji medialnej Brukseli na suwerenne terytoria.
Nic nie chroni zablokowanego autora przed " zatrzymaniem" materiału. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-04-2019 [07:48] - Marek1taki | Link:

Znamy UE. Znamy jej metody. Znamy lewicę i jej metody. To faktycznie na razie włożenie nogi w drzwi, jak traktat akcesyjny, po którym prawa Polski są konsekwentnie ograniczane. Albo jak deklaracja terezińska z 2009r., po której trzeba był "czekać" 9 lat na akt 447.
Jest nawet zbieżność ekonomiczna. Przemysł praw autorskich i przemysł holokaustu są uwłaszczeniem na cudzych prawach i eksploatowaniem rozdętych roszczeń. W obu wypadkach chodzi też o monopol propagandowy. To wszystko zamiast skuteczności egzekucji praw istniejących: autorskich i spadkowych.

Obrazek użytkownika cyborg59

01-04-2019 [09:42] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Forma dyrektywy jest szokująca ! To nawet nie jest dokument roboczy (... komisja przychyla się do wariantu trzeciego.....( ?! )).
To nie tylko moja opinia. Konsultowałem z synową ;-))) (radca prawny) i zięciem (prawnik - wykładowca). Nieodpowiedzialny koncert życzeń.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

02-04-2019 [22:15] - 3rdOf9 | Link:

OK, dobry artykuł, dobre przypomnienie: ta bomba jest i tyka...

Ale jednocześnie nie ma co biadolić, tylko trzeba budować w Polsce Prawą Stronę Internetu. A w zasadzie nawet nie tyle Prawą, co po prostu Wolną, gdzie dalej będą mogły ścierać się poglądy.

Udało się stworzyć wolne radio, wolną telewizję i wolne gazety, ale teraz ta unijna dyrektywa wskazuje nam kolejny krok. "Trzeba zadać jeszcze jeden cios".

Naszeblogi to dobry portal i można powiedzieć, że wskazują kierunek, ale to jest dużo za mało: musimy stworzyć wolne wyszukiwarki internetowe, wolną wikipedię, wolnego facebooka, wolnego instagrama i wolnego youtube'a...

Sprawa wymaga na początku pewnej dozy cyber-patriotyzmu, ale na tych, którzy wezmą udział, może czekać zysk: Internauci będą oczywiście tradycyjnie Niesłychanie Zaskoczeni, kiedy ta unijna dyrektywa wejdzie w końcu w życie, ale jeśli będą mieli alternatywę, to zaczną z niej korzystać. Największa furia powstaje z nieoczekiwanych kłopotów a Polska otworzy wrota swych portali dla wszystkich zgnojonych, ocenzurowanych i generalnie wkurwionych - to są najlepsi bojownicy za sprawę, jakich można sobie wyobrazić i do tego gotowi pracować za darmo.

A sądzę też, że prędzej czy później zainteresują się oni, co to za jakiś dziwny, odległy kraj ich przygarnął.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2019 [22:27] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie o tym mówiłem rok temu :)
Może w końcu ktoś z decydentów to zrozumie, że suwerenność infosfery dziś odpowiada dawniejszej suwerenności państwa narodowego.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

02-04-2019 [23:12] - 3rdOf9 | Link:

Zarówno decydenci jak i zwykli patrioci muszą to zrozumieć: jest to akcja na tyle duża, że powinna mieć rządowe dotacje i wsparcie, ale opierać się to powinno na prywatnej przedsiębiorczości. Był onegdaj szukacz.pl na ten przykład, ale kipnął w 2011. Warto by wrócić do pomysłu.